Kovinski zvok Audi 2.0tdi BLB motorja

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

Kovinski zvok Audi 2.0tdi BLB motorja

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne Ne Apr 02, 2017 8:12 pm

Da malo popestrim forum....
gre se za audi 2.0 tdi pd letnik 2005

zgodba:

avto najprej negre nikamor in čudno lavfa, kadi itd,..... pelje stranka k mehaniku kateri noče nič povedati kaj je naredu ampak avto deluje le sliši se rahel kovinski zvok tink tink tink, avto deluje BP

stranka se vozi skoraj eno letom nakar pride do mene z vlečno: posname osovinco med belans gredjo in oljno pumpo. Klasična napaka BLB motorjev. Naredim swap na klasično 1.9 tdi pumpo in avto zložim nazaj skupaj. Sedaj pa keč;

Zvok ki je bil predno je prišlo do okvare oljne pumpe je sedaj konkretno izratit se ga sliši res konkretno. Pravi stranka da ko je napisalo premalo pritiska olja,.... je avto ugasnila in na vlečno. Nato pa je doma zalavfala in je bil ta zvok takoj prisoten.
Jaz sem preveril: glavni in ojnični ležaji so ok, motor je v fazi. Šobe so naštelane.,... nemorem pa določiti iz kje prihaja ker je tolk glasen povsod se ga sliši.
mogoče kaka ideja kaj bi lahko bilo, oz kako naj izklopim šobe da vidim če katera šoba heca.
aja avto nekadi edino ko dodajaš gas malenskost (klasično) pokadi.

pritisk olja je ok, zvok je pa res kovinski tink tink tink, in se povečuje z obrati
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: Kovinski zvok Audi 2.0tdi BLB motorja

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne Ne Apr 02, 2017 8:12 pm

Evo zaključek;
Zaribal bat na 4. cilindru :napaka :napaka :napaka

danes zjutraj sem ga zmetal skupaj z KOMPLET novimi klackalicami/dročniki. In zvok je bil povsem enak. Potem sem od jeze šel šeenkrat podirat in sem si rekel da ga dam v prafaktorje da ni hudič da najdem napako,.... in evo 4. cilinder zribsan po stenah ampak tako globoko da ko je bil najnižje v bloku notr se risov ni videlo sepravi tik pod zgornjim obročkom,.... ko sem ga pa vn uzel me je pa skoraj kap.

Tko da posledica nemazanja in slabe šobe je tu,...
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: Kovinski zvok Audi 2.0tdi BLB motorja

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne Ne Apr 02, 2017 8:15 pm

Še malo slikovnega materijala da se vidi zakaj se je ugradila klasična pumpa od 1.9tdi ja. Zakaj se je to naredilo, in se ni menjala samo osovinca za oljno črpalko, tako kot so predlagali skoraj vsi ''veleumi mehankarije'' lahko razberete iz spodnjih slik:
zobnik oljne črpalke
Slika

Slika

zloglasna osovinca katero bi ''vsi'' samo menjali
Slika

osovinca je v originalu po celi dolžini enaka brez ''utorov''
Slika

in pa še vzrok kovinskega zvoka tin tin tin,......
Slika

tko ugradil se je drug bat od BKD motorja kateri je imel mayle bate in so v velikosti 80,97mm original pa je 80,95mm, cilinder pohonan na novo in je v mejah toleranc. Tukaj so se ''veleumi mehankarije'' zopet izkazali češ da od BKD motorja je vse enako, v resnici je pa ojnica oz luknja za ojnični ležaj par mm manjša kot pri BLB ju,... [:crazy] [:crazy]
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: Kovinski zvok Audi 2.0tdi BLB motorja

OdgovorNapisal/-a BureK dne Po Apr 03, 2017 9:48 am

[:crazy] [:crazy]


oh ta stari vonj, po kloniranih postih :mrgreen:
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost