Dvotaktol v nafto?

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

Dvotaktol v nafto?

OdgovorNapisal/-a Goti dne Če Avg 22, 2013 1:25 pm

Na raznih nemških forumih sem zasledil, da pobje v nafto dodajajo dvotaktol v razmerju nekje 1:200, ker naj bi bila novodobna nafta precej manj mastna od nekdanje. Menda mašina lepše lavfa in se pumpa manj obrablja ... So pa to menda pogruntali vozniki renaultov, ki jim je zaradi presuhe nafte in slabih ležajev v pumpi crkovalo vse po spisku.

A kdo kaj ve o tem, je kdo že probal?
Uporabniški avatar
Goti
Šverca božje aktovke
 
Prispevkov: 2394
Pridružen: To Feb 28, 2006 11:56 am
Kraj: Ljubljana/Prevalje
Avto: Tolsti šved - xc90

Re: Dvotaktol v nafto?

OdgovorNapisal/-a luka32 dne Če Avg 22, 2013 1:26 pm

Jaz pri golfu 4 nisem opazil neke razlike. Pomoje se to opazi pri bolj zdihanih mašinah.
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: Dvotaktol v nafto?

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Če Avg 22, 2013 1:57 pm

Goti napisal/-a: So pa to menda pogruntali vozniki renaultov, ki jim je zaradi presuhe nafte in slabih ležajev v pumpi crkovalo vse po spisku.


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Bom omenil kolegu, ce mu bo kaj pomagalo pri njegovem dci-ju :D
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Dvotaktol v nafto?

OdgovorNapisal/-a kmetek dne Če Avg 22, 2013 9:52 pm

Če je že zjahan je brezveze. Če je pa na novo porihtana pumpa, šobe in spucan cel sistem, naj bi cca. 2dcl na 50l nafte kar precej pomagalo.

Problem je predvsem v slabih ležajih v tej Delphi pumpi in se začne luščit krom, ki leti skupaj z nafto v šobe. Tako da kadar je zanič pumpa, so tudi šobe, pa seveda v rezervarju je tudi precej opilkov.

Torej nov ali obnovljen sistem ja, neki vmes pa mogoče malo premakneš ribato za kakšnega jurja km, to je pa bolj kot ne to.

BTW, a nimajo na severu veliko bolj kvalitetno nafto kot pri nas?
Uporabniški avatar
kmetek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po Mar 19, 2012 3:08 am
Kraj: Bloke
Avto: Clio 16S + E30

Re: Dvotaktol v nafto?

OdgovorNapisal/-a piko dne Če Avg 22, 2013 9:56 pm

to mi pozimi v bagre in traktorje dajemo. Nafta + nekaj% bencina in malenost dvotaktola. Za isto ceno kot so neki brezvezni aditivi proti zmrzovanji imaš x% več goriva in bolje maže. So pa pri Jelenu rekli, da dvotaktol v nafti prav nič ne škodi tudi čez leto.
Uporabniški avatar
piko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 1:50 pm
Kraj: žiri
Avto: MB C220cdi, VW Scirocco II

Re: Dvotaktol v nafto?

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne Če Avg 22, 2013 10:05 pm

to je meni en turk iz dunaja razlago v bmw 5 letnik 95 vsaki tretji kesl da not dvotaktol olje..baje da avto lepše gre..in da bi blo bolje za dizl pumpo..
THATS ME---->>>> THATS ME

d(>_<)b Was ist besser als sex? Audi V sechs!!!
Audi 80 Cabrio 2.8 & Audi A6 c4 2.5 TDI d(>_<)b
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

Re: Dvotaktol v nafto?

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne Če Avg 22, 2013 10:07 pm

piko napisal/-a:to mi pozimi v bagre in traktorje dajemo. Nafta + nekaj% bencina in malenost dvotaktola. Za isto ceno kot so neki brezvezni aditivi proti zmrzovanji imaš x% več goriva in bolje maže. So pa pri Jelenu rekli, da dvotaktol v nafti prav nič ne škodi tudi čez leto.


v stare kamione smo včasi dajali pri recimo -30 stopinjeah 3%, pri -20st 2%,...... bencina v nafto.

drugače pa tole z dvotaktolom v nafto je staro ko internet. enim pomaga kao full, drugim ni efekta. eni ko rihtajo bosch zadeve hvalijo 2t v nafto, drugi pa češ da maši in nafta se nerazprši,........

zdej pa verjeti komu?

sam recimo dela nekje 25-30k km letno, in moj bavarc ni vidu olja v nafti, je pa videl, priznam, že kurilca(kaj češ sej te država prisili v to) pa še vedno deluje. in olja zaenkrat se nebo vidu.
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: Dvotaktol v nafto?

OdgovorNapisal/-a Goti dne Sr Avg 28, 2013 4:33 am

Evo, sem probal, sem našel doma še eno staro, original zaprto kantico dvotaktola. Dva deci na 40 litrov nafte, 1:200. Zadeva očitno deluje, motor dejansko za odtenek mehkeje prede, zlasti ko je mrzel. Po moje bom to prakticiral, čeprav tankam izključno na OMV in Agip pumpah, Petrola ni okusil že ene 5 let.

Pa ne gre za kako zdihano mašino, ampak za BMW 520d (100 kw) letnik 2001 z relativno malo kilometri, dolgoprogaša, ki med menjavama na 15.000 km ne spije dobesedno nič olja, ne kadi niti ko ga zares pohodiš in je nasploh v vrhunski kondiciji.
Uporabniški avatar
Goti
Šverca božje aktovke
 
Prispevkov: 2394
Pridružen: To Feb 28, 2006 11:56 am
Kraj: Ljubljana/Prevalje
Avto: Tolsti šved - xc90

Re: Dvotaktol v nafto?

OdgovorNapisal/-a luka32 dne Sr Avg 28, 2013 4:40 pm

A si siguren da ima omv boljšo nafto kot petrol?

Slika
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: Dvotaktol v nafto?

OdgovorNapisal/-a piko dne Sr Avg 28, 2013 8:35 pm

bolni so mi ljudje, ki govorijo o razlikah nafte med ponudniki. Mi je zdaj v delavnici ena mama nakladala, da petrol meša vsaj 10% vode vmes... Baba raje kuhaj pa peglaj, kot pa da blesarije govoriš okol. Pravi, da ji avto cuka, če tanka na petrolu, sveč npa na škodi še ni zamenjala od nove leta 99.
Uporabniški avatar
piko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 1:50 pm
Kraj: žiri
Avto: MB C220cdi, VW Scirocco II

Re: Dvotaktol v nafto?

OdgovorNapisal/-a nevednez dne Sr Avg 28, 2013 8:39 pm

ali je boljša ali slabša je relativno (ker tega tu na forumu nihče ne potrdi z številkami, ampak imamo samo besede: ''meni se zdi da če tankam na omv-ju naredim več km/avto lepše lavfa...).

Sigurno pa je, da nafta ni ista.
Uporabniški avatar
nevednez
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Pe Feb 16, 2007 3:33 pm
Avto: štirje krogci

Re: Dvotaktol v nafto?

OdgovorNapisal/-a mups dne Sr Avg 28, 2013 9:07 pm

nevednez napisal/-a:Sigurno pa je, da nafta ni ista.

Meni je povedal šofer cisterne, da je kao vsa nafta ista, ker pride iz Luke Koper, razlikovalo naj bi se samo v tem koliko aditivov dodajajo na posamezni bencinski črpalki.
Diesel POWA :D
Uporabniški avatar
mups
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: Sr Jun 10, 2009 4:45 pm
Avto: Golf 2 GTD '91

Re: Dvotaktol v nafto?

OdgovorNapisal/-a mitja1303 dne Sr Avg 28, 2013 9:32 pm

nevednez napisal/-a:ali je boljša ali slabša je relativno (ker tega tu na forumu nihče ne potrdi z številkami, ampak imamo samo besede: ''meni se zdi da če tankam na omv-ju naredim več km/avto lepše lavfa...).

Sigurno pa je, da nafta ni ista.


Na OMV-ju je iz Avstrije, na Petrolu pa slovenska...
Uporabniški avatar
mitja1303
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Pe Apr 01, 2011 1:35 pm
Kraj: Šutna
Avto: Hrošč 1302,1303,T2b Doka

Re: Dvotaktol v nafto?

OdgovorNapisal/-a Cox dne So Avg 31, 2013 9:22 am

mitja1303 napisal/-a:
nevednez napisal/-a:ali je boljša ali slabša je relativno (ker tega tu na forumu nihče ne potrdi z številkami, ampak imamo samo besede: ''meni se zdi da če tankam na omv-ju naredim več km/avto lepše lavfa...).

Sigurno pa je, da nafta ni ista.


Na OMV-ju je iz Avstrije, na Petrolu pa slovenska...


Ves da ja ... vse je s kopra.Se sofer ko ti jo pripelje :D
Kaj bi šparali, tak nikol neomo trošli ..
Uporabniški avatar
Cox
UPORABNIK S KRAVO
 
Prispevkov: 2896
Pridružen: Po Dec 08, 2008 8:21 pm
Kraj: Maribor
Avto: type 3

Re: Dvotaktol v nafto?

OdgovorNapisal/-a Vičo dne So Avg 31, 2013 10:22 am

Cox napisal/-a:Ves da ja ... vse je s kopra.Se sofer ko ti jo pripelje :D


Če smo bolj natančni, v vaše konce jo pripelje šofer iz Bistrice :wink:
Ko sem še delal v tem poslu, se je dizel in 95 vozil iz Kopra, 100 pa z Dunaja. Znano je bilo, da Petrol čez poletje meša v rezervoarje določen procent (govora je bilo tudi tja do 30%) biodizla, ki pa je ena velika svinjarija. Kako je z drugimi, ne vem. Voda je pa bila v gorivu včasih, ampak ne po zaslugi naftnih družb :) Zdej so te stvari malo bolj poštimane.

Kar se dvotaktola tiče, jst ga tudi vsake toliko kanem kak deci v moj "traktor" - priporočljivo naj bi bilo čisto navadno mineralno olje, ne pa sintetično ala Castrol TTS.
Ladeluftgekühlt
Uporabniški avatar
Vičo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3327
Pridružen: Pe Jan 27, 2006 12:28 am
Kraj: Bistrc
Avto: '90 GTi G60


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron