Napaka v menjalnikih od 1.2 in 1.4 motorjev

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

Napaka v menjalnikih od 1.2 in 1.4 motorjev

OdgovorNapisal/-a bfranc dne Sr Jun 26, 2013 9:39 pm

Tole temo odpiram za vse lastnike 1.2 in 1.4 tdi motorjev, letnik izdelave 2008.Avtomobil na katerem je bila napaka pri sestavljanju menjalnika v tovarni je Škoda Fabia II 1.4 TDI PD l.2008.Po informacijah so te menjalnike vgrajevali tudi na 1.2 motorje - Polo,Ibiza, skratka VAG koncern.


Težava se je pojavila naenkrat, ko sem prestavil v vzvratno in speljal, po prevoženih par metrih je močno počilo in takrat sem ostal brez pogona.Prestave od 1. do 5. so delale brez težav, rikverc je samo delno deloval, slišati je bilo škrtanje.

Po odprtju menjalnika ni bilo videti nič narobe,le en zobnik je bi malo znucan ob robu.Sinhroni in vilice so bile cele.Vse prestave so normalno premikale zobnike.Po sestavitvi menjalnika in probni vožnji je takoj začelo škrtat, v ročici se je čutilo, da se zobnik premakne in ne ostane na mestu.Tudi, če sem poskusil zadržat ročico, se je čutilo, da se zobnik premakne in nato premakne še ročico.
Po ponovnem odprtju menjalnika, in pregledu sheme od te vrste menjalnika, sem opazil da je zobnik od vzvratne obrnjen okoli - torej, na eni strani je puša, katera ima vlogo, da zadrži zobnik na mestu, ko se prestavi v vzvratno, na drugi strani ni nič.Vlogo kam se lahko upre zobnik je prevzela vilica in zobnik tretje prestave.Zanimivo mi je bilo, da je puša dolga 16mm in prav toliko je manjkalo od zobnika do skrajnega roba, kjer naj bi se zobnik naslonil.Torej, rešitev težave je bila, da obrnem zobnik v pravo smer, vse skupaj sestavim in probam.In lahko potrdim, da menjalnik deluje, kot da ni bilo nič narobe.

Slika sheme, zobnik št. 24, puša na levi, pri meni je bila na desni.
Slika

Toliko kolikor je uničenega se je naslonil zobnik vzvratne na drugega, zraven je zobnik tretje prestave, kjer je tudi videti poškodbe, zobnik vzvratne se premika od leve proti desni.
Slika

Zobnik vzvratne in vodilo, tako naj bi bil pravilno obrnjen.
Slika
Do tukaj vmes se je premaknil zobnik, ker ga ni ustavila puša, spodnji mali je zobnik je vzvratna.
Slika
Vilica, vidne poškodbe
Slika

Skratka, zadeva je bila narobe sestavljena že v tovarni, res da je to težko verjeti, samo ko pogledaš osebno v menjalnik in primerjaš shemo z dejanskim stanjem in preveriš do kod se lahko premakne zobnik, vidiš, da nekaj ni v redu.Sam bom probal zadevo prijavit v matično tovarno Škoda, da vidim, če in kako se bodo odzvali.

Ima mogoče kdo kakšno mnenje, podobno težavo?
Uporabniški avatar
bfranc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 266
Pridružen: Po Avg 06, 2012 2:54 pm
Kraj: Kompolje/Dobrepolje
Avto: Škoda Octavia II 1.9 tdi DSG

Re: Napaka v menjalnikih od 1.2 in 1.4 motorjev

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne Pe Jun 28, 2013 9:39 pm

pa kaj ti si prvi lastnik avta? mogoče pa je že kaki "maister"pred tabo to mel odprto :)
THATS ME---->>>> THATS ME

d(>_<)b Was ist besser als sex? Audi V sechs!!!
Audi 80 Cabrio 2.8 & Audi A6 c4 2.5 TDI d(>_<)b
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

Re: Napaka v menjalnikih od 1.2 in 1.4 motorjev

OdgovorNapisal/-a bfranc dne So Jun 29, 2013 8:08 am

Evo in glih taki odgovor sem že slišal.Avtomobil je bil prej v lasti Panvite, jaz sem drugi lastnik, menjalnik pa sigurno ni bil razdiran, ker ni bilo videt nobene praske na vijakih.
Uporabniški avatar
bfranc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 266
Pridružen: Po Avg 06, 2012 2:54 pm
Kraj: Kompolje/Dobrepolje
Avto: Škoda Octavia II 1.9 tdi DSG


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

cron