Tolčenje na desni strani - škoda octavia 2

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

Tolčenje na desni strani - škoda octavia 2

OdgovorNapisal/-a bfranc dne Če Apr 24, 2014 12:54 pm

Z tole težavo se ukvarjam že tri leta, spraševal tudi na tem forumu, menjal že notranje zglobe in zunanji zglob na levi strani, pa še vedno po prevoženih 200 kilometrih postane zadeva čedalje bolj glasna.Ko takrat dvignem z dvigalko avto in probam, če je kje luft v kolesu, zadeva utihne.
Zadeva začne pokat med vožnjo, npr. peljem po ravni gladki cesti z nekje 80km/h in se zasliši, kot da je desno kolo odvito, zaropota in utihne - mogoče je zvok podoben kot ko imaš zanič amortizerje in se na grbinasti cesti amortizer zatrese.
Danes sem še enkrat pogledal kaj bi bilo narobe in edina zadeva ki ima luft je polosovina, ker se jo lahko premika vzdolžno nekje 1/2 cm in tudi zvok je podoben.Leva polosovina se ne premika, končniki, stabilizatorji in zglob roke je brez lufta.

Zdej imam vprašanje, če bi se polosovina med vožnjo, ko je nebremenjena(brez da takrat tiščim gas, avto ima zalet), da bi se premikala/zavibrilala in povzročala to tolčenje?Takrat se avto tudi normalo obnaša, nič ne zanaša ali karkoli podobnega.
Letos bi rad, ko grem na morje še skočil do Splita ali pa do Dubrovnika in se bojim, da bo kaj narobe, tri leta nazaj sem šel do Zadra in sem mislil, da bo vse razbilo spredaj, tolk je pokalo in ružilo.Ko sem prišel nazaj do Slovenske meje, sem peljal po nekih grbinah, da je malo zrukalo podvozje in takrat je to pokanje nehalo, torej stvar je čisto preprosta za popravilo, samo ko ne vem kaj je narobe.

Evo, tako se sliši polosovina, zdej a je to ta zvok, ki ga slišim v kabino ne vem.
Uporabniški avatar
bfranc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 266
Pridružen: Po Avg 06, 2012 2:54 pm
Kraj: Kompolje/Dobrepolje
Avto: Škoda Octavia II 1.9 tdi DSG

Re: Tolčenje na desni strani - škoda octavia 2

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne Če Apr 24, 2014 1:06 pm

Lahko da imaš v lufte v homokinetičnih zglobih in ko zaropota ubistvu pride polosoviva v resonanco in ''poskakuje''
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: Tolčenje na desni strani - škoda octavia 2

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Če Apr 24, 2014 3:43 pm

a tile trije kosi so o.k. ?

Slika
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Tolčenje na desni strani - škoda octavia 2

OdgovorNapisal/-a bfranc dne Če Apr 24, 2014 5:17 pm

ŽucMac nebi vedel, ker bi moral pogledat pod manšeto...pa se da dobit posamezno te objemke za manšeto ali dam gor navadno objemko?
Homokinetični je nov na desni strani, ker sem ga menjal prav iz tega razloga, mogoče je pa res kaj narobe z tema plastičnema obročema.Začel se je vse to, ko sem imel volan obrnjen skrajno levo in sem speljal iz parkir placa, nekje meja je 200 prevoženih kilometrov, torej ko se vse segreje, pa pogoj je da se avto malenkost privzdigne med vožnjo.Ko pa so prevoženi ti kilometri pa to skoz nabija tudi pod gasom v klancu, po zvoku se sliši na en obrat kolesa, zvok je, ko da ležaj grabi in dokler avtomobila ne dvignem z dvigalko ali pa grem po kakšnem makadamu e neha. Men tuki ni več nič jasno, bi pa res rad rešo to težavo.
Uporabniški avatar
bfranc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 266
Pridružen: Po Avg 06, 2012 2:54 pm
Kraj: Kompolje/Dobrepolje
Avto: Škoda Octavia II 1.9 tdi DSG

Re: Tolčenje na desni strani - škoda octavia 2

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne Če Apr 24, 2014 5:39 pm

enkrat vem da je bla fora k so nemci dokturiral zakaj tako boboni v avtu (šlo se za vw betla), menjali vse živo, na koncu pa so menjali pol os kompletno z zglobi. zadeva je izginila. ko so šli potem podirat zglobe v prafaktorje; mast vn upraz z bencinom,.... je bilo na notranjem zglobu veliko slidi obrabe, ko da bi v preteklosti zglob na suho lavfu in kuglice naredile brazde.
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: Tolčenje na desni strani - škoda octavia 2

OdgovorNapisal/-a bfranc dne Če Apr 24, 2014 8:52 pm

Samo zanimiv je to, da to začne delat po prevoženih 200 kilometrih prej ne in pri men ne bobni ampak poka in ruži, kot da mi je zdrobil ležaj v kolesu.
Porkaš, ker ne morem takrat dvignit avtomobila in dat v prestavo, da bi videl kje nabija, ker ko ga takrat dvignem je vse normalno.
Uporabniški avatar
bfranc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 266
Pridružen: Po Avg 06, 2012 2:54 pm
Kraj: Kompolje/Dobrepolje
Avto: Škoda Octavia II 1.9 tdi DSG

Re: Tolčenje na desni strani - škoda octavia 2

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Če Apr 24, 2014 8:59 pm

Ja seveda, da je vse normalno, ce ni obremenitve. Na valarjih bi se mogoce pokazalo, tehnicni, alpa mogoce kje na servisu, ce imajo...
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Tolčenje na desni strani - škoda octavia 2

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Apr 26, 2014 2:52 pm

objemke seveda dobiš tudi posamič, pač kupiš v merkurju tako z odgovarjajočim fi-jem in je to to.
vzameš običajno, tako ki se zategne na šravf in jo imaš za večkrat, tiste ki jih stisneš, je pametno sproti menjat.

danes sem še na desni strani menjal manšeto na sharanu, pa sem naredil par slikc,
ker včasih kdo ves navdušen vse sname dol, razdre in očisti, nato pa ugotovi, da deli niso simetrični
in da ne ve kako je bil zglob sestavljen... :wink:

od avta do avta se jasno zadeve tudi razlikujejo, vendar za opomnik bo tudi to dobro.


notranji obroč ni enak iz obeh strani, pri sharanu je ta debelejši rob obrnjen ven iz zgloba, torej gleda proti menjalniku:

Slika


tudi notranji del, tisti ki ima vdolbine za kuglice, ni simetričen z obeh strani:

Slika


sestavljen zgleda takole, dobro se vidijo vsi robovi, ki morajo "gledat" iz zgloba oz. proti menjalniku:

Slika


tole slikco bom še enkrat nalimal, da bo vse v istem postu.
ležajna plastika in vzmetna podložka morata tudi biti pravilno obrnjeni.

Slika

Slika


lahko da pri tebi kaj drugače izgleda, zato bodi pozoren ko boš razdiral.
mogoče boš pa, ko boš razkopal, takoj kaj našel, počen obroč, obrabljeno ohišje...

nekaj mora, brez veze že ne ruži, ni pa nujno da je v zglobu, vendar tega je še najlažje preverit, pol pa dalje.
navsezadnje bi ti lahko tudi v diferencialu menjalnika kaj ružilo... [smilie=crying.gif]
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Tolčenje na desni strani - škoda octavia 2

OdgovorNapisal/-a bfranc dne So Apr 26, 2014 4:40 pm

Ne klič hudiča, da je kaj narobe z diferencialom...sploh ker je DSG menjalnik.Si bom vzel enkrat ta teden čas in razdrem zglob.
Uporabniški avatar
bfranc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 266
Pridružen: Po Avg 06, 2012 2:54 pm
Kraj: Kompolje/Dobrepolje
Avto: Škoda Octavia II 1.9 tdi DSG

Re: Tolčenje na desni strani - škoda octavia 2

OdgovorNapisal/-a dules dne Ne Apr 27, 2014 9:37 pm

vzmetni obroček je ravno okrog obrnjen , zato se lahko tudi potem aksa premika gor dol ker je luft

Slika
Moj 4 pogonc raztura v gmajni ! To gre kamor želiš
Uporabniški avatar
dules
Forum majster
 
Prispevkov: 679
Pridružen: So Apr 08, 2006 4:46 pm
Kraj: Grosuplje

Re: Tolčenje na desni strani - škoda octavia 2

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Apr 28, 2014 1:06 am

kak to misliš ravno okrog obrnjen, saj se lepo vidi da je enako obrnjen in na tvoji in na moji sliki ? :?
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Tolčenje na desni strani - škoda octavia 2

OdgovorNapisal/-a bfranc dne Pe Maj 02, 2014 1:14 pm

Cajt je, da menjam komplet desno polos...luft je v zunanjem in v notranjem zglobu. [smilie=angry.gif]

Druga cvetka ki se mi dogaja pa je, da mi turbina že kakšna dva mesca tuli(zvok sirene) med 1500-2000 obrati.Kaj je tudi tuki čas za menjavo turbine ali pa obnovo?
Uporabniški avatar
bfranc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 266
Pridružen: Po Avg 06, 2012 2:54 pm
Kraj: Kompolje/Dobrepolje
Avto: Škoda Octavia II 1.9 tdi DSG

Re: Tolčenje na desni strani - škoda octavia 2

OdgovorNapisal/-a bajta dne Pe Maj 02, 2014 1:43 pm

kapavem, običajno je manjši strošek če jo prej obnoviš preden čisto zapoje, če zabije vetrnico po ohišju, je fuč in vetrnica in ohišje, če pa prej pomenjaš, pa lahk samo ležaje..

nekak tako.
Uporabniški avatar
bajta
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 5:05 pm
Kraj: Ravne na Koroškem.

Re: Tolčenje na desni strani - škoda octavia 2

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Pe Maj 02, 2014 6:55 pm

bfranc napisal/-a:Cajt je, da menjam komplet desno polos...luft je v zunanjem in v notranjem zglobu. [smilie=angry.gif]


kje je luft, med osjo in zglobi, na ripnah ? [smilie=blink.gif]
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Tolčenje na desni strani - škoda octavia 2

OdgovorNapisal/-a bfranc dne Pe Maj 02, 2014 7:35 pm

V tistih kroglicah, ripne so v redu, samo še vedno nisem siguren, če je to to.Matra me odkod je tisto ruženje, grem pa jutri proti Krku in da vidim, če se bo spet pojavil ta zvok.
Uporabniški avatar
bfranc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 266
Pridružen: Po Avg 06, 2012 2:54 pm
Kraj: Kompolje/Dobrepolje
Avto: Škoda Octavia II 1.9 tdi DSG

Re: Tolčenje na desni strani - škoda octavia 2

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Maj 03, 2014 9:58 pm

če je pri kuglah luft, treba menjat zglobe, ne polosi :wink: razen če nisem prav zastopil..

masti je blo dovolj notri ?
kakšni so tisti kanali, kjer so krogle ?
morajo bit gladki, če jih je začelo pobirat oz. so poškodovani, je laufalo na suho in ropota tam,
pravzaprav zaradi tega prav orenk poka in ruži, kmalu tud poči tisti notranji obroč v zglobu in ostaneš na cesti :(

zadnjič sem napisal za diferencial, ampak to si po moje lahko brez skrbi, napisal si da se voziš tako že tri leta, diferencial bi že zdavnaj počil... čeprav je tud za ropotajoče zglobe tri leta kar dolga :wink:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Tolčenje na desni strani - škoda octavia 2

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne So Maj 03, 2014 11:35 pm

ŽucMac napisal/-a:če je pri kuglah luft, treba menjat zglobe, ne polosi :wink: razen če nisem prav zastopil..

masti je blo dovolj notri ?
kakšni so tisti kanali, kjer so krogle ?
morajo bit gladki, če jih je začelo pobirat oz. so poškodovani, je laufalo na suho in ropota tam,
pravzaprav zaradi tega prav orenk poka in ruži, kmalu tud poči tisti notranji obroč v zglobu
in ostaneš na cesti :(

zadnjič sem napisal za diferencial, ampak to si po moje lahko brez skrbi, napisal si da se voziš tako že tri leta, diferencial bi že zdavnaj počil... čeprav je tud za ropotajoče zglobe tri leta kar dolga :wink:


evo to sem mu ze jaz predlagu k so dojčarji doktorat naredl iz tega.....
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: Tolčenje na desni strani - škoda octavia 2

OdgovorNapisal/-a bfranc dne Ne Maj 04, 2014 8:00 am

Odpiral nisem manšet med prazniki,ker se je že takoj vidlo, ko sem držal polos in probal vrtet disk, da je luft v zunanjem zglobu, v notrajnem pa vse skup skače, če malo premaknem polos.
Ima pa dsg drugačen notranji zglob in ni isto kot na golfih ali pa passatih, ker ko sem naročal iz Anglije dele, sem moral kar pazit kaj sem vzel.Samo takrat sem menjal na levi strani oba zgloba in manšete.
Ker pa imam same kratke vožnje in samo par dolgih na leto in AC avto ne vidi, se to tolčenje ne pojavi, ker meja je nekje 200 kilometrov.
Uporabniški avatar
bfranc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 266
Pridružen: Po Avg 06, 2012 2:54 pm
Kraj: Kompolje/Dobrepolje
Avto: Škoda Octavia II 1.9 tdi DSG

Re: Tolčenje na desni strani - škoda octavia 2

OdgovorNapisal/-a bfranc dne Po Maj 05, 2014 7:38 am

Včeraj prevozil 420km in tud enga zvoka ne od kolesa. Tole se že dela mal preveč norca iz mene. :?
Uporabniški avatar
bfranc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 266
Pridružen: Po Avg 06, 2012 2:54 pm
Kraj: Kompolje/Dobrepolje
Avto: Škoda Octavia II 1.9 tdi DSG


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov