nakup mobilnega telefona

Brez cenzure ... Za pogovore, ki ne spadajo nikamor drugam

nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a lukavr6 dne Pe Sep 30, 2011 5:06 pm

Živjo!

trenutno sem malo ven iz takih zadev, trga ne spremljam že neki časa, in me zanima če mi lahko kdo svetuje kateri telefon je za kupit. pogoj je touch ekran, brez klasične tipkovnice, ter da ga ima simobil v ponudbi.


hvala, lp
... (Corrado) might be the greatest collection of bad VW ideas ever put into one car.
Uporabniški avatar
lukavr6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 982
Pridružen: To Jun 23, 2009 8:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Corrado vr6, Corrado vr6, Renault Clio:)

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Pe Sep 30, 2011 5:38 pm

fajn bi blo vedet vsaj še cenovni rang v katerega ciljaš, in pa za kaj vse pričakuješ od njega - za kaj vse ga misliš uporabljat.
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a traceour dne Pe Sep 30, 2011 5:49 pm

nokia n8, l zame+ midi, 43€ na mesc, neki taga, pa bomba telefon za 1€...
Nš ni biu, če pa že, pa ni nč kriv
Uporabniški avatar
traceour
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 606
Pridružen: Po Mar 29, 2010 10:40 pm
Kraj: tržič
Avto: Carisma

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a Peternelj dne Pe Sep 30, 2011 6:45 pm

Ce si pripravljen imeti narocnino okrog 40e ti najbol svetujem da vzames iphone 4 ker lahko povem iz dovgoletne uporabe da pac ni bolsega in preprostejsega tel.. Poskusil sem zelo veliko tel in te nove telefonije in vedno pristanem nazaj za iphonu. Ni je pa vecje traparije kot preplacati nokio ki je trenutno 100 let za vsemi telefoni in ti ne nudi nobene kokretne stvari druge kot telefonijo zastarela navigacija... Nekdo ki ima izkusnje na tem podrocju ti nebo svetoval nokije ali lg-ja ali podobnih vitr, razn prodajalec. Je pa tako dvomim da zadeva nebi bila dobra ce je pac najbolje prodajan tel na svetu. Stevilke govorijo same zase. Je pa to moje mnenje samo iz izkusen konec koncov se odloci sam kaj ti bo po preiskusu najbol ugajalo.
Uporabniški avatar
Peternelj
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 594
Pridružen: To Maj 12, 2009 6:02 pm
Kraj: okolica Šk-Loka
Avto: VW MK3 GTI 16V, Golf I GL 82', Golf I JL 79'

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Pe Sep 30, 2011 7:06 pm

ja, itak. človek po dolgem cajtu kupuje nov telefon, in ti mu predlagaš 2 leti star izdelek :lol:

p.s.: jest ti dam štirko za 400€ :mrgreen:
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a Peternelj dne Pe Sep 30, 2011 7:15 pm

Jah pac pri nas se ga dobi sele pol leta. In pac trenutno ni se novejse verzije od 4ke.. Je da dosti zalostno da je se zmerom v vrhu leto in pol star telefon pred novimi
Uporabniški avatar
Peternelj
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 594
Pridružen: To Maj 12, 2009 6:02 pm
Kraj: okolica Šk-Loka
Avto: VW MK3 GTI 16V, Golf I GL 82', Golf I JL 79'

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a Cox dne Pe Sep 30, 2011 7:19 pm

Slika
Kaj bi šparali, tak nikol neomo trošli ..
Uporabniški avatar
Cox
UPORABNIK S KRAVO
 
Prispevkov: 2896
Pridružen: Po Dec 08, 2008 8:21 pm
Kraj: Maribor
Avto: type 3

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a Nejc351 dne Pe Sep 30, 2011 7:23 pm

Še MOJE mnenje, Samsung Galaxy 1 dobiš za res poceni na bolhi cca 200e, nove zapakirane ali pa malo rabljene že za pod 200€, najboljši price/pefromance imo. Če imaš več denarja vzameš Glaxay S2 (telefon dela take slike - 8mp kamera, da je že bolano), če si proti Samsungu vzameš HTC ali kaj podobnega, sam bi vzel nekaj z androidom, mogoče par težav na začetku ampak ko se navadiš, vse poštimaš je čisti zakon. Potem imaš na izbiro tono romov, igric,programov vse brezplačno naložiš kar ti paše in zadeva leti. Sam imam galaxy 1 in cyanogen mod 7 in zadeva deluje stabilno, brez kakršnih koli problemov ki jih ljudje pišejo po forumih, kao budilka ne dela in take cvetke ... tako da najboljše da greš v en ceter se poigraš malo iz raznimi OSi in boš videl kaj ti paše.
Power is nothing without control
Nejc351
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 242
Pridružen: Pe Okt 27, 2006 8:29 pm
Kraj: Idrija
Avto: Golf III 2.0 16v

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a traceour dne Pe Sep 30, 2011 7:38 pm

htc skret ker tako jebene baterije da še ne..
Nš ni biu, če pa že, pa ni nč kriv
Uporabniški avatar
traceour
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 606
Pridružen: Po Mar 29, 2010 10:40 pm
Kraj: tržič
Avto: Carisma

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a luka32 dne Pe Sep 30, 2011 8:29 pm

Jaz mam malo drugačno zgodbo, imam nokio n96 staro 3 leta in je ne dam stran za noben denar. Tudi če se spravim kupit nov telefon, kaj sploh lahko dobim boljšega v nekem normalnem cenovnem rangu? Moj tel ima 16gb spomina brez kartice, 5mp kamero, navigacijo, wlan, pa verjetno še kaj kar ne uporabljam. Menjal sem edino zvočnik, ki je crknil in pa flat kabel. In to sem zamenjal sam, pa nisem nek električar. Tačskrina pa niti pod razno nočem, imam preveč umazane roke.
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a traceour dne Pe Sep 30, 2011 8:53 pm

kot prvo sori za mogoče malo žaljiv prejšni post, se mi je nekam mudil, vem ker ga ima moj šef htc desire in žre nenormalno baterijo, drugače tudi moja n08-00 nitranjiga 16+kartico sem dodal 16.. dela ko urca, nič ne teka ker je simbian, slika pa fenomenalna..
Nš ni biu, če pa že, pa ni nč kriv
Uporabniški avatar
traceour
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 606
Pridružen: Po Mar 29, 2010 10:40 pm
Kraj: tržič
Avto: Carisma

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a Rjuhar dne Pe Sep 30, 2011 9:33 pm

Jaz sem bil na vsak nacin proti TS, pa proti Androidu pa se proti... ma kaj vem, vse kar je disalo po pametnih telefonih. Prisegal sem na SE, krasne fotke, baterija je drzala... In potem sem v sluzbi dobil Samsung Galaxy Ace. Kar na jok mi je slo, ker j telefoniranje kar na enkrat postalo muka. Dokler se ga nisem navadil. Odziven,hiter, manjsi kot Galaxy S, z ne-oled zaslonom ampak meni je postal prav prirocen. Doma vec ne prizgem racunalnika, da bi pogledal Favdl in nove feltne na netu. Ce bi bil ajfoun malo manjsi in bistveno cenejsi in ne bi bil predvsem statusni simbol bi si ga kupil, tako pa se bom kar lepo naprej zabaval z Ace-om.

Kar se pa tice nasveta za nov telefon pa samo tole: ce ti baterija zdrzi vec kot en dan imas definitivno predober telefon.
Slika
Uporabniški avatar
Rjuhar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 712
Pridružen: Pe Feb 03, 2006 4:39 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: sanjam o vw, vozim bmw, v garaži stoji pežo

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a traceour dne Pe Sep 30, 2011 9:43 pm

Rjuhar napisal/-a:Jaz sem bil na vsak nacin proti TS, pa proti Androidu pa se proti... ma kaj vem, vse kar je disalo po pametnih telefonih. Prisegal sem na SE, krasne fotke, baterija je drzala... In potem sem v sluzbi dobil Samsung Galaxy Ace. Kar na jok mi je slo, ker j telefoniranje kar na enkrat postalo muka. Dokler se ga nisem navadil. Odziven,hiter, manjsi kot Galaxy S, z ne-oled zaslonom ampak meni je postal prav prirocen. Doma vec ne prizgem racunalnika, da bi pogledal Favdl in nove feltne na netu. Ce bi bil ajfoun malo manjsi in bistveno cenejsi in ne bi bil predvsem statusni simbol bi si ga kupil, tako pa se bom kar lepo naprej zabaval z Ace-om.

Kar se pa tice nasveta za nov telefon pa samo tole: ce ti baterija zdrzi vec kot en dan imas definitivno predober telefon.



care:D
Nš ni biu, če pa že, pa ni nč kriv
Uporabniški avatar
traceour
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 606
Pridružen: Po Mar 29, 2010 10:40 pm
Kraj: tržič
Avto: Carisma

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Pe Sep 30, 2011 9:57 pm

Rjuhar napisal/-a:Jaz sem bil na vsak nacin proti TS, pa proti Androidu pa se proti... ma kaj vem, vse kar je disalo po pametnih telefonih. Prisegal sem na SE, krasne fotke, baterija je drzala... In potem sem v sluzbi dobil Samsung Galaxy Ace. Kar na jok mi je slo, ker j telefoniranje kar na enkrat postalo muka. Dokler se ga nisem navadil. Odziven,hiter, manjsi kot Galaxy S, z ne-oled zaslonom ampak meni je postal prav prirocen. Doma vec ne prizgem racunalnika, da bi pogledal Favdl in nove feltne na netu. Ce bi bil ajfoun malo manjsi in bistveno cenejsi in ne bi bil predvsem statusni simbol bi si ga kupil, tako pa se bom kar lepo naprej zabaval z Ace-om.

Jest sm mel točno isto sceno z Windows Phone 7 telefonom. Na začetku zgleda čudno, češko... pa itak uni stereotipi windowsi, microsoft... to nemore delat, to so jajca. Pol pa ga mal uporablaš, pa ugotoviš da je vmesnik totalno intuitiven, vse je točno tam kjer pričakuješ da bo... kontakti, mejli, slike, web... tako da se zdi pol vse ostalo (sploh android) smešno in nerodno. Pa še dela neverjetno hitro in odzivno. Probal sem vse, android, iphone (ki ga imam "po sili razmer" še vedno) in Iphone se pomoje lahko sam še skrije, sploh če vzameš v zakup še ceno. WP7 telefone loh lih tako dobiš že za dobrih 200€. Lih tako maš velike in tudi par manjših telefonov, samsung, HTCje...od 3.5 do 4.3"... zdej ko pa še nokia gre 100% v WP bo pa sploh to to. Probaj če maš šanso kje...
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a fritz dne So Okt 01, 2011 2:22 am

hebemo, jst vas prav nic ne zastopim o cem se pogovarjate :D

moj olivno zelen samsung je waterproof, parkrat mi je padel, baterija zdrzi par dni
in z njim cisto normalno telefoniram. upam da mi zdrzi se par let, ker ko ga bom moral zamenjat,
ze zdaj vem da me bo bolela glava :roll:

sicer pa ze imam ogledanega naslednika: itt zero limits
samo zdaj ni kinte....
bemo mast.
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a eugene dne So Okt 01, 2011 12:34 pm

se spomnete mobičuka. kod da je minilo 50 let ne dobrih 10. da ne omenjam tistih cigel pred gsmi.
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a golf gti2 dne So Okt 01, 2011 5:11 pm

No jst sm tudi v dilemi katerega kupiti zdej sam nevem sm izbral tri in se nemorem odlocit tok da ce je gdo da mio svetuje kaj naj uzamem od teh treh.....
SamsungGalaxy S II
Sony EricssonXperia ar
NokiaE7-00

Hvala v naprej
Uporabniški avatar
golf gti2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 273
Pridružen: So Mar 26, 2011 12:18 am
Kraj: Ribnica
Avto: Corrado 1.8 16V,Zafira 1.9cdti

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne So Okt 01, 2011 5:48 pm

jaz imam za proda E7-00 če koga interesira. [smilie=beer.gif]
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a traceour dne So Okt 01, 2011 11:51 pm

baje e7 skret, ne dela tko k se zagre.. Se ze prodajajo, neki more bit na tmo, ane?
Nš ni biu, če pa že, pa ni nč kriv
Uporabniški avatar
traceour
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 606
Pridružen: Po Mar 29, 2010 10:40 pm
Kraj: tržič
Avto: Carisma

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Ne Okt 02, 2011 9:40 am

meni je E7 cisto ok. Prej je zafrkavala, oz. Bla malo pocasna ko sem mel za 10gb robe gor, odkar je posodobljena ni nobenega problema. Mi je tipkovnica res fajn zadeva, edino kar me moti je to da nima autofocusa in so slike od blizu (makro) pac ne najbolj ciste.. Ampak pac rabim dnar za druge stvari.. Programov je en kup, za pisarniski posel (excel, word, pdf) res odlicna. Lepo se da svinglat :)
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a traceour dne Ne Okt 02, 2011 2:06 pm

to je pa možno, čeprov mam jest na moji n8 trenutno na telefonu okol 8g robe, pa na kartic bliz 15g pa tud mal ne šteka in ni počasna...
Nš ni biu, če pa že, pa ni nč kriv
Uporabniški avatar
traceour
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 606
Pridružen: Po Mar 29, 2010 10:40 pm
Kraj: tržič
Avto: Carisma

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a Slicker dne Ne Okt 02, 2011 2:10 pm

nokio je povozil čas, sploh s tem blesavim symbianom. prej sem mel več al manj skoz nokie s par SE, zdj mam e5 pa se mi je nokia do konca zamerla. počasen telefon, skoz neki šteka, mikrofončki skoz cvilijo. uglavnem ne hvala. edina prednost je qwertz tipkovnica pa da baterija zdrži 5 dni. tako da nokie nikoli več. naslednji bo verjetno Samsung Galaxy S, verjetno mi bo za S2 dat škoda tok dnarja za telefon.
Uporabniški avatar
Slicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1210
Pridružen: Po Maj 28, 2007 2:15 pm
Kraj: okolica Trebnjega
Avto: Golf VR6

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a traceour dne Ne Okt 02, 2011 2:21 pm

men osebno pa android ne potegne, mi enostavno ni, po pravici povedano sem pomoje preglup za androida... najbolši mi je bil SE X1 ki je imel windows mobile, use kar je blo na računalniku je blo brez kakršnega koli roblema na telefonu, delal je hitro, baterija povprečno uredu spodej skrita qwerty knof tipkovnca... pa še cegu ni bil... ker usi teli htc desire pa galaxys pa sII so čist ceglasti...
Nš ni biu, če pa že, pa ni nč kriv
Uporabniški avatar
traceour
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 606
Pridružen: Po Mar 29, 2010 10:40 pm
Kraj: tržič
Avto: Carisma

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a Peternelj dne Ne Okt 02, 2011 3:10 pm

Slicker napisal/-a:nokio je povozil čas, sploh s tem blesavim symbianom. prej sem mel več al manj skoz nokie s par SE, zdj mam e5 pa se mi je nokia do konca zamerla. počasen telefon, skoz neki šteka, mikrofončki skoz cvilijo. uglavnem ne hvala. edina prednost je qwertz tipkovnica pa da baterija zdrži 5 dni. tako da nokie nikoli več. naslednji bo verjetno Samsung Galaxy S, verjetno mi bo za S2 dat škoda tok dnarja za telefon.

Ce kupujes galaxya s mam jst enga se doma star je en let ma vse kar je zraven edina napaka je da ma počeno šipco drugac deluje brezhibno ugodno!
Uporabniški avatar
Peternelj
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 594
Pridružen: To Maj 12, 2009 6:02 pm
Kraj: okolica Šk-Loka
Avto: VW MK3 GTI 16V, Golf I GL 82', Golf I JL 79'

Re: nakup mobilnega telefona

OdgovorNapisal/-a Slicker dne Ne Okt 02, 2011 8:27 pm

kok je to ugodno? A se ohisja ne da zamenjat?
Uporabniški avatar
Slicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1210
Pridružen: Po Maj 28, 2007 2:15 pm
Kraj: okolica Trebnjega
Avto: Golf VR6

Naslednja

Vrni se na Krčma

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 9 gostov