Moj novi PROJEKT-IL - THE NEW BEGINNING

Podforum za opise večjih predelav, obnov in restavriranj ostalih vozil (Seat, Škoda, BMW, Mercedes-Benz, Porsche, ...)

OdgovorNapisal/-a CABBY dne Sr Sep 26, 2007 1:56 pm

No ja tudi v 34 urah lahko človek predela velik del Nemčije. Najprej v Trier kupiti Berlingota, potem pa v Eicklingen po kose za Alfo. Itak da ko sem stopil v garažo z deli za Alfe sem se čisto raznežil. No domov pa smo pripeljali tole.

QV odbijač in QV stranske pragove
Slika

sedeže, ki imajo poleg električnega pomika tudi ogrevanje in to tudi na zadnjem delu. Alles original. Pa končno se bom vozil v ledru.
Slika
Slika

Ker pa sem včasih ko se takole raznežim malo smotan se tudi tokrat nisem izneveril samega sebe. Pozabil sem vzeti vse vratne tapete, ampak ni panike, ker mi bo dečko vse skupaj priložil k naslednji pošiljki ki prihaja čez dober mesec k meni domov.

LP Luka
A guy told me one time:" Don't let yourself get attached to anything you're not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel a heat around the corner."
Uporabniški avatar
CABBY
Vulvo
 
Prispevkov: 2548
Pridružen: Če Jan 26, 2006 12:01 pm
Kraj: Celje - pravo srce Slovenije
Avto: Alte Mercedes mit 4 ventil technik

OdgovorNapisal/-a samurai dne Če Sep 27, 2007 1:22 am

Kaj pa prednji odbijač ?
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

OdgovorNapisal/-a fritz dne Če Sep 27, 2007 2:51 am

ko se zbira kose skupi, je zmeraj lepo. ker na koncu nekaj rata.
cabby ti s tok nezn. pravi taljan. :D

lepo sanjaj. jutri pa u borbo. za lepsi jutri.
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

OdgovorNapisal/-a CABBY dne Če Sep 27, 2007 11:51 am

samurai napisal/-a:Kaj pa prednji odbija? ?

Za dobrih 1200 EUR sem bil prekratek da bi imel vse kar je bilo tam. Original 15" QV felge, zelo zelo redke 17" dvodelne ZENDER MILANO felge (serijsko samo na Q4), QV notranje plastike vse oblečene v usnje in z rdečimi šivi, pa en kup malenkosti. Ampak tip je bil ful faca in mi je kot darilo dal zraven ročko menjalnika od QV-ja torej usnje + rdeči šivi [smilie=wub.gif] .

Z odbijačem je pa tako. Navaden in QV se zelo malo razlikujeta, tako da bom jaz zaenkrat obdržal mojega, čeprav je njegov imel še šobe za pranje luči.

Dobro jutro po 13 urah spanja.
A guy told me one time:" Don't let yourself get attached to anything you're not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel a heat around the corner."
Uporabniški avatar
CABBY
Vulvo
 
Prispevkov: 2548
Pridružen: Če Jan 26, 2006 12:01 pm
Kraj: Celje - pravo srce Slovenije
Avto: Alte Mercedes mit 4 ventil technik

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne Če Sep 27, 2007 12:24 pm

ql avto,povej kako stopi to? ps: brez zamere samo največ avtov ob cesti sem videl 164 stk z odprto haubo:) naj ti vredu služi mafija voz 8)
Zadnjič spremenil 4m4t3r, dne Če Sep 27, 2007 9:07 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

OdgovorNapisal/-a besho dne Če Sep 27, 2007 3:33 pm

4m4t3r napisal/-a:ql avto,povej kako stopi to? ps: brez zamere samo največ avtov ob cesti sem videl 164 stk z odprto haubo:) naj ti vredu služi mafija foz 8)


to pa ti ne verjamem niti malo....da bi reku da kurijo olje to ja drugače pa alfa tera do kraja....
KER NIMAM DENARJA ZA VINJETO SE VOZIM Z JAHTO..
Uporabniški avatar
besho
Honda sucks
 
Prispevkov: 415
Pridružen: Po Jan 30, 2006 3:06 pm
Kraj: KOPER
Avto: Audi A3 s-line,vw Golf mk2 GTI

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 Van den BOSCH dne Če Sep 27, 2007 4:44 pm

dokler ne zariba na 5em cilindru ja :) sej poznamo te mopede :) ravno od celja do portoroža ne bi upal poln gas tiščat :)
rad tepem majhne otroke in Ĺženske z velikimi dojkami


Slika
Uporabniški avatar
kr3mn1 Van den BOSCH
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2640
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:07 pm
Kraj: Kranjcan - vsepovsod sam na babi ne

OdgovorNapisal/-a CABBY dne Če Sep 27, 2007 6:14 pm

kr3mn1 Van den BOSCH napisal/-a:dokler ne zariba na 5em cilindru ja :) sej poznamo te mopede :) ravno od celja do portoroža ne bi upal poln gas tiščat :)


Največji problem je na zadnjih treh cilindrih pri požarni steni. Veliko bolj se grejejo kot sprednji, ampak moja pri 315000 km še vedno vžge v prvem. Pije olje (7dcl) na 1500km ampak tut Honday tolk pije.
A guy told me one time:" Don't let yourself get attached to anything you're not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel a heat around the corner."
Uporabniški avatar
CABBY
Vulvo
 
Prispevkov: 2548
Pridružen: Če Jan 26, 2006 12:01 pm
Kraj: Celje - pravo srce Slovenije
Avto: Alte Mercedes mit 4 ventil technik

OdgovorNapisal/-a Davor80 dne Če Sep 27, 2007 6:17 pm

hahaha moj fiat pa 1l na 200 do 300km :lol: .
nc ne vem pa še to nism zihr
Slika
Uporabniški avatar
Davor80
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1406
Pridružen: To Mar 06, 2007 11:51 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: fiat tipo :-(

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne Če Sep 27, 2007 9:05 pm

besho napisal/-a:
4m4t3r napisal/-a:ql avto,povej kako stopi to? ps: brez zamere samo največ avtov ob cesti sem videl 164 stk z odprto haubo:) naj ti vredu služi mafija voz 8)


to pa ti ne verjamem niti malo....da bi reku da kurijo olje to ja drugače pa alfa tera do kraja....


veš da si ne zmišljujem mogoče slučaj ampak res vidim največ teh avtov ob cesti stat z odprto haubo..
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

OdgovorNapisal/-a samurai dne Če Sep 27, 2007 9:08 pm

4m4t3r napisal/-a:veš da si ne zmišljujem mogoče slučaj ampak res vidim največ teh avtov ob cesti stat z odprto haubo..


To ni nič takega, zaradi silne moči je treba pogosto preverjati, če ni nosilcev potrgalo 8) 8) 8)
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

OdgovorNapisal/-a CABBY dne Ne Sep 30, 2007 10:32 am

Evo pa se je premikalo včeraj cel dan.
Najprej vse narazen, potem napeljat elektriko za gretje zadnjih sedežev in potem montaža.
Slika

Vmes je bil še DOG party
Slika

in končni izdelek. Vse pa deluje BP. Ritke si grejejo tako spredaj kot zadaj.
Slika
Slika

Luka na nedeljsko jutro
A guy told me one time:" Don't let yourself get attached to anything you're not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel a heat around the corner."
Uporabniški avatar
CABBY
Vulvo
 
Prispevkov: 2548
Pridružen: Če Jan 26, 2006 12:01 pm
Kraj: Celje - pravo srce Slovenije
Avto: Alte Mercedes mit 4 ventil technik

OdgovorNapisal/-a fritz dne Ne Sep 30, 2007 10:39 am

glede na opravljeno delo, si si zasluzu eno kofe na gospodov dan.
zdaj pa lahko tudi zima pride.
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

OdgovorNapisal/-a $küll dne Ne Sep 30, 2007 2:17 pm

hudo
Uporabniški avatar
$küll
Tabornik
 
Prispevkov: 8833
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 3:02 pm
Kraj: Kolombanburg
Avto: Audi 80 competition + ///// Audi 80 CD 5E

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 Van den BOSCH dne Ne Sep 30, 2007 4:25 pm

sej sm za usnje do konca, pa za recaro pa za audi. sam tale zadnja klop je pa sanjska. še corrado nima tako izrazite!
rad tepem majhne otroke in Ĺženske z velikimi dojkami


Slika
Uporabniški avatar
kr3mn1 Van den BOSCH
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2640
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:07 pm
Kraj: Kranjcan - vsepovsod sam na babi ne

OdgovorNapisal/-a besho dne Ne Sep 30, 2007 5:22 pm

zadnja klop je skor identična kot pri seat leonu cupra.....
KER NIMAM DENARJA ZA VINJETO SE VOZIM Z JAHTO..
Uporabniški avatar
besho
Honda sucks
 
Prispevkov: 415
Pridružen: Po Jan 30, 2006 3:06 pm
Kraj: KOPER
Avto: Audi A3 s-line,vw Golf mk2 GTI

OdgovorNapisal/-a CABBY dne Ne Okt 14, 2007 6:30 pm

No projekt se nadaljuje.
Samurai je z vsem svojim znanjem še enkrat dokazal da je zares odličen ličar in mi pobarval odbijača in pragove. Par smetk in ostale malenkosti bova poštimala s časom.

ANDREJ HVALA ŠE ENKRAT
No ker pa je bil danes lep dan sem se odločil počasi zadevo sestavit. Najprej sem navsezgodaj šel v trgovino s šraufi maticami in podložkami in zamenjal vse stare prerostane šraufe z novimi. Cena 1,14 EUR. :lol: Cilj današnjega dela je bila montaža sprednjega odbijača. Kako pa bo vse skupaj izgledalo z novimi lučmi pa le kot improvizacija. Potrebno je zamenjati konektorje s starih luči. Sledi tekom tedna. Da pa ne boste cel čas govorili o slabostih italijanov, pa dokaz kako izgleda karoserija pod 15 let starim pragom, ki je cel čas izpostavljena pesku, snegu, soli, dreku, blatu in podobnem. Mislim da komentar ni potreben. Karoserija je [smilie=thumbsup.gif] .
Slika
Slika
Slika
Slika

Hasta la vista baby
A guy told me one time:" Don't let yourself get attached to anything you're not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel a heat around the corner."
Uporabniški avatar
CABBY
Vulvo
 
Prispevkov: 2548
Pridružen: Če Jan 26, 2006 12:01 pm
Kraj: Celje - pravo srce Slovenije
Avto: Alte Mercedes mit 4 ventil technik

OdgovorNapisal/-a samurai dne Po Okt 15, 2007 12:01 am

CABBY napisal/-a:
ANDREJ HVALA ŠE ENKRAT


no problemos amigo :wink: , me boš pač en giro di Celje peljal ko bo machina končana 8)
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne Po Okt 15, 2007 11:04 am

samurai napisal/-a:
4m4t3r napisal/-a:veš da si ne zmišljujem mogoče slučaj ampak res vidim največ teh avtov ob cesti stat z odprto haubo..


To ni nič takega, zaradi silne moči je treba pogosto preverjati, če ni nosilcev potrgalo 8) 8) 8)


haha dobra :D
ps:z usnjem je zakon videt!
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

OdgovorNapisal/-a CABBY dne Če Nov 01, 2007 9:02 pm

Moje kleparske sposobnosti.
Potrebujete:
1. krep papir
2. rjuha
3. mal papirja
4. krožni brusilnik
5. cink spray
6. sušilnik za lase
7. plastičen stol

Najprej zaščitimo vse dele ki jih ne bomo brusili ali jih kakorkoli drugače obdelovali, potem vzamemo kotni brusilnik in zbrusimo dol vso rjo in potem si po 4-ih nanosih cink spraya rečemo "No do spomladi bo OK." Potem pa bodo delo vzeli v roke profesionalci.

Slika

Slika

LP Luka
A guy told me one time:" Don't let yourself get attached to anything you're not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel a heat around the corner."
Uporabniški avatar
CABBY
Vulvo
 
Prispevkov: 2548
Pridružen: Če Jan 26, 2006 12:01 pm
Kraj: Celje - pravo srce Slovenije
Avto: Alte Mercedes mit 4 ventil technik

OdgovorNapisal/-a samurai dne Pe Nov 02, 2007 3:02 am

Lol CABBY, rja se ne odstranjuje s kotnim brusilnikom ali flexom po domače, temveč z scoth brite, oziroma krtačo za odstranjevanje rje (površinske seveda, da ne bo pomote) za na vrtalni stroj. Razlog: flex poleg odstranitve rje poškoduje tudi plpčevino, medtem ko krtača ne poškoduje pločevine. Zapomni si to :wink:

ps Zdej ti moram pa barvo prinesti, da boš tole še malo pozeleniral :lol:
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

OdgovorNapisal/-a fritz dne Pe Nov 02, 2007 4:20 am

vidis ce bi mene prasal bi ti povedal isto.

(mijeandrejtopovedalprejkottebi.press)
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

OdgovorNapisal/-a CABBY dne Pe Nov 02, 2007 2:21 pm

samurai napisal/-a:Lol CABBY, rja se ne odstranjuje s kotnim brusilnikom ali flexom po doma?e, temve? z scoth brite, oziroma krta?o za odstranjevanje rje (površinske seveda, da ne bo pomote) za na vrtalni stroj. Razlog: flex poleg odstranitve rje poškoduje tudi plp?evino, medtem ko krta?a ne poškoduje plo?evine. Zapomni si to :wink:

ps Zdej ti moram pa barvo prinesti, da boš tole še malo pozeleniral :lol:


Hvala za nasvete, me je že sosed (upokojeni klepar pri 25 letih) :lol: nekaj podučil o tem, ampak tako ali tako se bo večji del te pločevine spomladi rezal ven, tako da mislim, da neke velike škode nisem naredil, sem pa za nekaj časa zajezil širjenje rje.............vsaj mislim.

P.S.: Za barvo bom pa prav vesel, če jo še imaš kaj na zalogi, da si malce popenzlam tole sivino.

LP
dr. ing. Klepar Luka :lol:
A guy told me one time:" Don't let yourself get attached to anything you're not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel a heat around the corner."
Uporabniški avatar
CABBY
Vulvo
 
Prispevkov: 2548
Pridružen: Če Jan 26, 2006 12:01 pm
Kraj: Celje - pravo srce Slovenije
Avto: Alte Mercedes mit 4 ventil technik

OdgovorNapisal/-a CABBY dne So Dec 01, 2007 9:08 pm

No takole.
Postopek kleparije je končan.
Gremo pa od začetka.
Najprej je bilo tole. Očitno so Italijani pozabili pocinkati en košček avtomobila.
Slika
No ko smo zbrusili vso rjo dol, sem ugotovil, da škoda sploh ni velika, da pa nismo pustili gole pločevine smo jo zaščitili s cink sprayem. Kako je to izgledalo pa v naslednjih slikah.
Slika
No in potem je klepar vzel v roke varilni aparat in kos kovine in zadeva je izgledala takole.
Slika
Slika
Od tu naprej pa sledijo moje ličarske sposobnosti. Torej najprej pobrusili odvečno kovino, potem zaščitili s cink sprayem in začelo se je kitanje. Trenutno stanje je: pokitano in ošmirglano in še majhen nanos cinka. Jutri gre zadeva v brizgalni :lol: kit. Kaj naj rečem, glede na svoje sposobnosti sem z doseženim videzom več kot zadovoljen. Bom pa povabil Andreja na obisk, tako da mi še profesionalec poda svoje mnenje.
Slika
Slika

LP Luka
A guy told me one time:" Don't let yourself get attached to anything you're not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel a heat around the corner."
Uporabniški avatar
CABBY
Vulvo
 
Prispevkov: 2548
Pridružen: Če Jan 26, 2006 12:01 pm
Kraj: Celje - pravo srce Slovenije
Avto: Alte Mercedes mit 4 ventil technik

OdgovorNapisal/-a samurai dne So Dec 01, 2007 9:28 pm

Pripravi play station - že prihajam :lol: :lol:
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ostali projekti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov