Luksuz se plača

Brez cenzure ... Za pogovore, ki ne spadajo nikamor drugam

Re: Luksuz se plača

OdgovorNapisal/-a Doche dne Pe Jul 06, 2012 1:59 pm

Ki pa delaš to
Uporabniški avatar
Doche
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 865
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:57 am
Kraj: Ried Im Innkreis
Avto: 2.5 TDI Quattro

Re: Luksuz se plača

OdgovorNapisal/-a bean dne Pe Jul 06, 2012 2:24 pm

Rjuhar napisal/-a:Res je, da je zagon malo dražji ampak moja preprosta kalkulacija je taka:

Pred plinom za dobrih 2000 km na mesec: slabih 300 EUR na mesec za gorivo
Pllin ista kilometraža: 160 EUR za plin, 15 EUR servis napeljave - napihnjeno (dela se na 20000, stane 55 EUR, pri 140000 je večji servis, ki stane okoli 120 EUR) plus 65 EUR za obrok odplačevanja vgradnje za šestaka - 240 EUR

Rezultat - na mesec mi ostane 60 EUR v žepu po upoštevani vgradnji in servisih napeljave. Po dveh letih (torej, ko odplačam napeljavo) mi bo vsak mesec ostalo v žepu ... you do the math.

Obstoječo napeljavo s tankom in vsem za 400 EUR premečejo v naslednji avto in poservisirajo. To je potem samo bonus. Za krapa, če bi ga imel jaz in bi ga imel namen imet vsaj še enih 30000 kilometrov sploh ne bi razmišljal ampak bi se že naročil.

Pa nimam jaz krapa :D

temu da je cenejše ne usporavam, vendar mi je oče dokazal na papirju, da ne smem kričat da me 100km stane 14,8€ poleg tega se gume, servis, registracija, potem sem pa amortizacijo raje izpustil, ker imam avto za užitke...

Itak pa je luksuz, usaj zame, dokler mam lahko nov avto in še eno zame luksuzno nepremičnino v garaži :D
Še dobru, da država na tu ne gleda kot luksuz :D
Uporabniški avatar
bean
Ajvar
 
Prispevkov: 1517
Pridružen: To Jun 17, 2008 12:17 am
Kraj: Studeno; Postojna
Avto: Hrošč 1200J '74, Golf mkVI GTI '11

Prejšnja

Vrni se na Krčma

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron