nakup mobilnega telefona

Brez cenzure ... Za pogovore, ki ne spadajo nikamor drugam

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Po Jun 11, 2012 11:46 pm

Piky napisal/-a:ma ajfoun je toliko precenjen, da peče glava! :!:
tehnično pa niti približno ne dohaja konkurence! :!:

dej mal razloži to... :mrgreen:

sej ne da bi bil kakšen fan appla, prej nasprotno... čakam dobro ponudbo da zamenjam štirko za lumio800... ampak da iphone tehnično česa ne dohiteva je pa mal brca v temo.

mogoče res nima štirijedrnega procesorja in 2 giga rama, ampak za odlično delovanje tega niti ne potrebuje. ;) eno so teoretične številke, drugo pa to kako se dejansko v praksi obnesejo. približno tako, kot da bi kupoval nov avto na podlagi tega kolk sekund rabi od 100 do 200 :)
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a Piky dne To Jun 12, 2012 12:43 am

Jurtz napisal/-a:
Piky napisal/-a:ma ajfoun je toliko precenjen, da peče glava! :!:
tehnično pa niti približno ne dohaja konkurence! :!:

dej mal razloži to... :mrgreen:

sej ne da bi bil kakšen fan appla, prej nasprotno... čakam dobro ponudbo da zamenjam štirko za lumio800... ampak da iphone tehnično česa ne dohiteva je pa mal brca v temo.

mogoče res nima štirijedrnega procesorja in 2 giga rama, ampak za odlično delovanje tega niti ne potrebuje. ;) eno so teoretične številke, drugo pa to kako se dejansko v praksi obnesejo. približno tako, kot da bi kupoval nov avto na podlagi tega kolk sekund rabi od 100 do 200 :)


poglej samo karakteristike telefonov!
že od prvega ajfouna naprej, ga je konkurenca nesla, pa če pogledamo, kot si rekel recimo procesor, RAM, pa da dodamo potem še recimo zaslon ipd!
ni mi jasno, kako lahko rečeš, da je to mal brca v temo? to je dejstvo, saj, kot si si sam že napisal v odgovoru:
Jurtz napisal/-a:mogoče res nima štirijedrnega procesorja in 2 giga rama, ampak za odlično delovanje tega niti ne potrebuje. ;) eno so teoretične številke, drugo pa to kako se dejansko v praksi obnesejo. približno tako, kot da bi kupoval nov avto na podlagi tega kolk sekund rabi od 100 do 200 :)


potemtakem, če se držimo tega, kar si povedal, je najbolje da dobimo eno N3210 al pa kakega E618, kdo pa rabi "jaki" procesor pa RAM pa to?? [smilie=zeppelin.gif]

dejstvo je, da če pogledaš price/performance za ajfoun, potem ugotoviš da je [smilie=shit.gif] .
tudi takozvana praksa je na momente, ne tako svetleča.
vsi "pametni" telefoni se borijo z določenimi "bug-i", samo da pa za povrhu za tehnično inferiorno zadevo plačam več, kot pa za tehnično superiorno zadevo, to mi je pa malo too much!

da da, glede avtov pa, po tvoji logiki, bi mogla potem kakšna KIA ceed stati malo več kot pa kakšen golf VIka recimo?
no ja, razmisli malo... :wink:
The best engine in the world is the vagina.It can be started with one finger,it is self-lubricating,it takes any size piston and it changes its own oil every four weeks.
It is only a pity that the management system is so fucking temperamental.
Dr.H.O.K.
Uporabniški avatar
Piky
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Maj 10, 2008 11:25 am
Kraj: LJ
Avto: VW CORRADO VR6

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne To Jun 12, 2012 1:41 am

čaki, potemtakem bi ti raje kupil novo kio, če bi na prospektu pisalo da ima 10% višjo končno hitrost in pospešek do 100, torej boljše tehnične karakteristike, in 10% manjšo ceno, namesto golfa? :) teoretični price/performance pa to :)

Jest imam iphona4 zdej dobro leto, in nemorm rečt da bi me kdaj koli kaj zelo razočaral z kvaliteto in hitrostjo delovanja. Sodelavci imajo Omnie7 in zadeve res sekajo, zdej sm mel na testu Lumio800, in morm rečt da zadeva seka! OS je super totalno inovativen in dela neverjetno hitro in odzivno. Vse androide(razen S III - A4.0, ki ga še nism mel v rokah, ampak je neprimerno dražji) pelje scat na celi črti! Ko sm zadevo pokazal kolegu, zapriseženemu androidašu z galaxyjem 2, je bil po par urcah igranja odločen da bo zamenjal galaxyja za WP7.5 telefon.

Na podlagi koliko mesecev uporabe pa ti pišeš te tvoje ugotovitve? Aja, si samo bral forume in primerjal tehnične karakteristike? :)

dej mi pokaži mal te tvoje price/performance izračune, me res zanimajo :) predvsem me zanima kako si meril performance? teoretično? :)
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a Piky dne To Jun 12, 2012 2:17 am

Jurtz napisal/-a:čaki, potemtakem bi ti raje kupil novo kio, če bi na prospektu pisalo da ima 10% višjo končno hitrost in pospešek do 100, torej boljše tehnične karakteristike, in 10% manjšo ceno, namesto golfa? :) teoretični price/performance pa to :)

Jest imam iphona4 zdej dobro leto, in nemorm rečt da bi me kdaj koli kaj zelo razočaral z kvaliteto in hitrostjo delovanja. Sodelavci imajo Omnie7 in zadeve res sekajo, zdej sm mel na testu Lumio800, in morm rečt da zadeva seka! OS je super totalno inovativen in dela neverjetno hitro in odzivno. Vse androide(razen S III - A4.0, ki ga še nism mel v rokah, ampak je neprimerno dražji) pelje scat na celi črti! Ko sm zadevo pokazal kolegu, zapriseženemu androidašu z galaxyjem 2, je bil po par urcah igranja odločen da bo zamenjal galaxyja za WP7.5 telefon.

Na podlagi koliko mesecev uporabe pa ti pišeš te tvoje ugotovitve? Aja, si samo bral forume in primerjal tehnične karakteristike? :)

dej mi pokaži mal te tvoje price/performance izračune, me res zanimajo :) predvsem me zanima kako si meril performance? teoretično? :)


ma kie nebi kupu če bi bla džabe... :mrgreen:

osebno imam sedaj še vedno skoraj 2 leti starega galaxy Sa, in moram reči da sem izredno zadovoljen z njim, niti ga ne mislim menjati, ker popolnoma zadostuje mojim trenutnim potrebam. :wink:

glede ajfouna, od 3 ljudi, ki so ga imeli, dva niti nočeta več slišati kaj o kakšnem ajfounu. :!:
več kot to, da sam ga držal v roki ter ga malo drkal, izkušenj z njim nimam( [smilie=zeppelin.gif] ), vendar mi ni najbolj pasal(mogoče tudi zato, ker pač vsaka stvar rabi nekaj časa da se je privadiš).

te slučajno lahko vprašam zakaj si ti na forumu? :?: saj verjetno veš, zakaj obstajajo forumi? :idea:

to niso moji izračuni, ampak izračuni telefonističnih zanesenjakov! [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif]

daj ne me jebat zdaj z temi "mota oko plota" variantami! :mrgreen:

točno veš kam sem ciljal, ter tudi točno veš kaj sem napisal.
če imaš zadevo A in B na papirju, ter vidiš da je zadeva B tehnično boljša kot zadeva A, ter nato še pogledaš, ter vidiš da zadeva A stane celo več kot zadeva B, kaj boš kupil?
ni važno kaj, samo da piše gor "iPhone"??? [smilie=zeppelin.gif]

kot si že sam napisal odzgoraj, na svetu je ogromna izbira telefonov, ki so veliko boljši, za manj denarja kot je ta famonozni ajfoun in to hočem tudi sam povedati, sam me ti nekaj jebeš, pa me zapletaš da se zapletam! [smilie=zeppelin.gif] [smilie=beer2.gif]
The best engine in the world is the vagina.It can be started with one finger,it is self-lubricating,it takes any size piston and it changes its own oil every four weeks.
It is only a pity that the management system is so fucking temperamental.
Dr.H.O.K.
Uporabniški avatar
Piky
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Maj 10, 2008 11:25 am
Kraj: LJ
Avto: VW CORRADO VR6

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne To Jun 12, 2012 2:25 am

Piky napisal/-a:...na papirju...


Spet samo teoretiziraš kolega :D Dobro veš da bistvene razlike v ceni med high-end telefoni ni. Prav tako ne v performansah. Razlike so v detajlih.

Mi je pa res smešno ker so nekateri kar po defaultu fanatično "proti" al pa "za" neko zadevo, samo zato ker so taki trendi. V večini primerov (in tudi v tem primeru, ane? :)) brez da bi zadeve dejansko sami dodobra preizkusili :D
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a cheff dne To Jun 12, 2012 2:43 am

Piky napisal/-a:
ma kie nebi kupu če bi bla džabe... :mrgreen:

osebno imam sedaj še vedno skoraj 2 leti starega galaxy Sa, in moram reči da sem izredno zadovoljen z njim, niti ga ne mislim menjati, ker popolnoma zadostuje mojim trenutnim potrebam. :wink:

glede ajfouna, od 3 ljudi, ki so ga imeli, dva niti nočeta več slišati kaj o kakšnem ajfounu. :!:
več kot to, da sam ga držal v roki ter ga malo drkal, izkušenj z njim nimam( [smilie=zeppelin.gif] ), vendar mi ni najbolj pasal(mogoče tudi zato, ker pač vsaka stvar rabi nekaj časa da se je privadiš).

te slučajno lahko vprašam zakaj si ti na forumu? :?: saj verjetno veš, zakaj obstajajo forumi? :idea:

to niso moji izračuni, ampak izračuni telefonističnih zanesenjakov! [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif]

daj ne me jebat zdaj z temi "mota oko plota" variantami! :mrgreen:

točno veš kam sem ciljal, ter tudi točno veš kaj sem napisal.
če imaš zadevo A in B na papirju, ter vidiš da je zadeva B tehnično boljša kot zadeva A, ter nato še pogledaš, ter vidiš da zadeva A stane celo več kot zadeva B, kaj boš kupil?
ni važno kaj, samo da piše gor "iPhone"??? [smilie=zeppelin.gif]

kot si že sam napisal odzgoraj, na svetu je ogromna izbira telefonov, ki so veliko boljši, za manj denarja kot je ta famonozni ajfoun in to hočem tudi sam povedati, sam me ti nekaj jebeš, pa me zapletaš da se zapletam! [smilie=zeppelin.gif] [smilie=beer2.gif]



Se vidi, da pluvaš po iphonu zato, ker še ga nisi mel in ti je par kolegov tak reklo glede iphona...
Iphone si naziva po tvoje famozni ni za brezveze priboril. Verjamem, da je veliko ego triperjev, ki si kupijo iphona, da bi bli kul.
Iphone dela s slabšim hardware-om boljše ko pa kaki android, ker pri applu s softwarom tak zrihtajo, da telefon res dela tak kot treba, jaz se ne spomnim kdaj mi je nazadnje zaštekal (android mi je nonstop štekal, pa zakompliciran je). Je pa res, da od začetka mi ni blo nič jasno, dokler se nisem navadil (par dni pa ti je vse jasno), zaj pa ni šans, da bi mel keri drugi telefon.

Tukaj je težko gledat price/preformance, ker iphone ma res slabši procesor ampak z delovanjem povozi vse telefone :)
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a Piky dne To Jun 12, 2012 2:55 am

Jurtz napisal/-a:
Piky napisal/-a:...na papirju...


Spet samo teoretiziraš kolega :D Dobro veš da bistvene razlike v ceni med high-end telefoni ni. Prav tako ne v performansah. Razlike so v detajlih.

Mi je pa res smešno ker so nekateri kar po defaultu fanatično "proti" al pa "za" neko zadevo, samo zato ker so taki trendi. V večini primerov (in tudi v tem primeru, ane? :)) brez da bi zadeve dejansko sami dodobra preizkusili :D


teroriziram ja... :lol:

nisem nikjer napisal da sem proti, sem napisal samo da za manjši denar dobiš več. :wink:

dodobra zadeve res nisem preizkusil, ker se mi zdi neumno dajati gadne pare za nekaj, kar mi pač ni nekako sedlo, ter je pač trenutno trendovsko in "in". pač nisem ovca, ki se podi za gručo in bleja z njimi, raje včasih zablejam kako nazaj... :mrgreen:

trendi so taki, da je ajfoun "in", dejstva so pa takšna, da je vreden veliko manj, kot pa zanj hočejo. :!:
no ja, če pogledamo realno, takšne so itaaq današnji dan skoraj vse zadeve. :idea:
The best engine in the world is the vagina.It can be started with one finger,it is self-lubricating,it takes any size piston and it changes its own oil every four weeks.
It is only a pity that the management system is so fucking temperamental.
Dr.H.O.K.
Uporabniški avatar
Piky
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Maj 10, 2008 11:25 am
Kraj: LJ
Avto: VW CORRADO VR6

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a Piky dne To Jun 12, 2012 3:05 am

cheff napisal/-a:Se vidi, da pluvaš po iphonu zato, ker še ga nisi mel in ti je par kolegov tak reklo glede iphona...
Iphone si naziva po tvoje famozni ni za brezveze priboril. Verjamem, da je veliko ego triperjev, ki si kupijo iphona, da bi bli kul.
Iphone dela s slabšim hardware-om boljše ko pa kaki android, ker pri applu s softwarom tak zrihtajo, da telefon res dela tak kot treba, jaz se ne spomnim kdaj mi je nazadnje zaštekal (android mi je nonstop štekal, pa zakompliciran je). Je pa res, da od začetka mi ni blo nič jasno, dokler se nisem navadil (par dni pa ti je vse jasno), zaj pa ni šans, da bi mel keri drugi telefon.

Tukaj je težko gledat price/preformance, ker iphone ma res slabši procesor ampak z delovanjem povozi vse telefone :)


da še tukaj obrazložim, povej mi, kje sem pluval po ajfounu?

vse kar sem napisal, in to sedaj že večkrat, je to, da za manj, dobiš več, če je pa to za tebe pluvanje, potem ti pa tudi ni pomoči!

ko sem kupil svoj telefon, sem od začetka tudi gledal za ajfounu, a ko sem videl zaslon, sem se samo nasmejal in ni mi bilo več potrebno niti ornk pomisliti, kater telefon bom vzel! :mrgreen:

če je človek štor, ter ne zna z telefonom, potem mu tudi E628 šteka. [smilie=zeppelin.gif]
meni moj galaxy še ni zaštekal, kaj pa vi delate z vašimi telefoni pa nevem! :wink:
The best engine in the world is the vagina.It can be started with one finger,it is self-lubricating,it takes any size piston and it changes its own oil every four weeks.
It is only a pity that the management system is so fucking temperamental.
Dr.H.O.K.
Uporabniški avatar
Piky
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Maj 10, 2008 11:25 am
Kraj: LJ
Avto: VW CORRADO VR6

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a fritz dne To Jun 12, 2012 4:37 am

preden grem spat.
jbm, zastopim da govorite o ceni A napram ceni B in kvaliteti A napram kvaliteti B,
vse ostalo o stekanju ipds, mi pa ni nic jasno. jst vem samo da mora imet telefon rdec in zelen gumb :D

sem proval prej surfat po favdlu na xcover, me se zdaj boli glava. sej se trudim it v korak s casom,
ma najbrz bom poskusil poiskat spet en nov uni moj zeleni trotl ziher. uni dan me je klical bond ko sem se vozil in je
prekinilo preden sem uspel potrdit klic. sem znoru s tem touch screenom preden sem uspel poklicat nazaj :roll:
dobro priznam res pac rabis dolocen cas da se navadis, ampak se mi zdi da je z on/off stvar zdaj kar zbezljala
v smer katera miniatura bo imela vec.
zdaj se poraja vprasanje a to sploh rabimo? jst si moram priznat da ne. al pa se moram naucit nucat.
ah, kaj pa vem...
lpf
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a traceour dne To Jun 12, 2012 7:40 am

jest sm zamenov vekik telefonou, med mrugim p1i, m600 itd, pa je tko da je uklučno z sam. s2 pa nvem kermi androidi počakajo pred ajfonam. Prid pa ti dokažem! Sam če ga v osnovi ne maraš jepi ga, sm biu pa isti dokler ga nism enkat mal drkaru pa riu po nemu. Hitrej brskaš, louda kuj brez kratkih pauz itd. Zato je bolš, ne šteka.
Nš ni biu, če pa že, pa ni nč kriv
Uporabniški avatar
traceour
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 606
Pridružen: Po Mar 29, 2010 10:40 pm
Kraj: tržič
Avto: Carisma

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a Doche dne To Jun 12, 2012 10:27 am

fritz napisal/-a:zdaj se poraja vprasanje a to sploh rabimo? jst si moram priznat da ne. al pa se moram naucit nucat.
ah, kaj pa vem...
lpf


Ne, ne rabimo. Ampak pač tako je. Vedno pride nekaj novega in firme ne bodo več vlagale v razvoj tebi primernih telefonov ampak v igračke katere imajo gor nešteto aplikacij. Ne preostane ti druga kot pa čimprej začet se navajat na sodobne zadeve. Ker je to potem isto kaj ti bo nov računalnik če pa ti na 15 let starem prenosniku internet še vedno dela. Ja, dela če ne odpreš youtubea in vseh novih flash podprtih strani. [smilie=zeppelin.gif]

Gledam doma pri očetu. Ne spraviš ga za nič na svetu na touch telefon. Pa ma voljo oz željo da bi ga mel, kul mu zgleda, velike črke vse ni da ni. Ampak da on to uporablja, ni šans [smilie=zeppelin.gif] Potem pa kupuje telefone na tipkovnice, da si lahko nastavi kr na številčnico hitre stike in popizduje, ko se mu kaj zjebe, potem pa jebala ga tvornica itd.. :lol:

Glede iphonea pa to. Ja res je to ena zanimiva zadeva, da na dost slabši strojni opremi dela bolj zanesljivo, hitro in brez napak. Zdaj nevem koliko ta mit drži ampak ali ga lahko res daš v garancijsko popravilo samo enkrat?
Drugače pa je ta applov fenomen tud pri računalnikih. Prenosniki imajo dost slabše karakteristike kot običajni prenosniki. Delajo pa na svojem OS bolj zanesljivo in hitreje. Pa tud po npr. 3 letih uporabe se ne zmantra kot običajni. Ko že pihajo vsi ventilatorji, počasneje dela vse.. Je pa res, da smo navajeni Winsov in s tem povezanimi aplikacijami, ker vseeno še vedno večina ne more brez Worda, Excela itd.. In zarad tega še dolgo ne bom imel apple računalnika. Vse kar sem imel je bil ipod in sem ga po 2h mesecih nehal uporabljat zaradi itunesa. Iphone pa si bom enkrat privoščil.
Uporabniški avatar
Doche
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 865
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:57 am
Kraj: Ried Im Innkreis
Avto: 2.5 TDI Quattro

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a BureK dne To Jun 12, 2012 10:48 am

iPhone je sranje.

Vesel sem da je Steve Jobs pokojni, in enako bi se moglo zgodit s to njegovo kur**vo firmo.
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a cheff dne To Jun 12, 2012 10:51 am

Piky napisal/-a:da še tukaj obrazložim, povej mi, kje sem pluval po ajfounu?

vse kar sem napisal, in to sedaj že večkrat, je to, da za manj, dobiš več, če je pa to za tebe pluvanje, potem ti pa tudi ni pomoči!

ko sem kupil svoj telefon, sem od začetka tudi gledal za ajfounu, a ko sem videl zaslon, sem se samo nasmejal in ni mi bilo več potrebno niti ornk pomisliti, kater telefon bom vzel! :mrgreen:

če je človek štor, ter ne zna z telefonom, potem mu tudi E628 šteka. [smilie=zeppelin.gif]
meni moj galaxy še ni zaštekal, kaj pa vi delate z vašimi telefoni pa nevem! :wink:


Dobro mogoče sem se narobe izrazil, ampak iz tvojih postov se mi je zdelo, da si eden tistih o katerih sem govoril v prejšnem postu (ko iphona na veliko šinfajo, sami pa še ga sprobali niso).
Kaj pa ne štima z iphonovim zaslonom?

In pa ja ni mi telefon štekal zaradi tega, ker ne bi znal z njim :)

Upam, da ne misliš, da branim iphona ali karkoli, sploh ne! Samo ni mi všeč, ko ma nekdo nekaj za povedat proti nekem izdelku, ki še ga sploh preizkusil ni. Lahko si geldaš performance ampak tukaj več šteje uporabniška izkušnja :)
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a BureK dne To Jun 12, 2012 11:16 am

mene je razočaralo to, da so Mac-i za razliko od IBM&compatible boljše sprogramirani - KAO. potem dobiš v roke to sranje ki drugo kot štekat ne zna.

pa da ne govorimo o tem, da počiš display in ti ga uradni servis ne menja zaradi "interne politike Apple-a"... :roll: dobiš seveda nov telefon....hehe...ja...in kaj je z vsemi mojimi podatki na njem ?

nič ! enako kot je bilo prekipiranih 0,0000000000000000Kb memorije iz stare sim kartice....in enako kot je ostalo na njemu po prvem poskusu povezovanja s PCjem preko USB-ja. nič od nič.

sej prav da je pokojni uni Jobs...če ne bi ga šel jaz osebno zadavit ko bi začel Connecting the dots za prit do njegove rezidence.

klošar on in njegova klošarska firma.

če ti rabi telefon imaš nokio ali mogoče samsunga....če rabiš PC imaš ta ožiralski Win in če si legenda pol uporabljaš Linux.

ja probal sem iPhone-a in ne vidim nič tako revolucionarnega na njemu. in smilijo se mi vsi tisti ki so zgubili življenje v Ameriki, ko so bili ropani zaradi iPhone-a ali iPod-a ali neko drugo tako kao elitno sranje iz une klošarske firme.
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a fritz dne To Jun 12, 2012 11:22 am

burci, saj ti se lahko preselis ze kar u jbm temo :)
jst sem preklinju samo enkrat. sebe ko mi je padu na tla telefon in je po nesreci odletu en zaskocnik.

ja doche, zgleda da ne bo druge kot se naucit nucat te novodobne pimp telefone.
al pa dobit kje kaj iz stare zaloge.
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne To Jun 12, 2012 1:56 pm

tud jaz se strinjam z burčijem.
jaz sem tudi probal ipad-a, kar je načeloma isto sranje. oz. ga imava (s punco) še vedno.
predvsem me je razočaralo do podna, da ne moreš gor naložit kar pač hočeš. recimo filme, al pa PDF-e. ne moreš prištekat gor recimo usb ključa za dodaten prostor, za recimo dokumente... nič od nič. še dobro da ga je kupla punca :D tako da če bom kdaj kupoval tablico, definitivno bo gor android. sedaj bi recimo izbral galaxy tab 10.1

sam imam samsunga Galaxy S2 in zadeva je zakon. mogoče sem malo kiksnu mimo ker sem naložu ICS 4.0.3, ker malo šteka, oz velikokrat mi napiše da se glasovni ukazi ugasnil.. kako če pa sploh prižganega nimam??? pa vsake tolk malo zašteka, pa rabi enih 15s, da pride k sebi.
drugače pa vse ostalo dela odlično. mogoče me v primerjavi s andro 2.3.6 moti to, da na tipki klicanje več nimaš (na tanovem) zdraven (kot zavihek) imenika..
res pa mi s tanovim operacijskim telefon za ene 30%-40% porabi manj baterije.

[smilie=beer2.gif]
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a nevednez dne To Jun 12, 2012 3:24 pm

@Fritz...
Če rabiš telefon samo za telefoniranje in pošiljanje SMS-ov, in ne rabiš imeti PCja v žepu, priporočam Samsung B2100 ali kakšen njemu podoben telefon. Dela zansljivo, odporen na udarce, padce, vlago in marsikakšno drugo lastnikovo bedarijo...

glede iphonea...
ja normalno je, da dela hitreje na slabšem hardweru, ti pa zato, ker je apple razvil tako hardware in software za njega in ta SW je prilagojen samo iphonu in je izpiljen da dela na hardweru ''u nulo''. Pri android ciglih pa je drugače. android mora delati na več različnih telefonih ki jih proizvajajo različni proizvajalci, različna je konfiguracija vsakega telefona...
Zato se performanc tega ne da primerajti z številkami na papirju.

Iphonea sem temeljito sprobal, zadeva dela ''u nulo'' brez bilokakašnega zmrzovanja, ampak... kupil ga nebi pa nikoli, ker sem mnenja da za to ceno, ki jo plačaš, mora aparat nudit več ''svobode''.


Sam sicer uporabljam Android cigl, pa dela, recimo čisto ok z original FW ki je bil gor naložen.
Uporabniški avatar
nevednez
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Pe Feb 16, 2007 3:33 pm
Avto: štirje krogci

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a fritz dne To Jun 12, 2012 3:31 pm

@nevednez:

Samsung SGH-M110 ki ga imam, je predhodnik od Samsung B2100. saj je v bistvu isti telefon, mislim da je razlika
samo v designu. glede na osebne izkusnje se popolnoma strinjam s tem kar si napisal. zna bit da bo prsu se en tak k hisi,
ce mi tiale androspacecegelxcover ne bo po vseci.
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a traceour dne To Jun 12, 2012 3:55 pm

@Doche- odlično povedano.
@Burek(z al pa brez dodatki)- sej pomoje moben ne trdi da je revulocionarn, sam nekaterim lep desiGn prednvsem je pa tle beseda da ifon ne zašteka!

btw, ful lušn telefon za uporabo je SE X1 oz X2, dost spodobno in uporabniku prijazna+ windows mobile je gor..
Nš ni biu, če pa že, pa ni nč kriv
Uporabniški avatar
traceour
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 606
Pridružen: Po Mar 29, 2010 10:40 pm
Kraj: tržič
Avto: Carisma

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a BureK dne To Jun 12, 2012 8:38 pm

nevem kake telefone ste imeli, jaz sem zgleda imel najslabšega na tržišču.
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a BOND 007 dne To Jun 12, 2012 9:08 pm

Ali ste kdaj pomislili, da je veliko odvisno tudi od načina uporabe posameznega uporabnika? [smilie=zeppelin.gif]
My name is Bond. James Bond. 8)
Uporabniški avatar
BOND 007
Na skrivaj vozi Aston Martina
 
Prispevkov: 2489
Pridružen: Če Feb 16, 2006 8:16 pm
Kraj: Forme, Velenje
Avto: '09 Passat TDI, '90 GTI 8V

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a eugene dne To Jun 12, 2012 11:12 pm

burek, pa ni ifon za seljačine, jebiga.
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a nevednez dne Sr Jun 13, 2012 12:26 am

eugene napisal/-a:burek, pa ni ifon za seljačine, jebiga.


:lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
nevednez
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Pe Feb 16, 2007 3:33 pm
Avto: štirje krogci

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a Marcel dne Sr Jun 13, 2012 1:34 am

Bom podal svoje skromno in neodvisno mnenje. Že ene 10 let imam osebni računalnik apple(no 3 sem že zamenjal pač zaradi napredka tehnologije) nisem ga kupil zaradi kakega trenda ampak ker sem se preprosto našel v OSX-u in preprostosti teh compov. pred dobrim letom pa sem kupil še rabljen Iphone 3 in ga še vedno uporabljam brez kaki problemov. Če bi seveda zlomil ekran ali karkoli podobnega obstaja en "čudežni" program za apple in "wiruse" :D ki se imenuje Itunes kateri nam omogoča sinhronizacijo vseh podatkov med telefonom in compom seveda vključno z imeniki in vsemi spletnimi bližnjicami in podobno tak da bojazni o izgubi podatkov ne vidim. Gre mi pa na živce ko se mi vedno pojavi kak zaverovan samsung user in mi nabija z novim telefonom kaj on ima in kaj jaz nimam :S seveda nimam če je telefon prišel ven leta 2008! ampak čudežno se še vedno da kupit novi iphone 3... Le zakaj? vrjetno so še vedno taki "luleki" ki kupijo tak retardiran telefon.... Me zanima kir drug šmensi telefon bo delal po takem času še vedno brezhibno brez da ga niti enkrat ne naložiš na novo in da ga ne uporabljaš glih z belimi rokavicami... Tud če ti pade v vodo....po tleh...
naj bo pes auto al pa motor Nemc more bit!!!
MULTIVAN T4 VR6
AUDI 100 C3 (1986) (RIP)
VW HROŠČ (1975)
JAWA 350 ČZ
Uporabniški avatar
Marcel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1604
Pridružen: Ne Avg 19, 2007 12:19 pm
Kraj: Celje

Prejšnja

Vrni se na Krčma

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

cron