razsvetljenje:)

Pogovori o Volkswagen in Audi tematiki in ostali avtomobilski tematiki, ki ne spadajo v nobenega izmed ostalih podforumov

razsvetljenje:)

OdgovorNapisal/-a mk3-vr6 dne To Avg 16, 2016 11:10 pm

Fantje pozdravljeni.

Prosil bi,če me lahko kdo razsvetli.....kaj je to za motorja? :oops: :oops: :oops:

Slika

Ker namreč v prometni piše 1.6 cl koda motorja AEK.....ampak to 100% ni 1.6 motor.....hvala za odg.
Per aspera ad astra
Uporabniški avatar
mk3-vr6
Novinec
 
Prispevkov: 49
Pridružen: Pe Maj 09, 2014 12:27 pm
Kraj: Prekmurje
Avto: golf 3 vr6

Re: razsvetljenje:)

OdgovorNapisal/-a bertovtone dne To Avg 16, 2016 11:18 pm

2e
old volkswagens never die,they just get lower
----------------------------------------------------------
luža pod starim avtomobilom je švic od konjev
-----------------------------------------------------------
Uporabniški avatar
bertovtone
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2019
Pridružen: Sr Apr 21, 2010 3:09 pm
Kraj: /\^¿
Avto: mk1 GTI 16V./passat R line/.Land cruiser

Re: razsvetljenje:)

OdgovorNapisal/-a mk3-vr6 dne To Avg 16, 2016 11:21 pm

Prosil bi bolj detaljno....če lahko..... :)
Per aspera ad astra
Uporabniški avatar
mk3-vr6
Novinec
 
Prispevkov: 49
Pridružen: Pe Maj 09, 2014 12:27 pm
Kraj: Prekmurje
Avto: golf 3 vr6

Re: razsvetljenje:)

OdgovorNapisal/-a mk3-vr6 dne To Avg 16, 2016 11:39 pm

edit:

sem šel malce brskat in po tem kar je bertovtone napisal to potem izhaja,da je to na sliki 2.0 8v gti motor.....ali se pa motim? Gre se namreč za to,da smo avto priklopili na tester in noče komunicirat....vpisani so bili podatki,ki so v prometni.Namen priklopa na tester je pa ta,da avto trokira,ko se peljem....ko pohodim gas je občutek kot da ga zalije...kupil nove svečke,menjani kabli....sonda-ampak kupljena spet po podatkih,ki so vpisani v prometno,tako da vejetno tudi ta ni zdaj ok,če ni pravi motor...sicer je trokiral že pred menjavo sonde....in ko mu parkrat stisneš gas zasmrdi po bencinu... [smilie=angry.gif] [smilie=angry.gif]
Per aspera ad astra
Uporabniški avatar
mk3-vr6
Novinec
 
Prispevkov: 49
Pridružen: Pe Maj 09, 2014 12:27 pm
Kraj: Prekmurje
Avto: golf 3 vr6

Re: razsvetljenje:)

OdgovorNapisal/-a luka1992 dne Sr Avg 17, 2016 8:52 am

ja pol je fajn da kupiš pravo sondo, za ta motor , motor je 2.0, 2E,87kw. lahk da sta isti celo sondi, drugače pa poglej vse vakume , posebej poglej vakum ko gre na računalnik , da ni zabit kje in da je prava cev, 1 m dolžina ina 3,2 mm FI premer, pa lahk da te zaibava senzor za vodo ki se nahaja na glavi , ki daje informacijo računalniku.
Uporabniški avatar
luka1992
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Sr Maj 06, 2015 10:39 am
Kraj: Zgornja Savinska,Mozirje
Avto: Volkswagen golf III GTI,TDI

Re: razsvetljenje:)

OdgovorNapisal/-a luka1992 dne Sr Avg 17, 2016 8:53 am

lahk pa da so tisti ki so dajali notri motor kaj zafarknili z nnapeljavo
Uporabniški avatar
luka1992
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Sr Maj 06, 2015 10:39 am
Kraj: Zgornja Savinska,Mozirje
Avto: Volkswagen golf III GTI,TDI

Re: razsvetljenje:)

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Sr Avg 17, 2016 10:14 am

tak kot ti je Berto rekel: 2E (= "mali" GTi 8v od serije tri naprej, večji je 16v)
Sicer ti pa tudi na zadnji strani bloka piše na veliko 2.0, če so slučajno številke spredaj pretolčene :wink:


luka1992 napisal/-a:motor je 2.0, 2E,87kw

85kW :wink:
saj ni neke frke zaradi 2kW, samo če bo še kaj brskal in iskal informacije, bo šlo lažje s točnimi podatki.


mk3-vr6 napisal/-a:edit: sem šel malce brskat in po tem kar je bertovtone napisal to potem izhaja,da je to na sliki 2.0 8v gti motor.....ali se pa motim? Gre se namreč za to,da smo avto priklopili na tester in noče komunicirat....vpisani so bili podatki,ki so v prometni.Namen priklopa na tester je pa ta,da avto trokira,ko se peljem....ko pohodim gas je občutek kot da ga zalije...kupil nove svečke,menjani kabli....sonda-ampak kupljena spet po podatkih,ki so vpisani v prometno,tako da vejetno tudi ta ni zdaj ok,če ni pravi motor...sicer je trokiral že pred menjavo sonde....in ko mu parkrat stisneš gas zasmrdi po bencinu... [smilie=angry.gif] [smilie=angry.gif]


Tak motorin sem imel v Passatu, sedem let sem se vozil z odklopljeno lambdo in nikoli nobenih težav zaradi tega.
Jasno da moraš zdaj imet to uštimano zaradi meritev emisij na TP, samo motor bi brez moral laufat normalno, ob delno večji porabi. Mene so jebale predvsem vžigalne tuljave, v enem letu zamenjal tri (rabljene), pred tem nekaj let BP, ko sem končno dobil izpravno v roke, je avto delal BP do raztelešenja.

Je pa trajalo, da sem odkril zakaj cuka med vožnjo oz. so mu padli obrati na ler-lauf za trenutek, nato pa spet nazaj kot je bilo, kar je bilo seveda precej jebeno, sploh v mestu, ko je avto zaradi tega nenadoma izgubil hitrost in bi mi komot kdo v rit priletel. Vzrok ? Mrzli loti na potenciometru lopute, polotal in napake nikoli več ni bilo. Za probo je dovolj, da ga odklopiš in vidiš, če bo kaj bolje, jaz sem se takrat par dni vozil in ni frkavalo, ko sem ga priklopil nazaj, je čez par minut že cukal.

Mogoče ti to v tem primeru ni ravno v pomoč, so bile pa to edine resnejše okvare na tem motorju.


luka1992 napisal/-a:lahk pa da so tisti ki so dajali notri motor kaj zafarknili z nnapeljavo

Se strinjam, dobro bi bilo preveriti, če je ta motor po vgradnji sploh kdaj delal normalno.
Žal pa se tudi ne spomnim več kako je bilo pri teh motorjih, če je slučajno jermen preskočil za kak zob - je ali ni stisnilo ventile ? Nekak se mi zdi, da je preživel preskok za zob ali dva, samo delal pa ni več kot mora, jasno.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: razsvetljenje:)

OdgovorNapisal/-a mk3-vr6 dne Sr Avg 17, 2016 12:29 pm

Hvala vsem za odgovore....predvsem ŽucMac-u....si mi polepšal dan :D

Ko sem avto pripeljal je že imel odklopljeno sondo...zato mi je nekao takoj po sklepanju dalo vedet,da cuka zaradi tega-očitno ne.Bom malce probal kar je ŽucMac napisal in javim....še enkrat havala za odg.
Prva registracija za ta avto je pa bila MNZ R Slovenije....to je bil policijski golf in verjetno so tam menjali motor in uredili,da se ga registrira pod 1.6....zato pa to ni šlo skupaj,če motor ne ustreza podatkom v prometni. [smilie=beer2.gif]
Per aspera ad astra
Uporabniški avatar
mk3-vr6
Novinec
 
Prispevkov: 49
Pridružen: Pe Maj 09, 2014 12:27 pm
Kraj: Prekmurje
Avto: golf 3 vr6

Re: razsvetljenje:)

OdgovorNapisal/-a mk3-vr6 dne Sr Avg 17, 2016 2:56 pm

ŽucMac :mrgreen: :mrgreen: .....Ko sem odklopil potenciometer na loputi avto gre ko raketa... [smilie=auto.gif]
Per aspera ad astra
Uporabniški avatar
mk3-vr6
Novinec
 
Prispevkov: 49
Pridružen: Pe Maj 09, 2014 12:27 pm
Kraj: Prekmurje
Avto: golf 3 vr6

Re: razsvetljenje:)

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Če Avg 18, 2016 9:50 am

eto, super [smilie=thumbsup.gif]
zdaj pa samo še poglej, če lahko porihtaš potenciometer al bo treba drugega nabavit in je to to.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: razsvetljenje:)

OdgovorNapisal/-a mk3-vr6 dne Pe Avg 19, 2016 7:10 pm

Evo....sem pocinal na novo tiste tri kontakte znotraj potenciometra in ni nič boljše....tako da prosi novo :D :D . ŽucMac hvala za vse info.Zanima me še pa nekaj,če se mogoče spomniš ali pa ,če ima kdo možnost kje preverit....kakšene barve je obroček na termostikalu za ta motor?hvala
Per aspera ad astra
Uporabniški avatar
mk3-vr6
Novinec
 
Prispevkov: 49
Pridružen: Pe Maj 09, 2014 12:27 pm
Kraj: Prekmurje
Avto: golf 3 vr6

Re: razsvetljenje:)

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Avg 22, 2016 9:48 am

mk3-vr6 napisal/-a:Evo....sem pocinal na novo tiste tri kontakte znotraj potenciometra in ni nič boljše....tako da prosi novo :D :D . ŽucMac hvala za vse info.Zanima me še pa nekaj,če se mogoče spomniš ali pa ,če ima kdo možnost kje preverit....kakšene barve je obroček na termostikalu za ta motor?hvala


če je uporovna površina znucana, zdrgnjena ali celo prekinjena, pol mu ni rešitve. če je pa še ok, spucaš uporovno površino in drsnik z alkoholom, nato pa na tanko namažeš z navadno mastjo. če tudi to ne bo pomagalo, išči novega.

barva obročka na termostikalu ? ne razumem tega najbolj, če te zanima kake barve je senzor temperature vode (na tisti plastični cevi oz. prirobnici), potem je moder.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: razsvetljenje:)

OdgovorNapisal/-a mk3-vr6 dne To Avg 23, 2016 6:38 pm

Ok...bom poslikal da se bo videlo kako in kaj....bom probal tudi to,da vidimo če ga bo kaj zbudilo :D ja,ja na prirobnici....ja eni imajo barvne obročke...pač celi so črni in ima barvni obroček gor....ta barva me je zanimala ja...ker prej je bil rumeni,jaz sem pa dal zdaj modrega..
Per aspera ad astra
Uporabniški avatar
mk3-vr6
Novinec
 
Prispevkov: 49
Pridružen: Pe Maj 09, 2014 12:27 pm
Kraj: Prekmurje
Avto: golf 3 vr6


Vrni se na Splošni pogovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov