Prometni režim (beri KAOS )

Brez cenzure ... Za pogovore, ki ne spadajo nikamor drugam

Prometni režim (beri KAOS )

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Sr Sep 12, 2012 1:15 pm

Zadnje prometne ureditve so me pripravile do tega , da na tem nekaj napišem. Priznam , da je do nepredvidenih težav prišlo zaradi moje neprevidnosti. A vendar....

Gre se za to , da sem oni večer na dan srečanja v Ilirski Bistrici skoraj imel prometno nesrečo in to na uvozu na avto cesto. Seveda je pred uvozom stop znak , pomeni USTAVI . Ma to stori le kandidat in novopečeni voznik , ostali pa ustavimo po potrebi , tako vsaj opazujem , da počne domala vsak udeleženec v prometu.

Problem je nastal , ker zaradi dežja in teme nisem opazil , da ves promet poteka po odstavnem pasu , pa tudi pričakoval nisem takšnega spremenjenega režima. Imel sem prekleto srečo , da sem skočil pred vozilo z dovolj veliko hitrostjo in da je on z malo zaviranja preprečil trk ,sicer takšen nežen , a vendar trk. Seveda mi ni bilo nič jasno , kako je prišlo do tega.

Nakar sem se ta teden na vranskem vključeval na avto cesto in tik pred vstopom na prometni pas enaka situacija. Ker nisem pripeljal ravno 30 km/h, sem moral kar dobro zavret in zaviti maksimalno desno , da nisem skočil na prometni pas. Te dni sem se s prometniki pogovarjal , koliko karambolov nastaja na teh mestih. Mene pa zanima , kateri idiot ima tiso kurjo pamet , da odredi takšno prometno ureditev ?

Vemo da se na avtocesto vljučuješ pod zelo ostrim kotom in to takoj na odstavni pas. Tam se pa vali vsa truma prometa. Menim , da je za vključujoče v tašen spremenjen režim premalo poskrbljeno z ozanačbami in opozorili.

Prejšnji teden je bilo na ta način na vranskem verižno trčenje , udeleženec moj znanec.
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Prometni režim (beri KAOS )

OdgovorNapisal/-a bean dne Sr Sep 12, 2012 1:32 pm

Ko si šel iz ilirske si imel veliko srečo, da nisi stal od Prestranka ali pa mogoče celi Pivke naprej...

O Slovenskih avtocestah je škoda izgubljat besede....po naših koncih so ceste po gozdovih očitno boljše, ker jih gozdarji manj popravljajo....
Uporabniški avatar
bean
Ajvar
 
Prispevkov: 1517
Pridružen: To Jun 17, 2008 12:17 am
Kraj: Studeno; Postojna
Avto: Hrošč 1200J '74, Golf mkVI GTI '11

Re: Prometni režim (beri KAOS )

OdgovorNapisal/-a BOND 007 dne Sr Sep 12, 2012 1:52 pm

To kar si zapisal ni noben kaos. :wink:
Se sprašujem kako bi pa ti uredil prometni režim v takšnem primeru?
Kadar promet teče po odstavnem pasu na AC (in seveda tudi po pospeševalnem pasu)?
Bi postavil semafor? [smilie=zeppelin.gif]
My name is Bond. James Bond. 8)
Uporabniški avatar
BOND 007
Na skrivaj vozi Aston Martina
 
Prispevkov: 2489
Pridružen: Če Feb 16, 2006 8:16 pm
Kraj: Forme, Velenje
Avto: '09 Passat TDI, '90 GTI 8V

Re: Prometni režim (beri KAOS )

OdgovorNapisal/-a genuss dne Sr Sep 12, 2012 2:03 pm

Enako. Za nekoga, ki se drži omejitev in celo opazi kakšen prometni znak, je to sila enostaven manever. Zadnjič sem se redno vključeval na ta način in nisem imel težav.

Res pa je, da če se voziš nekje prvič, pada dež in je tema te lažje preseneti. Ampak ljudje v takih razmerah ponavadi vozijo previdneje...
Jeden Tag steigt die Zahl derer, die mich am Arsch lecken können
Uporabniški avatar
genuss
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Avg 20, 2008 9:43 pm
Kraj: Velike Lašče

Re: Prometni režim (beri KAOS )

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Sr Sep 12, 2012 2:19 pm

Bond , promet teče samo po odstavnem pasu in sam veš da se vključuješ na odstavni pas kot bi stopil s pločnika in v trenutku ispostaviš hrbet .
Kako bi uredil? Vsekakor bi vključujočim omogočil vsaj nekaj metrov vožnje ob odstavnem pasu za preverjanje varnega vključevanja !!! To ne more biti problem , a ne ?

Vem , da je bila neprevidnost nsa moji strani , to sem napisal. A če bi se vsi vozli kot je zamišljeno , ne rabmo ne policajev , ne kazni , ne urgence ne poškodbenih oddelkov...
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Prometni režim (beri KAOS )

OdgovorNapisal/-a BOND 007 dne Sr Sep 12, 2012 3:03 pm

apokalipso napisal/-a:Bond , promet teče samo po odstavnem pasu in sam veš da se vključuješ na odstavni pas kot bi stopil s pločnika in v trenutku ispostaviš hrbet .
Kako bi uredil? Vsekakor bi vključujočim omogočil vsaj nekaj metrov vožnje ob odstavnem pasu za preverjanje varnega vključevanja !!! To ne more biti problem , a ne ?

Vem , da je bila neprevidnost nsa moji strani , to sem napisal. A če bi se vsi vozli kot je zamišljeno , ne rabmo ne policajev , ne kazni , ne urgence ne poškodbenih oddelkov...

Verjamem...
Ampak včasih je nemogoče izpeljati da bi imeli "prednost" in možnost privajanja tisti, ki se vključujejo na AC.
Si mislil da bi odstavni pas razdelil na dva dela?
To je na AC nemogoče (če tam teče "glavni promet").
Sicer smo pa v SLO najbolj nestrpni na cestah...
Sem poleti 2x prevozil Evropo in nisem nikjer srečal takšnega odnosa kot ga imamo tukaj...
My name is Bond. James Bond. 8)
Uporabniški avatar
BOND 007
Na skrivaj vozi Aston Martina
 
Prispevkov: 2489
Pridružen: Če Feb 16, 2006 8:16 pm
Kraj: Forme, Velenje
Avto: '09 Passat TDI, '90 GTI 8V

Re: Prometni režim (beri KAOS )

OdgovorNapisal/-a čare dne Sr Sep 12, 2012 3:52 pm

Mogoče smo res najbolj nestrpni ampak smo najbrž tud najbolj bukovi kar se organizacije popravil cest tiče in ureditve obvozov,signalizacije...vozišč.Ograjo pri postojni menjajo septembra in to zadnji vikend ko gre res ves narod domov zaradi šole (gužva za popizdit ko je bil meet u Ilirski) potem oni za ograjo menjat rabijo 2 pasova??Zakaj že a nimajo enga dost?Če jih je strah naj naštimajo omejitev pa slepo radar kišto kot je bila na LJ. obvoznici in so vsi vozil 40.Pa pri nas vse tok dolgo traja da ni za nikamor.Tist odcep za Logatec so delal ohoho cajta in se prvič peljem po njem in se od valovite ceste skoraj poščijem in to po na novo urejenem cestišču??Res kvaliteta vsega tega nam je na nivoju.
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Prometni režim (beri KAOS )

OdgovorNapisal/-a fritz dne Sr Sep 12, 2012 4:02 pm

vozim po prehitevalnem pasu. v koloni. normalen pas tudi kolona.
grem na treffen. jupi.

blizam se izvozu za postojno, ilirsko. kar naenkrat se pasovi razdelijo levo in desno. itak peljem levo v koloni naprej.
kaf of.
adijo izvoz za ilirsko. dvojna ograja vmes.
gremo via unec, obrnit in nazaj. skoraj ura in dvajset km vec prevozenih.

da sem se prejsnji dan priklopil na razdrtem v tri kolone ki so stale, in mi je po pol ure voznje po odstavnem pasu uspelo prevozit tistih par sto metrov do izvoza za razdrto in sem potem 10 na uro cjazil do postojne in se naprej pa niti ne bom.
me je kar minilo it do ljubljane. sem sel k prijatlju na obisk v logatec in se cez dve uri vrnil domov....

prav prometni rezim ja, in vzdrzevalna dela v piku konca sezone.
cez en mesec bojo gledali pa u luft.
ahjej.
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Prometni režim (beri KAOS )

OdgovorNapisal/-a čare dne Sr Sep 12, 2012 4:30 pm

Ja ta pa je itak slovenska zmagovalna-po prehitevalcu kolona in debil pred tabo 130 in tud stotinke ne čez mu pa poblendaš ti pa vse 4 prižge??Pa kaj te koji kurac briga kako bom jaz vozil umakni se debil!
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Prometni režim (beri KAOS )

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Sr Sep 12, 2012 4:46 pm

Čare, v Postojni ne menjavajo samo ograje, ampak so menjali asfalt na voznem in prehitevalnem pasu, zao je promet prevsmerjen na odstavni pas.

Res pa je, da bi lahko debili z deli pričeli vsaj dva tedna kasneje.
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Prometni režim (beri KAOS )

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Sr Sep 12, 2012 4:59 pm

No jst sem pa pred zacetkom avtoceste naletu na enega beograjcana z dacio. Ze tako se je jajcal tiste pol kilometra, in koncno zavije na avtocesto, skozi cestnino 10km/h, gleda levo na avtocesto, vidi da se pocasi priblizuje kolona, samo konstantno bi mogu gas drzat pa bi blo vse kul.
Potem pa tip zacne bremzat polako, ko se glih kolona prblizuje, mu potrobim in nakazem naj se ne ustavlja, se ustavi pri stop znaku in nato tik pred prihodom kolone skoci na vozni pas (ali v tem primeru zaradi del -odstavni pas), skoraj bi povzrocil verizno trcenje, nato pa je hotu se kar z ceste zapeljat na travo.

Tko da pestro je, pestro na tem uvozu.
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Prometni režim (beri KAOS )

OdgovorNapisal/-a genuss dne Sr Sep 12, 2012 5:01 pm

In obenem so še kosili, v tem času je namreč pomembno, da se pokosti Ambrosia artemisiifolia, invazivna, alergena rastlina, še preden seme dozori in odpade.
Jeden Tag steigt die Zahl derer, die mich am Arsch lecken können
Uporabniški avatar
genuss
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Avg 20, 2008 9:43 pm
Kraj: Velike Lašče

Re: Prometni režim (beri KAOS )

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Če Sep 13, 2012 7:32 am

Ja bond , v sloveniji smo najbolj nestrpni vozniki. Saj rabimo zaradi prometnih ureditev 6 (šest) ur , da prevozimo Slovenijo iz enga konca na drugega , kar lahko v normalnih razmerah prevoziš v dobrih treh. Saj so že ostali navedli dovolj razlogov za nestrpnost. Drugače pa kot vozniki nismo nič slabši od katerihkoli sosedov. Da ne omenim hrvatov, predvsem zagrebčanov. Le ti so kar kralji na cestah , se ne pustijo motiti pri svojih akrobacijah.

O italijanih mi verjetno ni potrebno zgubljat besed. Že njihovi vse potolčeni avtomobili povedo svoje. Dol sem večkrat , ker imam sorodnike in niso nič bolj uglajeni kot smo mi. Edino avstrijcev ne bom komentiral , ker jih opažam le na naših avtocestah. Tam so pa takšni kot mi. Če se le da , uidejo gužvi , kar se mi zdi prav.

Ne vem , če se gdo spomne , da je bil pred časom en vozni pas v tunelu proti Trojanam zaprt kar ene pol leta. V tem času ENKRAT SAMKRAT NI BILO NOBENEGA izvajalca kakršnih koli del tam. Omejitev pa na 60 km/h.Naenkrat pa so vse table umaknil , tunel je bil takšen kot pred tem in nikomu ništa !
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm


Vrni se na Krčma

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov