Primeri "vzornih" voznikov

Brez cenzure ... Za pogovore, ki ne spadajo nikamor drugam

Primeri "vzornih" voznikov

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne To Nov 09, 2010 10:28 am

Živijo! Hvala bogu,sem se spomnil,kje si lahko olajšam dušo.oziroma si vsaj malo ohladim jezo.Bom povedal,za kaj se gre.O sebi ne sodim,da sem nevem kakšen IN voznik,ma zaenkrat mi še kar gre.Ampak to,kar se mi pa zjutraj dogaja,mi pa puli živce in dobr,da nimam orožnega dovoljenja,ker bi se lahko tudi spozabil.Zjutraj me pot v službo vodi med drugim skozi vključevanje na regionalno cesto Velenje-Arja vas.Ma ljudje božji,jas res ne vem,ali imam to prek.... srečo,ali kaj.Ma velenjski vozniki imajo povsem svoj režim vožnje,ki zgleda približno takole:hitrost vožnje je konstantna ne glede na to,ali je cesta odprtega tipa in je omejitev 90,ali pa naselje,torej nekje okoli 60 na uro.Kot da so pokradli prometne znake in se nebi vedelo koliko je omejitev,pa bo za vsak slučaj 60 kar vredu.Tako se zgodi da vozi kolona vozil,ker se ne da prehitevati,omejitev je 90,ampak vozimo 60,ker spredaj vozi vozilo z velenjsko tablico.Čakanje pred semaforjem:ko se prižge zelena luč za zavijanje v levo,bog ne daj,da bi kaj dost zapeljal v križišče,da bi v križišče lahko zapeljalo kakšno vozilo več in da bi se malo potrudil s speljevanjem,ma kje pa!Treba je počakat tudi tistega,ki je še tudi 50 m oddaljen od križišča.Kot da bi se bal,da vozi z zvočno hitrostjo.In tako imamo čakajoči v vrsti za takšnim voznikom smolo,da vsaj trije zamudimo zeleno luč na semaforju.Vključevanje v promet pa zahteva prazno cesto skoraj do kamor seže pogled.Ne želim posploševati,da so vsi takšni,vendar imam to srečo,da se na moji relaciji najdejo vozila v katerih bi dejal,da vozniki spijo,ali pa ne obvladajo vozila in se bojijo vozit v prometu in takšno vozilo ima prevečkrat ravno velenjske tablice.Moram reči,da sem ogromno na cesti po raznih krajih in takšnega tipičnega obnašanja na cesti nisem opazil nikjer. Čudi me,ker imajo v Velenju zelo dobro veliko avto šolo Antlej z dobrimi in sposobnimi inštruktoji.Prometni režim imajo tako dobro urejen,kot skoraj nikjer. (na vsakem semaforju imajo odštevalnik časa do rdeče oziroma zelene luči).Moje mnenje je,da se mnogo nesreč zgodi zaradi nesposobnih in neslanih voznikov,ki se v prometu ne znajo znajti in s tem spravijo ob živce voznike za sabo,ali pa druge udeležence.Mislim tudi,da bi bilo zelo prav,da bi vsak voznik po petih letih ponavljal vozniški ispit vsekakor iz teorije in nujno iz spretnostne vožnje.V kolikor bi ga naredil,bi bilo bresplačno,sicer bi ga pa itak moral ponovno delati.Pa mislim,da bi se vsak pripravil na to,če upoštevam,da ljudje pol prometnih znakov itak ne poznajo.Da sem sam delal (pa jih tudi še,priznam) OGROMNO napak sem videl predlani,ko sem delal neke dodatne kategorije.Takrat sem videl,da se nas pol itak vozi na pamet.Pa brez zamere,če se je kdo našel v temle tekstu,nič osebnega,vendar je resnčno in realno,kar sem napisal.Lep dan vsem.
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Primeri "vzornih" voznikov

OdgovorNapisal/-a BureK dne To Nov 09, 2010 10:49 am

prav živčnega si me naredu, ker vem da zdaj, ko zapeljem na cesto bom videl še 50 takih.
zaradi takih se delajo gužve na cestah
zaradi takih se križišča ne spraznejo hitro
zaradi takih se delajo prometne
zaradi takih greš prehitevat in spravljaš sebe in tretje v nevarnost (unega ki prehitevaš itak želiš da bi infakrt sredi ceste in da zapelje v obcestno drevo)
zaradi takih zamudiš na delo in si potem živčen

.
.
.
zaradi takih je potem tvoj Timig pravi . Za tole...
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Primeri "vzornih" voznikov

OdgovorNapisal/-a Gloga dne To Nov 09, 2010 10:50 am

Brez zamere, ampak obstaja ze tema za take stvari, in ce bi kaksen presledek naredil v tvojem postu, bi se dalo VELIKO lazje brati.. :wink:
Drugace pa edino pravilno da delis take informacije z nami.
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Primeri "vzornih" voznikov

OdgovorNapisal/-a BOND 007 dne To Nov 09, 2010 10:53 am

Tudi sam sem dnevno na relaciji VE-Arja vas in delam cca. 200 km vsak dan.
Cesta je totalno preobremenjena in nima smisla izgubljati besed o prometu in omejitvah na njej.
Kamioni, traktorji, kolesarji..... Vsi imajo ravno tako pravico se peljati po njej kot vsak drugi.
Sam sem se že zdavnaj "skuliral" na cesti in me skoraj nič več ne vrže iz tira.
Če bi se za vsako malenkost spozabil, kot praviš... Hmmmmm.
Potem bi bil nevaren zase in seveda tudi za druge... In to zelo.
Promet je pač promet. V življenju so (vsaj meni) druge reči pomembnejše kot sekirancija na cesti.

Aja pa še to. Nisem med tistimi šoferji, ki jih opisuješ... :wink:
My name is Bond. James Bond. 8)
Uporabniški avatar
BOND 007
Na skrivaj vozi Aston Martina
 
Prispevkov: 2489
Pridružen: Če Feb 16, 2006 8:16 pm
Kraj: Forme, Velenje
Avto: '09 Passat TDI, '90 GTI 8V

Re: Primeri "vzornih" voznikov

OdgovorNapisal/-a super98 dne To Nov 09, 2010 10:55 am

Ne bom pozabil ko sem se od VE do arje vasi fural skoraj uro pa pol!!! Na cesti pa živi led
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

Re: Primeri "vzornih" voznikov

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne To Nov 09, 2010 11:14 am

Gloga napisal/-a:Brez zamere, ampak obstaja ze tema za take stvari, in ce bi kaksen presledek naredil v tvojem postu, bi se dalo VELIKO lazje brati.. :wink:
Drugace pa edino pravilno da delis take informacije z nami.


Sem iskal,če je kje kaj podobnega,pa nisem našel.Se oproščam,ča lahko,naj gdo to prestavi na ustrezno stran.Bond,s tabo se absolutno strinjam,kar se tiče raznih različnih udeležencev v prometu (traktorji itd..).Ampak če šleper vozi za osebnim avtom in čaka priliko,da ga prehiti,aaalooo! Pa ni druzga vreden oni spredaj kot enga tromblona tja v zadnjo havbo.Sory.Moram omenit še tiste,ki se vozijo takole odsotno,ko pa jih prehitiš,vidiš da je za volanom ena babura s telefonom na frisu in se reži kot pokjen krof in debatira na široko in dolgo,pa se pelje v svojem svetu.Ko pa ji potrobiš,se pa tako zdrma,kot da ji je strela vsekala v avto.Priznam,pa da se včasih v šusu skuliram,če kakšnega pačasneža kolnem in ga prehitim,ko vidim,da vozi starejši voznik.Tukaj pri sebi potenem ročno,saj vem da je potrebno tukaj biti strpen.Starost za volanom nas čaka vse,ki bomo imeli to srečo.
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Primeri "vzornih" voznikov

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne To Nov 09, 2010 11:40 am

uno taveliko tipko na tipkovnici si kej sprobal že?
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Primeri "vzornih" voznikov

OdgovorNapisal/-a BureK dne To Nov 09, 2010 11:50 am

:lol: :lol: :lol:

jaz grem spat !
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Primeri "vzornih" voznikov

OdgovorNapisal/-a X-Hair dne Po Nov 15, 2010 2:00 pm

EKOTOP - globinsko kemično čiščenje
Uporabniški avatar
X-Hair
Ga bazni!
 
Prispevkov: 2689
Pridružen: Ne Feb 05, 2006 8:50 pm
Kraj: Fant od Fare
Avto: Beli 16V-strah in trepet Zale

Re: Primeri "vzornih" voznikov

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Po Nov 15, 2010 4:58 pm

Super,hvala ti! Ma če lahko dej vse skupaj prestavi tja.Sem en mal prelistal,prava stran za mene,pa kamero si nabavim obvezno! :lol: (sam pazit moram,da mene ne bo kdaj snemala :lol: )
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Primeri "vzornih" voznikov

OdgovorNapisal/-a dules dne Po Nov 15, 2010 11:52 pm

Moj 4 pogonc raztura v gmajni ! To gre kamor želiš
Uporabniški avatar
dules
Forum majster
 
Prispevkov: 679
Pridružen: So Apr 08, 2006 4:46 pm
Kraj: Grosuplje

Re: Primeri "vzornih" voznikov

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne To Nov 16, 2010 12:07 am

o isus kristus, tole pa ni za med večerjo gledat... :(
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Primeri "vzornih" voznikov

OdgovorNapisal/-a cheff dne To Nov 16, 2010 12:25 am

Marička [smilie=blink.gif]
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Primeri "vzornih" voznikov

OdgovorNapisal/-a strme dne To Nov 16, 2010 9:59 am

o fak o fak
bolje vrabec na strehi, kot Lovrenc na Pohorju
Uporabniški avatar
strme
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 915
Pridružen: Pe Feb 13, 2009 10:03 am
Kraj: Vače
Avto: GOLF l


Vrni se na Krčma

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov