Osnove foruma ?

Mnenja, pripombe, komentarji, predlogi, ... o spletni strani in forumu

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Jun 23, 2014 10:15 am

Ali nam lahko administrator ali pa eden od moderatorjev na kratko opiše dolžnosti, odgovornosti in pravice ekipe ?
Do kje sežejo pooblastila moderatorjev in kje prevzame vajeti administrator ?

Na koga se naj uporabniki obrnemo, kadar naletimo na težave ?

Prosim da objavite link kjer bi uporabniki sami našli rešitev za nek problem v zvezi z delovanjem foruma,
še bolj dobrodošla bi bila objava e-mailov ali telefonskih številk, kjer je vedno (vsaj več ali manj) nekdo dosegljiv in bi priskočil na pomoč.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a Cox dne To Jun 24, 2014 9:48 am

ŽucMac napisal/-a:Prosim da objavite link kjer bi uporabniki sami našli rešitev za nek problem v zvezi z delovanjem foruma,
še bolj dobrodošla bi bila objava e-mailov ali telefonskih številk, kjer je vedno (vsaj več ali manj) nekdo dosegljiv in bi priskočil na pomoč.


Pa ce bi to lahko bla 080 stevilka da ne placujemo za brezveze .. tui nebi blo nic narobe.
Kaj bi šparali, tak nikol neomo trošli ..
Uporabniški avatar
Cox
UPORABNIK S KRAVO
 
Prispevkov: 2896
Pridružen: Po Dec 08, 2008 8:21 pm
Kraj: Maribor
Avto: type 3

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a BureK dne To Jun 24, 2014 10:21 am

Žuc: moderatorji skrbjo za red in kvaliteto. torej recimo brišeš vse kar spada pod spam sporočila novih porabnikov ali premikaš poste iz teme v temo ker je avtor falil temo ali zakleaš teme ko to zahtevajo uporabniki in podobno. administrator ponavadi skrbi za tehnično plat zgodbe. torej da spammerji sploh ne pridejo do foruma na primer.
dolžnosti ni...tako kot ti samemu sebi nisi nič dolžan...je pa lepo bit čist in dišeč in imet nekaj denarja za pivo v žepu....torej si sameu sebi "dolžan" eno ali dve tuširanji dnevno, nekaj ur dela za zaslužit evre za pivo in kosilo in peljat ženo v kino. če tega ni potem te po cesti ne pozdravljajo ker smrdiš kot klošar in prosjačiš za biro in žene nimaš ker ji ne moreš privoščit izhoda v kino. torej ekipa bi naj stalno skrbela za to, da je vse tako kot more bit in da so uporabniki veseli pa ne zato ker bo prišel policaj pisat globe za slabo opravljeno delo...ampak zato ker če vsak ne poskrbi malo za forum, pol hitro pade kvaliteta in obiski in pol je hitro konec.

kadar so težave tehnične narave se lahko pozanimaš o okolnostih v določenem podforumu...če imaš težave z moderatorji in administratorji pa postane jeba. ne moreš nič, tako kot jaz sam nisem mogu nič. je moglo pridet do pizdarije zato da se stvari normalizirajo malo. tako je, ko nekdo začuti "moderatorsko moč".

link kjer lahko ljudje najdejo rešitve v zvezi z nedelovanjem foruma je vedno isti: http://www.google.com
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a fritz dne To Jun 24, 2014 10:54 am

:D en cajt smo beli en cajt smo rdeci.
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne To Jun 24, 2014 11:52 am

BureK napisal/-a:Žuc: moderatorji skrbjo za red in kvaliteto. torej recimo brišeš vse kar spada pod spam sporočila novih porabnikov ali premikaš poste iz teme v temo ker je avtor falil temo ali zakleaš teme ko to zahtevajo uporabniki in podobno. administrator ponavadi skrbi za tehnično plat zgodbe. torej da spammerji sploh ne pridejo do foruma na primer.


no, tak odgovor bi človek pričakoval od administratorja, ampak On je bil zmožen napisat le tole:
Jurtz napisal/-a:S strani ekipe ne obstaja nobenih obvez in potreb po pojasnilih javnosti. Če se kdo s tem ne strinja, ga noben ne sili k obiskovanju foruma.


dokaj brezosebno in dajajoč vtis da je nekaj več od nas ostalih.
čeprav včasih je bil pa prav prijeten poba in je z veseljem pojasnil kaj, kako in zakaj se je nekaj zgodilo:
http://www.favdl.net/forum/viewtopic.php?p=74291#p74291


in zakaj se sploh oglašam, če priznavam da se niti mene niti ostalih uporabnikov ne tičejo intrige v ekipi ?
ker hočem vedet s kom imam opravka, kdo je sogovornik nasproti mene, pa naj bo to v lafju ali na netu,
in ko vem kdo je kdo, vem kako se obnašat do njega.

in tako tudi zatrdno vem, da se pravilno odločim, ko recimo odidem ali vztrajam naprej.

to je to, vaša podjebavanja so mi pač dala odgovore na vprašanja, ki so se mi ob vašem teatru začela pojavljati [smilie=beer2.gif]
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne To Jun 24, 2014 12:20 pm

ŽucMac napisal/-a:
BureK napisal/-a:Žuc: moderatorji skrbjo za red in kvaliteto. torej recimo brišeš vse kar spada pod spam sporočila novih porabnikov ali premikaš poste iz teme v temo ker je avtor falil temo ali zakleaš teme ko to zahtevajo uporabniki in podobno. administrator ponavadi skrbi za tehnično plat zgodbe. torej da spammerji sploh ne pridejo do foruma na primer.


no, tak odgovor bi človek pričakoval od administratorja, ampak On je bil zmožen napisat le tole:
Jurtz napisal/-a:S strani ekipe ne obstaja nobenih obvez in potreb po pojasnilih javnosti. Če se kdo s tem ne strinja, ga noben ne sili k obiskovanju foruma.


dokaj brezosebno in dajajoč vtis da je nekaj več od nas ostalih.
čeprav včasih je bil pa prav prijeten poba in je z veseljem pojasnil kaj, kako in zakaj se je nekaj zgodilo:
http://www.favdl.net/forum/viewtopic.php?p=74291#p74291


in zakaj se sploh oglašam, če priznavam da se niti mene niti ostalih uporabnikov ne tičejo intrige v ekipi ?
ker hočem vedet s kom imam opravka, kdo je sogovornik nasproti mene, pa naj bo to v lafju ali na netu,
in ko vem kdo je kdo, vem kako se obnašat do njega.

in tako tudi zatrdno vem, da se pravilno odločim, ko recimo odidem ali vztrajam naprej.

to je to, vaša podjebavanja so mi pač dala odgovore na vprašanja, ki so se mi ob vašem teatru začela pojavljati [smilie=beer2.gif]


Se podpišem pod to. Dvakrat !!!

Nekateri ne poznajo bontona . So pač še premladi ( nezreli ).
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne To Jun 24, 2014 12:40 pm

in kako sta se odločila, bosta odšla ali vztrajala naprej? :)
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Sr Jun 25, 2014 1:01 am

Jurtz napisal/-a:in kako sta se odločila, bosta odšla ali vztrajala naprej? :)


če se boš kaj večkrat pojavil na forumu kot si se dosedaj, boš lahko sam preveril kaj se dogaja.
razen če te ne bo prej Vičo iz ekipe ven vrgel :lol:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a fritz dne Sr Jun 25, 2014 1:13 am

cakaj malo, kdo bo potem domeno in hosting placal :shock: ?
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Sr Jun 25, 2014 1:18 am

pojma nimam :lol:
pa saj eno leto bo zdaj mende laufalo, ko je jurtz iz svojega žepa plačal :mrgreen:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a fritz dne Sr Jun 25, 2014 1:45 am

mona, na to sem pa pozabil ? :)
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Ne Jul 13, 2014 11:27 am

ker se ekipa širi (vsaka čast jurtzu da prizna da sam ne zmore vsega),
me zanima kakšne obveznosti, dolžnosti in pravice imajo:

- člani "Skrite skupine"
- člani "Globalnih moderatorjev"

memberlist.php?mode=leaders

da vem na koga se obrnit, ko bom naletel na takšne ali drugačne težave.
pa naj bodo tehnične narave ali pa tiste malo bolj obskurne, ko nekdo nima kaj delat in žali vsepovprek.

hvala za odgovore, novemu moderatorju pa želim čim manj tega čemur smo mu bili priča v zadnjem letu [smilie=biggrin.gif]
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Ne Jul 13, 2014 5:00 pm

Ne mislim kaj dosti komentirat razen tega, da je bila to moja lastna pobuda, katero sem izrazil ze kar nekaj nazaj, in ne klic na pomoc od nekoga.

Novi mod pa se ni vmesaval v pretekle razprtije, niti se ne bo v trenutne ali bodoce, bom pa poskusal poskrbel, da bo dolocen del foruma po predpisih. Nisem pa naslov za tvoje tezave, ne zdaj ne kasneje.

Kot je vcasih napisal Mrli - over & out!
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Jul 14, 2014 8:18 am

Gloga napisal/-a:Ne mislim kaj dosti komentirat razen tega, da je bila to moja lastna pobuda, katero sem izrazil ze kar nekaj nazaj, in ne klic na pomoc od nekoga.

te nihče niti ni prosil da kaj komentiraš.
in vsaka čast tud tebi da si ponudil pomoč [smilie=biggrin.gif]


če si si pa že čas vzel, bi pa vsaj odgovoril na konkretno vprašanje (beri tisto poudarjeno v burek-style):
ŽucMac napisal/-a:ker se ekipa širi (vsaka čast jurtzu da prizna da sam ne zmore vsega),
me zanima kakšne obveznosti, dolžnosti in pravice imajo:

- člani "Skrite skupine"
- člani "Globalnih moderatorjev"


memberlist.php?mode=leaders

da vem na koga se obrnit, ko bom naletel na takšne ali drugačne težave.
pa naj bodo tehnične narave ali pa tiste malo bolj obskurne, ko nekdo nima kaj delat in žali vsepovprek.


hvala za odgovore, novemu moderatorju pa želim čim manj tega čemur smo mu bili priča v zadnjem letu [smilie=biggrin.gif]




Gloga napisal/-a:Nisem pa naslov za tvoje tezave, ne zdaj ne kasneje.

lepo si počeo, boga mi.
sploh ker je jurc napisal, da bo zbral skupaj ekipo, ki bo voljna delat in sodelovat,
in lej jeba, že ta prvi novi moderator javno napiše,
da ne bo reševal ne tehničnih ne kakih drugih težav na forumu :lol:

ajd važi, po pravici povedano takega odgovora od tebe nisem pričakoval in ajd_važi_again,
itak nisem pričakoval da imaš neko znanje reševat tehnične probleme na forumu :wink:

lej, mojih težav ti ne bo treba reševat, ker pa si fajn pobček in po novem globalni moderator,
ti v duhu nadaljnih dobrih globalnih odnosov namignem, da imaš ti in ne jaz, že eno težavo na forumu, :mrgreen:

Slika

boš zrihtal al boš raje bigbrotherja počakal ?
bi blo fajn čimprej zrihtat, da nam ne smeti kompov in ostalih naprav,
pa tud forum se lahko sesuje, če tega nea boš sproti pucal :roll:

no, pa naj še kdo reče da nisem prijazen uporabnik,
najprej brezplačen pravni nasvet, zdaj pa še na tehnične probleme opozarjam :D


Gloga napisal/-a:Kot je vcasih napisal Mrli - over & out!

zdaj kdo je ta mrlica, nimam pojma pa me tudi ne zanima, ampak himnico vam je pa fajn spesnil.
ta vam pa ni bila všeč ?



za tiste, ki vam youtube ne dela, pa še besedilo:

"Naša četica koraka,
strumno in veselo,
drug za drugim v ravni vrsti,
zdaj gremo na delo.

Jurčku bomo pomagali,
hišico zgraditi,
da bo mogel svoje zajčke
pred lisico skriti.

Žiga žaga, poje žaga,
rom, pom, pom kladivo,
mi pa vsi najboljše volje
delamo marljivo."

:lol: :lol: :lol:

PS: pa brez zamere ampak na tvoj sarkastičen odgovor na moje konkretno zastavljeno vprašanje v zvezi z osnovami foruma, sem si ti dovolil odgovorit nazaj s sarkazmom [smilie=biggrin.gif]
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a eugene dne Po Jul 14, 2014 9:01 am

Stari, s čim se ti da tebi ukvarjat. :roll:

Si si zrihtal blok od enke, se mi zdi bolj produktivno in ti bo prineslo večje zadovolstvo.

Slika
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Po Jul 14, 2014 9:46 am

ŽucMac napisal/-a:Slika

Iz slike je jasno razvidno da ti naprava javlja težavo z varnostnim potrdilom. To nima nobenega vpliva na "smetenje kompa in ostalih naprav" in ne more povzročiti "sestutja foruma".

Favdl forum kot tak nikoli ni, in ne uporablja varnostnih potrdil. Tako, da v tem primeru ne gre za problem favdl foruma. Problem je bodisi na tvoji napravi, ali pa na enem izmed linkov v postih, na kar pa mi nimamo vpliva.

Kakšne so obveznosti, dolžnosti in naloge članov ekipe je stvar ekipe in ne stvar javnosti. Tako je bilo do sedaj in bo tudi v bodoče. Za debate o težavah s forumom obstaja tema "težave s forumom" in ne "osnove foruma". Ni pa noben od članov ekipe dolžan reševati individualnih problemov posameznih uporabnikov.

Ponovno prosim, da se v resnih temah vzdržite pisanja bedarij. Če se nikakor nemorete zadržati in morate nujno pisati neke neumnosti in otročarije imate za to na voljo krčmo. Povsod drugje bodo offtopici neumnosti in zajebancije pobrisane in sankcionirane.
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Sr Jul 16, 2014 10:26 am

Jurtz napisal/-a:Problem je bodisi na tvoji napravi, ali pa na enem izmed linkov v postih, na kar pa mi nimamo vpliva.

pol bo verjetno zaradi linkov, ker to javi samo v temi ali dveh.


Jurtz napisal/-a:Za debate o težavah s forumom obstaja tema "težave s forumom" in ne "osnove foruma".

sem imel v glavi, da bom naredil link v "težave s forumom", pa pol pozabil.
my bad 8)
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Avg 02, 2014 11:28 pm

eugene napisal/-a:Stari, s čim se ti da tebi ukvarjat. :roll:

Si si zrihtal blok od enke, se mi zdi bolj produktivno in ti bo prineslo večje zadovolstvo.

Slika



ne da pa se mi več ukvarjat s konkretnimi osebki na tem forumu.
zato sem pa med drugim tudi napisal da:
ŽucMac napisal/-a: počasi bom zaključil debato na to temo, bom pa seveda odgovoril na morebitna podtikanja ali natolcevanja v zvezi z mano :wink:

in se je našel pametnjakovič in sem mu odgovoril, ker v glavo me pa ne noben ne bo jebal.
če se postavim po robu prenapetemu policaju na cesti al pa pametnjakoviču z galofax-mišicami na veselici,
pa se tu ne bom potegnil zase al pa za nekoga, za katerega vem da ga drugi jebe v glavo in trosi laži o njem ?

kar se slikce tiče - zabavna, škoda da je nisi objavil, ko je nekdo smetil dneve in dneve in žalil vse po vrsti :wink:

jaz sem sicer bolj skeptik za posmrtni lajf, reinkarnacijo bi pa kar sprejel, tak da mi ni frke potrošit par minut
tega lajfa in kakemu provokatorju tud kaj konkretnega povedat ali napisat :wink:

ne leti nate nič, sem ti samo odgovoril, ko si že tako lepo vprašal [smilie=biggrin.gif]

aja, avto.. čaka na bloke (jap bloke, trije so v popravilu) in ko bo, bo.
če je čakal par let, bo pa še zdaj počakal da pride mojster iz dopusta.
je šel na obalo med pičke kot pravi burka :lol:

skriti skupini in globalnemu moderatorju se pa opravičujem, če bodo tole imeli za smetenje,
verjemite da nimam takega namena, le odgovoril sem na dve meni zastavljeni vprašanji v tej temi :wink:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Prejšnja

Vrni se na O spletni strani in forumu

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron