Golf mk3 cabrio homologacija motorja ABF 2.0 16v

Pogovori o Volkswagen in Audi tematiki in ostali avtomobilski tematiki, ki ne spadajo v nobenega izmed ostalih podforumov

Golf mk3 cabrio homologacija motorja ABF 2.0 16v

OdgovorNapisal/-a g60gtivr6 dne Če Mar 08, 2018 12:58 am

Pozdravljeni,
Nisem bil dovolj informiran glede postopka homologacije močnejšega,motorja...
Namreč sem lastnik golfa mk3 cabrio z 1.8 66kw motorjem.Kupil sem rabljen 2.0 16v ABF motor ter ga generalno obnovil...
In so nastale težave iz LPP-ja so me poslali k zastopniku VW porsche Ljubljana ki naj bi mi izdal tehnično poročilo o ustreznosti predelave,tam pa so mi rekli da takih potrdil ali tehničnih potrdil o ustreznosti ne izdajajo... Zanima me če je kdo imel podobne izkušnje ter kako se to da rešiti bil bi vam hvaležen za kakršnekoli konkretne informacije lahko tudi na ZS. [smilie=beer.gif] [smilie=auto.gif]
Uporabniški avatar
g60gtivr6
Novinec
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Mar 02, 2018 10:08 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Vw golf 3 cabrio

Re: Golf mk3 cabrio homologacija motorja ABF 2.0 16v

OdgovorNapisal/-a Black Jack dne Če Mar 08, 2018 10:52 pm

Lahko se jaz pozanimam kako se to da urediti na našiht tehničnih pregledih, obratne situacije sem že parkrat delal... problem je ker za večji in močnejši motor moraš imeti prilagojene zavore in podvozje
Uporabniški avatar
Black Jack
Novinec
 
Prispevkov: 45
Pridružen: Po Mar 05, 2007 12:40 am
Kraj: Ljubno ob Savinji
Avto: Golf III Cabrio GT 1.6 '99

Re: Golf mk3 cabrio homologacija motorja ABF 2.0 16v

OdgovorNapisal/-a g60gtivr6 dne Pe Mar 09, 2018 11:53 pm

Zelo bi bil hvalezen ce pogledas kako in kaj. Podvozje imam od Gtija kot tudi zavore 280 mm sprednje in zadnje diske. Uglavnem vse je kot pri originalnem Gti-modelu. Aja še bi dodal da mi je na servisu Porsche gospod rekel da motor lahko zamenjam samo z istim, kar se mi zdi nesmisleno na lppju so me pa obrnili na njih. Zaradi vsega sem v dvomih ali naj sploh nadaljujem s projektom zato ce lahko karkoli preveris bo super.
Uporabniški avatar
g60gtivr6
Novinec
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Mar 02, 2018 10:08 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Vw golf 3 cabrio

Re: Golf mk3 cabrio homologacija motorja ABF 2.0 16v

OdgovorNapisal/-a Black Jack dne So Mar 10, 2018 1:15 am

Bom ker bom mogoče v prihodnosti tudi sam potreboval kaj takega...namreč tudi sam sem lastnik golfa cabrio mk3 letnik 01/99 z GT opremo in 1.6 AKS motorjem, ki ga imam namen nekoč nadgraditi v VR6 2.8 ali če bo šlo v 2.9
Uporabniški avatar
Black Jack
Novinec
 
Prispevkov: 45
Pridružen: Po Mar 05, 2007 12:40 am
Kraj: Ljubno ob Savinji
Avto: Golf III Cabrio GT 1.6 '99


Vrni se na Splošni pogovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron