ABF motor turbo

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

Re: ABF motor turbo

OdgovorNapisal/-a super98 dne Če Feb 19, 2009 10:29 pm

ABF motor je ob nastanku izpljunil iz sebe nekih 170PS. Potem so ga tovarniško "ulenili" na 150, da ne bbi skakal v zelje VR6 motorju...

delat ABF turbo se tudi meni zdi nesmisel. Če bi delal bi ga jaz osebno pa delal s custom bati z nižjo kompresijo (dobiš več variant od večih proizvajalcev). Tesnilo glave lahko potem pustiš original, ker je železno, dvoslojno in mu ni panike. Serijske ojnice bi mogle zdržat kakšen bar. Za ležaje ne vem, jakič ima prav glede sputter ležajev, mogoče pašejo od G60?!?

Lahko ga laufaš na G60 štrom (digifant 1) ali pa kakšno aftermarket varianto (MS ali podobno).
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

Re: ABF motor turbo

OdgovorNapisal/-a Andraz - Luka dne Če Feb 19, 2009 11:34 pm

Se pravi moj motor ABF z optimizacijo elektronike naj bo dal cca 170KM ven? zdj me pa zanima kdo bi mi to uredil ter kolk to kej pride?

lp
Andraz - Luka
Novinec
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Jan 29, 2009 1:41 am
Kraj: okolica Cerknice - Lipsenj
Avto: mk4 tdi

Re: ABF motor turbo

OdgovorNapisal/-a jakich dne Če Feb 19, 2009 11:40 pm

Ma na atmosferskem motorju ne boš dobil praktično nič z elektroniko, mogoče par konje to je pa tudi vse, pa mi lahko govoriste kar hočeste. Dokler se ne lotiš motorja tko kot je napisal eugene ne dobiš nč. :wink:
PRIMORSKA POJE IDRIJA VABI
jakich
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če Feb 08, 2007 8:10 pm
Kraj: Bač
Avto: tdi dobil turbino

Re: ABF motor turbo

OdgovorNapisal/-a gti97 dne Če Feb 19, 2009 11:43 pm

kaj je bla pa fora pri wob.ovi elektroniki?
gti97
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 403
Pridružen: So Okt 25, 2008 11:40 pm

Re: ABF motor turbo

OdgovorNapisal/-a Andraz - Luka dne Pe Feb 20, 2009 12:01 am

super98 napisal/-a:ABF motor je ob nastanku izpljunil iz sebe nekih 170PS. Potem so ga tovarniško "ulenili" na 150, da ne bbi skakal v zelje VR6 motorju...

delat ABF turbo se tudi meni zdi nesmisel. Če bi delal bi ga jaz osebno pa delal s custom bati z nižjo kompresijo (dobiš več variant od večih proizvajalcev). Tesnilo glave lahko potem pustiš original, ker je železno, dvoslojno in mu ni panike. Serijske ojnice bi mogle zdržat kakšen bar. Za ležaje ne vem, jakič ima prav glede sputter ležajev, mogoče pašejo od G60?!?

Lahko ga laufaš na G60 štrom (digifant 1) ali pa kakšno aftermarket varianto (MS ali podobno).



In kako naj ga "oživim" na 170 KM? KEr na avto.net se je proidajal en srebrn (ABF motor) in je pisalo da so odmične postavljene v fazo motorja ter čipiran računalnik in da ma 170KM. Je tle kej resnice al samo prodajanje svežih bučk? lp
Andraz - Luka
Novinec
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Jan 29, 2009 1:41 am
Kraj: okolica Cerknice - Lipsenj
Avto: mk4 tdi

Re: ABF motor turbo

OdgovorNapisal/-a gti97 dne Pe Feb 20, 2009 12:05 am

bučke,bučke :)
gti97
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 403
Pridružen: So Okt 25, 2008 11:40 pm

Re: ABF motor turbo

OdgovorNapisal/-a Andraz - Luka dne Pe Feb 20, 2009 12:18 am

gti97 napisal/-a:bučke,bučke :)



ok tnx. sam pisalo pa je v oglasu :D nekak bi rad pršu na ene 170-180 KM. Ma kdo idejo? no mislm najenostavnejšo idejo :lol:
Andraz - Luka
Novinec
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Jan 29, 2009 1:41 am
Kraj: okolica Cerknice - Lipsenj
Avto: mk4 tdi

Re: ABF motor turbo

OdgovorNapisal/-a DS71 dne Pe Feb 20, 2009 12:36 am

ma tle lih kšne enostavne filozofije ni... mogoče odmične in optimizacija...če maš že glavo dol pol še ...eh..sej je že eugene vse napisal :lol:
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
Uporabniški avatar
DS71
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1966
Pridružen: Če Feb 05, 2009 9:51 pm
Kraj: Il. Bistrica
Avto: zoom zoom

Re: ABF motor turbo

OdgovorNapisal/-a Andraz - Luka dne Pe Feb 20, 2009 12:50 am

DS71 napisal/-a:ma tle lih kšne enostavne filozofije ni... mogoče odmične in optimizacija...če maš že glavo dol pol še ...eh..sej je že eugene vse napisal :lol:


No pa da grem nazaj mal. Kakšen je bil pa računalnik od peljhana? ker naj bi bila razlika očitna...
Andraz - Luka
Novinec
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Jan 29, 2009 1:41 am
Kraj: okolica Cerknice - Lipsenj
Avto: mk4 tdi

Re: ABF motor turbo

OdgovorNapisal/-a Davor80 dne Pe Feb 20, 2009 12:54 am

super98 napisal/-a:ABF motor je ob nastanku izpljunil iz sebe nekih 170PS. Potem so ga tovarniško "ulenili" na 150, da ne bbi skakal v zelje VR6 motorju...

da vidim junaka :lol: ,joke :D
nc ne vem pa še to nism zihr
Slika
Uporabniški avatar
Davor80
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1406
Pridružen: To Mar 06, 2007 11:51 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: fiat tipo :-(

Re: ABF motor turbo

OdgovorNapisal/-a DS71 dne Pe Feb 20, 2009 1:04 am

Andraz - Luka napisal/-a:
DS71 napisal/-a:ma tle lih kšne enostavne filozofije ni... mogoče odmične in optimizacija...če maš že glavo dol pol še ...eh..sej je že eugene vse napisal :lol:


No pa da grem nazaj mal. Kakšen je bil pa računalnik od peljhana? ker naj bi bila razlika očitna...


jaz ne vem kak naj bi bil..se pa v tej izjavi strinjam z jakicem...bojo pa-upam-povedali to fantje ki so probali to zadevo..ker tudi mene firbi kaj za en hudič je biu to :roll:
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
Uporabniški avatar
DS71
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1966
Pridružen: Če Feb 05, 2009 9:51 pm
Kraj: Il. Bistrica
Avto: zoom zoom

Re: ABF motor turbo

OdgovorNapisal/-a Andraz - Luka dne Pe Feb 20, 2009 1:11 am

DS71 napisal/-a:
Andraz - Luka napisal/-a:
DS71 napisal/-a:ma tle lih kšne enostavne filozofije ni... mogoče odmične in optimizacija...če maš že glavo dol pol še ...eh..sej je že eugene vse napisal :lol:


No pa da grem nazaj mal. Kakšen je bil pa računalnik od peljhana? ker naj bi bila razlika očitna...


jaz ne vem kak naj bi bil..se pa v tej izjavi strinjam z jakicem...bojo pa-upam-povedali to fantje ki so probali to zadevo..ker tudi mene firbi kaj za en hudič je biu to :roll:



Jaz tudi :roll: drgač se mi pa zdi ABF motor narjen sz veliko rezervo.bo treba stisnit ene 170-180 KM ven. Je to kdo počel? in če kaj je menjal,predelalm izpopolnil?Vsaka informacija dobrodošla :D
Andraz - Luka
Novinec
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Jan 29, 2009 1:41 am
Kraj: okolica Cerknice - Lipsenj
Avto: mk4 tdi

Re: ABF motor turbo

OdgovorNapisal/-a eugene dne Pe Feb 20, 2009 12:45 pm

Andraz - Luka napisal/-a:
In kako naj ga "oživim" na 170 KM? KEr na avto.net se je proidajal en srebrn (ABF motor) in je pisalo da so odmične postavljene v fazo motorja ter čipiran računalnik in da ma 170KM. Je tle kej resnice al samo prodajanje svežih bučk? lp


mislim kaj vse ljudje pišejo! odmične postavljene v fazo motorja.WTF. ja ker iz fabrike je ta motor prišu z odmičnimi ven iz faze al kaj. recimo da so montirali nastavljive jermenice in so malo zamaknli kote, da so dobili več zgoraj ali spodaj.
v fazo motorja. lol. saj ne vejo o čem govorijo. zakaj bi jim verjel na podatek o konjih.
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: ABF motor turbo

OdgovorNapisal/-a WOB dne Pe Feb 20, 2009 2:14 pm

bom tekom vikenda napisal kako je z temi računalniki....

... zdej mi šefe stoji za vratom :D
...ko zakoni fizike izginejo, in ko adrenalin zamenja kri..... Golf GTI G60
Uporabniški avatar
WOB
Kolpasan
 
Prispevkov: 2632
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:40 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Mk1 GTI, Mk1 Cabrio, Mk2 G60

Re: ABF motor turbo

OdgovorNapisal/-a samurai dne Pe Feb 20, 2009 2:54 pm

Davor80 napisal/-a:
super98 napisal/-a:ABF motor je ob nastanku izpljunil iz sebe nekih 170PS. Potem so ga tovarniško "ulenili" na 150, da ne bbi skakal v zelje VR6 motorju...

da vidim junaka :lol: ,joke :D


eh saj ne vedo kaj govorijo (ne mislim nate Dani) le kaj bo ABF skakal v zelje ABV motorju - toliko da mu bo napoti in nič drugega, pa na pospešku bo pokazal zadnjo tablico za kratek čas to je pa tudi vse - alles unter 6 zylinder ist asocial mit oder ohne turbo :D :D :D :D :D
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

Re: ABF motor turbo

OdgovorNapisal/-a gti97 dne Pe Feb 20, 2009 8:21 pm

dej wob pojasni kaj kej je s to elektroniko..me firbec matra :D
gti97
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 403
Pridružen: So Okt 25, 2008 11:40 pm

Re: ABF motor turbo

OdgovorNapisal/-a jakich dne Pe Feb 20, 2009 8:32 pm

Sm se vozu s trojko, ki je imela to elektroniko!!!! Hm pilot je bil taprav kakšna elektronika hehe
Probal kr neki trojk in dvojk 2.0 16v, in če bi imel avto res 170km, ki so jih ukrotili na 150km jih ne kaže niti 120km po mojih občutkih. Pa ne kej zamert povem kr mislm in kr je res.
PRIMORSKA POJE IDRIJA VABI
jakich
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če Feb 08, 2007 8:10 pm
Kraj: Bač
Avto: tdi dobil turbino

Re: ABF motor turbo

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Pe Feb 20, 2009 8:34 pm

jakich napisal/-a:Sm se vozu s trojko, ki je imela to elektroniko!!!! Hm pilot je bil taprav kakšna elektronika hehe
Probal kr neki trojk in dvojk 2.0 16v, in če bi imel avto res 170km, ki so jih ukrotili na 150km jih ne kaže niti 120km po mojih občutkih. Pa ne kej zamert povem kr mislm in kr je res.

torej, hočeš rečt: prodejte trojke in kupte dvojke? :lol:
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: ABF motor turbo

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Pe Feb 20, 2009 8:43 pm

Sicer nevem ce ima to kaj veze pri vsem tem, ampak od jerrota bivsi (od bostjana se prej, ki naj bi imel cip), vs. moj takratnji 8v Pb, mi do 160km/h ni usel niti za cm, s tem da sem se zajebal pri startu in ga takoj ujel :wink:
Tako da trojka abf proti dvojka kr, mislm da ni primerjave, ce ga ze 8v skorej poscije.
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: ABF motor turbo

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Pe Feb 20, 2009 8:48 pm

Gloga napisal/-a:Sicer nevem ce ima to kaj veze pri vsem tem, ampak od jerrota bivsi (od bostjana se prej, ki naj bi imel cip), vs. moj takratnji 8v Pb, mi do 160km/h ni usel niti za cm, s tem da sem se zajebal pri startu in ga takoj ujel :wink:
Tako da trojka abf proti dvojka kr, mislm da ni primerjave, ce ga ze 8v skorej poscije.



Boštjan ni pustu elektronike v avtu :wink:


Uglavnem, ko sva se peljala z Boštetom, je takrat za nama vozu frchy z njegovo ventilerko. Na ravnini je ostal zadaj, ko da bi jaz s tasom lovil ventilerja :D ...tolko o tem.
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: ABF motor turbo

OdgovorNapisal/-a gti97 dne Pe Feb 20, 2009 8:57 pm

jakich napisal/-a:Sm se vozu s trojko, ki je imela to elektroniko!!!! Hm pilot je bil taprav kakšna elektronika hehe
Probal kr neki trojk in dvojk 2.0 16v, in če bi imel avto res 170km, ki so jih ukrotili na 150km jih ne kaže niti 120km po mojih občutkih. Pa ne kej zamert povem kr mislm in kr je res.

ceprav imam abf motor,se strinjam za jakičem :D pa čeprav bo jakič reku da šparam gtija :D
gti97
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 403
Pridružen: So Okt 25, 2008 11:40 pm

Re: ABF motor turbo

OdgovorNapisal/-a jakich dne Pe Feb 20, 2009 9:50 pm

gti97 napisal/-a:
jakich napisal/-a:Sm se vozu s trojko, ki je imela to elektroniko!!!! Hm pilot je bil taprav kakšna elektronika hehe
Probal kr neki trojk in dvojk 2.0 16v, in če bi imel avto res 170km, ki so jih ukrotili na 150km jih ne kaže niti 120km po mojih občutkih. Pa ne kej zamert povem kr mislm in kr je res.

ceprav imam abf motor,se strinjam za jakičem :D pa čeprav bo jakič reku da šparam gtija :D

No mal heca pa more bit :D
Je pa tudi razlika v tem da so šli starejši letniki dosti bolše od novejših to so krive pa eco norme.
Dejmo še 1.8t motor skritizirat hehehe :D
PRIMORSKA POJE IDRIJA VABI
jakich
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če Feb 08, 2007 8:10 pm
Kraj: Bač
Avto: tdi dobil turbino

Re: ABF motor turbo

OdgovorNapisal/-a WOB dne Pe Feb 20, 2009 10:57 pm

no da se lotim samo nevem kako bi začel!

Uglavnem res je obstajala študija da bi bil ABF že v osnovi 170KM razloge zakaj ni bil vam je že Dani povedal. Samo po vsej verjetnosti ga niso omejili samo z elektroniko in je že iz osnove delan za 150KM, in da bi ga zdaj spravu samo z elektroniko na 170KM je brez veze razglablat, ker je to na atmosfercu z samo elektroniko nemogoče.
Za primer vam lahko povem; Ford Fiesta ST katero sm šravfal na dirkah, je imela borih 168KM, teh 18KM je stalo 2000evrov (računalnik, injektorji-bioetanol E85), če bi hotl imet 190KM kot so obljubljali skandinavci bi koštalo mislem da 5000evrov (odmične, računalnik, injektoji-bioetanol E85). In tistih 168KM je blo nekaj samo je imelo še dosti rezevre, premalo življenja iz motorja.
Pa da se vrnem na ABF motor, mene osebno je motilo samo to ker proti koncu, ko se je še vidlo da je še dosti rezerve je blo vsega lepega konec. Sem pa tudi že od parih slišal, ki so imeli ABF motor da se jim je z starejšim štromom (92-94) pustil veliko bolj sukat kot potem ABF z novejšim štromom (95-97). Med sabo ne pašejo.
In tukaj zdaj nastopita uni dve elektroniki :twisted:
Prva je bila delana za en bivši Pelhanov (Golf Gr.A) dirkalnik, ki se pa ni obnesla. To je ta ki so jo imel nekaj časa Fritz tudi ti v pasatu, kasneje sem jo probal tudi sam, mi je bla všeč iz nizkih obratov vleku avto še bolj, v visokih je blo tko tko, bolj kot original.
druga elektronika(Boštetova) je pa živ hudič :twisted: nabolše je pa to da se od nje neve nič. So jo probal kopirat za dirkalnik, in mojster ni moral prav nič, se ni pustila ne brati ne kopirati, al kakor koli se že temu streže.
To je pa zbudilo ABF-a brez zajebancije, motor odziven, vleku iz nule pa do konca, dokler je imel zrak pa bencin :lol: . Avto delal v vseh območjih enako, in ko sem imel tako možnost probat po vrsti z takrat nekje sličnimi avti, sem ga sevede primerjal z Cliotam RS 170KM, P 206 RC 177KM pa moj, in niti malo ni zaostajal oz. je v enih območjih delal celo lepše, bolj brutalno. Vsi ki imate ABF-e verjetno veste, da ko tako na mestu zavrtiš motor ke do ene 4000+ obratov traja, celo večnost da se vrnejo k na 1000 obratov. No z to elektroniko je lavfal kot cross motor :D tko hitro kot je bil na 4000+ obratih ravno tako hitro je bil spet na 1000 obatih. Prodal sem ga z oiginal elektroniko.
Samo mislem da to ni unih 170KM ampak je nekomu ratalo uživet unih tapravih VW 150KM mogoče kakega več :D in zato vedno rečem komu, k mi nabija kolko ima njegov/a ......... konjev, odgovorim: ahaaaaaaaa se pravi imaš 100 VW konjev :mrgreen:

In kot so že pred mano povedal z samo elektroniko bo problem nevem kaj izpravit iz atmosferskega motorja, je eugene lepo napisal kaj vse bi moral nardit da bi dobu res uno surovo atmosfersko moč iz njega.
In zato sem že na prejšni strani napisal, da se mi zdi brez veze predelvat ABF v Turbo, bi se potem takem raje lotil turbo motorja, in če bi imel denar bi ABF-a predelal tako nekako kot se je že pisalo. (glava, odmične, špic bate, ITB-je, en taprav auspuh, ustrajnik, menjalnik itd uglavnem nekaj v smeri G3 ali G4 kit car.... :twisted: ) to je taprav zvok od ABF-a.

Ta žleht elektronika je na varnem in ni naprodaj, bo na lagerju za hude čase :twisted:
...ko zakoni fizike izginejo, in ko adrenalin zamenja kri..... Golf GTI G60
Uporabniški avatar
WOB
Kolpasan
 
Prispevkov: 2632
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:40 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Mk1 GTI, Mk1 Cabrio, Mk2 G60

Re: ABF motor turbo

OdgovorNapisal/-a gti97 dne Pe Feb 20, 2009 11:37 pm

ce ima kdo abfja do letnika 95 imam jst neki za probat-en eprom ki naj bi se ful z nule vrtu pa brez limitatorja.meni ne dela.mam elektroniko 97letnik.. :(
gti97
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 403
Pridružen: So Okt 25, 2008 11:40 pm

Re: ABF motor turbo

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne So Feb 21, 2009 2:08 am

lepo napisano WOB. hja, ni vse v številkah...

po drugi strani se pa da tud z 100 KM peljat tako, kot se marsikdo z ABFom nebo nikol :twisted:
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron