Osnove foruma ?

Mnenja, pripombe, komentarji, predlogi, ... o spletni strani in forumu

Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Sr Feb 18, 2009 1:08 am

:D Živjo,

Nekaj objavljenih prispevkov sem že prebral, glede da tole občutno presega "žepni format", mam še dost branja pred sabo. Ne grem kar po vrsti, ampak preberem kar mi je trenutno zanimivo, tud stare prispevke, jasno. Se tud "zgubim" s foruma, ko sledim vašim linkom in namigom, ampak pridno pricapljam nazaj "domov". Ja, taki strani z veseljem rečem domača in ne boste se me kar tako znebili...

Ker sem :mrgreen: friškovc :mrgreen: , jih bom jasno še nekaj cajta mal biksal s kakšnimi tumpa-vprašanji [smilie=blink.gif]

Eno mam že dans: kaj pomenijo simboli na levi strani tabele ob naslovih tem :?:

Hvala, lp marjan
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a Piky dne Sr Feb 18, 2009 8:41 am

a misliš tisti krogci z črticami not?
če misliš tiste, potem ti tile kažejo, katero temo si že prebral(bel krogec z črticami), ali katere še nisi, oz. v kateri temi je bil dodan nov prispevek/objava, katere pač še nisi prebral(rdeč krogec z črticami).
če se motim, me naj kdo popravi.
LP Damjan

aha, pa če je recimo zvezdica v krogcu, potem si pisal v tej temi, če je pa ni, pa nisi. :mrgreen:
Zadnjič spremenil Piky, dne Sr Feb 18, 2009 8:52 am, skupaj popravljeno 1 krat.
The best engine in the world is the vagina.It can be started with one finger,it is self-lubricating,it takes any size piston and it changes its own oil every four weeks.
It is only a pity that the management system is so fucking temperamental.
Dr.H.O.K.
Uporabniški avatar
Piky
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Maj 10, 2008 11:25 am
Kraj: LJ
Avto: VW CORRADO VR6

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a BureK dne Sr Feb 18, 2009 8:46 am

sicer jih js locim samo tako, po barvah drugace imas se druge zraven. mislim da so animirane ce nek uporabnik pregleduje tisti podforum ali recimo je kjucavnica gor ce je tema zaklenjena in se ne da pisat v njej ipd.
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a vwmk1 dne Sr Feb 18, 2009 1:02 pm

verjetno imaš zdej skor vse rdeče krogce, zto kr si se predkratkim prijavil na forum...moje mnenje je da si uzameš slabo urco časa in nahitro prečekiraš use teme ki so označene z rdečim krogcem in pol ko boš imel use krogce sive boš lažje spremljal forumu oz. debatam itd itd...tko sm jst naredu, kr sm biu na začetku kr malo zgubljen, nism vedu ne kje je glava, kaj pa šele kje je rep... :D

lp
"people's car" nothing even comes close
Uporabniški avatar
vwmk1
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne Sep 28, 2008 9:48 pm
Kraj: Pivka
Avto: Golf I cabrio, Golf III GT TDI

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a DS71 dne Sr Feb 18, 2009 1:14 pm

mene malo moti ker ni opcije "prispevki od zadnje prijave/obiska"...se pa da pomagat z "aktivna tema"
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
Uporabniški avatar
DS71
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1966
Pridružen: Če Feb 05, 2009 9:51 pm
Kraj: Il. Bistrica
Avto: zoom zoom

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a $küll dne Sr Feb 18, 2009 1:28 pm

seveda je ta opcija, bolje poglej.
Uporabniški avatar
$küll
Tabornik
 
Prispevkov: 8833
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 3:02 pm
Kraj: Kolombanburg
Avto: Audi 80 competition + ///// Audi 80 CD 5E

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a DS71 dne Sr Feb 18, 2009 1:31 pm

aja :D nisem spljoh klikal ker so ponavadi pod nove teme samo na novo začeti topici :mrgreen:
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
Uporabniški avatar
DS71
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1966
Pridružen: Če Feb 05, 2009 9:51 pm
Kraj: Il. Bistrica
Avto: zoom zoom

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Pe Feb 27, 2009 7:28 am

Živ :D ,

sem dobu mejl od Jurtza, fantje "na vrhu" hvala za zaupanje in dostop v zaklenjene teme (furam po forumu [smilie=auto.gif] ),
bo lažje sodelovat v debatah pa še vam ne bo treba mojih postov prekladat amo/tamo.
Upam, da bom vsaj pol tok v pomoč kolkr je forum meni-štirinajst dni sem zraven, pa je že glavna gred v garaži, pravzaprav dve, eno sem dobil s poškodovanim ležajnim mestom :? , ampak je v mejah brušenja in pa sevede včeraj pripeljal motor s počenim blokom, upam da je gred ok, vsaj videt je zaupanja vredno :D .

lp marjan, po novem tud jaz furam [smilie=auto.gif] po forumu
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a fritz dne Pe Feb 27, 2009 12:35 pm

ni panike. zdaj pa kar pocasi po pameti. koristno in brez spamanja.
tudi kaksnega clanka bomo veseli. saj ves, vw-audi je je knjiga s 1000 stranmi.
lpf
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Mar 02, 2009 6:05 pm

Živ,

:idea: mam en predlog, ki pa ni dodelan in je lahko stvar debate in prilagoditve ali zavrnitve. Po brskanju po forumu sem večkrat naletel na stvari, ki so mi zanimive, pa potem nisem več vedel kje so. Ok, brskalnik laufa, mislil sem pa da mogoče ne bi bilo slabo odpreti npr. v forumu "Splošno" temo "Knjižnica" pa kakšno podtemo "Linki oz. povezave", "Slovar"... Tema bi lahko bila zaklenjena, vanjo bi pač vpisoval administrator in ožji krog okoli njega (da ne bi bilo šunda pa šrota) na naše predloge oz. bi iz naših dnevnih pisanj koristne linke ali pa članke prenesel ali kopiral v knjižnico. Ko bi rabil povezavo na npr. etko ipd, bi link poiskal v knjižnici in pregledal kar te pač zanima, skratka koristne stvari bi imeli skupaj, mogoče bi bile urejene po abecedi za lažje iskanje, zraven pa kratek komentar npr. katalog rezervnih delov, nastavitev predvžiga, izračun stroškov registracije, električna shema, ...

:idea: ideja je, kaj pa vi mislite :?:

lp mac :D
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a fritz dne Po Mar 02, 2009 7:17 pm

ideja je, samo ce odpremo eno temo kamor bi se vse vpisovalo, je/bo potem se zmeraj treba v tej temi scasoma uporabljat search. zaenkrat je bolj smiselno, da uporabniki ne odpirajo nove teme ce je na to temo ze odprta tema. tako imamo trenutno o obnovi platisc kar ene 5 tem na forumu, ki bi lahko bile zdruzene. cilj pa je tako ali drugace uporabne stvari imeti na favdl strani. tako da ce imas kaj mocno uporabnega naredi clanek in ga poslji pa ga bomo dali na stran.

zastopim poanto vendar je po moje lazje velike stvari dati na stran male pa po forumu iskati z funkcijo search.
in definitivno poiskat sorodno temo, preden si uporabnik odpre kar novo. imamo temo o gumah, pa naj se debata o
gumah tam nadaljuje. npr. tako bo vse na enemu mestu.

ali si si zamislil kako drugace bolj enostavno ?
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne To Mar 03, 2009 1:24 pm

search, don't sort! ;)
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Ne Mar 08, 2009 2:47 am

[smilie=angry.gif] jezen sam nase...

pišem kdaj kakšn odgovor, pol pa kej pozabim, pa shranjujem osnutek, grem gledat nazaj na forum komu odgovarjam, sprot pozabim, kaj sem hotu napisat, skačem sem pa tja...

...pod oknom za pisanje odgovorov je pa čist lep dostop in pregled teme na katero odgovarjam :lol:

oh, ja...

:!: Eden od Murphy-jevih zakonov pravi:

Ko odpove vse, preberi navodila za uporabo.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Ne Mar 08, 2009 4:21 am

:arrow: Ja, še eno okol moje ideje. Mal sem premleval kako pa kej, pa sem ugotovil da nisem nč novga ugotovil. Skratka, osnovna ideja je, da bi imeli temo/podtemo s povezavami na uporabne strani, tako kot je že narejena povezava na lastne favdl-članke (horizontala za zadnji brisalec, interval iz Mk3 vMk2,Karmann Ghia, G-lader), al pa kot imamo shranjene favorite v svojih iskalnikih. Ker pa meni nič ne pomaga, če ima nekdo nekje uporaben link, sem pač dal idejo, da bi nekaj takih najbolj uporabnih, zanimivih, koristnih imeli tudi na forumu. Da pa ne bo iz tega ratal šunder, sem pa predlagal, da bi to bila zaklenjena tema, ki jo pač ureja admin in ožji favdl-krog, linke pa pač lahko predlaga vsak, ki bi na kaj zanimivega naletel med brskanjem po spletu. Meni pa še komu tudi verjetno, bi bilo to zelo v pomoč, saj ne letam gor in dol po netu, ampak poiščem, če kaj rabim, drugače pa sem predvsem uporabnik e-pošte, in dejansko poleg nekaj gti linkov in linkov ki jih rabim pri delu, nimam shranjenih nobenih povezav. Zraven še kratek komentar, da veš kam te link pripelje, vse skupaj v všečni obliki, pa je.

Npr.:

http://www.doppel-wobber.de ............ začetna stran, z uporabnimi linki in tehničnimi podatki za VW Golf

http://www.doppel-wobber.de/wbb2/VW-Golf-1-Informationen.html ..........vse o Golf Mk1

http://www.mobile.de ............ prodam/kupim avto

http://www.svamz.com ........zveza avtomoto veteranov, info kako do certifikata starodobnika

http://www.amzs.si/?podrocje=5 .........izračunaj si stroške registracije vozila

http://www.bolha.com/avtomobili-avto ...........iskanje po ponudbi avto oglasov

http://www.slocajtung.si/najboljsi_strokovnjaki ..........članek o strani http://www.favdl.net, proglašeni za najboljšo evropsko stran ljubiteljev in lastnikov VW-AUDI vozil


:arrow: OK, ta zadnji je izmišljen, ampak enkrat bo tud to (hm, zame je že), ostale sem pa napisu čist naključno.

:!: Tako nekako, vse skupaj naj bi bilo v obliki enostavni za pregled, zaklenjeno da je omogočen kvliteten izbor in onemogočeno dopisovanje vsega in svačega, skratka uporabno za namene favdlovcev.

:idea: Če bi slučajno kej izgledalo kot reklama, bi se pa mal povezal z dotičnimi-mogoče pade kakšna donacija (npr. za favdl piknik za začetek), lahko pa tak link tud zbrišemo, ni problema. Al pa na njihovi strani povezava na našo stran...

:wink: To je nekje osnovna ideja, če je zanimiva, na plan z vašimi izboljšavami in mnenji, če bo kaj iz tega prav, če ne pa po svoje tud prav.

lp mac :D
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a fritz dne Ne Mar 08, 2009 6:26 pm

saj taka (podobna) tema je odprta ze 4 leta :D

http://www.favdl.net/forum/viewtopic.php?f=5&t=71&p=608&hilit=po+izboru#p608

ce imas kaksen uporaben zanimiv ga komot lahko dodas...

velik problem je ta da ogromno uporabnikov ( to ne leti nate zucmac ) ne zna ali noce uporabljati search.
niti ne predelajo foruma, ampak ocitno je najlazje odpret kar novo temo. tako imamo sedaj ene 6 tem na
temo obnove platisc in tako dalje. no mogoce bom zgoraj linkano temo premaknil pod splosno. bo tako bolj na
oceh uporabnikov in bo bolj zazivela. tako da zucmac izvoli, lahko zacnes polnit temo.
so pa po forumu nametani nekje vmes linki za ukradene avtomobile, preverbo lastnistva pa se kaj. ce najdes
kaj med listanjem foruma, lahko komot dodas sem noter.

lpf
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Ne Mar 08, 2009 6:47 pm

[smilie=arrow.gif] Pišuka, to sem iskal, najdu pa ne.

Dejmo to res premaknt nekam bl na oči, fora ponujenih linkov je v tem da si olajšaš dostop do intertesantnih ali pa večkrat uporabljanih strani, tko pa že sam link iščeš neki cajta.

Mogoče bi tud naslov mal poslovenl, da bo prec jasn, da se za njim skrivajo uporabni linki, mogoče tud kratek komentar/opis kaj lahko pričakuješ na tej povezavi; v par besedah npr: prospekti golf 1-3, tehnični podatki za vw vozila, preračun dimenzij gum,...

Spet bom mel velik dela, da bom tele obstoječe linke na favdlu pregledal, super [smilie=beer2.gif]

lp mac :D
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a fritz dne Ne Mar 08, 2009 7:30 pm

http://www.favdl.net/forum/viewtopic.php?f=1&t=71

kar se lepi sem noter naj bo strogo povezano z vw-audi tematiko oz smiselno z orientacijo strani.
bolha in razni komercialni linki odpadejo in bodo pocisceni. komot lahko das kaksne et calculatorje,
preracune dimenzij pnevmatik, barvne lestvice blablabla....

lpf
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Mar 14, 2009 7:09 am

:arrow: Sem prepričan, da je nekje na forumu že odgovorjeno na tole vprašanje:

:?: Zakaj mamo uro na forumu dve uri naprej? Vedno čist not padem, ko kej srfam tle gor (še nisem vsega pregledu, pa še Fritz je "najdu" temo z uporabnimi linki), pogledam na uro, pol pa ujebela...
Zanč sem bil zaradi tega zjutraj dve ure prezgodaj v Črnučah... :lol: :lol: :lol:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a $küll dne So Mar 14, 2009 8:49 am

nastavi si jo :=)

uredi profil - nastavitve foruma
Uporabniški avatar
$küll
Tabornik
 
Prispevkov: 8833
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 3:02 pm
Kraj: Kolombanburg
Avto: Audi 80 competition + ///// Audi 80 CD 5E

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Mar 14, 2009 9:04 am

:oops: Evo, urejeno, hvala...


[smilie=angry.gif] najboljš da sam sebe citiram...

ŽucMac napisal/-a:
oh, ja...

:!: Eden od Murphy-jevih zakonov pravi:

Ko odpove vse, preberi navodila za uporabo.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne So Mar 14, 2009 1:03 pm

pred še kakšnim vprašanjem te morda lahko reši tud fakju
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Mar 14, 2009 1:13 pm

Preden grem brat ta fakju še en prašanje: Ko se prijavljam, mi jasno ponudi vse vnose od prej, na začetku sem se en parkrat zmotu, zdej mi pa to zmeraj ponuja v izbiro- se da to kak zbrisat... :?:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne So Mar 14, 2009 1:35 pm

ŽucMac napisal/-a:Preden grem brat ta fakju še en prašanje: Ko se prijavljam, mi jasno ponudi vse vnose od prej, na začetku sem se en parkrat zmotu, zdej mi pa to zmeraj ponuja v izbiro- se da to kak zbrisat... :?:

to ni stvar foruma, ampak stvar brskalnika. vsak brskalnik ima opcijo za brisanje teh podatkov, ampak ta opcija velja generalno, sepravi pobrisali se bodo vsi "predlogi" na vseh straneh.
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a super98 dne So Mar 14, 2009 11:55 pm

control panel-internet options-delete temporary files, cookies, pass...klikneš delete-form data, klikneš delete
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Ne Mar 15, 2009 12:15 am

super98 napisal/-a:control panel-internet options-delete temporary files, cookies, pass...klikneš delete-form data, klikneš delete

ampak to samo za Internet Explorer ;)
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Naslednja

Vrni se na O spletni strani in forumu

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov