Kupiti MK2 ali ne

Brez cenzure ... Za pogovore, ki ne spadajo nikamor drugam

Re: Kupiti MK2 ali ne

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Pe Avg 21, 2009 10:27 am

DS71 napisal/-a:bean..če bi tisti opel imel vw značko pa bi bil najbl na svetu ne..z istimi problemi.. fantje ne tako slepo neki kričat..nekateri mogoče v življenju niste probali duzga kot golfa mk2 in valda da je najboljši avto..

Dandanes so vsi avti slabi oz dobri..kakor hočete...in avto ni več ritual ampak potreba..nekaj kar kupiš da ti bo hlapec in ne da se boš sekiral za vsako prasko in da bom jaz njegov suženj...staro je pa itak staro..tudi če boš dobil avto v piko ohranjen je star in potreben šraufanja in vzdrževanja
Glede stroškov je pa tako...lahko jih nimaš nič lahko pa prekomerno...odisno od človeka..žuc pravi da ga ne stane nič..verjetno zato ker se zavleče v njega,vžge,odpelje,ugasne in odvleče iz njega..verjetno da če bi se zavlekel pod njega bi blo stroškov za eno plačo..če bi hotel seveda..drgač pa ja..zakaj ne golfa za dailiya..se bo vsaj počistila nesnaga in bodo ostali le tisti ki si to zaslužijo(golfov mk2 da ne bo nesporazumov)
aja..in pri bajti smo imeli en kup avtov..od francozov,nemcev,italjanov,angležev..edino japca še ni blo..pa ni blo nikoli problemov z njimi..in sam vozim opla..pa ne zato ker bi slepo nabijal da je ta bolš avto..pač spleti okoliščin..tako je bil prej anglež..v tistem momentu sem pač dobil največ za tisti denar..ima pa fotr zdej golfa mk5..ni slab avto..daleč od tega..me pa ne bo noben prepričal da je tolko več vreden od konkurence...

sori boys..sem mogel... :lol:




Sej prov da si napisal. Ne gre se za to da je golf najboljši avto ampak, da je vseeno cenejši od večine.



Tale o petici je pa lovska. Ma ne sam o petici, o VW proti francozom, taljanom, Opelu in ostalih... Vsedi se v petico pol pejdi pa v megana, astro, 307, bravota... Sama izdelava ti pove vse o avtomobilu, tako da tukaj vrednost ni vprašljiva, je VW pred vsemi naštetimi. So pa tudi boljši avti, ki pa so seveda dražji...
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Kupiti MK2 ali ne

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne Pe Avg 21, 2009 10:48 am

Včasih je v redu, če pogledaš samo malo dlje, kot ti nos seže.
Slepo prepričanje pa vemo kam vodi!

LP

M
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

Re: Kupiti MK2 ali ne

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Pe Avg 21, 2009 10:51 am

lini napisal/-a:Le zakaj pol imaš željo po mk5 če pa mk2 daje vse kar potrebuješ. To da mk2 ne gre od bajte je pač logično, prodat se ne splača, maš pa lahko dober projekt, kar je super. Moraš pa vseen dobro prebrat temo, ker vprašanje je al kupit mk2 ali ne in ne kaj teb paše in kaj ne. Me pa impresionira to, da smo namlatl že dve strani prazne slame in niti enega tehničnega argumenta nism dobil. Nobenega argumenta prednosti v tehniki, nobenega argumenta prednosti v udobju, edini logičen argument je to da je pocen. Sicer so primerjave krožle v stilu kako je pocen vse po trgovinah za golfa in kako je drago vse po pooblaščencu za renault. :D Obenem pa vseeno vemo kolk keša so zmetali fantje v golfe, da so taki kot so in povsem jasno je da kar noben, oz malokater, je v stanju kot je povprečen favdlovski golf 2. Prav zato ker vem kako in kaj je s takimi starimi avtomobili se mi še tolko bolj poraja vprašanje al kupit al ne. Kupiš za 500€ popedenaš podvozje in pleh pa si na dobrega jurja pol kupiš še gume nardiš servis. Kupiš še en vunderbaum pa si na jurja pa pol pa še zmer maš samo mk2. Če pa si poiščeš lepega da samo poservisiraš in kupiš gume si pa še na slabšem ker morš dat 1000 za njega in si na konc ob 2k. Ma smisel al ne?

zakaj imam željo po mk5? zato ker mam pač željo po vseg GTIjih. Vsak je po svoje dober, vsakega bi imel (no, štirka je bolj tako tako, šestka pa predraga - zato petka ;)). Gre se zato, da če bi mel dnar bi kupu drug avto (če bi ga mel še malo več, bi kupu novega Focusa RS ;)), in sicer zato da bi v miru naredu iz dvojke projekt, ne pa zato ker bi si želel oz. potreboval boljši avto. In pa ja... avto za 15-20k€ verjetno nudi nekaj več kot golf2, 15let stara laguna za jurja pa definitivno ne ;)

Vprašanje je ali kupit golfa2 ali ne? odgovor je: seveda. za to ceno ga ni avta ki bi nudil več. je pa seveda vsak tak odgovor subjektiven, kot so tudi tvoji linki na pregnite ople, renoje... ki niso prav v ničemer superiorni golfu.

Nisi dobil tehničnih argumentov? Mogoče se nam tuki, ki neki vemo o golfih te stvari zdijo same po sebi umevne ampak naj ti bo: golf 2 ima lahko vse: servo, abs, električni pomik stekel, centralno zaklepanje, nastavljive sedeže, športne sedeže/navadne, klimo, dobiš ga lahko z zelo mehkejšim ali tršim podvozjem ... torej vse kar imajo "veliki", precej novejši konkurenti za isto ceno. to z isto ceno 5 let novejših modelov drugih znamk, bi ti pa tud moglo neki povedat ane ;)

seveda pride tuki v igro tudi malo pripadnosti znamki (odgovore brez tega je na vw forumu slepo pričakovati), ampak ne kar tako brezveze, ampak na podlagi dobrih izkušenj mnogih.

Res nevem, katero lastnost z vidika tehnike ali udobja imajo "konkurenčni" avti za isto ceno, ki bi jo tako potreboval, da bi rajši kupil kaj drugega kot golfa. tudi s tvoje strani namreč še nismo dobili kakšnih konkretnih argumentov, razen slepih nabijanj, in nekih mitov kako golf nima ničesar, in kako je avto za cestarje in bosance, ki pa seveda ne držijo. ;) Mal neumno je sodit o nečem (in začenjat provokativno debato na to temo), če tega nisi nikoli probal, ane? :)
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Kupiti MK2 ali ne

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Pe Avg 21, 2009 11:36 am

Tha Reel M napisal/-a:Včasih je v redu, če pogledaš samo malo dlje, kot ti nos seže.
Slepo prepričanje pa vemo kam vodi!

LP

M




Reel, na slabše sigurno ne bom šu ne se bat. Sej VW ni top in če bom kaj takega zbiral dobro vem v kateri salon se bom odparvu.

...sma še vedno me ne bo noben prepričal da ti francoz alpa talajn in podobni avti ponudijo več...
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Kupiti MK2 ali ne

OdgovorNapisal/-a DS71 dne Pe Avg 21, 2009 11:44 am

Jinx..sestra ima astro 1,7 cdti..fotr mkV 1,9TDI ..oba kupljena nova v istem letu..približno ista oprema in moč(edino sestra ima 3x več km..brez enega problema)...vozil sem oba približno isto....2x do brnika in nazaj..in moram rečt da me ni golf prepričal..oz vsaj jaz ne vidim kakšne hude razlike in sta mi oba tm tm..al pa sem jst mal retardiran pa ne vidim :lol:

pa poznam tudi človeka ki je menjal po dve enki in dve dvojki(takrat kupljeni novi) po dvojki je človek kupil forda..in je rekel da mu ni jasno kaj je videl v golfu..od takrat je na fordu...
In da ne bo nesporazumov..nimam nič proti VW ali nasploh VAG-u.Mogoče bo celo moj naslednji avto VW..če bo v tistem trenutku ko bom menjaval avto najbolj ugodna zadeva zakaj pa ne..lahko da bo čeh ali kaj tretjega
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
Uporabniški avatar
DS71
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1966
Pridružen: Če Feb 05, 2009 9:51 pm
Kraj: Il. Bistrica
Avto: zoom zoom

Re: Kupiti MK2 ali ne

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Pe Avg 21, 2009 12:03 pm

haha... vojna opel-vw :twisted:

pustmo zdej golfe pet pa corse cdti. lini nas hoče prepričat da je laguna za jurja boljši avto kot golf2 :lol:
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Kupiti MK2 ali ne

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Pe Avg 21, 2009 12:14 pm

Lahko debatiramo vv nedogled.

Vsak ima svoja merila in prisega na tisto kar se mu zdi pomembno. Za je VW pač še vedno boljši od omenjenega, drgač nebi bi ltle ampak na kakem drugem forumu.

In kašn odgovor bi rad zdej kdo dobil ne vem. Vem da smo na VW-Audi forumu in da so komentarij pričakovani, kar je tudi normalno.

Če bi bil prepričan, da je laguna majka avto, potem pač nebi bil gradbinc :lol:
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Kupiti MK2 ali ne

OdgovorNapisal/-a Piky dne Pe Avg 21, 2009 1:27 pm

pjd v grčijo, pa naroči turško kavo...

pjd v beograd, pa naroč zagrebško...

pjd na FAVDL, pa reč kej čez golfa...

...


a moram še naštevat?
upam da sm zadost jasno napisal!

:mrgreen:
The best engine in the world is the vagina.It can be started with one finger,it is self-lubricating,it takes any size piston and it changes its own oil every four weeks.
It is only a pity that the management system is so fucking temperamental.
Dr.H.O.K.
Uporabniški avatar
Piky
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Maj 10, 2008 11:25 am
Kraj: LJ
Avto: VW CORRADO VR6

Re: Kupiti MK2 ali ne

OdgovorNapisal/-a BureK dne Pe Avg 21, 2009 3:11 pm

jaz bi za daily-ja kupil tole

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3068185&show=1

moji frendi so spraksirani v kupovanju takih avtov pa malomarni vožnji in tudi če zdrsneš po bankini na streho/bok/streho, ga pač odpelješ na dinos in greš po drugega. če gre karkoli v K, ga prodaš za dele....in itak stane tako malo in je tako nizko rangiran avto da te niti malo ne zapeče vest....medtem ko je zgodba za golfa malo drugačna.

so mi vsec renoji ? ne
mi je vsec clio ? ne
se pocutim varnega v njem ? ne
imam obcutek da bo zdrzal pot od doma do trgovine ? ne

zakaj bi ga imel ? ker je tako NORO poceni in ker kot sem napisal, jih lahko menjaš ENKRAT NA MESEC in na koncu mesca si še vedno porabil manj kot za golfa in feltnice in amortizerčke pa to pa uno pa tretje.

ampak to je prevozno sredstvo..delovni stroj..stunt machine..ne vem...vse je lahko samo dober avto ne

in večina nas tu NOČE vozit svojega ljubljenega golfa 2, ker statistično gledano imaš velike šanse, da ga boš karamboliral...pa ne zaradi sebe ampak se ti zgodi kot fritzu pač da ti nekdo prileti v rit in kaj pol ? spet da se jočem ??
raje ga imam v garaži in se odpeljem za vikend nekam malo guštirat pa nazaj na varno.

in tle je še toooolko tega za povedat in razglabljat in za se kregat da res nima smisla. vsak ve kaj mu paše in vsak naj kupi kar misli, da mu bo ustrezalo....ostali smo tle samo malo za pomoč pri presojanju.

enim so všeč suhe in visoke brinete magari brez jošk.....drugim pa striktno elegatno popolnjene bjonde z velikimi dojkami in kriglami pira v roki....pač različni smo si :mrgreen:

p.s.: jaz grem na plažo gledat riti, vi se pa kar kregajte keri avto je boljši za nakup :lol:
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Kupiti MK2 ali ne

OdgovorNapisal/-a X-Hair dne Pe Avg 21, 2009 5:08 pm

Dejmo še kako rečt iz te kotline. Sej pol bo mir. Najprej en nasvet. Če ga misle vozit tak zamašenc, pol raje ne kupujte :twisted: Bom začel v tvojem stilu. Zakaj bi ti vozil S2, ker ti kur 3x več kot MK II GTI, pa še našolal bi te od Kalc do Idrije, da bi sam na odpad peljal tisto quattro smet. Get the point, najbrž ne. :D

Sedaj pa lepo po vrsi ku so hiše v Trsti. Ma oštja :D

Sprašuješ če bi bil tale star sekret za dailyja ali ne. Hm....mislim da si si že tretjem postu v tej temi odgovoril da to ni. Zakaj potem sprašuješ če je al ni, če si že v tretjem postu prepričeval ljudi, ki ne vidijo ispred svojga nosa, da to ni. :?:

Vičo napisal/-a:Še vedno se najdejo zdravi primerki, po možnosti uvoženi, z nekaj opreme, v katerih se da vsaj po mojem mnenju čisto spodobno peljat :wink:


Ne le spodobno peljat. Blendal bi mu od Kalc do Godoviča. Mogoče bi potem začel razmišljat. Ko bi pršl v Zalo bi ga pa še prehitel in mogoče bi se celo zamislil. :mrgreen:

ŽucMac napisal/-a:"Napisal/-a lini dne Včeraj, 21:32

Endi to boš mel še en projekt al avto za vsak dan? Če bo to projekt pol razumem, če pa bo to avto za vsak dan je pa to največja neumnost kar jo lahko kdorkol nardi. Da bi si kupil golfa mk2 zato da bi se vozu vsak dan na šiht in po opravkih morš bit pa ja sadomazohist.


A se ti sploh zaveš kolk takih sadomazohistov je v občini Idrija. In to za dailyja. Ječrna smo čudni. [smilie=blink.gif]

lini napisal/-a:A je res golf 2 tolk boljši avto od drugih, da prežvečiš da nima servo, da nima klime, da nima ABS, da nima električnih šip, da nima centralca, da je trd, da če maš plombe ti jih ven pomeče.


Najbrž da ni tolk boljši. Tisti ki si ga je kupil že ve zakaj. Jaz osebno sem pristal s svojim prvim avtom na passatu. Seveda po naklučju. Edino željo ki sem imel, da nekoč bom imel te plave števce in na njih bo moralo pisati 260 :mrgreen: Prišel je passat. Prodal in kaj hočem kupiti. Ja jebi ga, pristal na teh jajcih. Ampak očitno so to ta jajca katere sem potreboval zase. In sedaj lahko rečem, kaj da faaaak sm mislu da sm kupu tist velk sekret. Ne rabim žvečit, ker ma servo. Tukaj si me dobil. ABS-a nima. To je prva stvar, ki sem jo pogrešal do predkratkim, do razlage rally-sta. To bi bila, za moj stil vožnje, odvečna krama. Ja prov, se bom spraijaznil s tem. Še sreča da ga nimam :mrgreen: Imel že dve :shock: situacije, ampak je treba mal lovit in z občutkom, čeprav je tečno. Ampak užitek je le užitek. :wink: Druga stvar ki jo tudi pogrešam je klima. Kaj naj. Pač je ni. S tem da sem prej imel vse udobje in ugodje, sedaj uživam v tem sadomazohističnem sekretu. Tudi sam ne morem verjet, ampak avto je petarda. Ko sem jih prej videval izza plavih števcev sem si mislil, eeehhhh. Ima elektične šipe. Veš KAK sem bil pa to presenečem. Enostavno sem si rekel, vse imam :mrgreen: . Tisto vinto gont, mi je tečno do amena. Seveda, da ne bo pomote, so na električni pomik tudi zadnje Slika Ima centralca, čaki mal, pa sej je golf. Ne me jebat. Ja trd tut ni. Sem se pa vozil z avtomobili, kjer je pa skoz neki poskakval. Sedaj če še nisi sedev v avtomobilu z dobrim podvozjem je brezveze naprej neki razpravljat. Seveda pa ni spaček ali katrca. :wink: Iz tega seveda sledi da mam še vse plombe. Če maš pa ti probleme s plombami pa pridi na en obisk v našo kotlinco. Očitno mamo hude zobozdravnike. 8)

lini napisal/-a:Js si nekako ne predstavljam da bi se vozu v takem avtomobilu vsak dan.


No in zakaj potem sprašuješ ali kupiti MKII ali ne. Zate je itak quattro all the way s preveč konji, ki se jih ne da futrat :mrgreen: Verjetno z namenom odprta tema.

jinx82 napisal/-a:To da lini samo provocir je menda že vsem jasno :)


Tako je. Sej tolk klobas ne moreš skup spravt, pa si lahko Podobnik (počivaj v miru).


lini napisal/-a:Najslabš je če mislš da je hiter in se ti zdi da je udoben. :twisted:


Jaz ne samo da mislim tako. Jaz sem to dokazal. Kdaj se mi boš pridružil s quattro beast? Aja, moraš še mal napilit, ker se bojiš da bo 300konjev premalo za enga Starčka s 100KW Slika. Ne rabiš nabijat zdej z nekimi predelavami v PM, ker ste bili smešni že z Zlatkotom, kaj mam vse predelano. Še sedaj vam ni jasno, da je bil avto samo urejena elektornika pri RSR. :roll: Adijo pamet :lol: No pa sej s posti tukaj dokazuješ tole adijo pamet. Sami znalci Slika

lini napisal/-a:Ne to leti na golfe mk2. js vem da mam skret in ga uporabljam za v kamnolom in podobne reči. Tega se tut zavedam. Je pa večji problem če človek vozi golfa 2 in je obenem še prepričan da je to fajn avto. Nekoč ob kaki prilki me spomn da ti dam ključe od bavarca da boš probal kako dober je lahko avto za mal denarja.


Tako kot ti je Jurtz odgovoril na ta post. Zakaj si si pa ti kupil bavarca za v kamnolom? Pa a ti veš, kolk takih se vozi po cesti kot dailydriver. Jebemti, teh mazohistov je še več kot pa lastnikov MKII GTI :shock:


Jurtz napisal/-a:trenutno mam v garaži cliota 1.8 16v (fotr je mehanik, tak da imam priložnost dost avtov "dat skos"), ki je kao ful raketa. ampak proti golfu 2 gti nima za burek v nobenem pogledu...


Ko to prebere Ktomass jih boš slišal :twisted: :lol:


lini napisal/-a:Še par primerov kaj se dobi za podoben denar:

Po 2jurja:
Pa po jurja in pol:


Linke sem dal ven, da bo post manjši.
Pa čaki mal quattro ded. A si ti prišel vprašat po nakupu MKII da ali ne, ali si prišel na forum ljubiteljev MKII GTI strojev usiljevat zakaj ne kupiti MKII? Zakaj si ti kupil bmw za v kamnolom? To kar ti že skoz delaš je to, da tudi pod razno nisi prišel po nasvet ali da ali ne ampak neko nabijanje zakaj pa MKII ne. Po tolikih razlogih zakaj ne, bo tebe še vedno zanimalo zakaj ja. Ja pa dio porko pejt že po tisto laguno, ko vidiš da se ti že vsi smejimo. Aja točno, ti si z drugim namenom tukaj.

jinx82 napisal/-a:To da lini samo provocir je menda že vsem jasno :)


Itak bo potem to izrabil za backup, ko se mu bo začela že trava smejat.


DS71 napisal/-a:pa poznam tudi človeka ki je menjal po dve enki in dve dvojki(takrat kupljeni novi) po dvojki je človek kupil forda..in je rekel da mu ni jasno kaj je videl v golfu..od takrat je na fordu...


In hvala bogu da je temu tako. Sej bi človek popizdu, da bi bili sami GTI stroji na cest. No ja, vsaj dolgčes ne bi bilo, to je res. :mrgreen: Ampak kot si že en post prej podejal. Vsakemu svoje in to prekleti drži. Ta je pogruntal in šel na forda. Pozdravljam tole. Jaz sem tudi pogruntal da passat ni bil zame. Čeprav sem bil takrat super duper prezadovoljen. S solzami prodal ampak sedaj vidim, da sem s tisto prodajo zadel v polno. On pa nabija, kot da bi šel jaz na honda forum in začel usiljevat da tist VTI je en kup dretja pa nič učinka. Mene sedaj trenutno matra samo tole, kako bi motor iz passata zafukal v Starčka. [smilie=rally.gif] [smilie=punk.gif]


Piky napisal/-a:pjd v grčijo, pa naroči turško kavo...

pjd v beograd, pa naroč zagrebško...

pjd na FAVDL, pa reč kej čez golfa...

...


a moram še naštevat?
upam da sm zadost jasno napisal!

:mrgreen:


AMEN.

Get the point. Prej sm napisal najbrž ne, zdej bom dodal. Itak de ne sej ti je Cveto dober prijatelj. Stari ne zamert na zapisano. Ampak drugače na to klobasanje ne morem odgovort. Sicer pa uživaj s svojimi preveč konji kot je napisal jinx. Sam prej še kaj natankaj :twisted: Sedaj pa še odgovoriti na PM Cvetotu. Aj jaj jaj. Slika

ŽucMac pol pa reč kej da te nism danes prekosil. Pridem sam na pir, če boš slučajno kaj pameten :mrgreen:
EKOTOP - globinsko kemično čiščenje
Uporabniški avatar
X-Hair
Ga bazni!
 
Prispevkov: 2689
Pridružen: Ne Feb 05, 2006 8:50 pm
Kraj: Fant od Fare
Avto: Beli 16V-strah in trepet Zale

Re: Kupiti MK2 ali ne

OdgovorNapisal/-a lini dne Pe Avg 21, 2009 6:29 pm

Tale post mi je bil zelo všeč:

Odgovarjal bom pa samo na eno točko ki mi je še najbolj všeč:

lini Napisal/-a:Najslabš je če mislš da je hiter in se ti zdi da je udoben. :twisted:



Jaz ne samo da mislim tako. Jaz sem to dokazal. Kdaj se mi boš pridružil s quattro beast? Aja, moraš še mal napilit, ker se bojiš da bo 300konjev premalo za enga Starčka s 100KW Slika. Ne rabiš nabijat zdej z nekimi predelavami v PM, ker ste bili smešni že z Zlatkotom, kaj mam vse predelano. Še sedaj vam ni jasno, da je bil avto samo urejena elektornika pri RSR. :roll: Adijo pamet :lol: No pa sej s posti tukaj dokazuješ tole adijo pamet. Sami znalci Slika


Ti si to dokazal s pregajanjem po parkplacu. Res je tudi da ste slavili hudo zmago za kar ti čestitam pa vendar ste pozabili omenit da si bil v generalni razvrstitvi 9. in si za prvim zaostal približno 8 sekund. In to za avtomobilom za dragrace. Ja res je da imam v tem primeru argumente zelo slabe ker enostavno nimam audija na cesti. Ti pa obljubim nekaj. Če mi bo kdajkoli zneslo sestavit avto skup se bom najprej prpeljal k teb in bova šla eno etapo po vaših ridah potem pa bova šla še na mojo cesto po naših ridah in če si poštenjak za kakršnega te imam boš pošteno napisal rezultate na ta forum.

Je pa malo hecno da smo iz mk2 dizel dejlidrajver pršl na dirkanje ki vsekakor nima nič skupnega z vsakdanjo vožnjo.
lini
 

Re: Kupiti MK2 ali ne

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Pe Avg 21, 2009 6:30 pm

X-Hair napisal/-a:
ŽucMac pol pa reč kej da te nism danes prekosil. Pridem sam na pir, če boš slučajno kaj pameten :mrgreen:


[smilie=yes.gif]

Pol pa reč kej :lol:

PS: [smilie=lasko.gif] al' [smilie=union.gif] ? Drug teden en dan?
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Kupiti MK2 ali ne

OdgovorNapisal/-a lini dne Pe Avg 21, 2009 6:38 pm

Še ostalim nekaj postom:

začel ste se kar naveliko pogovarjat o gtijih. Če gledamo danes trg je potrebno za gtija odštet 2jurja pa še ta ni v piko. skor se mi že ne da več sprašvat stvari ker ste mi začel naštevat kaj vse lahko ima mk2 obenem pa noben ne pove da ste za svoje avte dal veliko več kot pa tistih jurja. Ok so izjeme amapk te izjeme imajo pa dizle brez opreme in ne glih v nulo kot so favdlovski ljubiteljski gtiji. Mislim da moram še enkrat povdarit da ni debata nakup ljubiteljskega golfa mk2 ampak je debata o dejlidrajverju za omejeno količino keša, ter da je debata o tem kaj ti v tem primeru nudi golf v primerjavi z drugimi avtomobili tega cenovnega razreda. Prosim dejte me razumet da ne napadam vašega kulta, ampak bi rad resne odgovore na vprašanje zakaj kupit mk2 če pa (po mojem mnenju seveda) lahko dobiš dandanes za isti denar spodoben avto z vsem kar naj bi imel avto v 21. stoletju.

Iz vseh teh odgovorov se mi zdi da se počutite napadene. Pa le ni res js bi samo rad vedu kaj hudiča je na dvojki tolk boljšega od ostalih avtomobilov, ki imajo neprimerno več opreme, nudijo veliko več udobja in aktivne ter pasivne varnosti kot mk2.
lini
 

Re: Kupiti MK2 ali ne

OdgovorNapisal/-a X-Hair dne Pe Avg 21, 2009 6:51 pm

Po vseh teh postih ti pričakuješ normalni odgovor. Se hecaš?

SlikaSlika

Fantje so se trudil in normalno odgovarjal in spregledal. Al si neki pil al pa se norca delaš?

Viš, mene pa ni sram povedat kolk sm dal za avto. Daleč od tega da bi to skrival Slika 2300 in me je čakal 3 mesece v garaži. Ampak jaz vem kam sem jih dal in predvsem zakaj. Po enem letu vidim, da je bil drobiž. Me pa jebe trenutno, ko bo treba amortizerje počasi nekaj začet razmišljat. Ampak če se hoče fant vozit tako kot se zagre je treba plunt.

Preden boš ti mel neprimičnino zrihtano bo moj DAILYdriver že zgnil. :mrgreen:

Zakaj si si kupil bmw za v kamnolom?
EKOTOP - globinsko kemično čiščenje
Uporabniški avatar
X-Hair
Ga bazni!
 
Prispevkov: 2689
Pridružen: Ne Feb 05, 2006 8:50 pm
Kraj: Fant od Fare
Avto: Beli 16V-strah in trepet Zale

Re: Kupiti MK2 ali ne

OdgovorNapisal/-a lini dne Pe Avg 21, 2009 7:25 pm

Iskal sm avto od prvega lastnika do 100tkm in do 4jurje. Hotu sm si kupit julko ampak majo noro visoke cene tko da sm pol vzel tole. NAjcenejšega možnega BMWja z najšvohnejšim možnim motorjem ne morš kupit glih zarad ljubiteljstva. Koštal me je 3700€ letnik 99 s tem da ima: sedaj 88tkm, klimo, šipe na štrom, ogledala na štrom in ogrevana, elektronsko zatemnjevanje al kako se reče srednjega špegla, po višini nastavljive luči, gretje sedežev, sedeže po višini nastavljive, zadnja okna se odpirajo naven, ima neko elektroniko za uravnavanje stabilnosti ki nevem kako se ji reče, pa daljinsko in centralno zaklepanje, vegfahrspero, neke meglenke, 3. zavorno luč, leder volan, neki airbagov, deljive sedeže, mislm da ma tut žakl za smuči, potrjeno servisno knjigico (ne fejk), pač tisto opremo ki naj bi dandanes minimalno imel avtomobil v katerem preživi človek skor tri ure vsak dan.

Mi pa ni všeč da si pljunu po času trajanja mojega projekta, medtem ko js za vaše projekte nimam slabe besede razen če je nekaj pač res narejeno slabo. Traja pa moj projekt zdej skor pol leta že, ker je le potrebno mal več dnarja vložit in ob stroških ki jih ima mlada družina dandanes, to ni tolk enotavno kot bi si kdo predstavljal. (prejšnji projekt pa je uporabljen danes kot daily driver že prav tolko dolgo kot js delam drugega)
lini
 

Re: Kupiti MK2 ali ne

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne Pe Avg 21, 2009 7:35 pm

lini napisal/-a:Še ostalim nekaj postom:
Prosim dejte me razumet da ne napadam vašega kulta, ampak bi rad resne odgovore na vprašanje zakaj kupit mk2 če pa (po mojem mnenju seveda) lahko dobiš dandanes za isti denar spodoben avto z vsem kar naj bi imel avto v 21. stoletju.

Iz vseh teh odgovorov se mi zdi da se počutite napadene. Pa le ni res js bi samo rad vedu kaj hudiča je na dvojki tolk boljšega od ostalih avtomobilov, ki imajo neprimerno več opreme, nudijo veliko več udobja in aktivne ter pasivne varnosti kot mk2.

dobro veš zakaj! ker je čez vsa ta leta postal to pravi KULT avto..in nevem zakaj bi ti moral človek naštevat prednosti tega avta proti francoskim in ostalim avtom..ker je enostavno legenda od avta in enim več pomeni cult avto kot udobje pa nevem kaka oprema..ampak nečeš razumet :) in od vseh tistih naštetih avtov kaj si dal linke noben od njih nebo nikol tega dosegel..
evo še ena umetniška mmm lp..
Slika
THATS ME---->>>> THATS ME

d(>_<)b Was ist besser als sex? Audi V sechs!!!
Audi 80 Cabrio 2.8 & Audi A6 c4 2.5 TDI d(>_<)b
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

Re: Kupiti MK2 ali ne

OdgovorNapisal/-a X-Hair dne Pe Avg 21, 2009 8:34 pm

Jebemti drva in sopara. Preden grem pod tuš pa malo potipkat spet :)

lini napisal/-a: NAjcenejšega možnega BMWja z najšvohnejšim možnim motorjem ne morš kupit glih zarad ljubiteljstva.


Sicer sedaj bova bolj na jaz in ti, ampak, a jaz sem pa vzel dvojko zarad ljubiteljstva, zarad tega ker je kult, zato ker je VW ali zarad tega ker je ...... ( daj neki poljubno ) Kupiš nekaj da te pripelje iz točke A do točke B pa še uživaš med to potjo. A ni zmaga tole. Evo. Sej mogoče bi imel iste užitke s Cliom Wiliams al pa z .....( vstavi nekaj poljubnega, da leti pa nima več ko tone :D ) Jaz sem pač pristal pri tem skretu. Sem se pa z lahkoto odločil za tole. Dvojk ko dreka, delov ko solate. No ja, ni ravno takole. Namreč pridejo deli ki so bili samo GTI deli in maš prst v riti. [smilie=angry.gif] Seveda na to nisem pomislil. Sedaj jih bom že od favdl-ovcev slišal :mrgreen: sam pač povem točno tko kot je. Se mi zdi brezveze neki olepševat, to sm že prerasel. Ampak avto je pa petarda :twisted: in zame prevozno sredstvo iz točke A do točke B. Ko pa vidiš kaj se da vse delat s to igračko staro, mi je pa res prirasel k srcu. Zamisli si, da bi ti imel S2 tako kot jaz Starčka. Neb blo slabo a 8)

Ne rabiš bit užaljen. Sej mogoče meni hitro gnije. :mrgreen:

Ampak vrašanje je bilo kupiti MKII ali ne? Ti pa vseskozi neki primerjaš z ne vem kom. Pejt na honda forum pa jim začni razlagat kaj je tolk na teh hondah od VTI smeti, da rabjo tolk preplačvat. Oz pejt jim sanjat, da kein turbo kein spas. Mislim da bi bilo brezpredmetno. In ja, ko sem jaz čez lužo utipkal 2500€ in se sprehodil malo po avtonetu me je tudi zabolela glava kaj dobim za ta denar. Sem se vprašal, jebela a se splača. In začnem razmišljat, da pomoje ne bom falil. In res nism. Če bi vzel kaki drug avto bi blo čist brezveze. Ker karkoli bi kupil, bi moral še ohoho not dat, da bi blo vsaj podobno petardi. :wink: To pa itak kur čist brezveze mal bencina kar mi da avto :shock:, gume isto,...

Tak da je res brezpredmetno neki tuki nabijat, zakaj pa tolk in tolk sovdov za to in uno, ter zakaj se potit v avtu in trpet za brezveze. Prej ti je eden lepo povedal. To bi bilo isto, da bi jaz prišel na vaš forum in začel nabijat zakaj se rihta S2, ker je kar velika jama. S tem da bi bilo že pri bencinu razlika :shock: Ja res bi bil nekaj sekund pred mano na cilju, ampak če bi bila cesta ravna. Zakaj si si ti kupil quattro smet veš samo ti. Je res? No viš, mene pa zato S2 ne gane. Tudi z raznimi projekti se mi ne da ukvarjat, samo rabim avto iz točke A do točke B pa še uživam med tem. [smilie=w00t.gif] Da bi jaz z njim tako užival kot uživam s Starčkom bi najbrž rabil plačo 3000€ mesečno. Nisem jaz za show off po srečanjih in da se nekajkrat pokaže preveč konjev na AC. Get the poin zdej al še zmer ne? Dej prosm reč ja :mrgreen:
EKOTOP - globinsko kemično čiščenje
Uporabniški avatar
X-Hair
Ga bazni!
 
Prispevkov: 2689
Pridružen: Ne Feb 05, 2006 8:50 pm
Kraj: Fant od Fare
Avto: Beli 16V-strah in trepet Zale

Re: Kupiti MK2 ali ne

OdgovorNapisal/-a X-Hair dne Pe Avg 21, 2009 8:38 pm

4m4t3r napisal/-a:
lini napisal/-a:Še ostalim nekaj postom:
Prosim dejte me razumet da ne napadam vašega kulta, ampak bi rad resne odgovore na vprašanje zakaj kupit mk2 če pa (po mojem mnenju seveda) lahko dobiš dandanes za isti denar spodoben avto z vsem kar naj bi imel avto v 21. stoletju.



Zato, ker ima vsak človek svoje potrebe, razmišlja s svojo glavo in svoje želje oz. pride do avta kar tako kjer je vzrok neznan.



Slika
EKOTOP - globinsko kemično čiščenje
Uporabniški avatar
X-Hair
Ga bazni!
 
Prispevkov: 2689
Pridružen: Ne Feb 05, 2006 8:50 pm
Kraj: Fant od Fare
Avto: Beli 16V-strah in trepet Zale

Re: Kupiti MK2 ali ne

OdgovorNapisal/-a lini dne Pe Avg 21, 2009 8:59 pm

Sam čupo ti si pa re smotan. A ne znaš izluščit iz vseh teh postov da še zmer govorimo o povprečnem mk2 in ne takem za 2 jurja pa pol? Kar se tiče komentarjev o smeteh js raje nebi ker navsezadnje je tole konceptno le forum ljubiteljev znamk VW in audi. Noben ni do sedaj napisal da je katerkol avto smet le ti si precej grob. Za postavljat audi? Zakaj pa ne dekletom so baje kr všeč.

LP Lini
lini
 

Re: Kupiti MK2 ali ne

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Pe Avg 21, 2009 10:01 pm

Sej babe ful padjo tudi na golfa 2 :lol: :lol: :lol:

Lih zato jih vsi rihtamo, ti ni še jasno? [smilie=blink.gif]
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Kupiti MK2 ali ne

OdgovorNapisal/-a BureK dne Pe Avg 21, 2009 10:35 pm

če pa grejo zici tako fantastično dol, pa med sedeži in vrati je placa za noge...pa je lahko baba zgoraj...ali si ti zadaj na pasje, ali premakneš zice naprej in lahko zadaj na klopi delaš čuda. a bog ne daj da še zadnjo klop preklopiš...lahko grupnega opališ.

uh, kolko spominov :mrgreen: :mrgreen:

ta dvojka... [smilie=beer.gif]
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Kupiti MK2 ali ne

OdgovorNapisal/-a DS71 dne Pe Avg 21, 2009 10:37 pm

baj'd'mimo..a dns kšna pohotna luna sije :lol:
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
Uporabniški avatar
DS71
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1966
Pridružen: Če Feb 05, 2009 9:51 pm
Kraj: Il. Bistrica
Avto: zoom zoom

Re: Kupiti MK2 ali ne

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Avg 22, 2009 12:43 am

DS71 napisal/-a:baj'd'mimo..a dns kšna pohotna luna sije :lol:


Jap, tuki jih kar fejst meče :lol:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Kupiti MK2 ali ne

OdgovorNapisal/-a CABBY dne So Avg 22, 2009 1:31 am

Ni lep - Kaj pa je razen P 911 (993) in Alfe sploh lepega?
Ni najhitrejši - Gre pa svojih 177 km/h po navigaciji
Nima najboljših pospeškov - Opel Vectra 1.8 16V (115 KM) in BMW E36 318 (115 KM) sta ostala zadaj
Nima najboljše lege - ima pa cepca z velikimi jajci za volanom
Nima opreme - vsaj crkne ne nič
Nima udobja - pa kljub temu lahko prepelješ 2100 km v 29 urah
Varnost - lahko te ubije rak, ciroza jeter, poklicni morilec, nepreviden motorist, srčni infarkt,....
Ni prostoren - pa pripelješ pol Alfe iz Hannovra
Ni drag - ker ceneje sploh ne gre
Vzdrževanje - če vsakih 50000 km zamenjaš svečke bo čisto zadovoljen in tudi če pri serviusu priteče ven zgolj 7 dcl olja iz karterja se ne razburja da je dehidriran
V petek ob 15 uri ga pustiš odklenjenega z odprtimi stekli pred bilokerim nakupovalnim centrom pa vlomilcem še na kraj pameti ne pade da bi ga oropal ali celo odpeljal.

Če je kateri avto DOBER oziroma ODLIČEN daily driver v razredu Golfa MK II potem je to Hyundai Pony. Ljubitelj le tega ne moreš biti, mu boš pa nadvse hvaležen, ker veš da boš z njim prišel tja kamor hočeš.

Glede na debato pa vse bolj vidim, da Favdl postaja nekako takšen: "Ali Golf II ali pa nisi dobrodošel" in kot nekoga, ki je skoraj od začetka prisoten na forumu me to moti.

Tisti ki mislite, da je Laguna slab in drag avto za vzdrževat se pa motite. Očitno ste vsi bili prej ljubitelji R Lagun in ker so bile tako drage ste prešaltali na Golfe II. Pa pusti ti sosedovega brata, od katerega prijatelj ima strica in ta stric je teti, s katero je bil ločen kupil LAguno in mu je skos težila da se kvari.

Torej kdo od vseh vas, ki imate toliko za povedat čez R Laguno si jo je dejansko lastil vsaj 6 mesecev in to letnik od 94-96, da lahko dejansko govori o okvarah pri tem avtu in o cenah rez. delov. Pri naši familiji smo imeli 5 Renaultov in noben se ni kvaril bolj kot bilokateri oh in sploh nemški ali sarajevski Golf.
A guy told me one time:" Don't let yourself get attached to anything you're not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel a heat around the corner."
Uporabniški avatar
CABBY
Vulvo
 
Prispevkov: 2548
Pridružen: Če Jan 26, 2006 12:01 pm
Kraj: Celje - pravo srce Slovenije
Avto: Alte Mercedes mit 4 ventil technik

Re: Kupiti MK2 ali ne

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne Po Avg 24, 2009 5:19 pm

WORD CABBY, WORD!

LP

M
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Krčma

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 19 gostov

cron