Kateri je boljši

Brez cenzure ... Za pogovore, ki ne spadajo nikamor drugam

Kateri je boljši

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Če Sep 20, 2012 9:26 am

Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Kateri je boljši

OdgovorNapisal/-a fritz dne Pe Sep 21, 2012 9:46 am

ma tale clanek je kar nekaj.
da avtomobili rastejo, je dejstvo. ce bi vzporedno primerjal starega polota z novim in starega golfa z novim
bi mogoce blo se smiselno in bi si clovek lahko ustvaril eno realno sliko. mogoce bi zraven v razpredelnico
dodal se razlike med istimi parametri v procentih (v plus ali celo minus).
pa ne mores primerjat dva razlicna avta iz dveh razlicnih segmentov. brezveze..
in potem se cene potem za povrh. in se ceno od ficota in primerjavo s placami.
se dobro da ni napisal, da je bil golf vreden (v enemu momentu zgodovine) 70 kg kave presvercane do sarajeva.

:roll:
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Kateri je boljši

OdgovorNapisal/-a test dummy dne Pe Sep 21, 2012 10:44 pm

sam bistvo članka dojemam bolj kot primerjavo same situacije slovenca. Koliko plač je stal takrat golf in koliko jih danes je meni zanimiv podatek, je pa primerjava s centimetri, litri, konji in drugimi stvarmi res malo neprimerna.
Dejstvo je da so leta 1984 (tale iz testa je sicer mal novejši) na golfa 2 vsi drkali, danes pa za bistveno bolj opremljenim, zmogljivejšim, prostornejšim polotom tudi glave ne obrnemo.
Meni je članek všeč.
Uporabniški avatar
test dummy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 485
Pridružen: To Jun 29, 2010 1:24 am
Kraj: lj
Avto: vw VR6

Re: Kateri je boljši

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Pe Sep 21, 2012 11:29 pm

jaz sem kar malo debelo pogledal o čem govori članek, ker je dobesedno nekaj mojih besed, razmišljanj v njem.
vsake tolko marsikoga od nas trefne kaka nesreča ali pa kakega našega znanca in pole ponavadi pade debata
kako bi lahko bilo še huje, kakšna je sploh varnost na naših cestah, pa o sodobnih avtih, itd...

in že kar nekaj let je tega kar sem prvič rekel "kako gre napredek naprej, poglej polota,
včasih je bil med najmanjšimi piči-pokiji na cesti, sedaj je pa že zdavnaj prerasel svojega starejšega brata golfa dvojko"

zdaj tistih primerjav okoli cen nisem niti "analiziral", lahko pa iz prve roke povem, da so bile prve enke v letih 1977-80 okoli 14.000 DEM, kar bi ob upoštevanju vseh faktorjev, ki so se v tem času zgodili, bilo primerljivo z današnjimi 14.000 EUR;
čisto matematično gledano je pa seveda 14.000 mark enako 7.000 ojrom, +/- kak zeleni karton :wink:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am


Vrni se na Krčma

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov