Termostat Golf 2 1.6D

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

Termostat Golf 2 1.6D

OdgovorNapisal/-a ToomY dne To Dec 24, 2013 11:47 am

Pozdravljeni!

Imam problem in sicer... zamenjal sem termostat pri 1.6D motorju... toda sedaj mi pušča tam na plastičnem kolenu spodaj pri vodni pumpi... sem menjal tudi koleno, tisto cev ki pride iz vodne na kiler, ter seveda termostat (ni ponaredek)

Sem že ene 3x skupaj dal pa je vedno isto pušča ko je avto prižgan seveda in je use pod pritiskom... zgleda da tista gumica ne tesni ki pride zraven z termostatom ali kaj?? Je imel kdo podobne probleme??

Sem pa tudi zatesnil z tesnilno maso pa tudi to ni pomagalo...tako da sedaj pa res ne vem ali sem jaz nesposoben ali kaj :D

Kak nasvet mogoče :?:
Uporabniški avatar
ToomY
Novinec
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To Maj 07, 2013 11:29 pm
Kraj: Domžale
Avto: Golf 2 GTI

Re: Termostat Golf 2 1.6D

OdgovorNapisal/-a super98 dne To Dec 24, 2013 12:24 pm

ena neumna... a si prav obrnil termostat?
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

Re: Termostat Golf 2 1.6D

OdgovorNapisal/-a ToomY dne Sr Dec 25, 2013 2:02 pm

Seveda..saj drugač tako ali tako ne gre notri.. :wink:
Uporabniški avatar
ToomY
Novinec
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To Maj 07, 2013 11:29 pm
Kraj: Domžale
Avto: Golf 2 GTI

Re: Termostat Golf 2 1.6D

OdgovorNapisal/-a hard dne Če Dec 26, 2013 4:32 am

Nista bili v kompletu z termostatom dve tesnilni gumici? Za različna kolena? Pa ko si montiral thermostat si ga dal lepo v ležišče in pol dal gor koleno in privil ali si ga kar skupaj z kolenom gor zategno?
Kris.
Uporabniški avatar
hard
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 734
Pridružen: To Feb 14, 2006 6:59 pm
Kraj: Maribor
Avto: 8D

Re: Termostat Golf 2 1.6D

OdgovorNapisal/-a ToomY dne Če Dec 26, 2013 8:36 pm

Pri neoriginalu sta bili dve gumici ja večja/manjša..in sicer zato ker je tudi za golf3 ki ima zgleda malo drugače.

Sedaj pri originalnem termostatu je bila samo ena gumica ki lepo nalega na koleno, toda je vseeno puščalo :P

Sem pa dal najprej termosat notri, prej sem ga čisto malo po robu namazal z tesnilno maso da je gor ustal ker drugače vn pade in ne moreš lepo ujeti kolena... nato sem lepo dal gumico okoli kolena in use skupaj zašraufal lepo z občutkom... toda spet je puščalo tako da ne vem...

Zdej sva z očetom še enkrat dala skup, najprej čisto do suhega posušila in nato res na debelo namazala z tesnilno maso toliko da jo je po robu že ven potisnilo ko sva zategnila (seveda sva pazila da ne bi slučajno zamazala termostata) in sedaj bom počakal do jutri da se čisto posuši predno dotočim vodo... potem bomo pa videli :P


Čudno mi je ker sem že dajal skupaj termostat enkrat pri neki drugi dvojki in je šlo use brez problema...tle mi pa res ni jasno :roll:
Uporabniški avatar
ToomY
Novinec
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To Maj 07, 2013 11:29 pm
Kraj: Domžale
Avto: Golf 2 GTI

Re: Termostat Golf 2 1.6D

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne So Dec 28, 2013 9:48 pm

da ni prirobnica-koleno počena
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov