Puščanje goriva

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

Puščanje goriva

OdgovorNapisal/-a Premik91 dne So Dec 26, 2015 10:28 pm

Živijo

En lep praznični pozdrav.

Če mi slučajno lahko kdo pomaga... Avto je Golf II GTI, 1,8, 8V, PB motor, letnik 1990. Povsem standarden, nepredelan, v vsakodnevni uporabi.
Danes sem se normalno odpeljal iz dovoza, pravtako nobene spremembe v občutku vožnje. Med vožnjo zazvoni telefon, ustavim ob cesti, avto laufa. Vse ok, potem pa močan vonj po bencinu. Odprem havbo, okoli šob - največ pri prvi - potoček bencina. Ni bilo videti, da bi kje kapljalo oz. da bi kje prav teklo. Ob dodajanju gasa se prve dvakrat zasliši cviljenje.

Zanima me kaj in od kod bi lahko bil bencin oz. kaj bi bila najbolj očitna napaka ? Se ne spoznam dovolj dobro oz. nimam dovolj izkušenj, da bi lahko sam diagnosticiral. Zamašene šobe, tesnilo šob, kakšen problem z izgorevanjem (se nabere preveč bencina, pa butne ven?)? Kot rečeno, nimam dovolj izkušenj, da bi lahko sam kaj izključil oz. morda pomislim na kaj, kar je absolutno nemogoče ... Sem še "frišen"...

Naj omenim, da bo pri avtu potrebno menjati alternator in servo pumpo, kar pa verjetno nima veze z napako (alternator potrebuje malo obratov, da ugasne lučka, servo pumpa pa cvili in volan je kdaj pa kdaj malo trd...), ali pač ?

Ko sem po 20 minutah pripeljal domov, normalna vožnja, brez napak - tudi na servu ne - predel, kjer je bil prej bencin povsem suh. Avto je laufal še vsaj 5 minut, bencin se ne nabira...

Hvala za vsak nasvet ali idejo.
Boštjan
Uporabniški avatar
Premik91
Novinec
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 10:39 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: VW Golf Mk.2 GTI 8V

Re: Puščanje goriva

OdgovorNapisal/-a luka1992 dne Ne Dec 27, 2015 10:18 am

potem najbrž pri prvi spuša orink, spucaj da nebo več bencina pol pa doma užgi pa glej kje spuša
Uporabniški avatar
luka1992
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Sr Maj 06, 2015 10:39 am
Kraj: Zgornja Savinska,Mozirje
Avto: Volkswagen golf III GTI,TDI

Re: Puščanje goriva

OdgovorNapisal/-a Premik91 dne Ne Dec 27, 2015 12:42 pm

V tem je problem. To se je zgodilo samo enkrat prej, pred kratkim, potem se je zamenjala dovodna cevka in vse objemke, je bilo vse ok, potem pa včeraj spet. Če bi bilo karkoli s tesnili, cevko bi verjetno bencin stalno tekel, ne pa da se pojavi tako, na splošno... Doma sem motor pustil teči, pa ni bilo niti kapljice bencina, zato mi ni jasno kaj bi bilo...
Uporabniški avatar
Premik91
Novinec
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 10:39 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: VW Golf Mk.2 GTI 8V

Re: Puščanje goriva

OdgovorNapisal/-a luka1992 dne Ne Dec 27, 2015 9:06 pm

lahk da pol ko se motor zelo ugreje, da začne
Uporabniški avatar
luka1992
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Sr Maj 06, 2015 10:39 am
Kraj: Zgornja Savinska,Mozirje
Avto: Volkswagen golf III GTI,TDI

Re: Puščanje goriva

OdgovorNapisal/-a Premik91 dne Ne Dec 27, 2015 9:46 pm

Zadeva se je obakrat pojavila po tem, ko je avto laufal manj kot 15 minut. Sem premislil in pomislil na vse dejavnike in ni skupnega imenovalnika, zato se mi zdi, da gre za neke čudne slučaje oz. da se to zgodi naključno in ne kot dejansko uhajanje goriva. Sedaj pa ne vem katere komponente bi lahko bile problem. Regulator pritiska bencina, kateri izmed injektorjev... Ne vem.
Uporabniški avatar
Premik91
Novinec
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 10:39 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: VW Golf Mk.2 GTI 8V


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov