Volvo 240 Super polar

Podforum za opise večjih predelav, obnov in restavriranj ostalih vozil (Seat, Škoda, BMW, Mercedes-Benz, Porsche, ...)

Volvo 240 Super polar

OdgovorNapisal/-a eugene dne Pe Dec 11, 2015 11:10 am

Konec poletja sem en dan bil pri kolegu na črnem kalu in miu pravi da je gor v vasi parkiran en star volvo že ene dve leti. Jaz sem bil takoj za to da se gre pogledat.

Slika

Šlo se je za 240 oziroma 245 Super polar. Polarji in super polarji so bli delani izključno za taljanski trg proti koncu proizvodnje določenega modela. Obvezno karavan, z 2.0 namesto 2.3 motorjem zaradi italjanskega davka na kubaturo in naloudani z opremo. Super polar še bolj kot polar. Ta ima usnje, gretje sedežev, 4x el šipe in el ogledala, centralno zaklepanje, klimo, ABS, servo in zaporo difa (t.i. detroit locker). Barva je naka zelenomodra metalik.

Avto je stal ker je bil razbit spredaj desno ker je mulc proval zrušit steber v Tušu v Kopru.

Slika

Moral sem ga imet!

Kos mo klicali lastnika oz njegovega bratranca, ki je zadnji vozu avto ni blo govora o prodaji, češ da je avto bil od nonota in nevam kaj ( kar se je kasneje izkazalo za laž) in da ga misli popravit. Ampak jaz nisem cedu in utrujal kolegu naj dobi cifro od lastnika. Mine masec in res dobimo cifro. Lastnik reče da bo govoru z bratrancem in mu da ultimat en mesec da avto vsaj začne rihtat. Po enem mescu zopet kličem in pade odločitev da avto gre v prodajo ampak , je polek mene še en interesent, nek volvofahrermiroizvelenja, ki mu je avto pomagal kupit pred nekaj leti in mu je obljubu, da ga obvesti ko bo šel v prodajo. Dobim jaz po volvo vezah cifro od tipa iz ve. ga kličem in mu pravim, da se zanimava za isti avto in da naj mi ne hodi v zelje( čeprav v bistvu jaz njemu hodim v zelje :mrgreen: ) in da kaj se nebi kaj zmenla med sabo, da si ne višava cene in ga vprašam kolko misli ponudit. Tip ni neki ful navdušen nad mano in je precej skop z info in se dela đžeka češ da ni njemu ni problem (???). OK. Gre se za to da kdo ponudi več. kličem lastnika ( fulzaseden nimacajtadirektor in pravi da bo avkcijo urejal njegov bratranec ( ta ki je zadnji vozu avto). Kličem tega in ta začne stiskat za dnar in da kolko so tej polarji vredni ( 2k+ itd) in da naj konkretno povišam svojo prvo ponudbo ( 500E). Zdaj ne vem več kaj nardit, ker keš je itak zmeraj problem pri meni. Ampak ta avto MORA bi moj! [smilie=zeppelin.gif] Pokičem na okoli in si zagotovim nekaj posojil pri familji ter ponudim res neumnih 1700E. Potem čakam kaj bo in mi javijo da sem srečni izžrebanec. [smilie=zeppelin.gif]
Seveda hočem avto prej preizkusit in do bim ključe. En večer se odpeljem gor z rezervno baterijo jo priklopim parkrat zaverglam in brum. Avto vžge in dela lepo ko singerica. Hladilnik nima vode in to me malo skrbi. Zato po par dneh ko čakam na prepis grem še enkrat gor in dotočim vodo nov bencin in pustim avto delat neki kako uro. Se prepričam da avto nima prebitega tesnila in najdem neki puščanja na hladilniku , ki pa se čudežno umiri ko se avto segreje. ?? Tudi dima iz avspuha ni in tisto malo emulzije , ki se je nabralo zaradi kondenza na čepu od olja zgine. Avto na začetku neki pokašljuje ob dodajanju gasa ampak čez čas , ko se vse segreje je doooosti boljše. S tem sem zadovoljen in se zmenim točno za prepis. vmes še avto zvlečem do kolega in ga začnem razstavljat in klepat kolkortolko na mesto , da ga pripravim za pot domov. Treba je bilo potegnit ven vezno, notranji blatnik in poklepat blatnik. Roka je bla zelo zvita ampak sem jo uspel poravnat v par mm s pomočjo preše na delu. Za luč se zmenim z drugim volvašem, ki ima ene rabljene.

Slika

Slika

Pride dan prepisa (včeraj) in se dobiva z lastnikom. na okencu mu rečem da je dnar v kuverti, da pa sem na kupoprodajno napisal manjši znesek (1200) ker sem rekel ženi da bom dal tolko in da še za to mi je težila. :mrgreen: Tip seže v kuverto vzeme kar je drobiza ( cca200e) in mi vrne ter pravi nak ji kaj kupim. :shock: . :D Naredimo prepis se mu lepo zahvalim in mi usput pove še pravo zgodovino avta. Da ga je kupu pred leti od nekega pilota iz sečovelj, ki ga je kupu novega v trstu. Da je bil ful ohranjen in da je lastnik jokal za njim. V tem času , da se družu z tem volvofahrerejemizvelenja in se je nakoliko zagrel za volvote. Ta da se je sedaj precej užalu ker je meni prodal avto in ne njemu. :twisted: Avto da niti ne pije dosti 8-10 na 100km. On ga je garažiral in da vse kozmetične poškodbe, lak ki se lušči na vratih, letvica ki manka itd, da so posledica zanemerjanja s strani bratranca, ki ga je zadnji vozu.

In to je zgodba Super polarja iz črnega kala. Ima 300.k km je praktično brez rje- ker je volvo te kasnejše letnike res na debelo cinkal in je MOJ !
:mrgreen:


Avto je še pri kolegu ( papiju) je na grobo poklepan. Upam da danes dobim luč in jutri pripeljem žval domov. Za zdaj ga bom na debelo pokital, špricnu z sprejem v podobni barvi, spravu v vozno stanje, menjal gume in registriral. V prihodnje mislim menjat vezno blatnik in odrezat in povarit nov kos notranjega blatnika , ki je bil zmečkan. Nato peljat ličarju da mi sanira kar je potrebno. Za kose čakam kaj bo z enim, ki naj bi šel v kose da poberem dol kar rabim. Spet preko neke volvo naveze iz slovenije. Kosov ni lih na pretek, ker je avtov v slo res za peščico za razliko od golfov.
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: Volvo 240 Super polar

OdgovorNapisal/-a eugene dne Pe Dec 11, 2015 11:28 am

Če bi prej spoznal volvote ne bi verjetno nikoli začel z Vwji. Tako dobri so mi.
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: Volvo 240 Super polar

OdgovorNapisal/-a strme dne Pe Dec 11, 2015 1:10 pm

Čestitam, hudo.

In tistih 200 res nameni ženi :wink:
bolje vrabec na strehi, kot Lovrenc na Pohorju
Uporabniški avatar
strme
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 915
Pridružen: Pe Feb 13, 2009 10:03 am
Kraj: Vače
Avto: GOLF l

Re: Volvo 240 Super polar

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Pe Dec 11, 2015 1:27 pm

[smilie=beer2.gif]
tadruzga maš še? se kej dogaja z njim al čaka na boljše cajte?
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Volvo 240 Super polar

OdgovorNapisal/-a eugene dne Pe Dec 11, 2015 1:51 pm

V šprickitu kar je blo za sanirat. Ko se otopli dam neki barve. Zdaj enkrat bom pa motor razkosal. Zdaj ko je ta pri bajti in bo služu koit family wagen bom lahko onega bolj za sceno naredu. Kar pomeni predvsem nižje in pustu bom original mašino samo ščiščeno k- jeta in kako portanje. Vprašanje je kaj bom z golfom naredu. :oops:
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: Volvo 240 Super polar

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne Pe Dec 11, 2015 9:10 pm

čuj si ko moj kolega nor na volvote :D ima R volvota 97 letnik karavan uvozo ga iz nemčije..potem eno 850 t5..nek volvo coupe..itd itd haha drugač so ti volvoti majka isto kot audiji teh letnikov zato veš zakaj me ne prepričajo ravno vw-i..vso srečo želim pa če boš hoto kontakt od kolega mi javi on ma dosti veze v volvo sceni in še v avto trgovini dela.. :wink:
THATS ME---->>>> THATS ME

d(>_<)b Was ist besser als sex? Audi V sechs!!!
Audi 80 Cabrio 2.8 & Audi A6 c4 2.5 TDI d(>_<)b
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

Re: Volvo 240 Super polar

OdgovorNapisal/-a eugene dne So Dec 12, 2015 8:34 pm

Danes sem vzel preizkušnjo in šel po avto. Zmontiral sem luč nekoliko poklepan blatnik in pričvrstu za silo odbijač.

Slika

Sem mislu da je neki narobe z smerniki ker se je skozi neki oglašal rele za smernike čeprav tej niso bli vklopljeni. in to prav živčno z dvojno hitrostjo. Štartam proti kopru in se pripasam in vidi ti čudo nadležni zvok izgine. Pizde švedske.

Slika
Slika
Slika
Slika

Od zven je bolj bogi tako da bi blo potrebno eno poliranje ker je cel od overspraja od neke barve. pa ličarija kjer je bil razbit in na obojih levih vratih kjer se lušči lak.
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: Volvo 240 Super polar

OdgovorNapisal/-a eugene dne So Dec 12, 2015 8:36 pm

ampak notri je pa bomba:
Slika

Vozi se dobro. pač ladja na kolesih. Čisto drugi svet napram GTIja. Visok, mehek, odoben in počasen. Mulc je navdušen.

Super je. :D
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: Volvo 240 Super polar

OdgovorNapisal/-a piko dne Ne Dec 13, 2015 12:54 am

To ma pogon zadaj?
Uporabniški avatar
piko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 1:50 pm
Kraj: žiri
Avto: MB C220cdi, VW Scirocco II

Re: Volvo 240 Super polar

OdgovorNapisal/-a eugene dne Ne Dec 13, 2015 2:53 am

Valda. Ameriška toga prema dana 30.
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: Volvo 240 Super polar

OdgovorNapisal/-a BureK dne Ne Dec 13, 2015 11:52 am

Bojo problemi prit iz Vukojebine, ko zapade snegh :D

srečno vožnjo [smilie=auto.gif]
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Volvo 240 Super polar

OdgovorNapisal/-a test dummy dne Po Dec 14, 2015 12:03 am

ne bo hudih problemov na snegu, imel 244 in je šel avto po snegu z dobrimi gumami ko šus, sploh če je bil zadaj naložen.

Odličen avto
Uporabniški avatar
test dummy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 485
Pridružen: To Jun 29, 2010 1:24 am
Kraj: lj
Avto: vw VR6

Re: Volvo 240 Super polar

OdgovorNapisal/-a eugene dne Po Dec 14, 2015 1:04 am

Ma tu na primorskem se mi ni lih treba bat snega. je pa res da ko zapade tisti centimeter ful težko pridem ven iz te grape.

Sem pa danes še nekrat razstavu sprednji karaj in boljše poklepal vezno. zdaj desna luč cilja ravno. sem pa provizoriš montiral kladilnik iz 145 ker je ta puščal zaradi korozije. Ne moreš verjet da paše u nulo čeprav je medeninast in ima čisto druge pritrditve.
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: Volvo 240 Super polar

OdgovorNapisal/-a Fleko dne So Jan 09, 2016 12:13 am

eugene napisal/-a:Sem mislu da je neki narobe z smerniki ker se je skozi neki oglašal rele za smernike čeprav tej niso bli vklopljeni. in to prav živčno z dvojno hitrostjo. Štartam proti kopru in se pripasam in vidi ti čudo nadležni zvok izgine. Pizde švedske.

Haha, enaka fora je tudi na v40 narejeno :lol:

Drugače pa huda zgodba :!:
Get LOW - no matter HOW
Uporabniški avatar
Fleko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 388
Pridružen: So Jul 30, 2011 6:19 pm
Kraj: okolica Domžal
Avto: Bavarc

Re: Volvo 240 Super polar

OdgovorNapisal/-a punto2dark dne Ne Jan 31, 2016 8:03 pm

Volvo je, karavan je, barva je, sam je 740
Slika
in bog vam bode pomagal
Uporabniški avatar
punto2dark
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 95
Pridružen: So Apr 24, 2010 9:30 pm
Kraj: N.Gorica
Avto: Fiat Punto :) + VW Hrošč


Vrni se na Ostali projekti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov