Golf mk2 1.9 tdi menjava šob in čipanje

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

Golf mk2 1.9 tdi menjava šob in čipanje

OdgovorNapisal/-a golf2GTD dne Ne Nov 30, 2014 11:54 pm

Lep pozdrav .
Ravnokar sem dokončal projekt 1.9 tdi v golf mk2 .Odločil sem se da motor še malo navijem . Rad bi prišel tja do 150km če je to sploh možno s tem motorjem .Nekaj sem bral o drugih šobah in čipanju nato sem klical na rsr in so mi rekli da imam tastar model računalnika in da to ni možno .Je to res?. Kje vi čipate?? Koga priporočate ? Kje lahko kupim šobe in kakšne moram kupit . Pri dizlih sem bolj začetnik zato mi prosim pomagajte .. že vnaprej se zahvaljujem za odgovore.

http://www.mojalbum.com/timotejgtd/golf/foto/22106344
No diesel no smoke !!!
Uporabniški avatar
golf2GTD
Novinec
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To Okt 21, 2014 2:34 pm
Kraj: Dobrova pri Ljubljani
Avto: Golf 2 GTD

Re: Golf mk2 1.9 tdi menjava šob in čipanje

OdgovorNapisal/-a cheff dne Po Dec 01, 2014 1:05 pm

Pokliči tunerc-a, sem večkrat prebral pozitivno mnenje o njem.
Drugače pa maš tukaj več o tem: viewtopic.php?f=34&t=7289&start=25
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Golf mk2 1.9 tdi menjava šob in čipanje

OdgovorNapisal/-a golf2GTD dne Sr Dec 03, 2014 11:57 pm

imam pa še eno vprašanje ... kaj naredite pri menjavi motorja recimo v golf 2 VR6 ali v mojem primeru 1.9 tdi s prednjim nosilcem saj je previsok ...za začasno smo naredili fiksno pač inprovizirali nižji nosilec ampak ker je tog se cev avto trese ...hvala za odgovore
No diesel no smoke !!!
Uporabniški avatar
golf2GTD
Novinec
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To Okt 21, 2014 2:34 pm
Kraj: Dobrova pri Ljubljani
Avto: Golf 2 GTD

Re: Golf mk2 1.9 tdi menjava šob in čipanje

OdgovorNapisal/-a malinuc dne Če Dec 04, 2014 10:02 pm

prednji del mostu, tam ko pride fiksiran nosilec ti paše lepo od drugih avtov, toledo 1l je primer. In lahko vgradiš original tdijev nosilec. drugač pa glede čipanja je tko, dobijo se kar en vmesniki za med konektor pri računalniku in samem računalnikom. Čipat se jih ne da čist tko lahko kot golfe 4, če si vgradil motor kot ga je imel golf 3, da se pa vseeno, v kolikor mi je znano.
150 ps boš najlažje dobil z motorjem AFN, ker ima drugačno odmično, močnejše ojnične ležaje, variabilno turbino. Vložke šob so deval od enih kombijev 2,5 tdi, samo mojster ki se ukvarja s poporavili dizel sistemov to odsvetuje, ker pod drugim kotom razprši gorivo. Lahko daš tudi kakšno drugo turbino pa sam računalnik predelat, količina nafte se pa na sami črpalki nastavlja, preko testerja.
Uporabniški avatar
malinuc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jun 04, 2010 4:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi
Avto: Golf II GL TDI, MB 190D 2.5


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov