Pozna kdo ta avto? Sharan

Pomoč pri kupovanju novih in rabljenih avtomobilov in opreme, internetni oglasi, ...

Pozna kdo ta avto? Sharan

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne So Feb 08, 2014 12:39 pm

Ojla,

sem v nakupu novega avtomobila oz menjavi. In sicer mi je padel tale avto v oči

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=795 ... 20Webast...

kdo pozna to zadevo?

LP
M
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

Re: Pozna kdo ta avto? Sharan

OdgovorNapisal/-a test dummy dne So Feb 08, 2014 1:10 pm

ne poznam, sem pa imel sharana in lahko povem da je to odličen avto,
ampak tale je za moje pojme bistveno predrag, dve leti starejšega dobiš za pol cene, pa je praktično isti avto. Razlike v ceni pa ne boš nikoli notri prinesel ali pa vložil v starejšega.
Drugače pa šest sedežna varianta ni neka zmaga. Ti vedno manjka en sedež v drugi vrsti. V tretji vrsti se zelo slabo pelješ v sharanu, pa še prtljažnika ni potem nobenega. Ne vem pa če je pri teh sedežih v tem mogoče postaviti tri v drugo vrsto, ker imajo stranske naslone za roke in so zato širši (razen če jih odstraniš).
Uporabniški avatar
test dummy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 485
Pridružen: To Jun 29, 2010 1:24 am
Kraj: lj
Avto: vw VR6

Re: Pozna kdo ta avto? Sharan

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne So Feb 08, 2014 1:16 pm

test dummy napisal/-a:ne poznam, sem pa imel sharana in lahko povem da je to odličen avto,
ampak tale je za moje pojme bistveno predrag, dve leti starejšega dobiš za pol cene, pa je praktično isti avto. Razlike v ceni pa ne boš nikoli notri prinesel ali pa vložil v starejšega.
Drugače pa šest sedežna varianta ni neka zmaga. Ti vedno manjka en sedež v drugi vrsti. V tretji vrsti se zelo slabo pelješ v sharanu, pa še prtljažnika ni potem nobenega. Ne vem pa če je pri teh sedežih v tem mogoče postaviti tri v drugo vrsto, ker imajo stranske naslone za roke in so zato širši (razen če jih odstraniš).


kako pa so kaj hibe teh avtomobilov? poraba, vozne zmogljivosti, glede na to, da je krava kar tržka verjetno

hvala

Lp
M
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

Re: Pozna kdo ta avto? Sharan

OdgovorNapisal/-a nalim dne So Feb 08, 2014 2:08 pm

Tha Reel M napisal/-a:
test dummy napisal/-a:ne poznam, sem pa imel sharana in lahko povem da je to odličen avto,
ampak tale je za moje pojme bistveno predrag, dve leti starejšega dobiš za pol cene, pa je praktično isti avto. Razlike v ceni pa ne boš nikoli notri prinesel ali pa vložil v starejšega.
Drugače pa šest sedežna varianta ni neka zmaga. Ti vedno manjka en sedež v drugi vrsti. V tretji vrsti se zelo slabo pelješ v sharanu, pa še prtljažnika ni potem nobenega. Ne vem pa če je pri teh sedežih v tem mogoče postaviti tri v drugo vrsto, ker imajo stranske naslone za roke in so zato širši (razen če jih odstraniš).


kako pa so kaj hibe teh avtomobilov? poraba, vozne zmogljivosti, glede na to, da je krava kar tržka verjetno

hvala

Lp
M


Jaz sem dobra 4 let nazaj kupil bencinca V6 4Motion s Comfortline opremo, letnik konec 2006 in prevoženimi 100.300km. Od takrat sem naredil preko 80.000km praktično brez problemov (od okvar sem menjal eno manšeto polosi in drsni obroč pod volanom), ostalo je le redno vzdrževanje in potrošni material.
Nad avtom sem navdušen, zato sem precej slabe volje, ker je nov Sharan 4Motion na voljo samo z dieslom. Zadnje leto skušam uloviti zadnji vlak in iščem po tujini, če bi se pojavil kak 2009/10 letnik z istim motorjem in pogonom, a brez sreče.
Pri Sharanih je zadnji facelift glede na odzive uporabnikov odpravil večino pomanjkljivosti in avto je, kot večina zadnjih letnikov pred koncem izdelave, precej zanesljiva kombinacija.
Uporabniški avatar
nalim
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 220
Pridružen: Če Nov 19, 2009 2:53 pm
Kraj: okolica MB
Avto: OOOO | \X/ | *

Re: Pozna kdo ta avto? Sharan

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne So Feb 08, 2014 3:33 pm

Odlčno,

hvala za ta odgovor nalim. Sam gledam čim mlajšega in seveda v okviru finančnih sposobnosti. Trenutno imam passata 2004 4motion in spet grem samo na 4 motion in nič drugega. samo to ima potem haldex a ne?

LP
M
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

Re: Pozna kdo ta avto? Sharan

OdgovorNapisal/-a test dummy dne So Feb 08, 2014 3:40 pm

moj je bil letnik 2002, 1,9 tdi 115 konjev, 6 prestav ročni
poraba je bila v povprečju 6,6 litrov, kupil sem ga ko je imel 130.000 prevoženih in smo ga (večinoma se je vozila moja punca) zvozili do 308.000, potem sem ga prodal.
V tem času razen rednih servisov, leve ključavnice na zadnjih vratih, kompresorja klime in dihtunge na glavi ni bilo nič narobe. Vsa ta popravila skupaj so me stala cca 700-800 evrov, tako da kar se tiče mene je to bil vrhunski avto.
Parkrat sem šel z njim do Londona in takrat sem si vzel čas in se res lepo vozil, poraba je šla malenkost pod 6 litrov, pa je bil avto poln razstavljenega novega pohištva (sama masiva za neke banke).
Edina hiba ki jo je ta avto imel je bilo prezračevanje in gretje. Ko se je zarosil je kar trajalo, da so bile šipe suhe, gretje pa tudi ni bilo zadosti zmogljivo da ne bi bilo v njemu vsaj prvih 15 minut mrzlo. Klima je bila pa fenomelna, mraz ko v sibiriji tudi pri 35 stopinjah zunaj.
Uporabniški avatar
test dummy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 485
Pridružen: To Jun 29, 2010 1:24 am
Kraj: lj
Avto: vw VR6

Re: Pozna kdo ta avto? Sharan

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne So Feb 08, 2014 3:46 pm

test dummy napisal/-a:moj je bil letnik 2002, 1,9 tdi 115 konjev, 6 prestav ročni
poraba je bila v povprečju 6,6 litrov, kupil sem ga ko je imel 130.000 prevoženih in smo ga (večinoma se je vozila moja punca) zvozili do 308.000, potem sem ga prodal.
V tem času razen rednih servisov, leve ključavnice na zadnjih vratih, kompresorja klime in dihtunge na glavi ni bilo nič narobe. Vsa ta popravila skupaj so me stala cca 700-800 evrov, tako da kar se tiče mene je to bil vrhunski avto.
Parkrat sem šel z njim do Londona in takrat sem si vzel čas in se res lepo vozil, poraba je šla malenkost pod 6 litrov, pa je bil avto poln razstavljenega novega pohištva (sama masiva za neke banke).
Edina hiba ki jo je ta avto imel je bilo prezračevanje in gretje. Ko se je zarosil je kar trajalo, da so bile šipe suhe, gretje pa tudi ni bilo zadosti zmogljivo da ne bi bilo v njemu vsaj prvih 15 minut mrzlo. Klima je bila pa fenomelna, mraz ko v sibiriji tudi pri 35 stopinjah zunaj.



no to je lepo slišati. Potem verjetno webasto ni slaba odločitev če ga ima kajne?
nekako mi je ta posebej padel v oči, res ima opreme, vebasto itd.. edino cena je malce pretirana, moram poklicati, pa da vidimo kako zadeva stoji. za 4 člane družine mislim, da je to čisto solidna izbira.
Morda kdo ve, kako je okoli teh sedežev, ki sta na sredi samo 2?

Lp
M
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

Re: Pozna kdo ta avto? Sharan

OdgovorNapisal/-a test dummy dne So Feb 08, 2014 3:51 pm

še to, sploh za tiste ki so veliko v avtu je ergonomija v prednjih sedežih odlična in neutrujajoča. Enkrat sem se v šusu peljal od Jesenic do luxemburga (cca 850 kilometrov) brez da bi se ustavil, in to brez težav ali pa di bi bil potem ne vem kako zlomljen. Odlična stvar je tudi velikost rezervoarja, tam kakšnih 70 litrov ga naliješ brez problemov, ima pa takoj za odprtino za tankanje na cevi nek ventil s katerim spustiš zrak in gre notri še kakšnih 7-8 litrov, tako da je domet tudi čez 1250 kilometrov mala malica.
Slabost tega avta v primerjavi z drugimi podobno velikimi enoprostorci (citroen, uliysee, zeta, phedra, voyager..) da v drugi in tretji vrsti sediš precej pod stropom, tako da kakšni bolj visoki potniki zadaj ne bodo ravno srečni. Pa precej se vse skupaj nagiba v ovinkih.
Uporabniški avatar
test dummy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 485
Pridružen: To Jun 29, 2010 1:24 am
Kraj: lj
Avto: vw VR6

Re: Pozna kdo ta avto? Sharan

OdgovorNapisal/-a test dummy dne So Feb 08, 2014 3:55 pm

sem vprašal kolega, ki ima tak avto s šestimi sedeži in pravi, da gredo trije v drugo vrsto če odstraniš notranje naslone za roke s čimer ni veliko dela. Večina jih ima tudi integrirane otroške sedeže (mislim da v paketu family vsi), tako da če boš v drugo vrsto spravil 3 sedeže in zadaj pustil prazno, boš dobil odličen družinski avto.

4 motion verjetno spije kakšen liter več,
Uporabniški avatar
test dummy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 485
Pridružen: To Jun 29, 2010 1:24 am
Kraj: lj
Avto: vw VR6

Re: Pozna kdo ta avto? Sharan

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne So Feb 08, 2014 4:35 pm

Kako pa je s temi serijskimi webastoti. je to webasto ali eberspeicher. Kdaj se vklopi? Ga je možno predelati na daljinca?

Lp
M
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

Re: Pozna kdo ta avto? Sharan

OdgovorNapisal/-a nalim dne So Feb 08, 2014 8:40 pm

Tha Reel M napisal/-a:Odlčno,

hvala za ta odgovor nalim. Sam gledam čim mlajšega in seveda v okviru finančnih sposobnosti. Trenutno imam passata 2004 4motion in spet grem samo na 4 motion in nič drugega. samo to ima potem haldex a ne?

LP
M


Res je, ima haldex, kateri odlično opravlja nalogo.
Uporabniški avatar
nalim
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 220
Pridružen: Če Nov 19, 2009 2:53 pm
Kraj: okolica MB
Avto: OOOO | \X/ | *

Re: Pozna kdo ta avto? Sharan

OdgovorNapisal/-a GOMK316V dne Ne Feb 09, 2014 1:53 am

Ja tko kot je test dummy povedal hvalezen avto na fetik mi ga uporablamo za smucarijo italija francija, avto pije dovrih 6 litrov relacije v sesti brzini 1,9 tdi 116 ps 2002 family. :D
GTI je v redu star ali nov.
TDI je pa za reveze ker pije ful premal.
Uporabniški avatar
GOMK316V
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2618
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 9:30 pm
Kraj: V narocj Gorenskh planin
Avto: Golf3 16v,vw Käfer 1300 1968

Re: Pozna kdo ta avto? Sharan

OdgovorNapisal/-a hippo dne Po Feb 10, 2014 1:55 pm

Tha Reel M napisal/-a:Kako pa je s temi serijskimi webastoti. je to webasto ali eberspeicher. Kdaj se vklopi? Ga je možno predelati na daljinca?

Lp
M

Erberspächer je na TDI-jih serijski (vsaj od 2000 naprej), seveda brez ure in daljinca. Nisem prepričan, ampak mislim da se ga da predelat na daljinca, samo cena je pa zasoljena...
Jaz sem na mojem Galaxy-u 1.9 TDI 85kW pri 210.000 km moral menjati obe polosovini (standardna napaka), komplet vztrajnik (stari vztrajnik je zablokiral in sem imel direktno brezplačno konverzijo dvomasni -> enomasni, začuda ni treslo...) plus ostali normalni potrošni material.
Kar se same vožnje tiče moram priznati, da je zelo dobra za tako kravo. Porabo imam s 17 col letnimi gumami tam okoli 6,3l.
Ga je pa prejšnji lastnik čipal in 115 na 143 KM in zadeva polno naložena odlično vleče. Ne vem pa kako je s standardnimi 115KM, ker ga nisem takega vozil.
Kar se nagibanja tiče je meni čisto ok, ker vem kako se je nagibala Xsara picasso, katero sem tudi imel leto in pol.
Meni osebno je odličen avto. Raje vzami malo starejšega (leto dve) za nižjo ceno, zadeva je identična.
Uporabniški avatar
hippo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Pe Mar 18, 2011 3:54 pm
Avto: A6 avant 1.8T


Vrni se na Pomoč pri nakupih

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov