Dogodivščina na Jadranu

Brez cenzure ... Za pogovore, ki ne spadajo nikamor drugam

Dogodivščina na Jadranu

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Ne Maj 01, 2011 5:03 pm

Živijo.En čas sem razmišljal,kam bi priložil tole,pa sem se odločil odpret kar novo temo.Vzrok je bil en posrečen malce neljub dogodek.

Torej letošnje velikonočno-prvomajske praznike smo deloma preživeli v Dlamaciji,natančneje v Filip Jakobu,kjer dopustujemo nekaj zadnjih let.Ker si starega mesta nismo pravočasno rezervirali za poletni dopust,smo se odločil te praznike iskoristit za iskanje nove lokacije.Družbo sta nam delala še prijatelj in njegova žena.Ker nam še vedno gredo neumnosti po glavi,smeha ni manjkalo in smo se imeli prav fino.
Med iskanjem primerne lokacije za letni dopust smo med drugi prispeli tudi v mesto Pirovec malo naprej od Pakoštan.Moram rečt,da mi je mesto takoj postalo zelo všeč in se mi je zdelo prav prikladno za dopustovanje.Malo mestece v zalivu z vsem na kupu.Videti je bilo,da se v poletnem času tukaj dosti dogaja.Odločili smo se pogledati za raspoložljivimi kapacitetami apartmajev.Avto sem parkiral na parkirni prostor v centru mesta ob obali,ob bok še nekaterim preostalim vozilom.Avto zapustimo in jo mahnemo na obhod,seveda z obilo dobre volje in smehom čez usta,midva z ženo in mlajšim sinom,ter prijatelj Bojči s soprogo.Malce smo ga seveda imeli,ampak res malce.Jaz pivo eno pivo in špricer.

Že takoj sem na parkirnem prostoru opazil stoenko (zastava 101),ki je kot že redek avto meni pritegnil pozornost in nisem mogel,na nisem stisnil eno na račun starih dobrih časov,pa stoenk in dogodkov v njih :lol: Avtoček zelo lepo ohranjen.Pa mi šibamo dalje,naredimo obhod,si en mal pogledamo,ugotovimo,da je edino makedama en mal preveč in da se le ta vleče ob plaži,kar verjetno ni najbolj privlačno.Bojči je naenkrat postal žejen (verjetno zaradi prahu) :lol: ,jaz pa sem pritiskal,da pohitimo,ker sem hotel še v Pakoštane en mal pogledat,ura pa se je že nagibala proti večeru.Zato sem ob vračanju na parkirni prostor stopil malo hitreje,da odklenem avto in ga postavim na odprto,da lažje vstopijo.Takrat sem zaslišal,da se negdo zaman trudi,da bi avto spravil v pogon,zvok mi je dal jasno vedeti,da ima negdo prazen akomulator.S pogledom po avtih ugotovim,da je to tista stoenka,katero smo si prej ogledovali.
V tistem trenutku pristopi k meni starejša ženska,vitke postave,precej simpatična i reče:"Alo momci,očete nas malo gurnuti?"
Jaz pogledam proti avtu in vidim tam še eno mično gospo sicer že v letih in pravim:" E nečemo." Začudeno me pogleda in reče:"Nečete?" Pravim jaz:"Pa dovest čemo kola i upalit kola sa kablovima." Nakar ženščina vsa vesela na glas sporoči novico kolegici:"Ej,momci če nam pomoč,imajo kola i kablove!"
Tako jaz pripeljem avto do stoenke,stopim ven z namenom,da poiščem kable v avtu,kar slišim sogovornico:"E pa baš na slovence smo naišli,koje ne volimo!"Prepoznala nas je po tablici,ma jaz sem mislil,da bom padel dol! Tako sem bil šokiran,da sploh nisem nič razmišljal.Privlekel sem tiste kable iz prtljažnikan odprl havo motorja.Bojči je med tem časom odprl havbo na stoenki.Med tem ko sem jaz klemal akomulatorje,je Bojči seveda veselo zabaval najine pomoči potrebne dame.Najinima ženama je postalo nerodno,ker sva postala kar sproščena in so se kar en mal umaknile ter s enama režale.Ta mali pa je seveda radovedno postopal okoli nas.
Nato jaz opazim,da ena klema na akomulatorju sploh ni pritrjena in pravim:"Bojči,lej,klemo je treba prišraufat!" Pa pravi on:"Ja,s šim naj jo prišraufam,z lulekom?"
V tistem pa se oglasi ona druga gospa,ki je bila bolj zadržana:"Šta je to lulek?"
Mene je popadel nori smeh,tudi najine so se režale na polno,nakar pravi ona ki,me je ogovorila:"Lulek? Neznaš? Ja ču ti objasnit!" Zatem je v prtljažniku poiskala 13 kljuž in Bojči je pritegnil klemo.
Sledil je poiskus zagona avta,ki sta ga dami med verglanjem dobro zalili,da ga na porivanje verjetno nebi vžgali.Vmes je bil seveda ves čas pogovor s smehom. Nakar stoenka vžge in sogovornica se veselo obrne k meni in mi razloži:"Znate,ovaj je stojadin original italijanski i stariji je od vas.On je 72 godine." Pa pravim jaz:"Pa nije stariji od mene,ja sam 66 godine!"
Nakar zavpije stara:"Jao dušo,kakve smo momke sreli,baš su za nas,ajde da jih odvedemo kuči!" Pa saj ne moreš verjet,sem si mislil in pogledoval naokrog,kdo vse nas opazuje.Po uspešni pomoči sta naju dami hoteli sicer res povabiti na drink,kas sva seveda prijazno odklonila,saj sva imela "prtljago" :lol:. Dame pa so se nato poslovile z besedami:"Sad možete i dalje da posječate naš ljepi Jadran!" in se odpeljale.
V avto smo s smehom posedli tudi mi in se odpeljali z odločitvijo,da nas v Pirovec kljub vsemu verjetno ne bo,čeprav je bila stoenka s Pulsko registracijo.
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Dogodivščina na Jadranu

OdgovorNapisal/-a čare dne Ne Maj 01, 2011 6:32 pm

E vidiš tuki pa ko bi jaz slišal da nas ne marajo bi ji pa lepo razložil da nek jede govna i da se fino napuši kurčine in bi se vsedel v avto in odpeljal.
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Dogodivščina na Jadranu

OdgovorNapisal/-a luka32 dne Ne Maj 01, 2011 7:41 pm

Sem že jaz hotu napisat, da bi semo obrnu, ko je to rekla, al bi ji pa še reku, da jih tud mi ne maramo... Sam sem bil raje tiho, če sem slučajno edini takega mišlenja :lol: pa vidim da nisem
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: Dogodivščina na Jadranu

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Ne Maj 01, 2011 8:08 pm

čare napisal/-a:E vidiš tuki pa ko bi jaz slišal da nas ne marajo bi ji pa lepo razložil da nek jede govna i da se fino napuši kurčine in bi se vsedel v avto in odpeljal.



Si ti kao Slovenc po novem? :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Dogodivščina na Jadranu

OdgovorNapisal/-a čare dne Ne Maj 01, 2011 8:28 pm

Po papirjih in prednikih sem bil in bom vedno po izgledu najbrž nikoli :mrgreen: ,glede hrvatov pa samo naj nehajo jamrat ko da so najbolj bogi narod na svetu.hočjo Piranski zaliv ko da svojga morja nimajo dost zdaj ko so jim generale zaprli pa cviljo kot da je ne vem kaj.Ko so srbske generale pozaprl je blo OK,ker so pač delal sranje hrvatom a hrvatje pa niso sranja delal srbom??Knin pa te scene.Ne marajo nas ma daj nehi,pa naj zaprejo meje pa da vidmo od česa bojo žvel sploh tisti ob morju.Od svojih sohrvatov sigurno ne.Pa nimam nič proti normalnim hrvatom (se z parimi tudi družim) ampak takih ki pa samo cviljo pa ne trpim pa naj bo slovenc,hrvt,srb,tađikistanc al pa iz tunguzuje
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Dogodivščina na Jadranu

OdgovorNapisal/-a GOMK316V dne Ne Maj 01, 2011 8:29 pm

Mene v dalmaciji se niso vidl pa me tut ne bojo lih zarat tega, ce bi sel edino dubrovnik.
GTI je v redu star ali nov.
TDI je pa za reveze ker pije ful premal.
Uporabniški avatar
GOMK316V
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2618
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 9:30 pm
Kraj: V narocj Gorenskh planin
Avto: Golf3 16v,vw Käfer 1300 1968

Re: Dogodivščina na Jadranu

OdgovorNapisal/-a DS71 dne Ne Maj 01, 2011 10:14 pm

sej tisti ki že v štartu imate kaj proti njim pol je boljše da ne greste tja ..ne razumem ljudi ki imajo dosti proti njim in rinejo na dopust prav tja - čemu? .. vsi smo enako krvavi pod kožo in tukaj in tam ter povsod drugje je dobrih in slabih
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
Uporabniški avatar
DS71
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1966
Pridružen: Če Feb 05, 2009 9:51 pm
Kraj: Il. Bistrica
Avto: zoom zoom

Re: Dogodivščina na Jadranu

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Ne Maj 01, 2011 10:17 pm

Jaz sem vsak teden na hrvaškem, pa nisem imel še nikoli problemov.
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Dogodivščina na Jadranu

OdgovorNapisal/-a čare dne Ne Maj 01, 2011 10:46 pm

Jaz tud ne in ne vem zakaj bi jih mel.Če dam jaz mir njim naj dajo oni mir meni,sam če ti pa nekdo v ksiht reče da te ne mara a mu boš pomagu?'Jaz mu nebi,ko ga jebe.Mi pa gre tud na kurac ko kelnarju rečeš da bi mel pir u flaši pa te mora on popravt da je boca,ker flaša ni po hrvašk.Ma dej.a ko bi mu ena srbijanka prinesla frišn obrito pičko pod nos bi ji tud reku da je ne bo stresu ker je srbijanka??Aha bi malo morgen,stresu bi jo k zajček.
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Dogodivščina na Jadranu

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Ne Maj 01, 2011 10:54 pm

Jaz vseh ravno ne mečem v isti koš.Politično se strinjam z vašimi mnenji in obsojam tiste,ki nas jemljejo kot nezaželene sosede,turiste,ali kaj vem vse še.Vendar mislim,da je večina njih tolko neumnih,da nasedajo nacionalističnim ekstremnežem,ki sejejo sovraštvo in mržnjo med nami.
Bom pa povedal še eno anegdoto,ki smo si jo zakuhali v teh dneh.V ta kraj zahajamo že tako dolgo,da nas dosti ljudi že pozna in moram rečt,da je večina njih prav okej,tudi tisti,od nas nimajo neke neposredne koristi.Pač se bolj spoznaš med sabo in eni kot drugi sprevidijo,da brez politike medsebojno razumevanje ni nemogoče.
Druga štorija pa je bila takšnale.Že doma smo razmišljali o tem,da za veliko noč ne bomo doma in midva s kolegom nebi bila midva,če si nebi omislila,da bomo k žegnu nesli pač dol za morjem.Tako smo vse potrebno nesli s sabo,celo jajca smo se spomnili barvati tam doli v veliko veselje našega sina.Barvo smo sicer pozabili vzet s sabo in smo doli dobili eno samo oranžno,ma nam je bilo pomembno da se imamo fajn in da sodelujemo.Smeha ob tem da ne poudarjam.Potem pa izveva,da se žegnanje izvaja v nedeljo ob sedmih zjutraj.Pa vredu.
Ma naslednje jutro so ženske že nekaj čez šesto nosile košare v cerkev.Ma kam za vraga se jim tako mudi? Pa se tudi midva odpraviva malo po pol sedmi z avtom tja,četudi je bilo tja 10 min peš.Tam ugotoviva,da sva se znašla v en mal nepredvidljivem položaju.Med vsemi ki so tam bili in še prihajali,sva bila skoraj edina deca.Same ženske (vsaj ene dvesto) :lol: Njihova navada je da ženske nesejo v žegenj,gospodarica pri kateri smo bili,pa nam tega ni omenila.Pa se nama je obrestovalo,čeprav same procedure nisva kaj dosti razumela,pač sva posnemala,kar so počeli ostali :D
Naslednje jutro grem u štacuno in pozdravim:"Dobro jutro." Iza stalaže mi negdo odzdravi tako nenavadno,da sem sprva mislil,da ni bilo namenjeno meni.Potem pa pristopijo prodajalki ena starejša,druga mlajša,pa pravi prva:"A ja sam juče gledala koja su mi to poznata lica kod crkve među nama u tenisicama i trenirkama,koji su došli na žeganj,i bili ste vi i vaš prijatelj!" Tolko da nisem vse zastonj odnesel,kolikor se jim je to dopadlo,popoldan naju je pa še kelnarca v bifeju pohvalila. :lol: Pa sva spet bila atrakcije :lol:
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Dogodivščina na Jadranu

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Maj 02, 2011 9:50 am

moje avanture na hrvaškem pašejo edino v rubriko Črna kronika... :roll:

pretepi, zluknjane gume, cuker v tanku na motorju, zapičen nož v sprednji havbi, podrti šotori, vlomljena prikolica, ukradenih miljavžnt manjših pa tudi večjih stvari... se mi sploh ne da pogrevat več tega.


tak da so v tistih parih letih mojih dopustov tam spodaj popolnoma uničili dober vtis,
ki sem ga dobil med služenjem vojske v Šibeniku, tam je bil edini kreten en desetar iz, pazi !, Šibenika jasno.
prepotentnež je v domači vasi služil vojsko... kar pa mu ni pomagalo, da ni bil parkrat fest "čebovan" :lol:


aja, tiste pizdari... avanture so se zgodle točno zaradi tega kar je napisal čare:
lekara-apoteka, boca-flaša, kruh-hleb... saj še sami ne vejo kaj in kako.


po osamosvojitvi sem šel tja dol samo še 2x, mogoče 3x na dopust, se pravi mene dopustniško niso videli skoraj 20 let.
moja zej nekaj nabija da bi šel vseeno, pa me nič ne vleče, so preveč alergični na moj ksiht :lol:

zdaj pa še ta Gotovina zaprt za 24 let in po Zadru kurijo lih vse kar najdejo na cesti.
krivi pa vsi drugi, samo oni in srbijanci ne.
pa naj se z njihovimi dinarji norca delajo, če ojrotov ne marajo.


za moje pojme so malček čez les, škoda, v Šibeniku so bli leta 1987/88 res videt normalni.



ps: da o tem kaj sem slišal o slo v zagrebu, kamor sem šel službeno za črnučane vsaka dva meseca, raje ne govorim.
in to kljub temu da so imeli vsaj 2x večjo plačo od cro-povprečja, so pljuvali čez lastno firmo samo zato, ker je slovenska.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Dogodivščina na Jadranu

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Po Maj 02, 2011 10:43 am

apokalipso napisal/-a:Jaz vseh ravno ne mečem v isti koš.Politično se strinjam z vašimi mnenji in obsojam tiste,ki nas jemljejo kot nezaželene sosede,turiste,ali kaj vem vse še.Vendar mislim,da je večina njih tolko neumnih,da nasedajo nacionalističnim ekstremnežem,ki sejejo sovraštvo in mržnjo med nami.



Kot si napisal - ekstremneži. Na žalost je teh povsod, tudi pri nas. Pa je presenetljivo ta tudi ti naši ekstremneži vsake tolko zavandrajo na hrvaško in po domače iščejo, kje bi čimprej dobili 'po pički'. V Dalmaciji, kjer je situacija zaradi vojne ene 50x bolj napeta kot v Istri, je jasno, da tisto kar iščejo dobijo prav takoj :D ...sigurno je pa tudi to, da nas zaradi takih potem dol še tolko manj marajo alpa bolj sovražijo :) Kreteni so povsod med nami, nažalost velikokrat najebejo potem nedolžni sam tle nimamo kej pomagat.

Ko sem že omenil Istro ...pa Istra je nevtralna, itak jih Tuđman ni preveč maral ker jih je imel za taljane ...skratka sama politika ...če nisi naš si proti nam. Pa če se znotraj države ne moremo razumet, isto pri nas ljubčljančane ne morejo videt na štajerskem niti na primorskem, v ljubljani se ti na primorski avto podpišejo v 2 minutah itd... povsod je isto!

Tako da, če se bojite dalmacije pa bodte pičkice in pridte v Istro, pa bomo šli skupej spit par piva u boci :mrgreen: ...itak da je Istra najboljši predel sveta, če pa tam živi Pero - crazy man from Croatia :mrgreen: ...in ni problemo s flašami, hlebom, hiljadama dinara in podobnim, ker tle še domačini uporabljajo izraze ki so jih nekoč. In prav je tako, dokler dobiš na mizo tisto kar hočeš je prav vseeno če je to hiljadu alpa ticuću dinara ...soud je soud, pir je pir in čevapi so povsod čevapi!

Skratka Svet je eno veliko sranje, iz dneva v dan vse bolj. In jaz se zarad tega ne oziram na ekstremneže, ker raje spijem pivo in pojem čevape s kakim povprečnežem. Na zdravje nas in hrvatov! [smilie=beer2.gif]
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Dogodivščina na Jadranu

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Po Maj 02, 2011 12:43 pm

Ma jst mislm ce se obnasas k clovek se komot izognes pizdarijam, ce gres pa dol z slabo voljo, pa itak gledas vsako malenkost in nekej te bo fejst zmotilo.
Najvecji sranje pa kar se trenutno dogaja pri nas in dol, je pa medijska vojna, drkarija cez in cez, pa pomojm le zarad tega, ker mamo eni in drugi dost drugih bolj resnih problemov, in da se stvar mal prenese se na druge zadeve, kot je spor z sosedi. Za brez kurca.

Jst nevem ce ne bom su tud letos na Mali Losinj na dopust, sicer bom utrgal podaljsek na golfu ko bom plezal na trajekt, ampak jbg, tam se pocutm domace, v kampu me od smetarjev do sefa pozdravi vsa raja, poklepetam z prodajlko v trafiki, kelnarci pustim tringeld da se njej mal polepsam dan, ko ji zjutraj placujejo z 500kunam in ne more niti dnarja zmenjat in senkuje potem kave.. itd.

Po drugi strani pa recimo v kampu Lucija, smo bli vse samo ljudje ne. Da o tem kako so se ze zjutraj smetarji drli aufstehen svinje, ko bi mu clovek najraje petardo dal okol kepe, samo kaj ko ves da so varnostniki prejsn vecer zluftal dva pjancka skorej za brezveze, nekdo drug pa se je odpeljal z razbito zadnjo sipo, ki mu jo je varnostnik razbil s kamnom, ker mu je slednji jebal mater..
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Dogodivščina na Jadranu

OdgovorNapisal/-a lukavr6 dne Po Maj 02, 2011 2:32 pm

so bli plusi in minusi povsod, tko da neki ne gledam preveč na to. res pa je da se na parih koncih počutim precej dobro, in sicer na malem lošinju kamor grem za prvi maj, in na mljetu, kjer se me najde septembra. pa nikoli slabih izkušenj, res pa je da sem bil srečen da mam audija na kasko ko so mi ga spraskal s klučem na pagu (oboja vrata in hauba ličen napis z žebljem "vrati se u sloveniju"). čeprav je bla to bolj favšarija kot kej drugega pomoje. barskih pretepov pa nisem nikjer zamerkal.

sva pa lani dobila đabe renta becikl na lošinju :D
... (Corrado) might be the greatest collection of bad VW ideas ever put into one car.
Uporabniški avatar
lukavr6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 982
Pridružen: To Jun 23, 2009 8:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Corrado vr6, Corrado vr6, Renault Clio:)

Re: Dogodivščina na Jadranu

OdgovorNapisal/-a bean dne Po Maj 02, 2011 2:51 pm

jst tud tako pravim, da če greš dol z namenom delat pizdarijo, jo boš našel...dve leti nazaj- bo to poletje, ko sem v Slovenskih novicah prečital, da so na otoku VIS, kamor sem se čez par dni odpravljal tudi sam na dopust, natančneje v Komiži nekemu slovencu razbili cel avto... in ja mi je bilo žal, da sem plačal preko agencije celoten apartma...amapk, jebi ga...smo šli vseeno dol, mal sm se tolažu k je bla ena pupa po rodu iz Like z nami...ma še vedno je bil Postojnski grb na tablici...SLO.... pa še očetov avto za povrhu... imel sem ga pod oknom...pod lučjo, kjer se je zbirala vaška-mestna mladina, zadnjo noč brez ponjave, o tem da sem zelo malo spal, ni treba zgubljat besed...ampak ker sami nismo želeli barufe jo tudi oni očitno niso iskali... in smo pršli s celim avtom tud nazaj...in letos zopet na Hrvaško morje, sam še nisem imel problemov (velikih) (TRKAM NA LES) z njimi, in dokler bodo človeški, se bom vračal v lepo njihovo... :D
Uporabniški avatar
bean
Ajvar
 
Prispevkov: 1517
Pridružen: To Jun 17, 2008 12:17 am
Kraj: Studeno; Postojna
Avto: Hrošč 1200J '74, Golf mkVI GTI '11

Re: Dogodivščina na Jadranu

OdgovorNapisal/-a luka32 dne Po Maj 02, 2011 3:35 pm

Ma dej... že to je dosti da te je strah na dopustu :roll:
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: Dogodivščina na Jadranu

OdgovorNapisal/-a fritz dne Po Maj 02, 2011 7:00 pm

povsod so slabi in dobri.

sam sicer nisem imel na malem losinju nikoli slabih izkusenj, dvomim pa da je kdo iskal zdrahe in si
mocno zelel da mu spraskajo avto...
res je da sem vecino jadrana obdelal z jadrnico in v nobeni marini nisem/mo imel/li problemov,
amak zdaj je ze deset let kar hodim na korziko. tudi francozi so patroni zase, ampak kljub neznanju jezika
se tam bolje pocutim. in tudi letos je destinacija znana.

edini incident, ki sem ga imel na korziki, je bil prav zanimiv. vozim z nalozeno toyoto4runner po ozki vijugasti
cesti navzol. prehitevanje je bilo skoraj nemogoce, ze srecanje se je zmeraj koncalo z umikanjem v rikverc
enega ali drugega. ker mi taka cesta ne povzroca glavobola, je slo kolikor hitro se je pac dalo. pa se prilepi
francoz z reno 5 na rit in trobi in maha in vijuga in hoce na vsak nacin mimo. pa tudi ce bi bil david coperfield
je blo to nemogoce. en cas sem potrpezljivo spremljal njegovo pocetje, nakar se navelicam in sredi ravnine
blokiram toyoto, vklopim zmigavec desno odprem okno in mu pomaham naj gre mimo.

glej smenta. ni slo. :D
cakam par minut nato se odpravim z istim hitrim tempom dalje. pridem na sirsi del in se umaknem desno pa zmigavec.
tipo me prehiti in v zahvalo vzdigne roko in pozdravi.
po moje mu je ustekalo da prepotentnost in prednost domacege terena vcasih tudi ne pomaga.

tako da povsod so dobri in slabi.
ampak ker grem na dopust, bi rad bil na dopustu. tako da bom tudi letos na dopustu. na korziki.

nacionalne probleme in razne frustracije pa naj si zdravijo na komu drugemu.
in pika.
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Dogodivščina na Jadranu

OdgovorNapisal/-a CABBY dne Sr Maj 04, 2011 12:07 am

Js se z Jinxom zmeraj pogovarjam slovensko v Poreču. Marinc, da me ne boš kdaj tepu k govorim slovensko s teboj. :P :P

Na Pagu se zmeraj trudijo govorit Slovensko. Edini ekstremistični napad sem pa doživel v Trogirju, ko nas je verbalno napadel en kelner, kao da se je on na polno boril v vojni, mi pa govorimo o Srbiji.......

Drgač pa sočustvujem z vama, ker pač nista mogla it na driunk z domačinkama. [smilie=biggrin.gif]
A guy told me one time:" Don't let yourself get attached to anything you're not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel a heat around the corner."
Uporabniški avatar
CABBY
Vulvo
 
Prispevkov: 2548
Pridružen: Če Jan 26, 2006 12:01 pm
Kraj: Celje - pravo srce Slovenije
Avto: Alte Mercedes mit 4 ventil technik

Re: Dogodivščina na Jadranu

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne So Maj 07, 2011 8:16 am

jaz jih pa v NOBENI drzavi nejebem 5 posto in ce me on npr. uprasa kaj po hrvasko, dobi odgovor po slovensko, itd. zaradi podobnih zadev so mi ze parkrat na mejah pregledovali avte, ampak se nedam. sem slovenec in ponosen na to, zato bom govoru slovensko. ce se npr. on nemore tolk pomatrat da bi me uprasu saj po anglesko (kljub temu da vidi grb na tablci) se pac jaz tut ne bom. ZAKAJ BI MORALI BITI SLOVENCI UNIVERZALCI IN ZNATI VSE SOSEDNJE JEZIKE. TO SE MENI ZDI SAMO PODREJENOST.

p.s. nisem se vidu hrvata k je prsu v slo in govoru slovensko, so preponosni.
p.s.2 da negovorimo o italijanih. [smilie=blink.gif]
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: Dogodivščina na Jadranu

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Maj 07, 2011 8:41 am

CABBY napisal/-a:Js se z Jinxom zmeraj pogovarjam slovensko v Poreču.



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Še to se fali ja, da se še med sabo ne bomo smel slovensko pogovarjat.
Pole se moram jaz znat taljansko, nemško, francosko pa še vse švicarke dialekte,
da bom lahko smučal kjer pač smučam ?

:lol: :lol: :lol:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Dogodivščina na Jadranu

OdgovorNapisal/-a BureK dne So Maj 07, 2011 9:23 am

ma ta tema mislim, da ne bi smela zdržat na forumu do konca tega dneva, ker jo bom sam pobrisau.
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Dogodivščina na Jadranu

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Maj 07, 2011 11:24 am

Slika


:D
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Dogodivščina na Jadranu

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne To Avg 07, 2012 3:56 pm

Leto naokrog,no ja malo več. Pač spet novo poletje in novi dopusti in ....nove dogodivščine.

Tokratna ni tako barvita in nasmejana. Bi rekel, da je malo zaskrbljujoča.

Že dolga leta smo (bili) gostje v apartmanu nekih domačinov v obmorski vasici Turanj , kar je nekaj kilometrov pred Biogradom. Nekako smo se navadili na ta kraj,vse kar smo potrebovali nam je bilo na dosego rok. Navezali smo nekaj stikov z nekaterimi domačini in se počutili varne in dobrodošle.

No letos smo ta kraj zapustili z mešanimi,skoraj negativnimi občutki , ki so jih sprožili posamezni dogodki. Eden izmed teh je bil trenutek finalnega športnega nastopa naše Urške Žolnir ,ki smo ga spremljali v enem bifeju na prenosniku preko skyp-programa,ki nam ga je omogočil wi-fi in sinov kolega v Sloveniji. Ker je Urška tesna sorodnica naših prijateljev s katerimi smo dopustovali,je bilo spodbujanje in navdušenje naših otrok in žena toliko bolj živahno. S kolegom sva sicer zadevo opazovala iz sosednjega bifeja.
Navdušenje naših navijačev pa je nekaterim v bifeju slo toliko v nos,da je en zagrozil,da bo vzel in razbil prenosnik,če oštir ne bo onemogočil prenosa tekme. Zatem je naša mladina in ženski svet malo potihnil. V Najinem bifeju pa se je našel negdo,ki je pričel zgodbo prihodnosti,kako bodo hrvatje pometali s slovenci na vseh takšnih in drugačnih tekmah. Midva sva seveda raje molčala.
Ker je bilo veselje nepopisno,so se naši navdušenci odločili,da bodo veseljačenje raje nadaljevali v apartmanu na terasi. Sam se sicer nisem udeležil,ker sem se raje odločil za spanec. Sem pa okoli druge ure zjutraj capljal v wc in sem slišal njigovo dobro voljo,ki pa ni trajala dolgo. Veselje je namreč prekinil lastnik,ki je opozoril,da ljudje okoli nas spijo in naj prenehajo. Naše ženske pa niso znale biti tiho in so ga opomnile,da so dva večera zapored oni razgrajali do jutranjih ur, ker so imeli praznik v družini.
S tem smo si prislužili vsaka familija po en kazenski dan na računu,čeprav ga nismo koristili. Ker ob plačilu nisem bil prisoten in sem za to zvedel med potjo, sem ob prihodu domov poklical naše stanodajalce in želel pojasnilo.Dobil sem ženo lastnika. No nisem razumel,ali se dela norce z nas,ali nas ima za neumne. Odgovor je bil ; Pa žene su se naljutile što jim je Branko naračunao jedan dan više. Pa ja sam zaboravila,zaboravi i ti Marjane. Možemo se čuti kad očeš, a možete ič ljetovat kud očete ! " Pa jebo te ženšče, jaz sem dal moji denar da je šla plačat,ona pa men...ne ljuti se Marjane...ja sam zaboravila...
Ne gre se za tistih 100 evrov. Gre se za odnos,konec koncev smo ji deset let dve družini polnili mošnjiček in jim poloeg tega poslali dol še marsikoga na letovanje. Nimamo malih otrok, nikoli nismo razgrajali, razen gdaj smeh pozno v noč.

Ma jebat ga, bi rekel Fitz. Tudi to je del hrvaškega turizma.
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Dogodivščina na Jadranu

OdgovorNapisal/-a ervin99 dne To Avg 07, 2012 8:38 pm

osebno nisn mel problema,čist tak je kak si ti do njih taki so oni do tebe,do vseh se obnašam ko do svojih kolegov tak da ni nikol nobenga problema :D
Uporabniški avatar
ervin99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 474
Pridružen: Po Avg 13, 2007 10:04 am
Kraj: Slovenska Bistrica
Avto: golf IV

Re: Dogodivščina na Jadranu

OdgovorNapisal/-a čare dne To Avg 07, 2012 8:44 pm

E vidiš Marjane zdaj boš pa povsod vsakemu povedal to zgodbo pa zna baba zgubit kak dan biznisa.Prasica ena pokvarjena.Sicer je mojemu tastu receptorka kampa po tistem ki sem enkrat omenjal v jebemu mater temi pojamrala da sem bezobrazan ampak sem imel letos prvič v petih letih mir pred njo in vodjo kampa ki v prikolico tud pogledata ne več.Tud pozdravt mi je ni treba več.
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Naslednja

Vrni se na Krčma

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

cron