Golf 2 GTI 1.8 16V Cuka in trokira

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

Golf 2 GTI 1.8 16V Cuka in trokira

OdgovorNapisal/-a damacgti dne Sr Maj 29, 2013 12:25 am

Pozdravljeni:Imam problem,da se je pojavila na avtu problematična zadeva,da,ko avto teče v prostem teku npr.v križišču na semaforju občasno ugasne,kot bi obrnil ključ,če pa že ne pa takoj,ko spelješ naredi kakor,bi zmanjkalo bencina,tudi med vožnjo trokira(včasih ja včasih ne)je pa zanimivo,da je vse skupaj najbolj izrazito pri hladnem motorju in po tem,ko avto crkne in ga ponovno vžgem narastejo obrati do 4000 rpm,se je pa hiba dejansko pojavila čez noč ne postopoma.Zunanja bencinska pumpa ima za sabo cca.15000km original boscheva notranja v rezervoarju pa je menjana kakšne 3 leta nazaj.Če ima kdo kakšno idejo bo dobrodošla gre pa za tip motorja PL.Lep pozdrav.
Living with the gti is better.
Uporabniški avatar
damacgti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Okt 25, 2009 2:22 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW Golf 2 GTI 1.8 16V

Re: Golf 2 GTI 1.8 16V Cuka in trokira

OdgovorNapisal/-a BureK dne Sr Maj 29, 2013 2:38 pm

Lambda sonda, ker ima KAT ? mogoče ?
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Golf 2 GTI 1.8 16V Cuka in trokira

OdgovorNapisal/-a no_name dne Če Maj 30, 2013 12:16 am

Na glavi od KE-jetornic imaš konektor pri LMM ki računalniku daje pozicijo lopute.
Notri je en potenciometer...
Stakni konektor dol, mehansko očisti kontakte. Lahko je tam...
Babooni so med nami !
Uporabniški avatar
no_name
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1029
Pridružen: To Nov 24, 2009 9:48 pm
Kraj: Lesce
Avto: VW Golf 4 var. TDI 4mot., VW Corrado 16V

Re: Golf 2 GTI 1.8 16V Cuka in trokira

OdgovorNapisal/-a damacgti dne Če Maj 30, 2013 2:01 am

Katalizator je odstranjen že kar posedujem tega ventilerja,lambda sonda pa bi znala biti sumljiva,ker,če se ne motim je gor še originalna,konektorji na jet-u pa so bili res oksidirani vendar po čiščenju avto ne kaže razlike.
Living with the gti is better.
Uporabniški avatar
damacgti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Okt 25, 2009 2:22 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW Golf 2 GTI 1.8 16V

Re: Golf 2 GTI 1.8 16V Cuka in trokira

OdgovorNapisal/-a BureK dne Če Maj 30, 2013 12:47 pm

meni je trokiral ko sem imel skurjeno lambdo od nekega "močnega" octane-boosterja. se mi pa ni ugašal...je pa trokiral pa si ga pohodu malo pa je nehal..pa pol začel spet pozneje. boooo

verjamem, da bi marsikdo znal odpravit tvoje težave, če bi mu peljal avto da si ga ogleda v živo :wink:
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Golf 2 GTI 1.8 16V Cuka in trokira

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne Če Maj 30, 2013 6:18 pm

BureK napisal/-a:meni je trokiral ko sem imel skurjeno lambdo od nekega "močnega" octane-boosterja. se mi pa ni ugašal...je pa trokiral pa si ga pohodu malo pa je nehal..pa pol začel spet pozneje. boooo

verjamem, da bi marsikdo znal odpravit tvoje težave, če bi mu peljal avto da si ga ogleda v živo :wink:

enako na golfu 3 1.4 bencinar. odklopu sondo in je deloval BP (kot pač deluje brez sonede----->poraba [smilie=zeppelin.gif] )
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: Golf 2 GTI 1.8 16V Cuka in trokira

OdgovorNapisal/-a damacgti dne So Jun 01, 2013 12:27 am

Hja zadeva se močno stopnjuje danes sem bil v Ribnici na dolenjskem že na poti tja sem mislil,da bo potrgalo nosilce motorja,na poti nazaj pa sem se dobesedno ne pripeljal ampak privlekel v Novo mesto,dokler držiš nek zmeren gas je kolikor toliko O.K. ko pa spustiš stopalko o.z. ustaviš v križišču se pa začne avto obnašat,kot bi imel 17 konjev.Sem se pa danes naročil pri dohtarju za gti-je tako,da enkrat v naslednjem tednu izvem kaj se z avtom dogaja,ko bo rešeno javim kaj je bilo narobe.L.P.
Living with the gti is better.
Uporabniški avatar
damacgti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Okt 25, 2009 2:22 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW Golf 2 GTI 1.8 16V

Re: Golf 2 GTI 1.8 16V Cuka in trokira

OdgovorNapisal/-a damacgti dne Če Jun 13, 2013 1:35 pm

Končno sem našel čas,da javim kaj je morilo avto.Sicer bilo je več stvari v glavnem so bile krive vakum cevke,ki so bile zaradi preperelosti potrgane,oksidirani kontakti na senzorju na loputi itd.sicer pa je vse skupaj okrog motorja kar se tiče cevi in inštalacije vključno s senzorji precej ubogo(posledica,ker sem avto sestavljal pri človeku,ki mi je avto prodal in me je neumorno priganjal,če sem že,če bom kmalu,kdaj bom fertik,maš še velik,je že...)tako,da ni bilo časa temeljito in natančno montirat inštalacije in podobnih zadev.Mi je pa mehanik svetoval,da zamenjam komplet,kar se tiče vakum sistema,ne vem pa kje bi se dalo dobit ta komplet.L.P.
Living with the gti is better.
Uporabniški avatar
damacgti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Okt 25, 2009 2:22 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW Golf 2 GTI 1.8 16V


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov