1.8 TD 90KM "ne vleče"

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

1.8 TD 90KM "ne vleče"

OdgovorNapisal/-a vw92 dne Ne Avg 18, 2013 2:00 pm

Pozdravljeni!

Iskreno se vnaprej opravičujem za odpiranje take teme na favdlu, vendar nujno nujno potrebujem pomoč, ker na lastnem forumu še nisem dobil konkretnega odgovora! Če tema ne sme biti tu, jo kar izbrišite, bom razumel.

Vozim forda mondea mk2 letnik 1998, 1.8 TD 90KM. Pojavila se mi je težava da avto ne vleče kot je prej. Bili so menjani vsi filtri, olje, odklapljal sem luftmeser in vozil brez njega toda use je isto. Avto zgubi moč v hrib, ni zaznati turbo luknje, katera je prej bila prisotna in avto je kar dobro potegnil kljub govoricam da ne gre nikamor itd..avto sicer ne kadi, niti sivo niti belo niti črno, nič..deluje vse lepo gladko, samo moči nima pa da ga j....... :?

Prosim če mi lahko pomagate če se kdo spozna take težave, saj trenutno nisem doma v Sloveniji da bi lahko šel k mehaniku in poštimal zadevo.

Lp
Golf mk4 03' 1.9 SDI
Uporabniški avatar
vw92
Novinec
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe Okt 07, 2011 12:37 am
Avto: 2.0i-VTEC

Re: 1.8 TD 90KM "ne vleče"

OdgovorNapisal/-a bfranc dne Ne Avg 18, 2013 3:14 pm

Na lucas pumpi ti je prebilo membrano, katera ima vlogo, da ko naraste pritisk v turbini poveča dotok nafte na šobe.Če boš snel črno cev iz ohišja membrane na pumpi, katera pride iz turbine na pumpo, boš imel notri polno nafte.
Strošek menjave te membrane je bil pri meni takrat 8.000 takratnih tolarjev, sem pa delal sam, ni pa potrebno podreti pumpe.Samo pazit moraš, da daš na isto mesto vijak, ki blokira to membrano.

Je pa to ohišje na prvi strani pumpe, en krog velik cca.3cm na sredini pa je en vijak.Oziroma ti svetujem, zapel do Jelena na Gomilsko in ti bo menjal.

Aja, pa preberi kaj mi piše v podpisu, pa boš vedel kolk problemov mi je dal ta 1.8 td motor.
Uporabniški avatar
bfranc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 266
Pridružen: Po Avg 06, 2012 2:54 pm
Kraj: Kompolje/Dobrepolje
Avto: Škoda Octavia II 1.9 tdi DSG

Re: 1.8 TD 90KM "ne vleče"

OdgovorNapisal/-a vw92 dne Ne Avg 18, 2013 6:40 pm

No to pa je hiter in strokoven odgovor, to sem potreboval. Hvala vam. Torej jaz mislim da sem našel to ohišje in je sicer s prednje strani pumpe premera 3cm, kot ste rekli, črna cev pa prihaja z desne strani. Cev sem potegnu dol vendar nafte ni nič. Cev je suha. :? Če bi znal kako se sliko da gor, bi vam pokazal. A je možno da je kaj drugega, kot vidim ste imeli tudi vi v lasti tega smrdljivca?
Golf mk4 03' 1.9 SDI
Uporabniški avatar
vw92
Novinec
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe Okt 07, 2011 12:37 am
Avto: 2.0i-VTEC

Re: 1.8 TD 90KM "ne vleče"

OdgovorNapisal/-a bfranc dne Ne Avg 18, 2013 7:20 pm

Kot prvo ne me vikat, ker to sovražim.Kot drugo, sam sem imel napako v tej membrani, če ne druzga, se je zamašila šoba ki je za to membrano.Sem imel velike probleme z tem in ko sem to popravil, je avto delal kot mora.Sem imel primer, ko sem šel na Janče, kjer sem moral ustavit na klancu in pol ne spelat pa da ga jeb*m.Pa da ni avto šel nikamor v klanec, če je bila vklopljena klima.
Poglej še,če ni počena/preperela ta črna gumasta cev in tam uhaja tlak turbine, ker to dvoje je povezano kot rit in srajca.Ne priporočam, da vrtiš tisti vijak na sredini, ker pol bo samo še slabše.Boljš da se malo pomatraš in nekak prilezeš domov in pol popravljaš.
Sam pa tega smrdljivca ne maram več, trikrat so me vlekli domov, zmetal notri denarja za skoraj celo takratno vrednost avtomobila(takrat je bil vreden okol 2.500 eur) in nazadnje poklical vleko in čao bela.

Edina dobra stvar je bila resnično majhna poraba, ter prostornost in udobje karavana, sploh ker je bil uvožen iz Nemčije in delan takrat po naročilu kupca.

Aja, pa enkrat mi je crknil ventil za nafto za ugasnit motor na pumpi - da sem ga zamenjal, sem moral dol sneti pumpo, ker je na njem kovinska zaščita, ker so Fordovi strokovnjaki pogruntal, da lahko kljub kodni zaščiti motorja, le tega prižgeš, če potegneš + žico direkt iz akumulatorja in priklopiš na ta ventil, pa še to ni vse, skupaj sta bila povezana dva ista ventila.
Res, kapo jim dol.
Uporabniški avatar
bfranc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 266
Pridružen: Po Avg 06, 2012 2:54 pm
Kraj: Kompolje/Dobrepolje
Avto: Škoda Octavia II 1.9 tdi DSG

Re: 1.8 TD 90KM "ne vleče"

OdgovorNapisal/-a vw92 dne Ne Avg 18, 2013 8:19 pm

Bom že nekako počasi prišel v petek dol, mislim da bo že zdržal 400km v takem stanju..edino kar še sumim da je narobe, je zihr kakšna cev šla in vleče zrak tako da turbina sploh ni pod tlakom in se sploh ne zavrti, ker drugega ne vidim kaj bi lahko bilo narobe. Egr ventil sm mislu raskopavat ampak je nek čuden, pojma nimam kak pa kaj. pa še nevem če ima kakšnega vpliva na to..Uglaunem js sm z avtom do zdaj zadovoljen..kupil sem ga pred 3 mesci takoj naredil servis vse filtre, olje dal formula f 5W-30, zamenju šipke stabilizatorja, nafilu klimo in sam tankam pa peljem..avto je kar se tiče udobnosti in pa predvsem porabe pravi mali šparovček..poraba konstantno 6l, vožnja pa tam 130km/h 3000obr..ko prečkam karavanke pol pa ga vedno pritisnem do doma kolikor se le da hehehe..uglaunem v dosedanjih 3 mescih in 8000 prevoženih km je avto res za pohvalt..no zej mu je malo tole zbilo ugled ampak se bo že nekak rešilo..

Zanima me sam če veš če je kje na primorskem ali pa nekje na relaciji koper-ljubljana dober mehanik ki se razume v take forde, ker to bi moral v soboto popraviti, ker u nedeljo že laufam nazaj za avstrijo. Tako da bi res potreboval enega zanesljivega mehanika ki bi vedu kaj je na stvari..
Golf mk4 03' 1.9 SDI
Uporabniški avatar
vw92
Novinec
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe Okt 07, 2011 12:37 am
Avto: 2.0i-VTEC


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov

cron