STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

Pogovori o Volkswagen in Audi tematiki in ostali avtomobilski tematiki, ki ne spadajo v nobenega izmed ostalih podforumov

Re: STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Po Mar 10, 2014 5:36 pm

To je drugace ze od vedno, ce je imel lastnik certifikat pri koncu, in je avto zdaj star 28let bo problem pri izdaji certifikata, ker je vezan na lastnika.

Folk pa je itak naiven, alpa se jim ne sanja okol certifikatov, medtem ko v enominutnem pogovoru zves vse na vranskem.
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Mar 10, 2014 6:00 pm

pikecbikec napisal/-a:Certifikat je vezan na lastnika vozila in ne gre skupaj z vozilom.


se pravi, da ko urediš vse okol certifikata, imaš v bistvu v roki potrdilo, da si - stari čiča :lol:

drugače pa je tole čist nova informacija zame, tega nisem vedel.
se pravi ob menjavi lastništva jovo na novo vsi stroški za certifikat ?
zdaj zastopim tisto, ko pravijo da nekateri dobro služijo z izdajo certifikatov in članarinami :roll:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

OdgovorNapisal/-a pikecbikec dne Po Mar 10, 2014 7:15 pm

ŽucMac napisal/-a:
pikecbikec napisal/-a:Certifikat je vezan na lastnika vozila in ne gre skupaj z vozilom.


se pravi, da ko urediš vse okol certifikata, imaš v bistvu v roki potrdilo, da si - stari čiča :lol:

drugače pa je tole čist nova informacija zame, tega nisem vedel.
se pravi ob menjavi lastništva jovo na novo vsi stroški za certifikat ?
zdaj zastopim tisto, ko pravijo da nekateri dobro služijo z izdajo certifikatov in članarinami :roll:


Certifikat pošlješ nazaj, zraven priložiš podatke o novem lastniku in dve novi sliki avta. Zamenjava naj nebi bila komplikacija je pa zopet strošek.
Imam za golfa certifikat pa nisem nikoli pomilsil ali pogledal, da je cetrifikat vezan na lastnika. Po moje bi moral biti certifikat vezan na avto. Je pa res, da bodo malo spet zaslužili :D
pikecbikec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 214
Pridružen: So Maj 02, 2009 9:58 am
Kraj: Kostanjevica na Krki
Avto: Golf 1, Golf 3, Audi 80, BMW E61 525 d

Re: STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Po Mar 10, 2014 7:45 pm

Ce noces met dodatnih tezav, je najboljse da peljes avto na vransko, in tam vse uredis.
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

OdgovorNapisal/-a kmetek dne Po Mar 10, 2014 9:24 pm

Točno tko je naredu kolega. Peljal avto tja, ga je tip malo pogledal, naredil 2 fotki, pokasiral dnar in čez en teden je dobil domov vse lepo v kuverti, letu na zavarovalnico in to je to.

Kar se tega tiče je res za vprašat, ker tud jest gledam neki kar gre proti tridesetim :D
Uporabniški avatar
kmetek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po Mar 19, 2012 3:08 am
Kraj: Bloke
Avto: Clio 16S + E30

Re: STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

OdgovorNapisal/-a Ježek dne To Apr 29, 2014 12:46 am

načeloma če avto enkrat dobi certifikat, sploh pa, če ima potem tudi status starodobnika (vpis v prometno) naj nebi bil problem pri podaljševanju/prenosu lastništva..
Js sem pri golfu imel certifikat pisan še na prejšnega lastnika, ker ga nisem utegnil spremenit. Tudi, ko sem ga prodal, niso novemu lstniku nič komplicirali.
Če greš na Vransko vse takoj dobiš in mislim, da lahko celo zavarovanje tam skleneš (vsaj tako sem razumel nazadnje). Je pa tako, kot je Gloga napisal, najboljše je, če tja pokličeš ker zelo lepo razložijo in si vzamejo čas :)

Za uporabnike Favdla je verjetno bol zanimiv status yungtimerja. Večina ne ve da obstaja, veljajo enake ugodnosti in omejitve kot za starodobnika, le da je za ta certifikat treba plačat 300€, avto pa mora bit starejši od 20 let in ne ravno nek clio ali golf3 z 1.4 motorjem, ki jih je kot solate. Coradoti, dvojke gti in podobni pa bi ga verjetno brez problemov dobili
Stuck back in time..
Uporabniški avatar
Ježek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: To Jan 04, 2011 11:54 pm
Kraj: Velenje
Avto: Mk1

Re: STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

OdgovorNapisal/-a Ruzo dne To Apr 29, 2014 1:05 pm

Kako je pa potem pri youngtimerju s tem novimi pravili o omejevanju kilometrov pa tablicah MV? Je potem vse isto kot pri starodobnikih, al so spet kakšna svoja pravila?
Pare nisu problem....para nema.
Uporabniški avatar
Ruzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 459
Pridružen: To Jan 29, 2008 11:54 pm
Kraj: Koroška Bela
Avto: Corrado, HF Integrale

Re: STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

OdgovorNapisal/-a Ježek dne To Apr 29, 2014 6:23 pm

To pa ne vem, boš mogu poklicat.
Stuck back in time..
Uporabniški avatar
Ježek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: To Jan 04, 2011 11:54 pm
Kraj: Velenje
Avto: Mk1

Re: STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

OdgovorNapisal/-a BOND 007 dne To Apr 29, 2014 10:52 pm

Youngtimer v Sloveniji ne obstaja! ;)
Obstaja samo izjema pri podeljevanju certifikata - statusa starodobnika.

"Izjemoma podeli naša zveza certifikat vozilom starejšim od 20 let, v kolikor so tehnično in zgodovinsko zanimiva: obravnava jih kot potencialno zanimiva historična vozila (določeni so posebni kriteriji). Glede na napačan tolmačenja tega pojma, se prosim za vsa vprašanja obračajte na info@svamz.com! Najprej izda zveza SVAMZ starodobnemu vozilu začasni certifikat, ki velja 5 let od datuma izdaje.V tem obdobju ima lastnik vozila tudi čas, da vozilo še dodatno uredi in odpravi nepravilnosti."

http://www.svamz.com/dokumentacija-za-starodobna-vozila
My name is Bond. James Bond. 8)
Uporabniški avatar
BOND 007
Na skrivaj vozi Aston Martina
 
Prispevkov: 2489
Pridružen: Če Feb 16, 2006 8:16 pm
Kraj: Forme, Velenje
Avto: '09 Passat TDI, '90 GTI 8V

Re: STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

OdgovorNapisal/-a Ježek dne Sr Apr 30, 2014 10:07 pm

js bi dal roko v ogenj, da so mi rekli, da obstaja, ko sem bil na Vranskem [smilie=blink.gif]
Stuck back in time..
Uporabniški avatar
Ježek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: To Jan 04, 2011 11:54 pm
Kraj: Velenje
Avto: Mk1

Re: STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

OdgovorNapisal/-a BOND 007 dne Sr Apr 30, 2014 11:01 pm

Ježek napisal/-a:js bi dal roko v ogenj, da so mi rekli, da obstaja, ko sem bil na Vranskem [smilie=blink.gif]

Obstaja to kar sem ti kopiral iz njihovega page-a. :D
Preizkušeno! :wink:
My name is Bond. James Bond. 8)
Uporabniški avatar
BOND 007
Na skrivaj vozi Aston Martina
 
Prispevkov: 2489
Pridružen: Če Feb 16, 2006 8:16 pm
Kraj: Forme, Velenje
Avto: '09 Passat TDI, '90 GTI 8V

Re: STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

OdgovorNapisal/-a Ježek dne Če Maj 01, 2014 4:25 pm

To varianto sem občutil tudi na lastni koži :mrgreen:

Za yungtimerja mi pa res ni več jasno. Verjetno smo se pogovarjali o teh izjemah in sem si js narobe zapomnil, ker je od tega minilo že vsaj leto in pol.
Se opravičujem, če sem širil napačne informacije :oops:
Stuck back in time..
Uporabniški avatar
Ježek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: To Jan 04, 2011 11:54 pm
Kraj: Velenje
Avto: Mk1

Re: STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

OdgovorNapisal/-a eugene dne To Maj 06, 2014 2:35 pm

Včeraj sem pogledal malo v prometno od mojega golfa in na zadnji strani mi piše STARODOBNO VOZILO (VB-za ta vb nisem lih prepričan alhko je tudi V8). Zdaj kaj to pomeni ? pred 5 leti sem imel pač certifikat od SVAMZ ( začasni) in imel to registrirano z popustom ko sem predložu ta certifikat in članarino. To da mi piše v prometni starodobno vozilo sem prvič opazu. Je mogoče da je tista na šalterju kaj falila in mi to vpisala čeprav nisem nikoli šel delat izkaza o starodobnem vozilu in imam torej sedaj popust pri cestnini in zavarovanju brez plačila članarine ali ni to to?
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

OdgovorNapisal/-a BOND 007 dne To Maj 06, 2014 2:42 pm

eugene napisal/-a:Včeraj sem pogledal malo v prometno od mojega golfa in na zadnji strani mi piše STARODOBNO VOZILO (VB-za ta vb nisem lih prepričan alhko je tudi V8). Zdaj kaj to pomeni ? pred 5 leti sem imel pač certifikat od SVAMZ ( začasni) in imel to registrirano z popustom ko sem predložu ta certifikat in članarino. To da mi piše v prometni starodobno vozilo sem prvič opazu. Je mogoče da je tista na šalterju kaj falila in mi to vpisala čeprav nisem nikoli šel delat izkaza o starodobnem vozilu in imam torej sedaj popust pri cestnini in zavarovanju brez plačila članarine ali ni to to?

Certifikat je veljaven samo ob plačilu članarine (piše na certifikatu). Certifikat predložiš na zavarovalnici. Torej lahko dobiš popust pri zavarovalnici le z veljavnim certifikatom (s plačano članarino). Popust pri cestnini dobiš z vpisom v prometnem dovoljenju.

Po mojem boš imel največ problemov pri homolegalizaciji zaradi vpisa starodobno vozilo v prometno dovoljenje... :D
My name is Bond. James Bond. 8)
Uporabniški avatar
BOND 007
Na skrivaj vozi Aston Martina
 
Prispevkov: 2489
Pridružen: Če Feb 16, 2006 8:16 pm
Kraj: Forme, Velenje
Avto: '09 Passat TDI, '90 GTI 8V

Re: STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

OdgovorNapisal/-a eugene dne To Maj 06, 2014 2:45 pm

Zanimivo, da tega nisem nikoli sploh vprašal za imet. Tudi nobeden ni nič pregledoval. V glavnem moram poslat dve novi sliki in star certifikat na SVAMZ.
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

OdgovorNapisal/-a BOND 007 dne To Maj 06, 2014 3:05 pm

eugene napisal/-a:Zanimivo, da tega nisem nikoli sploh vprašal za imet. Tudi nobeden ni nič pregledoval. V glavnem moram poslat dve novi sliki in star certifikat na SVAMZ.

Slikaj avto z zaprto haubo... :D
My name is Bond. James Bond. 8)
Uporabniški avatar
BOND 007
Na skrivaj vozi Aston Martina
 
Prispevkov: 2489
Pridružen: Če Feb 16, 2006 8:16 pm
Kraj: Forme, Velenje
Avto: '09 Passat TDI, '90 GTI 8V

Re: STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

OdgovorNapisal/-a eugene dne To Maj 06, 2014 4:30 pm

Nego :mrgreen:
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

OdgovorNapisal/-a piko dne Ne Jan 04, 2015 9:55 pm

Zdaj pa pridobitev dokumentov za starodobnika...

Že lep čas se pripravljam za registracijo mopeda kot oldtimer. Gre za 15SL. Dokumentov nima niti jih ni nikoli imel, pač ni bil registriran. Še to zimo imam cilj to narediti. Kako začeti? Verjetno neko članstvo, izjava prodajalca, kako naprej. Strošek mi je drugotnega pomena, rabim prometno.

Je kdo to že počel? Se priporočam za napotke, izkušnje.

Hvala, P
Uporabniški avatar
piko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 1:50 pm
Kraj: žiri
Avto: MB C220cdi, VW Scirocco II

Re: STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

OdgovorNapisal/-a luka32 dne Po Jan 05, 2015 6:43 am

Prvo vprašaj na upravni enoti in na tehničnih. Pomoje se še vedno da s pričami rešit.
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

OdgovorNapisal/-a mitja1303 dne Po Jan 05, 2015 9:54 am

S pričami in podobno na upravni enoti se da to rešiti samo še za traktor. Ti se kar takoj obrni na SVAMZ ali katerega izmed njihovih komisarjev.
Uporabniški avatar
mitja1303
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Pe Apr 01, 2011 1:35 pm
Kraj: Šutna
Avto: Hrošč 1302,1303,T2b Doka

Re: STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

OdgovorNapisal/-a Tomy dne Po Jan 05, 2015 8:17 pm

15SL je motorno kolo, ne kolo z motorjem, torej je vedno moral biti registriran.
Če je kdajkoli bil registriran in je bila izdana prometna, bodo to po št. motorja našli na občini.
V nasprotnem primeru rabiš račun ali poštemplano servisno knjižico, kjer je razvidna št. motorja in lastnik (in seveda prepis če nisi ti lastnik na papirjih).
S tem greš na občino kjer ti motor vpišejo v register vozil in nato na 1. tehnični pregled kot z novim vozilom.

Ker že nekaj časa tudi kolesa z morojem ne moreš registrirat na podlagi izjave prič, sem to varianto z servisno knjižico izpeljal lani za APN4 (narediti smo morali le prepis iz prvega lastnika na mene).

Druga (dražja) rešitev pa je SVAMZ, o tem več piše na forumu STARODOBNIK.


Prilepi kakšno sliko SL-a, sam ravno enega obnavljam, oziroma je v fazi sestavljanja :D

lp S
Uporabniški avatar
Tomy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 4:06 pm
Kraj: Zabukovica
Avto: VW Hroš 1300, Subaru Legacy2.2

Re: STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

OdgovorNapisal/-a test dummy dne Po Jan 05, 2015 8:43 pm

meni je to brez kakšnih posebnih težav uspelo rešiti tako, da sem najprej pridobil certifikat starodobnika. Tja so mi vpisali da sem jaz lastnik in potem šel na tehnične, tam opravil identifikacijo in potem zadevo registriral brez kakšnih težav. Imel sem tudi neko izjavo prejšnjega lastnika in kupoprodajno pogodbo, ampak jih ta dva papirja niti nista zanimala.
Uporabniški avatar
test dummy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 485
Pridružen: To Jun 29, 2010 1:24 am
Kraj: lj
Avto: vw VR6

Re: STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

OdgovorNapisal/-a piko dne Po Jan 05, 2015 9:58 pm

Tomy napisal/-a:15SL je motorno kolo, ne kolo z motorjem, torej je vedno moral biti registriran.
Če je kdajkoli bil registriran in je bila izdana prometna, bodo to po št. motorja našli na občini.
V nasprotnem primeru rabiš račun ali poštemplano servisno knjižico, kjer je razvidna št. motorja in lastnik (in seveda prepis če nisi ti lastnik na papirjih).
S tem greš na občino kjer ti motor vpišejo v register vozil in nato na 1. tehnični pregled kot z novim vozilom.

Ker že nekaj časa tudi kolesa z morojem ne moreš registrirat na podlagi izjave prič, sem to varianto z servisno knjižico izpeljal lani za APN4 (narediti smo morali le prepis iz prvega lastnika na mene).

Druga (dražja) rešitev pa je SVAMZ, o tem več piše na forumu STARODOBNIK.


Prilepi kakšno sliko SL-a, sam ravno enega obnavljam, oziroma je v fazi sestavljanja :D

lp S


Evo, povezavo na slike mopedov, prvi na listi je moj. Če rabiš kaj SLdelov, povej.

viewtopic.php?f=2&t=9934

Torej, najbolje je, da povprašam recimo na Vransko, najraje bi po tej poti s certifikatom.

Hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
piko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 1:50 pm
Kraj: žiri
Avto: MB C220cdi, VW Scirocco II

Re: STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

OdgovorNapisal/-a Cox dne Po Jan 05, 2015 9:59 pm

Tomy napisal/-a:Ker že nekaj časa tudi kolesa z morojem ne moreš registrirat na podlagi izjave prič


Baje se da spet ... naj gre nekdo ki ga to bolj zanima kot mene na kako upravno vprašat :D
Kaj bi šparali, tak nikol neomo trošli ..
Uporabniški avatar
Cox
UPORABNIK S KRAVO
 
Prispevkov: 2896
Pridružen: Po Dec 08, 2008 8:21 pm
Kraj: Maribor
Avto: type 3

Re: STARODOBNIKI in vse okoli njih.....

OdgovorNapisal/-a urs1 dne To Jan 06, 2015 1:08 pm

Cox napisal/-a:
Tomy napisal/-a:Ker že nekaj časa tudi kolesa z morojem ne moreš registrirat na podlagi izjave prič


Baje se da spet ... naj gre nekdo ki ga to bolj zanima kot mene na kako upravno vprašat :D


da se, da :) je pa tko v Ljubljani niso hotli naredit v Kopru pa brez problema. Bojda imajo dovoljenje da naredijo ampak je bolj kot ne prepuščeno njihovi presoji ???? kr neki ... Go figure :roll: :roll:
Boli te kurac sej si na morju sam plaža je mal daleč ;)
Uporabniški avatar
urs1
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: Če Jan 08, 2009 7:29 pm
Kraj: ljubljana
Avto: Golf mk1 Cabrio , MB W124CE

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Splošni pogovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron