Radarji

Pogovori o Volkswagen in Audi tematiki in ostali avtomobilski tematiki, ki ne spadajo v nobenega izmed ostalih podforumov

Re: Radarji

OdgovorNapisal/-a Fleko dne Po Avg 19, 2013 5:58 pm

Ježek napisal/-a:Kako dolgo se pa čaka na položnico, če te slikajo iz teh radarjev, ki so v kangoojih in caddyih? [smilie=angry.gif]

Cca. en teden

ŽucMac napisal/-a:v LJ cca. en mesec.

kje pa imajo caddy-je ? [smilie=blink.gif]

Nič več so pra...e kr hitre postale
Get LOW - no matter HOW
Uporabniški avatar
Fleko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 388
Pridružen: So Jul 30, 2011 6:19 pm
Kraj: okolica Domžal
Avto: Bavarc

Re: Radarji

OdgovorNapisal/-a bfranc dne Po Avg 19, 2013 6:35 pm

Če komu pomaga, ene par dni nazaj v Ljubljani na Dolenjki je stal nov model temno moder Citroen Berlingo z radarjem.Vozil pa sem mal čez 60 in upam, da ne bo kaj prišlo na dom.
Uporabniški avatar
bfranc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 266
Pridružen: Po Avg 06, 2012 2:54 pm
Kraj: Kompolje/Dobrepolje
Avto: Škoda Octavia II 1.9 tdi DSG

Re: Radarji

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Pe Okt 25, 2013 10:58 am

Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Radarji

OdgovorNapisal/-a X-Hair dne Pe Okt 25, 2013 11:06 am

Očitno je to res nova fora. Sej ne moreš verjet. [smilie=zeppelin.gif] Ni bilo dosti kazni od hitrosti, dejmo se izmislit nekaj novega. Kdor to plača je bumbar.
EKOTOP - globinsko kemično čiščenje
Uporabniški avatar
X-Hair
Ga bazni!
 
Prispevkov: 2689
Pridružen: Ne Feb 05, 2006 8:50 pm
Kraj: Fant od Fare
Avto: Beli 16V-strah in trepet Zale

Re: Radarji

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Pe Okt 25, 2013 11:54 am

X-Hair napisal/-a:Kdor to plača je bumbar.


bumbar lih ni, ker se ti drugače vsedejo na račun, izvršba po domaće povedano :wink:

dobra pritožba je boljša varianta npr. "iz slike je razvidno da je premajhna razdalja med vozili. trdim da do premajhne varnostne razdalje ni prišlo po moji krivdi, ampak je rdeče vozilo pred menoj prehitro zaključilo prehitevanje, v bistvu mi je zapeljal dobesedno pred nos. pred tem sem slišal trobljenje, verjetno so temu rdečemu vozilu trobili vozniki vozil, ki so vidni na sliki na prehitevalnem pasu, saj je le-ta tudi mene zelo počasi prehiteval. verjetno se je držal omejitve 130 (pravilno!!), jaz pa sem kot je razvidno iz podatkov na sliki, vozil 121km/h. pri tako majhnih hitrostnih razlikah prehitevanje traja kar nekaj časa in dovolj je samo en nestrpen voznik za teboj, ki ti bo trobil čeprav prehitevaš po vseh pravilih in v omejitvah hitrosti.

ker sem sam varen voznik, sem takoj po nevarnem manevru voznika rdečega vozila zmanjšal hitrost in povečal varnostno razdaljo. če imajo policisti posnetke dogajanja pred in po omenjem dogodku, bodo z njimi z lahkoto potrdili ali ovrgli moj zagovor.

lep pozdrav in ko vam jebe mater [smilie=zeppelin.gif] "


nekaj v tem stilu, samo treba v lep pravni jezik spravit in podkrepit s kakim členom o nevarnem prehitevanju in bi moralo it skozi, vse novosti imajo namreč otroške bolezni, izrek kazni za "novejše" prekrške ni nobena izjema.

[smilie=biggrin.gif]
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Radarji

OdgovorNapisal/-a X-Hair dne Pe Okt 25, 2013 3:30 pm

No sej tako sem misli, da rešiš s pritožbo. :wink: Bemti, ampak mi smo dejansko že blizu Severne koreje. Še 5 let in bomo zasužnjeni do konca, kjer tudi pritožbe ne boš moral več napisat. Samo kazen in vadi pare. [smilie=zeppelin.gif]
EKOTOP - globinsko kemično čiščenje
Uporabniški avatar
X-Hair
Ga bazni!
 
Prispevkov: 2689
Pridružen: Ne Feb 05, 2006 8:50 pm
Kraj: Fant od Fare
Avto: Beli 16V-strah in trepet Zale

Re: Radarji

OdgovorNapisal/-a Ruzo dne Pe Okt 25, 2013 3:38 pm

Za varnostno razdaljo sem tut že dobu kazen, s tem da se mi je z marico ponoči na rit limal, jest pa posledično vozniku pred mano, ker če te nekdo nekam tera rataš živčen in pospešiš... Ko sem limanje marice na mojo rit omenil prijazni in pošteni policajki je to seveda zanikala, ter mi svojo prijaznost pokazala na zelo dragem in lepem papirju, ter postregla z vprašanjem zakaj sem živčen in vprašala zakaj ne spoštujem avtoritete. [smilie=zeppelin.gif] Zato pa, ko vidim nekaj takega lahko rečem samo to:

Slika

F*cking SLO...
Pare nisu problem....para nema.
Uporabniški avatar
Ruzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 459
Pridružen: To Jan 29, 2008 11:54 pm
Kraj: Koroška Bela
Avto: Corrado, HF Integrale

Re: Radarji

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne Pe Okt 25, 2013 3:54 pm

propadamo to jaz pravim že 5 let..nasljedni korak je izselitev če več nebo vdržno..žal..pa bom sem prihajal kot vikendaš..negre drugač ker so nenormalni..al pa če bo res konkretna vstaja da se zruši vse skup pa znova..
THATS ME---->>>> THATS ME

d(>_<)b Was ist besser als sex? Audi V sechs!!!
Audi 80 Cabrio 2.8 & Audi A6 c4 2.5 TDI d(>_<)b
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

Re: Radarji

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne Pe Okt 25, 2013 4:01 pm

Slika
Slika
THATS ME---->>>> THATS ME

d(>_<)b Was ist besser als sex? Audi V sechs!!!
Audi 80 Cabrio 2.8 & Audi A6 c4 2.5 TDI d(>_<)b
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

Re: Radarji

OdgovorNapisal/-a X-Hair dne Pe Okt 25, 2013 6:05 pm

Sedaj sem se spomnil moje prigode. Se peljem po cesti, kjer je bila desno tovarna, levo pa travnik. Pač spet nič od niča. Peljal sem se po omejitvah, tako da zaradi hitrosti me ni mogel zajebavat. Seveda me ustavijo. Dobro, ni panike. Potem pa vprašanje zakaj vijugam po cesti. WTF??? Kako vijugam? Jašku na cesti sem se tako podzavestno umaknil, da sem rabil prov preštudirat zakaj sem vijugal. Ampak ni bil zadovoljen. Gremo pihat. Dobro, gremo pihat. Pokaže 0.0. On gleda. Spet vprašanje. Pa dobro človek, bil je jašek, ko boš ti meni dal denar za vzmetenje, zglobe, roke, bom pa po jaških vozil. Homologacija je štimala vse. Na koncu me je začuda spustil in nismo šteli sponkic v prvi pomoči. Ma brezveze res. Severna koreja. [smilie=zeppelin.gif]
EKOTOP - globinsko kemično čiščenje
Uporabniški avatar
X-Hair
Ga bazni!
 
Prispevkov: 2689
Pridružen: Ne Feb 05, 2006 8:50 pm
Kraj: Fant od Fare
Avto: Beli 16V-strah in trepet Zale

Re: Radarji

OdgovorNapisal/-a bfranc dne Pe Okt 25, 2013 6:15 pm

Tole bi moral vsak sodnik ovreč, ker na prvi sliki je toyota z desno stranjo za ritjo rdečemu, na povečavi pa rdečega avtomobila ni nikjer.Pol lahko mene na AC slikajo v povečavi in pol samo še najdejo enak avto mojemu, ki je nekomu za ritjo ali pa prekoračil hitrost in pošljejo položnico meni.Jest se bi pritožil na tak način in nič drugač.Sej na prvi sliki ni vidna tablica na toyoti, v bistvu so njega slikal nekje vmes pri odbojni ograji.

Hja, Alenka zahteva dodatnih 3 mio eur, če ne nebo plač. :x
Uporabniški avatar
bfranc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 266
Pridružen: Po Avg 06, 2012 2:54 pm
Kraj: Kompolje/Dobrepolje
Avto: Škoda Octavia II 1.9 tdi DSG

Re: Radarji

OdgovorNapisal/-a Cox dne So Okt 26, 2013 1:59 am

Zanimivo da se take krivice z policisti vedno dogajajo ljudem med 20-35, ponavadi moškim, ljubiteljem avtomobilizma .. moja matera nardi 80-100km dnevno .. pa se od kar pomnim ni niti enkrat pritozevala nad slabim policskim delom, isto ne foter, stari foter, sestra, par kolegic ona na blagajni v merkatoru, frizerka, niti lokalni prodajalec zelenjave ...
Kaj bi šparali, tak nikol neomo trošli ..
Uporabniški avatar
Cox
UPORABNIK S KRAVO
 
Prispevkov: 2896
Pridružen: Po Dec 08, 2008 8:21 pm
Kraj: Maribor
Avto: type 3

Re: Radarji

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Okt 26, 2013 12:51 pm

Cox napisal/-a:moja matera nardi 80-100km dnevno .. pa se od kar pomnim ni niti enkrat pritozevala nad slabim policskim delom, isto ne foter, stari foter, sestra, par kolegic ona na blagajni v merkatoru, frizerka, niti lokalni prodajalec zelenjave ...


ko vozim za takimi, ki si jih omenil, pobavadi pizdim jaz :lol:
to so tipične cince-marince na cesti, pa verjemi da sem jaz daleč od tega da divjam :wink:
ko pa dohitim kakega s klobukom na glavi, grem pa raje kar v drugo smer [smilie=biggrin.gif]

a ti pa nimaš slabih izkušenj s pacmani, ebela, jaz bi lahko kako knjigo napisal o mojih dogodkih [smilie=zeppelin.gif]

upam da ni izpadlo, da koga zagovarjam, če se meni kdo na rit nalima s tem da že jaz vozim preko omejitve, ga kratko malo ignoriram nekaj časa, pol ga pa spustim naprej, ker se mi res ne obiskuje več onih postaranih tet tam na sodišču, tak da tudi kakih prstov ne dvigujem več (tako pogosto) kot prej.

če je oni na sliki vozil drugemu v riti, sam najbolje ve.
ampak iz videnega in očitanega se vsaj zdaj na začetku, lahko izmuzneš z dobro pritožbo.

saj veste kako je bilo na začetku, ko so začeli jemat izpite ?
našel se je nekdo, ki je zakon dobro naštudiral in našel luknjo po kateri mu niso smeli vzet izpita.
on se je rešil in dokler niso zakonsko tega zrihtali, se jih je rešilo še par sto :wink:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Radarji

OdgovorNapisal/-a Cox dne So Okt 26, 2013 2:20 pm

Pa evo .. tesko bi reko da mam slabo izkusnjo z njimi.Pa zarad vozil ki jih uporabljam pogosto stojim ob robu ceste in se pogovarjam z njimi.Vedno so korektni, ponavadi celo prijazni, nikoli nisem dobil kazni(pa sem jih dobil kar precej) za pizdarijo ki je nisem nardil.

Vrjamem da popizdis ko se vozis za njimi ... samo a je res problem v njih? To je pac promet v katerem delujemo danes ... če se nisi sposobn prilagodit tempu je boljse da hodis na avtobus.
Kaj bi šparali, tak nikol neomo trošli ..
Uporabniški avatar
Cox
UPORABNIK S KRAVO
 
Prispevkov: 2896
Pridružen: Po Dec 08, 2008 8:21 pm
Kraj: Maribor
Avto: type 3

Re: Radarji

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne So Okt 26, 2013 8:10 pm

Cox napisal/-a:Pa evo .. tesko bi reko da mam slabo izkusnjo z njimi.Pa zarad vozil ki jih uporabljam pogosto stojim ob robu ceste in se pogovarjam z njimi.Vedno so korektni, ponavadi celo prijazni, nikoli nisem dobil kazni(pa sem jih dobil kar precej) za pizdarijo ki je nisem nardil.

Vrjamem da popizdis ko se vozis za njimi ... samo a je res problem v njih? To je pac promet v katerem delujemo danes ... če se nisi sposobn prilagodit tempu je boljse da hodis na avtobus.



Word!
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Radarji

OdgovorNapisal/-a test dummy dne Ne Okt 27, 2013 10:27 am

Cox napisal/-a:
Vrjamem da popizdis ko se vozis za njimi ... samo a je res problem v njih? To je pac promet v katerem delujemo danes ... če se nisi sposobn prilagodit tempu je boljse da hodis na avtobus.


S temle tempom je tako, da ena majhna skupina ljudi enostavno ni sposobna za vožnjo po cestah v vseh trenutkih. Enostavno mislim, da nekdo, ki po magistralki vozi 60 namesto 100 ali pa nekdo, ki na treh rdečih lučeh zapored zasnanjano pusti polovico intervala preden spelje, nima pravice buzerirati ostalih udeležencev v prometu. Če zaradi treh idiotov na dan ne ujamem treh zelenih in zato izgubim tri minute, mi to na leto pomeni 15 stran vrženih ur. Ker je čas denar mi taki debili delajo škodo. In fora je v tem, ker je ne samo meni, ampak še petim ali šestim za mano.

Sicer je to tudi stvar tolerance, ampak nesposobni in manj sposobni bi morali biti tisti, ki bi se vozili z avtobusi. Zakaj se lahko že 500 metrov čez mejo, naprimer v Trstu, vsi vključno s starimi tetami, babicami, študenti, invalidi, mamicami in očki z otroki na zadnjem sedežu, po cestah premikajo s predpisano hitrostjo, znajo zelo hitro bočno parkirati in na zeleni luči takoj odpeljejo? Pri nas pa naj se 85% normalnih prilagaja 15% budalam.

Prilagodit tempu se ni težko, če je to nekje v mejah normale. Noben problem mi ni peljati pet kilometrov v klanec za starim Mercedesovim avtodomom, ker vem, da več kot toliko tak star avto ne zmore. Tudi ni problem voziti kakšnih 20% pod omejitvijo, sploh ni problem pustiti nekaj časa nekomu iz celja, če je v Ljubljani in pač išče neko ulico ali stavbo. In verjetno tudi sami opažate, da se zgodbe z zapleti na cesti največkrat lahko poveže z ozkim krogom določenih modelov avtomobilov.
Pričakovati, da bo promet v razmerah, ki to omogočajo tekel normalno in dinamično je pravica vsakega voznika, vsak večji odklon je nesprejemljiv.

Uvesti bi moralo obvezno preizkuševanje voznikov na vsakih 10 let. S tako vožnjo 'odličnosti' bi lahko selekcionirali tiste, ki se niso sposobni dovolj dobro prilagoditi tempu avtoceste, mestne gneče, razmeram v temi itd. Če kdo ni sposoben voziti po avtocesti nič hudega, naj mu vozniška velja za regionalke, ali pa vaške ceste. Če drug ni sposoben iti v mesto, pač ne sme v mesto. In če nekdo ni sposoben krotiti avta s 300 konji, naj pač ima dovoljenje za vožnjo takega ki mu je kos. In v končni fazi, če lokalna pijandura dokaže, da se je sposoben peljati 300 metrov po cesti od bifeja do doma, naj se mu to dovoli. Tak ata, tudi če je zlit do konca predstavlja stokrat manjšo nevarnost, kot prepotenten 25-letnik, ki spije še dovoljeni 2-3 pivi in ima zunaj parkiran 250 konjski bmw.
Uporabniški avatar
test dummy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 485
Pridružen: To Jun 29, 2010 1:24 am
Kraj: lj
Avto: vw VR6

Re: Radarji

OdgovorNapisal/-a Cox dne Ne Okt 27, 2013 10:40 am

Se razume da so extremi .. ampak ce si v prometu vedno tisti ki trobi, picakri, na silo prehiteva itd. Si isto neprimern za promet kot tisti ki pocne vse te stvari ki si jih ti nastel.

Tak pac je promet pri nas, ce vam to ne odgovarja pa idite v italijo ... pac drugacna kultura voznje, vrjetno so vec in pa prej zaceli invsestirat v to da so ljudje boljse/drugace poduceni ... vrjetno je kje v svetu se boljse, vrjetno tud kje slabse.
Sposobnost prilagajanja je tista ki nardi dobrega voznika ... ce racunas na one 3 minute ki ti jih bo en vzel pred sluzbo bos cist mirnih zivcev priso do tja ker bos sel prej od doma, ce bi ziveli v kakem pravem mestu bi imeli s tem se vecje probleme, bi mogo pol ure prej od doma ... ce si neprilagojen pac jebes jeza :D
Kaj bi šparali, tak nikol neomo trošli ..
Uporabniški avatar
Cox
UPORABNIK S KRAVO
 
Prispevkov: 2896
Pridružen: Po Dec 08, 2008 8:21 pm
Kraj: Maribor
Avto: type 3

Re: Radarji

OdgovorNapisal/-a test dummy dne Ne Okt 27, 2013 11:08 am

Cox napisal/-a:Se razume da so extremi .. ampak ce si v prometu vedno tisti ki trobi, picakri, na silo prehiteva itd. Si isto neprimern za promet kot tisti ki pocne vse te stvari ki si jih ti nastel.

Sposobnost prilagajanja je tista ki nardi dobrega voznika ... ce racunas na one 3 minute ki ti jih bo en vzel pred sluzbo bos cist mirnih zivcev priso do tja ker bos sel prej od doma, ce bi ziveli v kakem pravem mestu bi imeli s tem se vecje probleme, bi mogo pol ure prej od doma ... ce si neprilagojen pac jebes jeza :D


Se strinjam, tudi to so odkloni ki so nesprejemljivi. Fora je v tem, da sem se sam že zdavnaj prilagodil zahtevam slovenskega prometa, ker druge možnosti pač ni, motor in skuter sta del mojega vsakdanjika. Ne rečem pa da mi to vedno paše. Bistvo vsega je v tem, da ti udeležba v prometu ne daje pravice oviranja drugih. Mene nič ne moti, če gre nekdo z motorjem mimo kolone . Me pa moti, ko mi kadar to naredim sam, nek idiot načrtno ali pa nezavedno zoži prehod, da obtičim. Pizda, to se enostavno ne dela. Če si na cesti glej okoli sebe.

Se tudi strinjam, da je sposobnost prilagajanja tista, ki naredi voznika dobrega ali slabega. Ne gre za to, da bi zaradi tistih treh minut kam zamudil, gre za to, da ti jih nekdo zaradi svoje nesposobnosti vzame. To je podobno, kot to, da stojiš v dolgi vrsti na pošti, kjer je odprto eno okence, debela prasica za šalterjem dela čisto počasi, ker itak ve, da stranke ne bodo šle drugam, medtem pa dve drugi prasici na zaprtem sosednjem okenčku ližeta znamke. In namesto, da bi bil fertik v treh minutah, tam notri smrdiš pol ure. In tako je potem še v trgovini, na vseh javnih uradih itn. Mi se pa prilagajamo. In zaradi tega živimo slabše.

ZVCP pač postavlja neke standarde, ki se jim moramo vsi prilagajati. Ampak v praksi pa sankiconira samo tiste, ki hodijo-vozijo po zgornjem robu teh standardov. Tiste, ki delajo sranje na spodnjem robu pa pustijo pri miru.
Uporabniški avatar
test dummy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 485
Pridružen: To Jun 29, 2010 1:24 am
Kraj: lj
Avto: vw VR6

Re: Radarji

OdgovorNapisal/-a bfranc dne Ne Okt 27, 2013 10:01 pm

Včasih je pa pametno mal počakat pred zeleno lučjo, kot pol vse življenje čepet na invalidskem(če imaš srečo), ker je nekdo zapeljal v rdečo.
Sam imam miren tempo vožnje in če nekdo noče vozit za mano, naj gre naprej.Zakaj bi zdaj moral zaradi njega imet razbit avto.Samo primer dam lansko jesen.Grem zjutraj v službo in vozim po cesti 60km/h, nisem imel nobene volje da tiščim gas.Pa se za mojo rit napopa en z passatom, me prehiti in ga tišči do amena za njegovo ritjo pa še en z puntotom.In ni minilo petsto metrov(vse se je dogajalo v temi), ko se prižgejo zavorne luči od passata in pol še od puntota.Rezultat norenja teh dveh je bil ta, da je temu iz passata pred avto skočila srna, ker je imel puntota za ritjo ni moral zabremzat in je napolno nasadil srno.No in naj mi zdaj en pove, kaj bi se naredilo, če bi jaz vozil tistih 90km/h?
Ženi sem isto povedal,da naj vozi svoj tempo in če komu ne paše naj gre naprej, ko mi dostikrat tečnari, da jo prehitevajo in trobijo, ko vozi 70 -80 km/h in jo s tem samo nervirajo.
Tole ko berem, da če ne znaš vozit v mestu,vasi,AC...no comment.Oprosti testdummy, tuki nimaš čisto prav, ti pa dam prav glede prepotentnih 25 letnikih z bmw z 250+ konjev - to bi moral prepovedat, narediš izpit, imaš nekaj časa omejitev pri kilovatih in kubaturi, ko se mal navadiš pa pejt na večji avto.Sam sem imel za prvi avto yugota z 45 konji in tud pomislo nisem, da bi delal sranje po cesti.
Uporabniški avatar
bfranc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 266
Pridružen: Po Avg 06, 2012 2:54 pm
Kraj: Kompolje/Dobrepolje
Avto: Škoda Octavia II 1.9 tdi DSG

Re: Radarji

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne Ne Okt 27, 2013 10:46 pm

če je pred mano budalo ki vozi prepočasi nebom nikol v njega silil al pa mu trobil enostavno dam v nižjo pa gas tudi če prevozim dve polni črti ali križišče..ker prej ko to budalo sploh opazi kaj se zgodlo sn jaz že na dvorišču oz cilju..in ne zgubim nič minut..mislim če si malo znajdliv v prometu neboš nikoga ogrožal pa tudi za takimi se neboš vozo..bo oni srečn da si ga prehito pa tudi sam da se ne voziš za njim.. :) če na pa kot reko cox na avtobus :)
THATS ME---->>>> THATS ME

d(>_<)b Was ist besser als sex? Audi V sechs!!!
Audi 80 Cabrio 2.8 & Audi A6 c4 2.5 TDI d(>_<)b
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

Re: Radarji

OdgovorNapisal/-a Ruzo dne Ne Okt 27, 2013 10:56 pm

Vse lepo in prav, samo dejte mi tisti povedat ki vozite 60km/h tam kjer je omejitev 90km/h pa kjer se par kilometrov ne da varno prehitevat... A vam je težko, ko se npr. za vami pojavita 2 avtomobila, ki bi vidno rada imela hitrejši tempo zapeljat na kraj ceste in spustit naprej pa poj vozit tistih svojih 60km/h naprej? Mislim ne razumem tega, najde se folk, ki nabija tistih svojih 60km/h 10km, zadaj za njim 20 avtomobilov, njega pa boli patka, ko ga pa nekdo prehti mu pa blenda. Če se od mene najde kdo hitrejši se umaknem, pa naj vozi potem 300 zaradi mene.

Taki ljudje so isti egoisti kot pa prepotentneži z BMW-ji, ali pa razni pomembneži v črnih X5-kah, ki ti blendajo pri 150 na avtocesti 2mm za ritjo. Enako ne J*bejo ostalega prometa okoli sebe 5%, sorry.
Pare nisu problem....para nema.
Uporabniški avatar
Ruzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 459
Pridružen: To Jan 29, 2008 11:54 pm
Kraj: Koroška Bela
Avto: Corrado, HF Integrale

Re: Radarji

OdgovorNapisal/-a test dummy dne Ne Okt 27, 2013 11:13 pm

glej take primere lahko tudi obrneš in je situacija ali pa rezultat čisto drugačen. Ne vem kakšna je tam omejitev ampak glede na to, da čez cesto letajo srne verjetno ni nekje v naselju, torej vsaj 90 kmh. Če bi ti vozil tistih predpisanih 90, ali pa vsaj 80, potem te tisti s passatom in puntom verjetno ne bi prehiteval, ne bi rabil mimo tebe pasti 120 na uro in bi tista srna mirno šla čez cesto pred ali pa za tabo. In potem bi čez 500 metrov razsuti hlodi s tovornjaka padli točno pred tebe in bi bila pizdarija. Seveda je to samo eden od možnih izidov. Takih scenarijev je v prometu v vsakem trenutku neskončno.

Saj je tudi meni jasno, da nekaj tako radikalnega kot je kategoriziranje izpita samo za določene ceste ni nekaj realnega. Konec koncev se mora vsak imeti pravico in možnost tudi nekje naučiti in navaditi suverene vožnje v vseh pogojih. Kdo pa ve, mogoče bi tudi sam zmrznil, če bi se vozil naprimer po Parizu. In tudi zato sam nimam problemov s toleranco do počasnejših ali hitrejših. In je razlika med tem, ko je nekdo previden, in med tem, ko nekdo z obiranjem, nesposobnostjo ali pa zaradi lastnega egoizma (češ boli me kurac, jaz se peljem po svoje, naj gre drugi mimo in naj se jebe) na cestah dela sranje. In če je omejitev 90 kilometrov na uro, razmere na cesti normalne, potem imamo vsi udeleženci tehten razlog, da verjamemo, da se pred nami ne bo narisal nekdo, ki se mu na poti v službo pač ne da nekaj 'tiščati' in vozil 50-60 na uro, ali pa vsaj to, da se bo tak na prvem izogibališču umaknil. In da bo nekdo pri zeleni luči tudi dejansko speljal. Kdor v normalnih razmerah ni sposoben upoštevati omejitev, predpisov in voziti tako kot se vozi, pač ni za na cesto. To da se on bolje počuti če vozi 30% pod omejitvijo nima veze. V prometu ni samo on, smo tudi drugi. Promet je simbioza in prilagajati se moramo vsi.
Uporabniški avatar
test dummy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 485
Pridružen: To Jun 29, 2010 1:24 am
Kraj: lj
Avto: vw VR6

Re: Radarji

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne Ne Okt 27, 2013 11:15 pm

fora je tudi ta da dosti ljudi niti ne pozna predpisov in omejitev in kaj pomeni kateri znak..in se raje vozijo skozi 60 ker ve da nebo mogo dobit kazni tudi če je omejitev 50 al 90 tam ko se on pela 60 ..dosti je takih..in takiga bi jaz enako kaznoval kot oniga ko prekorači 30 kmh bi totoiga ker je 30 kmh prepočasi..bi vidli satani kak bi se lepo držali predpisov [smilie=zeppelin.gif]
THATS ME---->>>> THATS ME

d(>_<)b Was ist besser als sex? Audi V sechs!!!
Audi 80 Cabrio 2.8 & Audi A6 c4 2.5 TDI d(>_<)b
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

Re: Radarji

OdgovorNapisal/-a test dummy dne Ne Okt 27, 2013 11:32 pm

saj to je problem, ker takih ne morejo kaznovati. ZVCP pravi, da mora voznik vožnjo prilagoditi razmeram na in ob cesti. Potem bi en tak pred sodnikom povedal, da je na njivi ob cesti zagledal zajca in je zmanjšal hitrost. In sodnik mu nima kaj.

Bolj je problem to, da se taki največkrat ne zavedajo da so potencialno smrtno nevarni. Prvič zato, ker na ta način izzivajo nerazumne manevre tistih za sabo, drugič pa zato, ker hkrati onemogočajo varno vključevanje nazaj na vozni pas tistih, ki že prehitevajo iz ozadja in se želijo postaviti za njih.
Uporabniški avatar
test dummy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 485
Pridružen: To Jun 29, 2010 1:24 am
Kraj: lj
Avto: vw VR6

Re: Radarji

OdgovorNapisal/-a bfranc dne Po Okt 28, 2013 10:19 am

Tam kjer se je to zgodilo je ovinkasta pregledna cesta izven naselja, vsi vemo da imajo tam prehode srne, cesta je tudi neosvetljena in je veliko peščev,imamo tud enga norca, ki se vozi z mopedom po tej cesti brez luči.No in naj mi pove zdaj en razlog, zakaj moram tam vozit točno po omejitvi, če se zavedam, da lahko nasadim tudi človeka?Ne rečem podnevi, ko se vidi 5 km naprej, zjutraj v temi je pa le malo prenevarno in tako razmišlja kar nekaj ostalih, ki uporabljajo to cesto.

Meni osebno je podnevi na tej cesti zapeljala s kolesom stara ženička iz leve stranske ceste, ki je po kotom na glavno(zadel sem jo z levo stranjo avtomobila)brez da bi pogledala nazaj, takrat sem priznal policajem, da sem vozil 110km/h in hvalabogu, da so pol po merjenju zavorne ugotovili, da je bila moja hitrost okoli 95 km/h.Ženska je preživela, polomljena kar precej, tožil jo nisem čeprav sem imel pravico, kaznoval jo je sodnik z položnico.

Tako, da včasih raje 60 kot 90 in par minut zamudim, če pa kdor noče upoštevat tega, se bo že zresnil.Sam sem se kmalu po zgoraj neljubem dogodku.Občutek, ko zadeneš človeka in se avtomobil noče ustavit in pol ko stopiš iz avtomobila in vidiš, kako ta človek leži na cesti ni lep.Ne rečem pa na res prometnih cestah, tam se vozi po omejitvi, cinčače tud sam prehitim, nekateri pa te še vedno prehitevajo tud če voziš 90,95,100 km/h in to tudi po šest avtomobilov naenkrat in takim ni pomoči.

Nisem hotel nič drugega povedat kot samo to, da včasih je boljš, da voziš pod omejitvijo, kot da pol to obžaluješ vse življenje.
Uporabniški avatar
bfranc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 266
Pridružen: Po Avg 06, 2012 2:54 pm
Kraj: Kompolje/Dobrepolje
Avto: Škoda Octavia II 1.9 tdi DSG

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Splošni pogovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron