Težava s tresenjem motorja

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a thelegenda dne Po Nov 08, 2010 10:44 pm

Najlepša ti hvala za pomoč (javim jutri, ko bom kaj več vedel)...upam, da je to to (eni mi namigujejo tudi še na LMM (samo avto normalno vleče, pospešuje...).

LP
Uporabniški avatar
thelegenda
Novinec
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To Jun 01, 2010 8:25 pm
Avto: A4 1.9 TDI l. 2003

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a thelegenda dne Sr Nov 10, 2010 7:54 pm

Aly napisal/-a:Je imel moj enak mehanik, na Touranu 1,9TDI avto treslo kot da laufa po 3 cilindrih, so naredili to, porihtali konektorje da gredo lepo težko spet gor in imajo 100% stik s šobo, pa je blo ok. Lučka pa ni gorela, tak da verjetno enkrat ko je kabel tolk zanič da res nima več prevodnosti gori lučka, dokler pa to mal dela in mal samo zgubi stik ko je mrzel ali kaj podobnega pa zna bit da tud ne gori lučka. Men ni, na Touranu tud ni, tak da konec koncev nimaš kaj zgubit, premerite kable ampak kabli skor ziher niso čist zanič ker te bi res gorela lučka, bolj se osredotočita z mehanikom da bosta konektorje mal skup stisnila da bodo lepo prijeli na šobo.
Drgač pa novi kabli so men rekli da so 100€, ampak probajte prvo to, to ne bi smelo bit več kot 10-20€ za delo enmu popoldancu.
Lp,Aly


Stari,naj ti bog 100x na otrokih povrne.Vse izgleda,da si imel prav.Tocno to smo danes naredili (racunalnik ni kazal nic) in je res 1 konektor imel bolj švoh stik.
Zaenkrat je 100x boljse kot prej (bomo videli se kako bo zjutraj pri cisto hladni masini).Zalostno je samo,da noben mehanik tega ni vedel in se moras sam do tega dokopati.
Imas gajbo v dobrem,ce bo se zjutraj ok.
Lp
Uporabniški avatar
thelegenda
Novinec
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To Jun 01, 2010 8:25 pm
Avto: A4 1.9 TDI l. 2003

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a Aly dne Sr Nov 10, 2010 9:24 pm

Jaz ti želim da je to to, veš da ... držim pesti in sporoči zjutraj.
Lp,Aly
Uporabniški avatar
Aly
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: So Dec 05, 2009 10:54 pm
Kraj: Maribor
Avto: VW Passat 1.9TDI 131HP 2005

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a klemenvk dne Če Nov 11, 2010 10:22 pm

No, kaj si rešil?
Audi A4 (B6) 1.9 TDi (l. 2004)
Audi 80 (B3) 1.6 TD (l. 1991)
Uporabniški avatar
klemenvk
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 105
Pridružen: Pe Mar 23, 2007 2:45 pm

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a thelegenda dne Če Nov 11, 2010 10:41 pm

Ja, je definitvno veliko boljše, samo občasno pa še malo potresava (je pa dosti boljše - skoraj ok). Imam feeling, da je res nekaj v elektriki (morda enem od kablov do konektorja) šob, tako da ne vem ali bi menjal kable (kdo ve koliko to €€€ pa koliko časa vzame, da me majster ne bi nateg...) ali pa še malo spremljal zadevo (kar najbrž tako bom)?

Definitvno pa ti Aly 100x hvala, ker je res veliko boljše.

Lp
Uporabniški avatar
thelegenda
Novinec
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To Jun 01, 2010 8:25 pm
Avto: A4 1.9 TDI l. 2003

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a Aly dne Pe Nov 12, 2010 1:26 am

Poglej, men je mehanik reko da so kabli 100€, kolk je pa na tem resnice ne vem, lahko se pa jutri pozanimam če se jih slučajno da dobit v avtotrgovini, pol ti lahk popust zrihtam. Definitivno, ti kabli so problem ker so nonstop v olju, zato če imaš občutek da še vedno ni to to, reskiraj ta denar in menjaj, stroškov z delom pa ne bi smelo bit več kot si jih imel sedaj s tem ko ste narazen vzeli, ker je v bistvu dokaj podoben postopek, le da cel kabel odklopiš iz instalacije in ga menjaš.
Drgač pa ni za kaj, hvala bogu je bilo to [smilie=beer2.gif]
Uporabniški avatar
Aly
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: So Dec 05, 2009 10:54 pm
Kraj: Maribor
Avto: VW Passat 1.9TDI 131HP 2005

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a thelegenda dne Pe Nov 12, 2010 10:12 am

Ja, lepo bi te prosil - če mi lahko preveriš ceno pa kakšen % popusta (Audi A4 1.9 TDi (131 KM) - tip motorja AVF).

Hvala ti še 1xkrat

Lp
Uporabniški avatar
thelegenda
Novinec
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To Jun 01, 2010 8:25 pm
Avto: A4 1.9 TDI l. 2003

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a thelegenda dne Pe Nov 12, 2010 10:50 am

Halo,

v bistvu sem jih že nabavil zdajle pri A2S v Celju (cena s popustom 66€) in grem popoldne k mojstru pa zamenjava in potem upam, da bo.

Lp
Uporabniški avatar
thelegenda
Novinec
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To Jun 01, 2010 8:25 pm
Avto: A4 1.9 TDI l. 2003

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a Aly dne Pe Nov 12, 2010 11:47 am

Pišuka, to si pa poceni dobil :shock: Da sem to vedel da se da za tako ceno jih dobit bi jih jaz tudi prvič kar menjal...kak popust imaš to? In ali je to original VW del? Ker te bi te še jaz verjetno prosil zame če lahko zrihtaš, ampak je Passat TDI 131KM AWX motor.
Pa poročaj kak bo ko boš menjal če bo čist ok.
LP,Aly
Uporabniški avatar
Aly
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: So Dec 05, 2009 10:54 pm
Kraj: Maribor
Avto: VW Passat 1.9TDI 131HP 2005

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a thelegenda dne Pe Nov 12, 2010 1:38 pm

V bistvu ni neki jaki popust, ker je redna cena bila 71€+par centov :) Ja, so originalni seveda.

Če boš rabil pa lahko vprašam še zate koliko bi prišlo.....

No, bomo videli kako se bo avto obnašal po menjavi....

LP
Uporabniški avatar
thelegenda
Novinec
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To Jun 01, 2010 8:25 pm
Avto: A4 1.9 TDI l. 2003

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a Aly dne Pe Nov 12, 2010 2:43 pm

Sem bil ravno prej na avto Jarc tu pr nas originalni zame 68€, tak da ko bom rabo bom jih vzel tukaj ja, hvala vseeno. Sem mislo da so res bili okrog 100€ kot je men mehanik reko, pa da si ti pol tolk popusta dobil [smilie=beer2.gif]
No sporoči ja ko bo menjano kak bo. Men še zaenkrat ni to neka nuja, to bom ko bom mel spet kak od tistih dni ko enostavno morem nekaj za svojo dušo nabavit [smilie=zeppelin.gif]
Lp,Aly
Uporabniški avatar
Aly
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: So Dec 05, 2009 10:54 pm
Kraj: Maribor
Avto: VW Passat 1.9TDI 131HP 2005

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a thelegenda dne So Nov 13, 2010 11:24 am

Tak, da ti še javim - definitvno je to bilo to :)

Zdaj je pa res majka proti prej, tako da če imaš iste težave definitvno priporočam menjavo - pa res še 1x hvala za nasvet (upam, da ti kdaj povrnem s kakšnim "kozorogom" [smilie=beer2.gif] ).

LP
Uporabniški avatar
thelegenda
Novinec
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To Jun 01, 2010 8:25 pm
Avto: A4 1.9 TDI l. 2003

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a Aly dne So Nov 13, 2010 4:25 pm

Ja super, ni za kaj ne. Pa kaj to ti je tak zelo treslo kot da bi bil vztrajnik zanič, ali pač so bili čist tipični diesel tresljaji, le da so bili povečani in je sedaj ok in dost bolj mirno laufa? Ker men recimo je mrzel mal"trokiral" za par sekund in kadil, pol smo porihtali konektorje in tega ne dela, ampak trese se še vedno mal bolj kot bi se po moje moral, je pa res da je to tista tipična diesel vibracija, le da mogoče mal povečana, ni pa več filinga da bi po 3 cilindrih laufal. Zdaj pa ne vem al naj menjam ali ne ker bo isto [smilie=angry.gif]
No sem pa danes bil spet na pooblaščencu, za mojega stanejo kabli 68€, pa 10% je reko mi lahko da popusta....ma bo treba zgleda to menjat, že iz preventive ker to baje dost zeza ne :x
Lp;Aly
Uporabniški avatar
Aly
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: So Dec 05, 2009 10:54 pm
Kraj: Maribor
Avto: VW Passat 1.9TDI 131HP 2005

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a thelegenda dne So Nov 13, 2010 10:26 pm

V bistvu je včasih izgledalo kot vztrajnik (sploh zjutraj hladen pa včasih tudi pri toplem), samo vztrajnik sem menjal dobrih 5 jurjev km nazaj (pa je tudi imel malo lufta - je takrat s starim bolj treslo kot sedaj z novim).

Skratka po feelingu in primerjavi z isto mašino, ki je v drugem avtu pri naši hiši je bilo jasno, da ne gre samo za diesel tresenje in zvok, ampak da nekaj ne štima.

Zdaj pa težkj je reči ali je isto pri tebi, ali je vztrajnik ali nosilci motorja ali senzor temp. motorja.....kar nekaj stvari je lahko (jaz sem z izjemo nosilcev motorja zamenjal vse preden sem naletel na tvoj nasvet :wink: ).

LP
Uporabniški avatar
thelegenda
Novinec
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To Jun 01, 2010 8:25 pm
Avto: A4 1.9 TDI l. 2003

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a Aly dne So Nov 13, 2010 11:30 pm

Ma jaz sem prvo ko sem avto kupil in začel to raziskovat tud menjal senzor temp. in grelne svečke, seveda vse original, tak da to ni. Vztrajnik se mi zdi da vseeno daje drugačen "ritem" tresenja, smo imeli takega Audi-ja kot ga imaš ti v službi z zanič vztrajnikom pa je to drugače zgledalo, bolj občasni in močni tresljaji sploh na mestu na prostem teku.
No saj ne bo druge, menjal bom te kable pa da vidim če bo kaj bolje, itak vsi pravijo da sčasoma ti kabli crknejo tam not v olju in bolje da menjam kot pa da čakam da bo čist crknilo.
Lp,Aly
Uporabniški avatar
Aly
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: So Dec 05, 2009 10:54 pm
Kraj: Maribor
Avto: VW Passat 1.9TDI 131HP 2005

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a thelegenda dne Ne Nov 14, 2010 11:24 am

Ja,vztrajnik trese neenakomerno,enkrat bolj, drugic manj, brez tempa (sploh pa na mestu ja),tak da ce ni tako, potem najbrz ni vztrajnik (bogu hvala,saj je proti instalaciji sob dosti drazji).
Lp
Uporabniški avatar
thelegenda
Novinec
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To Jun 01, 2010 8:25 pm
Avto: A4 1.9 TDI l. 2003

Prejšnja

Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron