Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

Pogovori o Volkswagen in Audi tematiki in ostali avtomobilski tematiki, ki ne spadajo v nobenega izmed ostalih podforumov

Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Maj 10, 2010 10:58 am

Ker je zgleda tema zanimiva za širši krog, pa recimo kakšno.
Začelo se je takole v eni od predstavitvenih tem za naša ne-projektna vozila:

ŽucMac napisal/-a:Ko sem urejal zavarovanje, sem Matjažu (mi daje neke "male" popuste na Grawe) rekel kaj strašiš s tem smeškom.

Slika

Tak se boš ti smejal ko boš šel ven iz pisarne, mi je rekel.
In sem se še bolj.
Polno zavarovanje za 128 kW je na Grawe 736 ojrov. S Passota sem prenesel 50% bonus, ker nisem karamboljeros, so mi priznali 60% bonus (menda edina zavarovalnica pri nas!), pa še 10% na stalnost in 10% na gotovino in sem plačal 254 EUR :D
Se mi je res smejalo, cestnina je sicer ku za Ferrari, 194 ojrov, tak da sem plačal za eno leto registracije vsega okoli 450 EUR :D




... to se je malo pokomentiralo in nadaljevalo takole:

ŽucMac napisal/-a:Jap, je tudi mene presenetilo tole z zavarovanjem, pozitivno seveda :D
Leto in pol nazaj sem iskal najbolj ugodno varianto za rdečo dvojko, 1.3/40 kW.
Na Triglavu so mi rekli, da pride latno zavarovanje 342 EUR brez bonusa.
Vprašam kolko mi dajo skonto, ker sem njihova stranka cca 19 let, po večini z dvema avtomobiloma
in vsaj na enem že huulala let s 50%. Ne dajo nič. Kaj pa gotovinski ali stalnostni ali karkoli popust ? Nič.
Sem rekel adijo in me ne vidijo več.

Na Grawe mi je rekel točno 300 EUR, kar je že precej ceneje od Triglava.
Grem tja, naredim polico točno za pol leta (do poteka veljavnosti tehničnega pregleda),
tip mi da še gotovinski popust, kljub temu da me je videl prvič v življenju še stalnostnega :D
(morate vedet, da imajo vsi agenti možnost prostega razpolaganja z 10%, temu rečejo Prosti popust)
in sem na koncu plačal 137 ojrov za pol leta.
Celo leto torej 274 ojrov za zavarovanje brez bonusa, 14. premijski razred :!:
Kar velika razlika proti Triglavovim 342 Eur, kaj :D

No, da ne bo tema zašla preveč v zavarovalniške vode, če koga okoli tega še kaj zanima,
naj mi piše na ZS al pa če v Krčmi kako rečemo. Al pa Splošnih pogovorih, ne vem kje bo bolj prav.



Verjeli, ne verjeli, mi je pravzaprav vseeno, sem pa obljubil da bom skeniral polico in se lahko vidi iz nje same da se da marsikaj izpogajat samo usta je treba odpret. Serijske številke, moje osebne podatke ipd. sem seveda brisal, tolko pa spet nisem da bom to javno objavljal, kaj.



Na AMZS strani si lahko naredimo primerjavo, najprej brez bonusa:

Slika

Grawe torej v osnovi v razredu od 100-130 kW sploh ni poceni, ravno narobe, je najdražji (736 eur)



Še primerjava cen z 50% bonusom:

Slika

"Moja" zavarovalnica še vedno najdražja, vendar edina ponuja max 60%, kar pri meni znese za plačilo 294 eur in tu sem pa že prišel najceneje skozi. Ker sem Triglav futral od leta 1989 s svojimi zavarovanji večino s po dvemi, par let celo tremi avtomobili (vsi na moje ime), me je zanimalo kak skonto mi nudijo dodatno. Nič. Edino 10%, ker sem starejši od 33 let. Nobenih stalnostnih, gotovinskih, količinskih popustov na več registrirsnih in zavarovanih avtomobilov na isto ime, skratka nič. Če odbijem 10% na pol-penzionista, torej nad 33 let, bi na Triglavu plačal 295,2 EUR, kar je še vedno 1EUR več kot na "moji" zavarovalnici.

Tu pa se pravi popusti šele začnejo in končno plačilo za Sharana VR-6 2.8 s 174 KM (oz. 128 kW) je bilo takole:

Slika

To je delni scan police, polno zavarovanje 736 ojrov, minus vsi omenjeni bonusi in popusti, za plačilo 254 ojrov :D


Po moje je več ali manj vse odvisno od agenta, tisti ki so "dobili nogo" na zavarovalnicah in sedaj še vedno delajo za njih kot s.p.-ji, so po moje najbolj prilagodljivi in se da z njimi marsikaj dogovorit. Popusti, ki ti jih odobrijo, gredo namreč od njihovih provizij in je potem samo stvar pogajanj. Zdaj 5 eur gor ali dol je vseeno, ampak iz moje police se vidi, da sem dodatno izpogajal 73 eur za razliko med 50 in 60% bonusom, +29 eur prostega popusta + 26 eur gotovinskega popusta, skupaj torej 128 eur dodatnih popustov. Zneski so neto, če bo kdo preverjal, mora na koncu obračunati še 6,5% Davek od prometa zavarovalniških poslov.

Dodatni popust v višini 128 eur je pa že kar nekaj :D
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Po Maj 10, 2010 1:29 pm

jaz imam kolega ki mi dela zavarovanja za vse: motor, avto 2x, hiša 2x, življensko.
imam +10% dodatnega popusta, +4% paketnega popusta, 2% še kr nekega popusta. meni je to dovolj. za motor plačam z AO+ za celo leto za zadnji razred 180eur, kar je zelo poceni. na tilii bi me prišlo 275eur, na adriatic-slovenci pa 256eur. podatki so od lani od 15.6., ko sem imel zavrovanje, je pa takrat že bilo podražanje, ker leto poprej sem za enako stvar plačal 160eur.
mi je pa najbolj pomembno to, da nikoli ne komplicirajo z izplačilom škod. daš zahtevek, poslikajo in za 2 tedna imaš denar na računu. respect.
za avto nevem glih, ker nimam zavarovanega za celo leto.
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

OdgovorNapisal/-a LaKi dne Po Maj 10, 2010 2:06 pm

Žuc jst sm na Triglavu dubu popust na gotovinsko plačilo, popust na stalnost, pa še nek popust, mi je tut teta dala sama od sebe, sploh ji nč nism reku, razen ok :)
Uresniči trenutni plan, namesto da razmišljaš o možnostih
Uporabniški avatar
LaKi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1514
Pridružen: Če Sep 04, 2008 9:06 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: '03 Audi A4 Avant 1.8T BEX; '99 Audi A4 1.6 ARM

Re: Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Maj 10, 2010 7:00 pm

Na Triglavu mene prav nič ne marajo, pa ne vem zakaj.
Tukaj na Grawe pa ni frke :D

Sem rekel na Triglavu naj mi naredi eno ponudbo za Sharana, ništa od ništa, najnižje okoli 295 eur.
Da o Golfu sploh ne govorim... :roll:



Aja, vse je samo osnovni AO, so pa rekli da naj vzamem kak paketek pa bo še max 2-3 % ...
Me prav ne marajo no.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Maj 09, 2011 11:37 am

bomo vidli letos situacijo, na triglavu sicer še vedno nisem lih tanajtabulj zaželejena stranka,
no njim je sicer vseeno, samo da plačam kar izračunajo :lol: ampak se v bonusih ne strinjamo :roll:
zej ku mam dečvo tam, bom lahko naredil pošteno primerjavo triglav/grawe,
lani je bil slednji cenejši za 50 ojru, kljub temu da je bil v osnovi dražji za 80...
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

OdgovorNapisal/-a luka32 dne Po Maj 09, 2011 8:09 pm

Kako je pa z izplačili škode, in ostalimi nevščečnostimi ki naj bi jih zavarovanje kril? Jaz pri triglavu še nisem imel problema s tem.
Beni, o kateri zavarovalnici ti govoriš?
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

OdgovorNapisal/-a genuss dne Po Maj 09, 2011 9:08 pm

Kako je pa z izplačili škode, in ostalimi nevščečnostimi ki naj bi jih zavarovanje kril?


Sej tukaj se začnejo cake. Men so tud govorli, da so vsi cenejši. Vsak gleda samo znesek pod črto, ostalo pa ne. Je mel kolega passata l.06 totalko, cele kolobocije, tožbe, pritožbe, pogajanja, drobni tisk in podobno sranje. Je preklel vse ostalo in šel na triglav. Sam sem zadovoljen, popusta dost, nobeniih omejitev zneskov, nobenih težav pri izplačilih in cenitvah, ipd.

I'm a stayin'...
Jeden Tag steigt die Zahl derer, die mich am Arsch lecken können
Uporabniški avatar
genuss
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Avg 20, 2008 9:43 pm
Kraj: Velike Lašče

Re: Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Maj 09, 2011 9:22 pm

mene prav boli džofa kak je z izplačilom škode, če bo kdo mene ruknu bo krila njegova zavarovalnica,
če bom pa jaz koga, se bo pa itak moral sam menit na moji zavarovalnici :wink:


ne vidim razloga zakaj bi dajal vsako leto recimo ene 80 ojru več...
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

OdgovorNapisal/-a genuss dne Po Maj 09, 2011 9:25 pm

Obstajajo še druge stvari, kasko, stekla, žarometi, parkirišče, totalke, zmanjšana vrednost vozila ipd. Tam se komplicira.
Jeden Tag steigt die Zahl derer, die mich am Arsch lecken können
Uporabniški avatar
genuss
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Avg 20, 2008 9:43 pm
Kraj: Velike Lašče

Re: Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Maj 09, 2011 9:30 pm

toj men čist jasno, temo sem začel lani ko živ bog ni verjel, da sem dal za OA 254 ojru za vr6 :wink:

drugače mi je pa moja rekla, da naj zavarujem kjer čem, pole pa loh pri njih plačam dodatna zavarovanja,
konkretno sva govorila o zavarovanju za točo, ogenj, naravne katastrofe.
to bi koštalo cca 50 ojru na leto, se pa menijo mende za podražitev, ker je toča letos zgodaj začela pokat...
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

OdgovorNapisal/-a luka32 dne Po Maj 09, 2011 9:34 pm

genuss napisal/-a:Obstajajo še druge stvari, kasko, stekla, žarometi, parkirišče, totalke, zmanjšana vrednost vozila ipd. Tam se komplicira.



Sej lih v tem je fora, kolega ima "semizdi" na mariboru in je naredu totalko. Uveljavlja kasko in mu težijo, da mora avto prvo popravt, potem ga pripelje pokazat in nato mu izplačajo totalko. Če mene prašaš je to čist mim, če ti ocenjo totalko, naj bi to bla totalka, se avtno naj nebi popravljal, vsaj jaz tako razumem. Ko so meni na triglavu ocenil totalko, takrat še za polota, sem v enem tednu imel denar nakazan, brez vprašanj, pa sem imel manj škode, kot jo ima zdaj ta kolega.

Žuc, ko boš mel kaj več zavarvano kot AO, se boš hitro zasekiral.
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Maj 09, 2011 9:53 pm

ŽucMac napisal/-a:toj men čist jasno, temo sem začel lani ko živ bog ni verjel, da sem dal za OA 254 ojru za vr6 :wink:




govoril sem o popustih, polna cena je bla 730+...
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Če Maj 12, 2011 8:09 pm

ecola, isto ku lani...


zavarovanje AO za 128kW prišlo 254 ojru :D

pa še nekaj sem izvedel: če bom 1x povzročil škodo, ne bom padel za 15% kot drugje (torej na 35%),
ampak bo potem bonus 52% (sedaj 60%).

men je čist ok.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

OdgovorNapisal/-a Rjuhar dne Pe Maj 13, 2011 9:57 am

kako je s kaskom za jungtimerje? Ali celo za avte s certifikatom? Ve kdo? Ker sicer - če na rallyju (recimo - da se držim znamke) razbiješ luč je po vsej verjetnosti že kar totalka, ker 25 let star avto pač po njihovih tabelah nima neke vrednosti.
Slika
Uporabniški avatar
Rjuhar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 712
Pridružen: Pe Feb 03, 2006 4:39 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: sanjam o vw, vozim bmw, v garaži stoji pežo

Re: Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

OdgovorNapisal/-a super98 dne Pe Maj 13, 2011 10:27 am

Jaz sem pa prejšnji teden registriral svojo dvojkico, nakar so se začeli problemi...


Registracija (teh. pregled) in zavarovanje mi je veljalo od 15.3.2010 do 15.3.2011

Ker mi do 15.3. ni ratalo usposobit avta ga takrat pač nisem registriral oz zavaroval. Usposobil sem ga šele 6.5.2011 in ga seveda peljal na registracijo in tehnični.

Vse OK in prav, naredim tehničnega (6.5.2011), prijava/odjava (ker je od preteka reg. več kot 1 mesec) in zavarujem avto za obdobje od 6.5.2011 do 6.5.2012...



Nakar me kliče moja agenka in pravi da ji moram doplačat še nekaj za zavaravonje in sicer za obdobje od 15.2.2011-6.5.2011, se pravi za tisti čas ko avto ni bi registriran. Jst valda popizdim in WTF?!? Po kakšni logiki? Polica je pretekla, vmes se avto ni vozil in NI bil zavarovan... Ona pa meni da zavarovanje velja še 2 ali 3 mesece po preteku police. Ja valda!!!

Itak sem popizdil, ji rečem zrihti kokr veš in znaš jst ti ne mislim ničesar plačat, če ne grem pa komot na drugo zavarovalnico, sej jih je dost. Čakam na razplet...
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

Re: Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

OdgovorNapisal/-a BureK dne Pe Maj 13, 2011 10:37 am

lol...a če bi ti potekla registracija in da bi te plavi ustavu, bi nehala veljat že en teden potem, ne 3 mesce.

mislim WTF, če plačaš kao 12 mescev registracije, ki traja v resnici 15...potem plačaš 4 registracije v petih letih [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] ugodno, ni kaj [smilie=blink.gif]


p.s.: povej ji, da boš na favdlu napisal za katero zavarovalnico gre in bomo vsi mi bojkotirali zavarovalnico :mrgreen:

a vseeno lahko vnaprej poveš :lol:
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Pe Maj 13, 2011 10:39 am

zakaj ji pa nisi zabrusil, da če velja zavarovanje še dva al tri mesece zakaj bi pole sploh kaj doplačeval ?

obratno je pri tistih, ki obročno plačujejo... enga obroka ne plača, zavarovanje se ustavi, potem mora pa plačat vse za nazaj in potem je spet zavarovano, kar je popolnoma logiš.

enkrat tako, drugič tako, razumi kdor more.


sam tole za nazaj po poteku registracije je pa mal huda, kje maš to zavarovano, bom jaz mojo mal prašal.

avta pa nisi odjavil, kaj ?
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne So Maj 14, 2011 9:28 am

eno vprašanje a mora bit avto zavarovan polnih 12 mesecev da dobiš 5% bonifikacije al je lahko 11 mesecev? ker sem slišal da je dovolj 11?! pa prosim naj pišejo tisti ko so 100% ziher :)
THATS ME---->>>> THATS ME

d(>_<)b Was ist besser als sex? Audi V sechs!!!
Audi 80 Cabrio 2.8 & Audi A6 c4 2.5 TDI d(>_<)b
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

Re: Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Maj 14, 2011 9:36 am

ja, dovolj je 11 mesecev.

so pa pred časom to mejo dvignili, prej je bilo dovolj 9 mesecev.
ku za bebo :D
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne So Maj 14, 2011 10:11 am

ŽucMac napisal/-a:ja, dovolj je 11 mesecev.

so pa pred časom to mejo dvignili, prej je bilo dovolj 9 mesecev.
ku za bebo :D

pras.ca na mariborski zavarovalnici pa mi je rekla lani da ni dovolj 11 mesecev in mi ni htela priznat svija :evil: :evil:
ker nameravam a6-stko en mesec prej registrirat kot mi cabrio poteče..pa še od enga fiata sem mel prej 11 mesec registrirano..
bom še zahteval za fiata 5% bonifikacie za nazaj..
THATS ME---->>>> THATS ME

d(>_<)b Was ist besser als sex? Audi V sechs!!!
Audi 80 Cabrio 2.8 & Audi A6 c4 2.5 TDI d(>_<)b
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

Re: Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Apr 14, 2012 12:46 pm

test dummy napisal/-a:
ŽucMac napisal/-a:
ko bom še kaj registriral, bom preko sharana, ker mi potem agent naredi isto polico, torej 60% popusta + 10% gotovinskega + 10 stalnostnega.

hard napisal/-a:
test dummy napisal/-a:kaj praviš, da ti prizna bonus od enega avta na drugem.


Adriatic ima to možnost... vendar ti v primeru škode gre v minus pri obeh avtih :wink:


kaj praviš, da ti prizna bonus od enega avta na drugem. Če je tako mi daj številko od tega agenta, mu bom noge lizal, bom prišparal kakšna dva jurja na let sigurno


jap, vsak nadaljni avto ima isti bonus in ostale popuste kot sharan, zavarovalnica je pa grawe.

če z drugim, tretjim, itd. naredim škodo, se pozna na njemu, če na sharanu, pa naj bi blo na vseh.
ampak je rekel, da se da vse zment, ipak ima korist, ker je več avtov zavarovanih.

poleg tega se pa sami odločijo kolko ti bodo znižali bonus (zakonsko je 15% dol) in ker sem sedaj na 60% in ker je še rezerve v 10% t.i. prostega popusta od agenta... pole se enkrat ne bi nič poznalo :wink:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

OdgovorNapisal/-a WOB dne Pe Maj 04, 2012 8:45 am

hhhmmmmmmmmmmmmm nej slabu :D

Novomeška Zavarovalnica Tilia je predstavila revolucionaren produkt avtomobilskih zavarovanj na slovenskem zavarovalniškem trgu – MojAvtokm.
Zavarovalnica Tilia je na današnji novinarski konferenci, ob otvoritvi novih poslovnih prostorov regijskega predstavništva Ljubljana, predstavila popolno novost na slovenskem zavarovalniškem trgu na področju avtomobilskih zavarovanj – MojAvtokm. Gre za prvo avtomobilsko zavarovanje, pri katerem se plačuje zavarovanje samo za prevožene kilometre.

Ob enem so predstavili tudi dobre poslovne rezultate v letu 2011. Družba je lansko leto zaključila z dobičkom v višini 2,3 milijona evrov, ki je za 52 % višji kot v letu 2010, kar je nad načrtovanim. Dobiček v prvem trimesečju 2012 znaša 2,4 milijona evrov in je že presegel lanskega na letni ravni. Povečal se je tudi tržni delež.

Zavarovalnica Tilia je v zadnjem letu in pol predstavila niz inovativnih novosti na slovenskem zavarovalniškem trgu, kot so celostna spletna rešitev za upravljanje z zavarovanji e-tilia, prenovljen produkt MojAvto, ki nudi unikatno možnost preskoka pri bonusu za 2 premijska razreda, premoženjsko zavarovanje MojDom, pri katerem v primeru, da se nič ne zgodi, do 20 % premije vrnejo na življenjsko polico MojeŽivljenje ali MojOtrok, prvi so tudi trgu ponudili paketno zavarovanje sončnih elektrarn »Čista energija SE«.

MojAvtokm
Danes je Zavarovalnica Tilia predstavila revolucionarno novost, in sicer avtomobilsko zavarovanje po sistemu prevoženih kilometrov – MojAvtokm. Kot pravijo, gre za pravičnejši način obračuna premije, saj zavarovanci plačajo samo toliko, kolikor se s svojim vozilom dejansko vozijo. Obstoječa praksa na slovenskem zavarovalnem trgu je, da je premija enaka tako za tistega zavarovanca, ki je dnevno na cesti, kakor tudi za tistega, ki se s svojim vozilom vozi le redko. Z novim produktom MojAvtokm pa Zavarovalnica Tilia spreminja standarde na področju avtomobilskih zavarovanj v Sloveniji in ob bok tradicionalnemu sistemu postavlja sistem, po katerem zavarovanec plača samo kilometre, ki jih dejansko prevozi. Kdor vozi manj, tudi plača manj. Skleniti bo možno zavarovanje avtomobilske odgovornosti, zavarovanje voznika za škodo zaradi telesnih poškodb kakor tudi zavarovanje avtomobilskega kaska.

Osnovna značilnost novega zavarovanja je ta, da zavarovanec plača minimalno depozitno premijo, v sklopu katere je zajetih tudi prvih 1.000 km, za vsak nadaljnji prevoženi kilometer nad 1.000 km pa zavarovanec plača dodatno premijo na kilometer v odvisnosti od dejansko prevoženih kilometrov. Pri tem je število kilometrov, za katere se obračuna premija, navzgor omejeno s 16.000 km. Še vedno pa veljajo določene že znane ugodnosti Zavarovalnice Tilia, kot je na primer bonus/malus sistem z dvojnimi bonusi pri zavarovanju avtomobilske odgovornosti in AO plus zavarovanju kakor tudi ostale ugodnosti.

Minimalna depozitna premija, ki že vključuje prvih 1.000 km, se bo za obvezno avtomobilsko zavarovanje gibala od 66 EUR dalje (brez 6,5% davka od prometa zavarovalnih poslov) za zavarovance v najboljšem bonitetnem razredu. Za vsak dodatni prevoženi kilometer za obvezno zavarovanje pa bo dodatno potrebno odšteti 0,006 EUR oziroma 0,6 evro centa (brez 6,5% davka od prometa zavarovalnih poslov), seveda ponovno za zavarovance v najboljšem bonitetnem razredu.

Pri tem načinu zavarovanja zavarovalnica potrebuje podatke o prevoženih kilometrih. V sodelovanju s podjetjema IN2 in Infinum so razvili mobilno aplikacijo i-Tilia za pametne telefone, ki jih poganjata operacijska sistema Android in iOS, ki bo omogočala različne funkcionalnosti. V končni fazi bo med drugim omogočala sklepanje in obnovo zavarovanj, prijavo škod, prijavo asistenčnega primera, izdelavo informativnih izračunov in seveda možnost pošiljanja podatkov o prevoženih kilometrih.

i-Tilia je prva tovrstna aplikacija na slovenskem zavarovalnem trgu in predstavlja nadgradnjo že predstavljene e-Tilie, ki je namenjena uporabi na klasičnih računalnikih.

Glede na to, da ima samo 30 % uporabnikov mobilne telefonije v Sloveniji pametni telefon, so na Zavarovalnici Tilia v sodelovanju s Telekomom Slovenije našli rešitev. Strankam, ki bodo sklenile avtomobilsko zavarovanje MojAvtokm, so pripravili prav posebne ugodnosti, saj bodo lahko v tej posebni ponudbi pridobile pametne telefone bistveno ceneje kot sicer. Ugodnosti, glede na redno Mobitelovo ponudbo so v določenih primerih celo višje, kot znaša letna zavarovalna premija.

Poleg merjenja kilometrov z mobilnimi telefoni na Zavarovalnici Tilia skupaj s podjetjem Adacta razvijajo tudi telemetrično odčitavanje števcev kilometrov.

Tržni potencial za nov produkt na Zavarovalnici Tilia ocenjujejo na okrog 200.000 vozil. Predvsem so to tisti vozniki, ki prevozijo manj kilometrov, kot so drugi avtomobil v družini, upokojenci, »nedeljski vozniki«, skratka tisti, ki vozijo malo.

Nov zavarovalniški produkt MojAvtokm bo na voljo od 10. maja 2012 dalje.


vir: radio Krka
...ko zakoni fizike izginejo, in ko adrenalin zamenja kri..... Golf GTI G60
Uporabniški avatar
WOB
Kolpasan
 
Prispevkov: 2632
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:40 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Mk1 GTI, Mk1 Cabrio, Mk2 G60

Re: Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Pe Maj 04, 2012 9:51 am

to pa ja 8)

bi se mogl na favdlu zmenit kar za kašno poslovno sodelovanje s tilio, zdej :D
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

OdgovorNapisal/-a fritz dne Pe Maj 04, 2012 5:50 pm

bom jst prvi ki bom sel v akcijo.
samo bo treba se drobni tisk nastudirat. :)
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Let's talk about sex, pardon, zavarovanjih...

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Pe Maj 04, 2012 6:24 pm

na prvi pogled je videti privlačno, po drugi strani mi pa zgleda kot da bi "BigBrother-is-WatchingYou" vozil s sabo... :roll:

bomo vidli kak si predstavljajo tole kontrolo kilometrov na daljavo :?
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Naslednja

Vrni se na Splošni pogovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov