MK3 GTI vs. MK4GTI motor

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

MK3 GTI vs. MK4GTI motor

OdgovorNapisal/-a RedEvil dne Ne Nov 10, 2013 12:48 pm

Zanima kakšna je razlika med tema dvema motorjema??? ABF ma še digifant vbrizg,v 4-ki pa vsi tipi Motronic???Vozil sem 4-ko gti in se mi zadeva zdela lena za znort,mislim da je škoda omenjat G60 za primerjavo.Kako je kaj z 3-ko je ta motor kaj bolj poskočen???
Uporabniški avatar
RedEvil
Fasader
 
Prispevkov: 1247
Pridružen: Ne Nov 18, 2007 1:46 am
Avto: VW MK3 GTI Juby,Jetta TDI

Re: MK3 GTI vs. MK4GTI motor

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Ne Nov 10, 2013 12:55 pm

RedEvil napisal/-a:Zanima kakšna je razlika med tema dvema motorjema???

Emmm... totalna? Motorja sta povsem drugačna. V mk4 GTI je 20V 1.8T motor.
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: MK3 GTI vs. MK4GTI motor

OdgovorNapisal/-a bajta dne Ne Nov 10, 2013 1:01 pm

motor v štirki je len, serijsko, če ga greš pa čipat je pa kot da bi bil čist drug motor 8)
Uporabniški avatar
bajta
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 5:05 pm
Kraj: Ravne na Koroškem.

Re: MK3 GTI vs. MK4GTI motor

OdgovorNapisal/-a RedEvil dne Ne Nov 10, 2013 1:34 pm

To pomeni da je ABF v osnovi dost bolj starten?
Uporabniški avatar
RedEvil
Fasader
 
Prispevkov: 1247
Pridružen: Ne Nov 18, 2007 1:46 am
Avto: VW MK3 GTI Juby,Jetta TDI

Re: MK3 GTI vs. MK4GTI motor

OdgovorNapisal/-a Jure dne Ne Nov 10, 2013 1:57 pm

Je, z enim pametnim menjalnikom.
Brdi fakin brdi!
Uporabniški avatar
Jure
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 627
Pridružen: Če Mar 08, 2007 6:03 pm
Kraj: Ilirska Bistrica
Avto: pussyshifter mk5 gti

Re: MK3 GTI vs. MK4GTI motor

OdgovorNapisal/-a bajta dne Ne Nov 10, 2013 3:10 pm

s tem da je 4ka dost težja od trojke, pa ma štirkin motor dost potenciala za naprej kaj delat.. trojkin pa ne najbolj, no ne za mali denar :D
Uporabniški avatar
bajta
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 5:05 pm
Kraj: Ravne na Koroškem.

Re: MK3 GTI vs. MK4GTI motor

OdgovorNapisal/-a RedEvil dne Ne Nov 10, 2013 4:36 pm

To pomeni že po čipanju vidni rezultati?
Uporabniški avatar
RedEvil
Fasader
 
Prispevkov: 1247
Pridružen: Ne Nov 18, 2007 1:46 am
Avto: VW MK3 GTI Juby,Jetta TDI

Re: MK3 GTI vs. MK4GTI motor

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Ne Nov 10, 2013 4:42 pm

Ma ce ze mk4 Gti, pol je najbolj vzet 150konjskega arl-ja. Poraba je kul, pa se marsikerga gti-ja peljes scat.
Ze pri audi tt-ju unih 180km ni nevem kaj, v mk4 150km je pa pogreb.
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: MK3 GTI vs. MK4GTI motor

OdgovorNapisal/-a RedEvil dne Ne Nov 10, 2013 4:44 pm

To pa itak, sm ga meu v Leonu :D je šu k sneta skira [smilie=blink.gif]
Uporabniški avatar
RedEvil
Fasader
 
Prispevkov: 1247
Pridružen: Ne Nov 18, 2007 1:46 am
Avto: VW MK3 GTI Juby,Jetta TDI

Re: MK3 GTI vs. MK4GTI motor

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne Ne Nov 10, 2013 5:38 pm

lih včeri sem šranfu enga tt ja 225hp osnova lahko samo rečem da se zadeva konkretno premakne. nevem zakaj takega motorja ni bilo v štirici, ali vsaj tolk nabritega.
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: MK3 GTI vs. MK4GTI motor

OdgovorNapisal/-a bajta dne Ne Nov 10, 2013 6:22 pm

pravm, že sam čipan 150km motor se prav lepo premakne, serijski je pa res žalostn.
Uporabniški avatar
bajta
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 5:05 pm
Kraj: Ravne na Koroškem.

Re: MK3 GTI vs. MK4GTI motor

OdgovorNapisal/-a ujcic dne Ne Nov 10, 2013 7:09 pm

pocestnik a ni imel golf4 podobno konjskega motorja v izvedbi r32?? okrog 220km?
One love, one mark and one soul -> VW
Uporabniški avatar
ujcic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 650
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 6:55 pm
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: MK3 GTI vs. MK4GTI motor

OdgovorNapisal/-a Piky dne Ne Nov 10, 2013 7:29 pm

ujcic napisal/-a:pocestnik a ni imel golf4 podobno konjskega motorja v izvedbi r32?? okrog 220km?


A ti sploh ves kaj pomeni tist "r32"? :roll:
Ne mesat hrusk pa jabolk. [smilie=stupid.gif]
The best engine in the world is the vagina.It can be started with one finger,it is self-lubricating,it takes any size piston and it changes its own oil every four weeks.
It is only a pity that the management system is so fucking temperamental.
Dr.H.O.K.
Uporabniški avatar
Piky
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Maj 10, 2008 11:25 am
Kraj: LJ
Avto: VW CORRADO VR6

Re: MK3 GTI vs. MK4GTI motor

OdgovorNapisal/-a ujcic dne Po Nov 11, 2013 2:02 am

3198ccm pa nek čez 200konjev, toliko sem informiran za več pa me boli kičma je dovolj ostalih potem za pamet solit...gti izvedba pa je v mk4 daleč najslabša...
One love, one mark and one soul -> VW
Uporabniški avatar
ujcic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 650
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 6:55 pm
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: MK3 GTI vs. MK4GTI motor

OdgovorNapisal/-a BureK dne Po Nov 11, 2013 2:21 am

[smilie=zeppelin.gif]

ujcic napisal/-a:3198ccm pa nek čez 200konjev, toliko sem informiran za več pa me boli kičma je dovolj ostalih potem za pamet solit...gti izvedba pa je v mk4 daleč najslabša...


http://www.mojfrizer.com/forum.html

dej naredi nam vsem uslugo in se prijavi na ta forum pa tam deli z unimi ljudmi te tvoje informacije, ker nam si pošteno polomu škatle.
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: MK3 GTI vs. MK4GTI motor

OdgovorNapisal/-a ujcic dne Po Nov 11, 2013 7:46 pm

zanimivo katere forume vse ti to poznaš burek, hja no, če je človek cele dneve doma v brezdelju se marsikaj najde, si pa po dolgem času tišine pa mira spet se mal oglasil najbolj zanimivo pa mi je da z izjemo koperskega srečanja ko si se prišel pokazat v "Lepi" luči te ni blo nikjer, pa tudi genussa čakajo še tiste pive katere sem mu obljubil ampak kot kaže sta sam mal emočna tukaj gor kar dokazujeta iz dneva v dan...
One love, one mark and one soul -> VW
Uporabniški avatar
ujcic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 650
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 6:55 pm
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: MK3 GTI vs. MK4GTI motor

OdgovorNapisal/-a BureK dne To Nov 12, 2013 11:03 am

ma kdo si ti, mona ? :D Nula ničvredna.

O čemu ti govoriš ? jaz še dan danes nevem kdo si in sploh ne vem kje si bil na teh srečanjih ki govoriš. tolko si nepomemben zame, da te očitno nisem registriral tudi če si stal pred mano. se zavedaš tega ?


ujcic napisal/-a:3198ccm pa nek čez 200konjev, toliko sem informiran za več pa me boli kičma je dovolj ostalih potem za pamet solit...gti izvedba pa je v mk4 daleč najslabša...


se zavedaš zakaj sem jaz napisal kar sem napisal, ti QwatroOči rejwer dj ? si ti sploh odgovoril na vprašanje ztastavljeno na začetku te teme ? se zavedaš sploh o čemu je blo govora in kakšen odgovor si ti podal ? jaz nevem samo kako si lahko tako glup da napišeš 3198ccm in nekaj čez 200 konjev [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif]

ti si res astronomska pedatrda, svaka ti čast.

itak je dovolj drugih, ki bojo solili pamet, pa lahko ti serješ kolko češ, iitak se ne bo opazilo. je res ?

Favdl je kurac zaradi tebe in takih debilov kot si ti, ki ste dobili krila zdaj ker vam je Marina (vaša preljuba lokalna patriotka) zrihtala forum in plac za srečanje.
da mene vprašaš ne samo da bi te banal, pršu bi ti spulit internet povezavo iz hiše.
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: MK3 GTI vs. MK4GTI motor

OdgovorNapisal/-a RedEvil dne To Nov 12, 2013 12:10 pm

Ja stari povej mu [smilie=beer2.gif] ne da mi tle blati temo, najbrž je biu n... k je to pisau!!! :mrgreen:
Uporabniški avatar
RedEvil
Fasader
 
Prispevkov: 1247
Pridružen: Ne Nov 18, 2007 1:46 am
Avto: VW MK3 GTI Juby,Jetta TDI

Re: MK3 GTI vs. MK4GTI motor

OdgovorNapisal/-a BureK dne To Nov 12, 2013 12:19 pm

ma trezen je in spočit, ko piše te stvari. to je alarmantno.
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: MK3 GTI vs. MK4GTI motor

OdgovorNapisal/-a BSTYN dne To Nov 12, 2013 12:51 pm

:lol: kake mate ej
BSTYN
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 678
Pridružen: Po Mar 05, 2012 5:30 pm
Avto: Ford Mondeo 2.0 TDDi Ghia

Re: MK3 GTI vs. MK4GTI motor

OdgovorNapisal/-a ujcic dne To Nov 12, 2013 5:59 pm

tema je o mk3 gti vs. mk4 gti, jaz sem napisal da je mk4 najslabši gti po performansih zato je logično da so vrgli ven r32 ki je veliko veliko močnejši...
qwatrooči rejver dj od kje tebi to?? kaj naj bi to sploh pomenilo?? imaš pa prav zraven tebe sem stal, ampak tistkrat si imel srečo te še nisem poznal oz. se bom bolje izrazil nisem vedel kak gnoj si...
jaz z marinom nimam nič ima kdo drug z njim veliko več pa je tebi bližji in še najmanj me ne briga kaj si bilokdo tukaj gor misli o meni, forum za druženje in plac za meet-e?? letos sem bil prvič na meetu v bistrici, prejšnja leta pa sem bil samo kot obiskovalec, zakaj pa prebiram forum in komu pomagam z kakim glupim/pametnim nasvetom, ker me VW zanima, ker zame ni drugega avtomobila in sem ti miljonkrat povedal da če mi maš kaj za povedat prašej za gsm pa se zmeniva ne pa da tukaj lajaš o stvareh katerih nimaš mrve pojma...
al kaj ti misliš da ti bom jaz tiho kot vsi ostali?
One love, one mark and one soul -> VW
Uporabniški avatar
ujcic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 650
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 6:55 pm
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: MK3 GTI vs. MK4GTI motor

OdgovorNapisal/-a Nejc351 dne To Nov 12, 2013 6:30 pm

Tako pri mk4 in mk3 je potrebna menjava elektronike da sploh kam "leti". Seveda se pri mk4 veliko bolj pozna zaradi turbine, ni pa zanemarljivo tudi pri mk3, če imaš auspuh+kolektor. Še vedno pa to ni svet 200+ps. Kar se pri mk4 da doseči iz istimi modi. Je pa tako da zame je to max na mk3, več kot 200+km v mk3, avto zame ni več uporaben, oziroma je, ampak samo za ravnine. Meni že tako 2.ga koplje iz hardov, wtf. Če je slabše vreme lahko tudi 3 bp. Pa nimam starih gum ampak nove. Imo konji niso vse, investiraj v fedre, zavore,špero, etc...... :D

Sta pa motorja kot dan in noč. 2.0 NA lahko vleče od 50 naprej iz 5 saj ni turbo luknje, ker je ni turbine. In mk3 vleče nič nič nič do 4k obratov, nad 4k trže, proti 1.8t, ki vleče zvezno od 2k do 7k. Vglavnem 2 čisto kontra motorja. A bi turbino al nebi je glavno vprašanje? mk3 je bolj tak sleeper iz original menjalnikom. lahko imaš porabo nikakvo, lahko pa leti. Lahko ti exHair napiše iz prve roke, je lastil oba motorja. pišem od 1.8t bolj po občutkih, vozil sem ga bolj malokrat.
Power is nothing without control
Nejc351
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 242
Pridružen: Pe Okt 27, 2006 8:29 pm
Kraj: Idrija
Avto: Golf III 2.0 16v

Re: MK3 GTI vs. MK4GTI motor

OdgovorNapisal/-a super98 dne To Nov 12, 2013 6:34 pm

Motor sam po sebi ni slab ne en ne drugi. 150PS ni malo fantje. Pomoje te avta ubije teža in so zaradi tega bolj lene sorte...
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

Re: MK3 GTI vs. MK4GTI motor

OdgovorNapisal/-a BureK dne To Nov 12, 2013 8:43 pm

ujcic napisal/-a:tema je o mk3 gti vs. mk4 gti, jaz sem napisal da je mk4 najslabši gti po performansih zato je logično da so vrgli ven r32 ki je veliko veliko močnejši...
qwatrooči rejver dj od kje tebi to?? kaj naj bi to sploh pomenilo?? imaš pa prav zraven tebe sem stal, ampak tistkrat si imel srečo te še nisem poznal oz. se bom bolje izrazil nisem vedel kak gnoj si...
jaz z marinom nimam nič ima kdo drug z njim veliko več pa je tebi bližji in še najmanj me ne briga kaj si bilokdo tukaj gor misli o meni, forum za druženje in plac za meet-e?? letos sem bil prvič na meetu v bistrici, prejšnja leta pa sem bil samo kot obiskovalec, zakaj pa prebiram forum in komu pomagam z kakim glupim/pametnim nasvetom, ker me VW zanima, ker zame ni drugega avtomobila in sem ti miljonkrat povedal da če mi maš kaj za povedat prašej za gsm pa se zmeniva ne pa da tukaj lajaš o stvareh katerih nimaš mrve pojma...
al kaj ti misliš da ti bom jaz tiho kot vsi ostali?


tema se nanaša izključno na 1.8T motor iz golfa 4 in 2.0 16V motor iz golfa 3. ti butl pa neki blodiš o R32. pa da bi vsaj vedu konje a ne prostornino ne bi reku nič tako pa neki zablodiš z 3198 ccm namesto 3189 in "nekaj čez 200 konji" namesto 240 oziroma 250. [smilie=zeppelin.gif] sploh uno 3198cc [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif]

qwatrooči rejver dj od kje tebi to??
sem vidu slike na fejsu :mrgreen: morem dodat še debeljko ?
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: MK3 GTI vs. MK4GTI motor

OdgovorNapisal/-a ujcic dne To Nov 12, 2013 11:54 pm

pol pa res slabo vidiš, hahahahahahahah
One love, one mark and one soul -> VW
Uporabniški avatar
ujcic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 650
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 6:55 pm
Kraj: Ilirska Bistrica

Naslednja

Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron