Slovenija,ti si raj...

Brez cenzure ... Za pogovore, ki ne spadajo nikamor drugam

Slovenija,ti si raj...

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Po Maj 21, 2012 6:06 pm

To,kar bom napisal,bi bilo bolj primerno za v temo: "jebem....
Vendar se bom raje vzdržal kletvic in bom raje za v poduk vam ostalim obelodanil prijaznost,vspodbudnost naše države oziroma naših vodilnih mož do našega pomladka (mimogrede,večji del članov ste prav vi),do napredka,do vspodbujanja k šolanju,k izobraževanju,bla bla bla!
Torej gre se za neke vrste sankcij,če si deloven,šparoven,če si zagnan,skratka vse,kar te država vspodbuja,da bi naj bil,na koncu pa si za to kaznovan in to prekleto dobro.

Že kar krepkih petindvajset let varčujem,sprva ker me je tako vzgojil oče,nato sem sam spoznal,da je pametno imeti kakšen dinar v žepu. Tudi gradnja hiše je s tem veliko laže tekla. Ker nisem nek finančni analitik,sem pač denar varčeval na bančnem računu,saj v razne sklade in njim podobnim družbam ne zaupam. Do nedavnega se mi je to zdela pametna poteza,saj poznam marsikoga,ki je bil potom teh družb ob precejšen delež svoje naložbe. Moj moto je pač bil:bolje vrabec v roki,kot golob na strehi!
Nedavno nazaj,sem sprevidel,da ima moje varčevanje same negativne posledice,čeprav vsota privarčevanega ne zadošča za nakup niti enega povprečnega avtomobila.
Prvi tuš sem doživel,ko so mlajšemu sinu skenclali otroške doklade. Razlog za to je zavod navedel,da živimo v lastni (čeprav nedokončani ) hiši z nekaj sto kvadrati zemljišča poleg,da posedujem vozilo znamke audi letnik 2003,ki je vreden 9600 e, in da imam varčevalni račun na katerem imam prihranke. Mislil sem ,da ne vidim prav. Po premisleku sem sklenil poklicati na banko,gdo jim je dovolil posedovanja osebnih podatkov ? Odgovor jr bil,da ima zavod program,s katerim mu je omogočen prost vpogled v vse podatke,tudi te.
Naslednji tuš je sledil kaj kmalu. Starejši sin se je odločil za študij v Ljubljani. Za uspešen uvod in vspodbudo (le ta je hvala bogu obrodila sadove),smo sklenili,da sinu poiščemo stanovanje,v katerem se bo dobro počutil in uspešno opravljal študij.
Po približno pol leta je žena podala vlogo za štipendijo v sklad za to. Dobil sem popolnoma enak odgovor,kot sem ga za otroški dodatek za mlajšega sina. Nisem mogel verjet,kar je pisalo na odločbi. Ne vem sicer,kolikšna bi bila štipendija,ampak vsak študent se verjetno veseli enega svojega denarja,ki ga lahko porabi za tisto,kar si želi,če mu ostale stroške lahko krijejo starši. Pogledal sem sina,on je gledal mene. Pčutil sem se krivega,da sedaj on zaradi mene ne more dobiti štipendije,ker sem vsa leta uspel iz meseca v mesec privarčevati sto evrov,včasih več,včasih manj. Tako je namreč odločila naša država.

Tretji tuš sem doživel pred kratkim. Sin je na faksu spoznal nekaj novih prijateljev,ki so vsi rassejani po Ljubljani,a se dobro razumejo in se družijo tudi v prostem času. Sklenili so,da bi poiskusili pridobiti stanovanje v Študentskem domu. Napisali so vlogo,med drugim tudi on. Ne bom posebej pisal,kakšen odgovor smo dobili.
Sinu bom omogočil šolanje,pa četudi se bom s staro enko vozil. Tudi štipendijo mu bom nadomestil. Ampak tistega,ki mi v kakršnem tonu pohvali našo državo in vodstvo,bi bil pripravljen usekati direkt na gobec.

Sodelavec ima nečaka,dijaka,čudež narave,kar se glazbene nadarjenosti tiče. Nekajkrat je nastopal v tujini in na računu se je nabralo par tisoč evrov. Njegova prošnja za štipendijo je bila zavrnjena,češ da raspolaga s tolikimi in tolikimi sredstvi. To je torej nagrada za pridnost in nadarjenost v naši državi.
Sprašujem se,kakšna je potem kazen ???

Nobenemu za to ne jebem mater,a stolkel bi mu betico do neraspoznavnosti,kateri se je spomnil teh predlogov!!

Če povzamem povzetek:Ne delaj,ker se ne splača. Ne varčuj (vsaj uradno ne),ker ti vse pokradejo.Ukradi še sam,če se le da in kjer se le da (državi),saj se (iz vsakodnevnih afer) splača le še to. To nam država sama dokazuje.

Morda bo komu koristil tale prispevek,zato sem ga napisal.Če komu ni všeč,naj ga jemlje,kot da ga ni.

Lp.
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Slovenija,ti si raj...

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Po Maj 21, 2012 6:22 pm

Žal je res tako ...država te vzpodbuja vse dokler so to samo besede, ko mora to pokazati na kak drug način pa ima v rokavu 1001 izgovor, da od nje nič ne dobiš.

In potem se čudijo, da je tolko dela na črno ...pa kaj bi še radi, da jim plačujemo na vsakem koraku in potem dobimo sam prst v rit ko kaj 'potrebujemo'.


Kar je dejstvo je samo to, da vidim da se marsikomu in vsak dan večim 'kolca' po Titu ...mogoče bi ji res lahko kako v red spravil, tele novodobne lopove, ker politiki jim žal ne morem roč, vsaj večini ne. Sem pa nažalost premlad, kljub temu da sem zadnja generacija titovih pionirjev, da bi sodil kdaj je blo bolje. Dejstvo je da smo, zaradi vodstva v tej državi, vsak dan bolj v kurcu ...sem moral napisat, sej kot bi goti reku, je nesmiselno pisat pike če točno vsi vemo kaj je blo mišljeno. Pa naj se lepo vidi!

Žal ne bomo spremenili popolnoma nič, dokler ne bomo kot državljani dvignili rit in jih dobesedno pometali ven iz parlamenta ...samo, da ne bo prepozno, tako kot nazadnje v Grčiji.
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Slovenija,ti si raj...

OdgovorNapisal/-a GOMK316V dne Po Maj 21, 2012 7:02 pm

Bi kj napisov, sam raj nebom [smilie=angry.gif]
GTI je v redu star ali nov.
TDI je pa za reveze ker pije ful premal.
Uporabniški avatar
GOMK316V
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2618
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 9:30 pm
Kraj: V narocj Gorenskh planin
Avto: Golf3 16v,vw Käfer 1300 1968

Re: Slovenija,ti si raj...

OdgovorNapisal/-a bean dne Po Maj 21, 2012 7:05 pm

včasih so se kmetje "puntali" k so mogli dat 10% svojega pridelka, danes nam ostane malo več, kot so oni včasih dali,
pa smo vsi tiho, se pravi ni problem v nesposobnežih na vodilnih mestih naše države, ampak v ljudstvu, da se ne upre!
Uporabniški avatar
bean
Ajvar
 
Prispevkov: 1517
Pridružen: To Jun 17, 2008 12:17 am
Kraj: Studeno; Postojna
Avto: Hrošč 1200J '74, Golf mkVI GTI '11

Re: Slovenija,ti si raj...

OdgovorNapisal/-a fritz dne Po Maj 21, 2012 8:34 pm

ma nec ne bom komentiral, ker mam pritisk na 200 ze dva dni. sparas, se odrekas, vzames nekaj kredita,
da si kupis en koscek svoje zemlje. jebemu mater, zdaj mi pa ocenijo kot da je ta zemlja zlata, dodajo se
obresti od varcevalnega racuna, ki sem ju ob rojstvu odprl obem otrokom, da bi imela za studij ko bosta odrasla,
in potem ta nasa kurceva drzava vse to sesteje in ododbri en minimalen otroski, ki ni niti za dva para dobrih cevljev.
in potem se najde se primorski poslanec, ki bi obdavcil tiste ki nimajo otrok. mrs,jbm, pametnjakovic.
se te ki imamo je tezko ravnat, in se tezje bo. ma ne bom sel zdaj se naprej razpredat, ker bom potem
nervozen se jutri zjutraj. uglavnem, kaj smo slovenceljni res tako potrpezljivi ib neumni, da nam en kup dreka
v parlamentu kroji zivljenje ? ma kaj ni ze ura da enkrat pokne in se te ki so se usedli in sedijo ze 20 let na stolckih
utopi v zlici vode. in une starce ki komandirajo iz ozadja bi blo za povozit z valjarjem, da bi bil ze koncno enkrat mir.
ma va fan culo, prekleti frocoti. vsak mesec zmanjka za pezivet in gre s kupcaka. kaj bo ko skopni'
pa ne jambram, ker mi gre se dobro. ampak ko precitas zivljenske stiske v katerih eni ze so, te prime da
bi res kaj zminiral.

bo treba res en OF kmalu spet ustanovit. jbm da res...

sicer smo res avtomobilisticen forum, ampak jebes to ce ne mores niti stiri normalne gume it kupit,
da ne bi prej namenoma sparal.

ah moram it malo googlat kaksne dobre dvojke, da se malo ohladim.
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Slovenija,ti si raj...

OdgovorNapisal/-a Ježek dne Po Maj 21, 2012 9:18 pm

Da bi govoril kako je blo pod Titom sem veliko premlad, ampak tako zelo oh in sploh spet ni moglo biti, če še zdaj odplačujemo dolgove jugoslavije. Še dobro, da se vedno spominjamo samo dobrih stvari :wink:

Problem zdajšnega parlamenta je pa verjetno ta, da vsak, ki ima malo pameti gre raje za biciklmehanika, kot pa v vlado in potem so pač poslanci kot so.
Ne razumem samo tega, da narod vedno kritizira in pi+di čez vlado, ki je tisti trenutek na oblasti, volil jih je pa kdo? Ne mi rečt, da vedno naletim na enega izmed 40% ki so bili proti na volitvah.

Apokalipso, z uspehom ki ga ima, bi lahko ciljala na cojzovo ali kadrovsko, ki je za moje pojme boljša.

Smo se pa malo nazaj pogovarjali, kakšna glupost je pogoj za odobritev cojzove štipendije. Študent na nekem tehničnem faxu mora za doseganje pogojev (8.5 za ohranitev in 9.5 za dodelitev) garati ko zmešan, po drugi strani pa na raznih ''jebenosečuje'' faxih dobijo 9 že za prisotnost. Kje se bodo zaposlili je druga..
Stuck back in time..
Uporabniški avatar
Ježek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: To Jan 04, 2011 11:54 pm
Kraj: Velenje
Avto: Mk1

Re: Slovenija,ti si raj...

OdgovorNapisal/-a čare dne Po Maj 21, 2012 9:23 pm

Plačujemo dolgove Juge,tvoji vnuki bojo pa plačevali dolgove slovenije ko nas bojo enkrat ko bomo tok u kurcu itak kupili kitajci.Glede tistih tepčkov na vodilnih položajih ko praviš da smo krivi sami pa ni ravno tako.Izvolili smo Jankoviča,dobili pa Janšo sicer v končni fazi je isti drek,ker vsak bi kradel zase ampak če se gremo volitve se pejmo po pravilih.U glavnem smo v totalnem kurcu.
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Slovenija,ti si raj...

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Po Maj 21, 2012 10:26 pm

Obstaja en štos,ki je izvleček krute resnice,koliko je znašal zunanji dolg na glavo jugoslovana,ko nam je šlo "hudo" in na glavo slovenca po osamosvojitvi toliko let kasneje. Morda gdo ve za preciznejše številke,a se mi zdi,da je bil dolg prej okoli 1500 evrov,sedaj je pa okoli 20 000 evrov,ali celo veliko več.
Moj čas sega tudi v obdobje Tita. Kako je bilo vredu takrat,ravno ne moram trditi,saj takrat še nisem bil zaposlen.Dejstvo je,da nam ni popolnoma nič manjkal,in da je lahko delal vsak,vsak je dobil plačilo,vsak ki je hotel,je lahko s svojimi rokami postal uspešen. Seveda so se podpirale tudi lenobe,a kaj je to proti temu,da se dandanes podpira gospodarski kriminal v tisočkratnem faktorju napram nekaj neproduktivnim delavcem.
Ne pravim,da je bil sistem nasplošno boljši,a za navadnega človeka je bilo poskrbljeno.Predvsem s strani sociale in zdravstva. Danes pa si vsepovsod samo tehnološki višek,vsakomur si napoti. avsagdo bi ti samo jemal,nihče ničesar ne dajal. Še plačila za opravljeno delo ne. A kurbe hudičeve ti pa dovolijo pošiljati reklamni material za te in one izdelke,za te in one popuste. Pa s čim hudiča češ kupt,če ti ne omogočijo dela in plačila zanj ???? Če pa slučajno kupiš kaj,kot je dejal Fritz,pa te itak finančna policija obišče,od kod ti to in to,če nisi slučajno kakšen zaščiteni funkcionar !!

Kot je dejal Fritz. Ne bomo gladovali (še ne !!), da pa moramo za preživetje koristiti prihranke,pa ne vodi nikamor.Ne potrebujem nobenega luksusa,a kakšno večerjo na mesec in izlet,ali kakšen konjiček za dušo,si pa poleg obveznosti menda lahko vsak privošči (naj bi si) !!! Moralno gledano !

V soboto sem na radiju,mislim,da je bil radijo Kum,poslušal oddajo o varčevalnih ukrepih in komentarjih na to. Spiker je med drugim navedel podatek: Vsak poslanec dobi mesečno od 700 evrov dalje kao napitnine,s katerim krije stroške za kampanijo za svojo stranko.Ob tem mora le simbolično navesti,za kaj je ta denar porabil.Za gorivo,za reprezentacijo stranke,za pogostitev novih članov itd. Ob tem je bil intervju z Gregorjem Virantom,ki je omenil,da je to že zelo stara praksa v vladi in da je on podal predlog za zmanjšanje teh dodatkov,čemur so se uprli,a nazadnje so jih oklestili mislim da za 6 %. Sicer je pa višina dodatka odvisna od okolja od kod prihaja poslanec in je vsota lahko precej višja.
Ob tem je bil seveda komentar o "visokih" stroških delavcev,kateri mesecno prejmejo preko 600 evrov plače (če jih dobijo seveda).

Ja Ježek,včasih je blo dosti več poštenja,dela in volje.Četudi ni bilo zobne paste,pa kave itd. A to smo švercali iz avstrije in spet smo vsega imeli,tudi dirke s cariniki. A bilo je fajn.

O še kakšnem viru štipendije pa bom še potuhtal.
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Slovenija,ti si raj...

OdgovorNapisal/-a Doche dne To Maj 22, 2012 3:11 pm

Ah te štipendije.. ko sem začel v srednjo šolo je bil oče v invalidski penziji (to je 300eur) mama delavka pa okoli 600 plače.. brat se je takrat še šolal.. Dobil sem celih 30 eur štipendije. Najmanj med vsemi sošolci iz družin privatnikov. No kasneje je brat dobil službo. In s tem je šla moja štipendija. Leto kasneje je mama zgubila službo. Sem si rekel pa dajmo poskusit srečo ponovno s štipendijo.. ma ja.. itak. :roll:

Zato če hočem normalno jest in si kaj privoščit pač morem delat ob študiju. Ker starši niso meli, država pa ni dala. Sem rekel adijo rednemu študiju in se moral spravit na izredno pa delat.
Uporabniški avatar
Doche
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 865
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:57 am
Kraj: Ried Im Innkreis
Avto: 2.5 TDI Quattro

Re: Slovenija,ti si raj...

OdgovorNapisal/-a genuss dne To Maj 22, 2012 3:30 pm

Še eden od primerov je, ko ti občina krije obvezno zdravstveno zavarovanje. Baje je treba predložiti stanje na svojem TRR in TRR vseh v gospodinjstvu za pol leta nazaj, izpis vrednostnih papirjev, prometno od avta, potrdilo o imovini (hiše, stanovanja, parcele, gozd), vse nagrade, provizije, najemnine in pizde materne, ki jih dobiš in potem ti krijejo 3 mesece zavarovanje v vrednosti 18€ mesečno.

Gre se pa zato, da sem zanč stal na občini in so bila vrata odprta, notri pa en vaški sosed Vratovinc, zaripel, izbuljene oči od klobas, poln dnarja, rine referentki papirje v roke in švica ali bo odobreno ali ne. Čez pol ure ga slišim na kofetu, kako razlaga, da mora še pavšal plačat za prikolico na Hrvaškem in da kakšni prasci so, k tolk obirajo ljudi. K bi mu odtrgal jajca in mu jih zatlačil v goltanec, da bo sit že enkrat baraba brezvestna in vsem naglas povedal, kaj dela. Da ima sploh obraz to naredit, vile u vamp, pa na plot!!
Jeden Tag steigt die Zahl derer, die mich am Arsch lecken können
Uporabniški avatar
genuss
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Avg 20, 2008 9:43 pm
Kraj: Velike Lašče

Re: Slovenija,ti si raj...

OdgovorNapisal/-a čare dne To Maj 22, 2012 3:30 pm

30€ štipendije?? Dobro da ti niso poslali če bi ti njim kaj dal.Marš govna ena.Gledam danes na prvi strani Žurnala tistega lopova Kordeža je naredil tako bogo faco da bi mu kar za sendvič dal in pravi da ni kriv.Ma kaj nisi kriv pizda ti materna??Kaj ga sploh sprašujejo?? Kaj ste odprli to temo da sem samo živčen??
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Slovenija,ti si raj...

OdgovorNapisal/-a Doche dne To Maj 22, 2012 3:44 pm

30 eur ja.. takrat v tolarjih je bilo to nekaj drobiža čez 7 tisočakov [smilie=zeppelin.gif] povprečno pa se je takrat gibalo nekje 15.000 sit ona republiška štipendija. Če si mel doma kakega privatnika pa tam cca 35k [smilie=zeppelin.gif] :lol:
Uporabniški avatar
Doche
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 865
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:57 am
Kraj: Ried Im Innkreis
Avto: 2.5 TDI Quattro

Re: Slovenija,ti si raj...

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne To Maj 22, 2012 5:02 pm

čare napisal/-a:.Izvolili smo Jankoviča,dobili pa Janšo sicer v končni fazi je isti drek,ker vsak bi kradel zase ampak če se gremo volitve se pejmo po pravilih.U glavnem smo v totalnem kurcu.



sorry, samo očitno nimaš pojma kdo koga voli.
ti pa jaz in vsa ostala raja volimo POSLANCE, oni pa izvolijo al ne izvolijo predsednika vlade in ministre.

tako da nihče v tej državi NI na volitvah izvolil ne jankovića ne janše :wink:


če je pa jankovič popušil v parlamentu kljub temu da je predsednik najmočnejše stranke,
pa nismo volivci krivi ampak njegovi frendi okoli korita pri katerem se vsi gužvajo.

počas mam že poln qrac tega da "smo" nekoga izvolili, ker mi nismo prav nikogar izvolili... in da se tud oba J-ja dobro razumeta med sabo, bo kmalu jasno iz tega da se županu ne bo zgodilo ama baš ništa, čeprav je z dokumenti iz durs-a pricurljalo na kakšen način prihajajo te njegove electe in klm-ji do denarja.

kooperanti so pa ostali brez, nekateri so celo samomore delali,
a tale pajac si je pa nakazoval denar, čeprav ni nič delal na stožicah.

jaz pa nakzujem en del prispevkov za s.p. za 6mesecev vnaprej, ker je država tolk fukjena da je odprt račun za vsako postavko posebej in za ta del je mesečno okoli 3ojre in raje plačam več vnaprej, da se izognem poštnini za minimlano položnico vsak mesec, pole sem pa enkrat pozabil do kdaj je plačano in sem zofort dobil izvršbo za 2,94 ojra, seveda si je banka zraven obračunala 35 ojru stroškov [smilie=angry.gif] mada faka.

temle cigu-migujem pa živ qurac ne bo nič vzel, pa vsem na očeh jemljejo od tistega kar je namenjeno za podizvajalce.
da sem jaz na mestu tistega štajerca, ki se je ubil ker mu tale pajac ni plačal, bi raje opankarja in njegove sinove poslal na drugi svet, sam bi se pa vsedel za par let in vsak dan spal na suhem ter jedel 3x na dan.


in da bo šlo v temo - tud zarad takih lopovov ni dnara za vrtce pa šole in štipendije ipd.

bemu materinu mater, če bi bla javna uprava poštena, bi imela povprečno plačo isto kot je povprečna slo-plača,
ne pa še enkrat višjo, gamad hudičeva.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Slovenija,ti si raj...

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne To Maj 22, 2012 6:50 pm

Čudno, da ti vedno sam 'opankarje' vidiš in vlečeš ven iz zgodbe, kot da so vsi ostali angeli.
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Slovenija,ti si raj...

OdgovorNapisal/-a genuss dne To Maj 22, 2012 6:56 pm

Kaj kurac, Janša je pošten človek! Sta prou fajn z Urško za pogledat, oba sposobna, pa pametna, ona je mnde mela same 10-ke na faksu. Prou za skp sta. [smilie=zeppelin.gif]
Jeden Tag steigt die Zahl derer, die mich am Arsch lecken können
Uporabniški avatar
genuss
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Avg 20, 2008 9:43 pm
Kraj: Velike Lašče

Re: Slovenija,ti si raj...

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne To Maj 22, 2012 6:56 pm

genuss napisal/-a:Kaj kurac, Janša je pošten človek! Sta prou fajn z Urško za pogledat, oba sposobna, pa pametna, ona je mnde mela same 10-ke na faksu. Prou za skp sta. [smilie=zeppelin.gif]



Misliš, da bi me posvojila? :mrgreen:
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Slovenija,ti si raj...

OdgovorNapisal/-a genuss dne To Maj 22, 2012 7:08 pm

[smilie=console.gif]
Jeden Tag steigt die Zahl derer, die mich am Arsch lecken können
Uporabniški avatar
genuss
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Avg 20, 2008 9:43 pm
Kraj: Velike Lašče

Re: Slovenija,ti si raj...

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne To Maj 22, 2012 7:11 pm

čare napisal/-a:30€ štipendije?? Dobro da ti niso poslali če bi ti njim kaj dal.Marš govna ena.Gledam danes na prvi strani Žurnala tistega lopova Kordeža je naredil tako bogo faco da bi mu kar za sendvič dal in pravi da ni kriv.Ma kaj nisi kriv pizda ti materna??Kaj ga sploh sprašujejo?? Kaj ste odprli to temo da sem samo živčen??



Čare,so taki cajti nastopil,da bo treba vmes še kaj druzga razmišljat,ne samo na avte, če ne nas bodo vse nasadil na k....! Dobro je,da si vsaj mnenja izmenjamo in obveščamo o krutih iskušnjah.

Da ne načnem zgodbe,kako sin ni mogel nositi zobnega aparata zaradi težav z dihanjem skozi nos. Ker ga zaradi tega ni redno nosil,mu je prekinila pravica do nadalnjega zdravljenja potom zavarovanja. Le tega je želel nadaljevati po opravljeni operaciji dihal. Zapadli smo pod samoplačnike kljub temu,da je zdravnik potrdil,da je bila uporaba zobnega aparata zaradi težav z dihanjem nemogoča. Ortodontska ambulanta dr.Horvata v Mariboru je istavila predračun 3500 e. Druge varijante v Sloveniji NI !!! Plačaj ali beži !!
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Slovenija,ti si raj...

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne To Maj 22, 2012 7:15 pm

genuss napisal/-a:Kaj kurac, Janša je pošten človek! Sta prou fajn z Urško za pogledat, oba sposobna, pa pametna, ona je mnde mela same 10-ke na faksu. Prou za skp sta. [smilie=zeppelin.gif]


Ti se to hecaš ? Da sta dobr za pogledat ne rečem,pa pametna vsekakor.Dovolj,da nas vrtijo ko cepce okrog mezincev !
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Slovenija,ti si raj...

OdgovorNapisal/-a Doche dne To Maj 22, 2012 7:23 pm

apokalipso napisal/-a:Ortodontska ambulanta dr.Horvata v Mariboru je istavila predračun 3500 e. Druge varijante v Sloveniji NI !!! Plačaj ali beži !!


Nevem kake so to težave, da potem ne moreš nosit aparata. Sam diham skoz usta že celo življenje pa sem ga nosil. Zdravil me je tud Horvat. Človek je faca ampak hja kot si napisal. Midva sva dorekla, da čez kako leto pa prekinemo zadevo, ker je dobljen željen videz in oblika. Potem pa se pregledi kr niso nehali. Je potem predlagal celo namestitev tračnic čeprav bi že morala prekinit in sem povedal, da mi ni do tega. Naslednjič so morali starši podpisat da zavračam zdravljenje in da če bo v bodoče kaj narobe ali bom želel nadaljevat, bo vse izključno na moje stroške [smilie=zeppelin.gif] Sej razumem, da si on ustvari eno časovno obdobje in en plan katerega se drži ampak tako to gre.
Uporabniški avatar
Doche
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 865
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:57 am
Kraj: Ried Im Innkreis
Avto: 2.5 TDI Quattro

Re: Slovenija,ti si raj...

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne To Maj 22, 2012 7:49 pm

Horvat nima pri tem nič razen cifre. Zdravstveno zavarovanje ni krilo stroškov,ker aparat ni bil dosledno nošen,kar pri enajst-letnem otroku težko dosežeš,če ga moti vse,pa še dihanje. Smo zadevo uredil zelo lepo,pa tretjino ceneje na hrvaškem,kot ogromno ostalih slovencev,ki so si prišli gor,da je zobozdravstvo pri nas kot krastača z narobe obrnjenim čikom v gobcu. Pa še z metodami in pripomočki so mejhen pred našim zdravstvom.

In da da zaključim svoje negodovanje. Ob pregledu nam je dr.Horvat omenil,da bi naj bilo potrebno zdreti dve osmici pred namestitvijo. In nam priporoči eno zasebnoambulanto v celju,kjer lahko to uredimo na zavarovanje. Se zglasimo pri njih in nam dajo datum....čez pol leta !! Aloooooo!!! Zob je treba zdret,ne bajto spugat !!! Mi reče,da je takšna vrsta in da zavarovanje plača toliko in toliko modrostnih zob.Lahko pa takoj,če plačamo. Mhm,dva zoba,koliko potem to stane ? 130 evrov ? Sedaj sem bil jaz kot žaba z izbuljenimi očmi ! 130 evrov za zdeti zoba !!! Ma okej,sem si mislil. Naj bo,da mi otrok gdaj ne reče,da nisem htel plačat. Pazi zdaj. In gre on notri,pride čez minuto nazaj ven.Mu je dal inekcijo (lokalno narkozo).Po nekaj minutah nazaj notri in...čez tri minute gotov.
Pride ven,jaz ga gledam. Kaj ti je oba zoba zdrl ? Ne,mi reče. Drugega bo drugič. Grem na kaso plačat i reče ona: ja mora imet tole pasto za umivanje zob,pa posebno krtačko. Ja vredu,dajte. Kolko je ? ....170 evrov. Mater je draga tale pasta in krtača,si rečem. Pa vprašam:a plačam zdiranje obeh zob sedaj? Ne, mi reče. Po nekaj dialogih zvem,da je zdiranje enega zoba 130 evrov !!! [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif]

Naj še kaj dodam ? Bom,na temo Totalne predelave. Se je zgodilo dost novega,pa še živci se bodo mejhen ohladil !!
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Slovenija,ti si raj...

OdgovorNapisal/-a hitipočasi dne To Maj 22, 2012 8:17 pm

Ah, le počasi z živci, res je da je vse v državi v organu, ampak raje bodi veseu da si to lahko privoščiš, oz. svojim otrokom. Mnogo očetov/mater tega ne zmore, in verjamem da jim ni vseeno ampak jbg če je komaj za kruh pa mleko in prav tako nimajo dvorišče pouno "starih kant" v katere dajejo denar, čeprav prav dobro vejo da je to enako kot bi evrine počasi devu v šporhet.
Lp, pa brez zamere

Edit: sam ta pasta pa izdiranje tega zobka je na žalost polovica ali pa še več mesečne plače marsikoga, tako da še 1x ponavljam, res je vse nikakvo v državi ampak lahko si prekleto veseu da ti to znese v proračunu, ker v 80% ne
Ne s silo, uporabi večje kladivo.
Uporabniški avatar
hitipočasi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 109
Pridružen: Po Jun 13, 2011 2:49 pm
Kraj: Bizeljsko
Avto: mk4

Re: Slovenija,ti si raj...

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne To Maj 22, 2012 8:59 pm

jinx82 napisal/-a:Čudno, da ti vedno sam 'opankarje' vidiš in vlečeš ven iz zgodbe, kot da so vsi ostali angeli.



eh, jaz imam sindrom Feliksa Langusa :lol:




ma ne me narobe zastopit in govorit v množini, mene moti ta en in edini, ki je župan :wink:
ta je namazan z vsemi žavbami, še dobro da ni zlezel kamor je mislil zlest, bi nas vse prodal.

saj sem enkrat že napisal, ne zagovarjam nikogar, kurcam pa, oja to pa.
tud čez janšo sem tolkel in še vedno pravim, da se je fsral napram hrvatom in meji v zalivu.
tolko je imel za povedat, ko je pa postal premie, sta pa z rupelom govorila "naši phijatelji, phijatelji iz zagheba"
niso vredni pol one ženske rupe tople vode vsi skupaj :lol:


zarad mene je lahko prvi v državi zelen krivookec, boli me džofa, samo da je pošten.

sicer pa sam veš kolkokrat sem na fejsu (pa tudi tukaj) napisal,
da prihaja čas naših dedov in bomo dali carja na kol, cesarico pa tudi [smilie=biggrin.gif]

oblast se menja, jaz pregovora ne menjam -isto ku mlakarjev one, kaj je že bil,
dal je pršut, dal je vse samo terana ne tistemu, ki je bil na oblasti,
pa naj je bil partiđan al pa taljan, če je imel ablast v rokah pole terana ni dobil :wink:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Slovenija,ti si raj...

OdgovorNapisal/-a luka32 dne To Maj 22, 2012 9:57 pm



Tale je pa pol naslednja

Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: Slovenija,ti si raj...

OdgovorNapisal/-a čare dne To Maj 22, 2012 10:03 pm

Sam Žuc ti si res en Feliks ja.Ta film sem gledal še ko sem bil mulc,vem da sem znal prebrat tisto Logatac tablo v grablcah najhujša mi je pa bla "koji če ti kurac delo" u bistvu se edino tega spomnim iz tega filma.
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Naslednja

Vrni se na Krčma

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron