poročilo zgodovine vozila

Brez cenzure ... Za pogovore, ki ne spadajo nikamor drugam

poročilo zgodovine vozila

OdgovorNapisal/-a luka32 dne Po Nov 22, 2010 10:43 pm

A je že kdo probal to zadevo?
http://www.carfax.si/?et_cid=6&et_lid=137
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: poročilo zgodovine vozila

OdgovorNapisal/-a Doche dne Ne Nov 28, 2010 9:58 pm

Če ti že prodajalec zaupa VIN pogledaš še tablico in si podatke zastonj sam preveriš, nevem zakaj bi moral plačevat. Ker kaj več pomoje nemoreš zvedet kot zveš povsod drugje kjer se vpisuje Vin + tablica. :roll:
Uporabniški avatar
Doche
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 865
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:57 am
Kraj: Ried Im Innkreis
Avto: 2.5 TDI Quattro

Re: poročilo zgodovine vozila

OdgovorNapisal/-a luka32 dne Ne Nov 28, 2010 11:57 pm

Kje se pa še vpisuje vin + tablica? Na uni uradni strani se vpiše št. prometne. Če imaš še kakšno tako stran zastonj jo pa prilepi.

Zanima me v bistvu, kaj vse se zve po tem postopku, zato sem pa vprašal, če je že kdo probal. Navajajo, da naj bi se dobilo popolno poročilo o zgodovini vozila. Meni tudi na pooblaščencu niso mogli dat teh podatkov, ker imam avto iz italije in to baje ne gre.

lp
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: poročilo zgodovine vozila

OdgovorNapisal/-a odprema dne Po Nov 29, 2010 1:11 am

Ko sem pred dobrimi tremi leti kupil avto, sem šel na servis k znancu in mi je sprintal zgodovino brez problema od 0 pa do 147000 km. Vidijo se vsi servisi in kaj je bilo v tem času menjano, datumi se ujemajo po servisni knjižici, če pa to zmutijo pa ne vem. Avto je bil uvožen iz Belgije, preko Avtodelte.

Če se je avto servisiral v Italiji na uradnem sevisu bi skoraj morala obstajati zgodovina.
rock and TDI
Uporabniški avatar
odprema
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 333
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 11:49 pm
Kraj: Zbilje
Avto: sharan 1,9TDI

Re: poročilo zgodovine vozila

OdgovorNapisal/-a Doche dne Po Nov 29, 2010 11:27 am

Ja luka32 se opravičujem, številka prometne + tablica.

Ampak se še vedno sprašujem kaj več ti lahko ponudijo na podlagi samo teh podatkov. Neke splošne že, kot so število lastnikov, ali je avto uvožen, koliko predelav ima itd.. to dobiš tud na uradni strani. Močno dvomim pa, da bi na tej strani izvedel koliko servisov je narejenih in kako je bil avto vzdrževan. Od kod bi oni črpali te podatke? Razen če so v tako dobrih odnosih z pooblaščenci in jim ti pošiljajo podatke dnevno ob rednih servisih svojih strank.

Lahko pa nekdo reskira teh par eur, da razbije mit o tej strani.

Sicer piše tam pod "primeri poročila", da vsebuje info o vzdrževanju in popravilih vozila ampak to sem prepričan, da ne dela na 99% naših vozil. Verjamem pa, da se bi verjetno našel kak avto iz uvoza, kjer bi lahko pregledal podatke za dotični avto, ko je bil še v tujini.

Je tudi možnost, da kdo sam poizveduje na tehničnih in od tam pridobiva podatke, ter iz služb, ki izvajajo prepise avtomobilov, da lahko potem od tam črpa podatke o prevoženih itd..
Uporabniški avatar
Doche
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 865
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:57 am
Kraj: Ried Im Innkreis
Avto: 2.5 TDI Quattro

Re: poročilo zgodovine vozila

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Nov 29, 2010 1:05 pm

Doche napisal/-a:Je tudi možnost, da kdo sam poizveduje na tehničnih in od tam pridobiva podatke, ter iz služb, ki izvajajo prepise avtomobilov, da lahko potem od tam črpa podatke o prevoženih itd..



Tole ti bo pa ratal samo če koga zelo zelo dobro poznaš in če se mu bo lih dal prdnt tisti dan... :wink:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: poročilo zgodovine vozila

OdgovorNapisal/-a Doche dne Po Nov 29, 2010 2:42 pm

No sej pravim, ne ravno direkt od osebkov ki izvajajo tehnične ampak iz njihove baze da bi povlekel dnevno vse zabeležbe. In bi s tem sam ustvarjal na tej spletni strani novo bazo podatkov.

Zakomplicirano je vglavnem in jaz ne verjamem temu.
Uporabniški avatar
Doche
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 865
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:57 am
Kraj: Ried Im Innkreis
Avto: 2.5 TDI Quattro

Re: poročilo zgodovine vozila

OdgovorNapisal/-a luka32 dne Po Nov 29, 2010 4:54 pm

Doche napisal/-a:Ampak se še vedno sprašujem kaj več ti lahko ponudijo na podlagi samo teh podatkov.


To isto se jaz sprašujem. Res bi moral nekdo testirat to zadevo. Jaz o vseh svojih avtih vem več al manj vse, tako da je brezveze to gledat, ker ni nevemkolk materjala. Moral bi nekdo probat, ki je recimo že 10. lastnik.
lp
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: poročilo zgodovine vozila

OdgovorNapisal/-a nevednez dne To Nov 30, 2010 3:10 pm

Jaz imam doma papirje od avta, kjer sem uradno :shock: 17-ti lastnik :D
Samo 5eur za to pa res ne dam (ker je školjka že na dinosu :))
Uporabniški avatar
nevednez
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Pe Feb 16, 2007 3:33 pm
Avto: štirje krogci


Vrni se na Krčma

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov