Nastavitve wireless routerja?

Brez cenzure ... Za pogovore, ki ne spadajo nikamor drugam

Nastavitve wireless routerja?

OdgovorNapisal/-a genuss dne To Jan 04, 2011 11:21 pm

Kupil sem wireless printer Hp photosmart b109n.

Vse tutoriale skoraj pridem skozi, nakar od mene zahteva WPA security key. To naj bi blo neki od routerja, ki je vgrajen v računalnik predvidevam. Kako pridem do tega podatka? Kako pridem do podatkov od routerja?

Od mene zahteva: select your wireless network name (ssid) in mi da 2 na izbiro: amis in pa netgear. Po moje morm izbrat netgear, da povežem printer in računalnik.

Probal sem že tisto, ko v iskalno vrstico vtipkaš npr http://192..xxx .xxx, kar naj bi ble default nastavitve teh routerje, sam to mi nič ne najde. Mogoče ve kdo, kako to gre?
Jeden Tag steigt die Zahl derer, die mich am Arsch lecken können
Uporabniški avatar
genuss
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Avg 20, 2008 9:43 pm
Kraj: Velike Lašče

Re: Nastavitve wireless routerja?

OdgovorNapisal/-a Piky dne Sr Jan 05, 2011 12:27 am

WPA security key je ključ, oz. geslo, preko katerega se povežeš na internet, če imaš omrežje zavarovano.

za dostop do routerja, oz. njegovih nastavitev(192.168.2.1,oz.,192.168.1.1,ipd.), moraš biti povezan z njem, ali s kablom, ali preko Wifi omrežja.

tam lahko potem v nastavitvah najdeš ta WPA key, če ga ne poznaš, ponavadi imajo nekje v nastavitvah opcijo "show password" ali kaj podobnega, ki jo obkljukaš, da ti pokaže geslo.
The best engine in the world is the vagina.It can be started with one finger,it is self-lubricating,it takes any size piston and it changes its own oil every four weeks.
It is only a pity that the management system is so fucking temperamental.
Dr.H.O.K.
Uporabniški avatar
Piky
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Maj 10, 2008 11:25 am
Kraj: LJ
Avto: VW CORRADO VR6

Re: Nastavitve wireless routerja?

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Sr Jan 05, 2011 12:55 pm

ce prav razumem, ti sploh nimaš ruterja za povezavo z internetom in imaš printer priklopljen direkt na računalnik?

ker vse to kar si napisal, razberem, da si pač ali zajebal ali nastavil napačno in sicer tako, da maš printer kot mrežni tiskalnik. se pravi če imaš router, na njega priključene 3 računalnike in potem še printer na vmes, tako da lahko iz vseh rač. printaš potem preko mreže. drugače ne vidim razloga zakaj bi mogel imeti ime mreže (ssid) in geslo mreže WEP/WPA/WPA2/ ...?

in tisto nekaj (netgear/amis) ne zbereš kar naključno, ampak tisto, ki je tvoje mreža (predvidevam da nimaš 2 ruterjev v hiši, ker to ma malo kdo in je nesmisel)...

za začetek povej kaj bi rad naredil. povezal printer samo z računalnikom? ali ga dodal kot printerski strežnik v mrežo?

[smilie=beer.gif]
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: Nastavitve wireless routerja?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Sr Jan 05, 2011 2:24 pm

kolkor sem ga jaz zastopil , je kupil brezžični printer in ne zna zdaj vzpostavit povezave s kompom ?
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Nastavitve wireless routerja?

OdgovorNapisal/-a Tine dne Sr Jan 05, 2011 3:20 pm

1. Povezi se v ruter ( 192.168.1.1 ali 192.168.1.254)

2. preveri ime wireless omrežja katerega uporabljaš ti, glede na to da ti najde dva imaš dve možnosti; ali ti najde tvojega in kakšnega od soseda, ali pa imaš Amisov modem z vgrajenim wireless routerjem in še dodaten ruter. V kolikor imaš amis in samo modem z vgrajenim routerjem (thomson 780, 782) uporabi 192.168.1.254, v primeru samostojnega routerja pa predvidoma 192.168.1.1 .

3. prepiši si ime wireless omrežja in geslo

4. vklopi tiskalnik in ga preko tiskalnikovega menija poveži v svoje omrežje, izberi način varovanja ( WPA, WPA2...) ter vnesi ključ. Počakaj da se uspešno poveže. Ko si že v meniju, poišči in izklopi način varčevanja z energijo; v kolikor imaš tega vklopljenega ti bo tiskalnik prekinjal wireless povezavo po določenem času in bo tiskalnik nedosegljiv in ga boš moral vsakič nanovo nameščat. To ti garantiram za ta tiskalnik, sem imel pred kratkim opravka s točno tem modelom kombiniranim z amisovim thomsonom.

5. Vstavi CD z gonilniki za printer.

6. Preko nadzorne plošče ( predvidevam da uporabljaš Windows XP, Visto ali 7 ) dodaj MREŽNI tiskalnik. Če maš sedmico, je pot Control panel > Hardware and Sound > Devices and Printers > Add a printer > Add a network, wireless or bluetooth printer, če maš XP ali visto pa verjetno nekaj sličnega; zdaj se mi ne lubi it po laptopa da ti povem natančno kje se gre za XP, če boš mel težave povej pa bom pogledal.

6. Sledi čarovniku za dodajanje in zadeva po končani inštalaciji deluje.




ALI



Sledi priloženim navodilom. :mrgreen:
Glavno je, da je še vedno vse pod kontrolo.
Uporabniški avatar
Tine
Kmetavzar
 
Prispevkov: 1626
Pridružen: To Nov 04, 2008 1:30 pm
Kraj: Maribor
Avto: Renault Clio 1.5 dCi

Re: Nastavitve wireless routerja?

OdgovorNapisal/-a BureK dne Če Jan 06, 2011 11:17 am

ALI





kliči čak norisa
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Nastavitve wireless routerja?

OdgovorNapisal/-a genuss dne Če Jan 06, 2011 3:03 pm

Hvala za informacije. Zdej se je neki postavil, je blo treba parkrat restartat, pa je naredu sam svoje omrežje z imenom hpsetup in prek tistga dela.

Sam kr jeba tole, včasih si kupu printer, ga prklopu in je delal, zdej pa cela heba tole.

Aja, vmes se mi je hotu nekej na internet povezvat. A sm te kupu za printat al zato, da mi boš po netu srfal mamice ti nedohebane.
Ajd.lp
Jeden Tag steigt die Zahl derer, die mich am Arsch lecken können
Uporabniški avatar
genuss
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Avg 20, 2008 9:43 pm
Kraj: Velike Lašče

Re: Nastavitve wireless routerja?

OdgovorNapisal/-a BureK dne Če Jan 06, 2011 3:06 pm

genuss napisal/-a:Sam kr jeba tole, včasih si kupu printer, ga prklopu in je delal, zdej pa cela heba tole.



čaki ko ti bo sosed preko WiFi naročil, da mu sprinta 500 strani z napisom Fuck you..pa ti porabi ves papir in toner :mrgreen: boš vidu potem kje so lepi stari časi :mrgreen:
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Nastavitve wireless routerja?

OdgovorNapisal/-a genuss dne Če Jan 06, 2011 3:20 pm

Aaaa. Mam geslo. Pa sam 10 listov v printerju, za zihr.
Jeden Tag steigt die Zahl derer, die mich am Arsch lecken können
Uporabniški avatar
genuss
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Avg 20, 2008 9:43 pm
Kraj: Velike Lašče

Re: Nastavitve wireless routerja?

OdgovorNapisal/-a BureK dne Če Jan 06, 2011 3:24 pm

:lol: tako je treba !
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf


Vrni se na Krčma

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron