Težava s tresenjem motorja

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a thelegenda dne Pe Jun 04, 2010 4:38 pm

Pozdrav,

Imam A4, l. 2003, 1.9 TDI, 131 KM, 6 prestavc, slovenski z realnimi dobrimi 70 jurčki za seboj. Imam ga par mesecev in sem načeloma zelo zadovoljen, me pa zadnje tedne mori naslednja stvar (če mi lahko kdo prosim pomaga): ko zjutraj hladen motor vžgem, je par sekund vse ok, nato pa ga v leru začne rahlo do srednje nemirno potresavati (ko je ogret ga potresuje manj, ga pa vseeno).

Med vožnjo je vse ok, sklopka prijema od začetka in menjalnik prestavlja lepo itd., ampak, ko se ustavljam (se pravi tretja, druga...sklopka in nato ler na mestu) začne nato na mestu spet potresavati oz. potresuje že, ko vozim še par km/h pred ustavitvijo.....redni servis sem ravno naredil (menjal olje + vse filtre) pa ni boljše (torej naftni filter odpade).

Med potresavanjem obrati ne nihajo (so lepo na 900), samo motor trese....

Namigovali so mi že na nosilce motorja, en mehanik pa tudi na vztrajnik na sklopki (oz. izrabo naproti vrtečih se gumijastih delov, ki bi naj kompenzirala tresljaje motorja - preden bi se pa v takšne podvige podal bi pa vendarle rad vedel, če je to možno (ker avto trese tudi, če ga pred vžigom dam v ler oz. v leru na mestu po ustavitvi pa tudi prestavlja zelo lepo, sklopka ne prime samo na koncu, tako da.......).

Ker imam drugi teden že termin na servisu bi prosil še za vaša mnenja, da me ne bi naokoli prinašali potem serviserji.

Že vnaprej hvala in LP vsem
Uporabniški avatar
thelegenda
Novinec
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To Jun 01, 2010 8:25 pm
Avto: A4 1.9 TDI l. 2003

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a $küll dne Pe Jun 04, 2010 6:19 pm

pa kaj to stalno trese?
Uporabniški avatar
$küll
Tabornik
 
Prispevkov: 8833
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 3:02 pm
Kraj: Kolombanburg
Avto: Audi 80 competition + ///// Audi 80 CD 5E

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a thelegenda dne Pe Jun 04, 2010 6:53 pm

Med vožnjo ne, je vse ok. Pač pa, ko hladen motor vžgeš ali po vožnji ustavljaš, 3., 2. in nato ler na mestu (včasih bolj, včasih manj oz. skoraj nič). Topel manj kot hladen, vseeno se pa opazi....

LP
Uporabniški avatar
thelegenda
Novinec
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To Jun 01, 2010 8:25 pm
Avto: A4 1.9 TDI l. 2003

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Pe Jun 04, 2010 7:12 pm

Verjetno bo res vztrajnik :wink:

Meni so ga na Golfu menjali pred dvema tednoma, hvalabogu še v garanciji, pri 75k km, čeprav je začelo potresavat če preden je naredu 60k. Tako pač je to s temi dvomasnimi vztrajniki.

Če se mi to spet zgodi po teh 75k km, potem bom nabavu navaden vztrajnik.

Lp,
Marino
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a thelegenda dne Pe Jun 04, 2010 9:27 pm

Koliko je pa €€ to - baje, da ni glih poceni zadeva? :(

LP
Uporabniški avatar
thelegenda
Novinec
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To Jun 01, 2010 8:25 pm
Avto: A4 1.9 TDI l. 2003

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Pe Jun 04, 2010 10:33 pm

thelegenda napisal/-a:Koliko je pa €€ to - baje, da ni glih poceni zadeva? :(

LP



Jest imam avto še v garanciji tako, da nebi vedu, mislim pa da je komplet vztrajnik z lamelo okrog 600 eurov + delo.
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Pe Jun 04, 2010 11:38 pm

Neoriginalni kosi so tam tam 350eur? Bom se enkrat prasal, ker sta Ex in Vajdec obadva menjala to zadevo, samo da je bil 3BG 130ps (en fwd in drug awd)
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a thelegenda dne So Jun 05, 2010 12:35 pm

Ja, pri rezervnih delih je pa Audi tudi Audi :? No, bom poročal kako in kaj je bilo.

LP
Uporabniški avatar
thelegenda
Novinec
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To Jun 01, 2010 8:25 pm
Avto: A4 1.9 TDI l. 2003

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne Ne Jun 06, 2010 12:20 pm

probaj koliko imas lufta na ventilatorju od klime (elektricnem) meni je to treslo.
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a odprema dne Ne Jun 06, 2010 9:54 pm

Ali ti neha trest, ko stisneš sklopko? Ali ti tese tudi, ko je motor na delovni temp? Verjetno je kriv dvomasni vztrajnik, lahko je pa kriv tudi kakšen senzor za temperaturo..., računalnik dobi narobe podatke. Malo opazuj zunanjo temp. in temp. motorja, kdaj trese manj oziroma bolj.
rock and TDI
Uporabniški avatar
odprema
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 333
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 11:49 pm
Kraj: Zbilje
Avto: sharan 1,9TDI

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a sašo dne Po Jun 07, 2010 5:31 am

Tukaj najverjetneje ne bo govora o vztrajniku, vzdolžni motorji so malo "imuni" na ta problem, bi pa se sam lotil/pregledal (oz. dal pregledat, če ne veš "zakaj se gre") nosilce od motorja (ko so fuč, so mastni) to pa je pri B6 že slaba točka......preglej še, kaj bo tester povedal....
Uporabniški avatar
sašo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 282
Pridružen: So Nov 04, 2006 1:24 pm
Kraj: Brežice
Avto: AUDI

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a thelegenda dne Po Jun 07, 2010 8:22 am

odprema napisal/-a:Ali ti neha trest, ko stisneš sklopko? Ali ti tese tudi, ko je motor na delovni temp? Verjetno je kriv dvomasni vztrajnik, lahko je pa kriv tudi kakšen senzor za temperaturo..., računalnik dobi narobe podatke. Malo opazuj zunanjo temp. in temp. motorja, kdaj trese manj oziroma bolj.


Ne neha trest, če stisnem sklopko (kadar zelo opazno trese), trese tudi, ko je motor topel (včasih bolj - včasih manj)....

pocesnkII napisal/-a: Tukaj najverjetneje ne bo govora o vztrajniku, vzdolžni motorji so malo "imuni" na ta problem, bi pa se sam lotil/pregledal (oz. dal pregledat, če ne veš "zakaj se gre") nosilce od motorja (ko so fuč, so mastni) to pa je pri B6 že slaba točka......preglej še, kaj bo tester povedal....


Bog daj, da bi bilo tako.....bomo v četrtek videli...

LP
Uporabniški avatar
thelegenda
Novinec
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To Jun 01, 2010 8:25 pm
Avto: A4 1.9 TDI l. 2003

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne Po Jun 07, 2010 5:35 pm

no ja mal si me nerobe citiral,....
preveris lahko tut tko da klimo ugasnes in prec vidis ce neha trest. [smilie=biggrin.gif]
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a super98 dne Po Jun 07, 2010 6:35 pm

Jaz sem imel take simptome pri Octaviji 1.9TDI. Napaka je bila softwarske narave, in jo je odpravil RSR.
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a thelegenda dne To Jun 08, 2010 11:19 am

pocesnkII napisal/-a:no ja mal si me nerobe citiral,....
preveris lahko tut tko da klimo ugasnes in prec vidis ce neha trest. [smilie=biggrin.gif]



Če ugasnem klimo, ni boljše - žal. Je pa, ko je motor ogret bistveno boljše (včasih skoraj ničelno), tako da ne vem, če bi to bil vztrajnik ali nosilci motorja (je pa res, da najbrž motor manj vibrira ogret kot hladen). Tako, da software-ja ne izključujem (pa ravno prejšnji teden sem hodil po LJ in bi lahko šel k RSR...grrr [smilie=angry.gif] ).

LP
Uporabniški avatar
thelegenda
Novinec
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To Jun 01, 2010 8:25 pm
Avto: A4 1.9 TDI l. 2003

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a SiM dne Sr Jun 09, 2010 9:06 pm

Tudi moj Golf TDI - motor AGR trese v prostem teku - ni važno ali je hladen ali na delovni temperaturi. Sem se nehal sekirat, ker če dodam mičkeno gasa (da se obrati dvignejo iz 900 na 1000 rpm) ne trese popolnoma nič več. Izgleda, da je napaka res softwarske narave. Drugače pa z motorjem nobenih težav.
VW driver
Triumph rider
Uporabniški avatar
SiM
Novinec
 
Prispevkov: 43
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 9:48 am
Kraj: Štajerska
Avto: Black VW Golf IV 1.9 TDI AGR Var Confo

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne Če Jun 10, 2010 6:36 pm

SiM napisal/-a:Tudi moj Golf TDI - motor AGR trese v prostem teku - ni važno ali je hladen ali na delovni temperaturi. Sem se nehal sekirat, ker če dodam mičkeno gasa (da se obrati dvignejo iz 900 na 1000 rpm) ne trese popolnoma nič več. Izgleda, da je napaka res softwarske narave. Drugače pa z motorjem nobenih težav.



to trese samo ce se vozis, ko mirujes mora nehati.... seveda govorimo o softwerski napaki...če ne je neki drugega

Lp
M
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a thelegenda dne Pe Jun 11, 2010 8:52 am

Ja, pri meni je pa ravno kontra - trese, ko motor laufa na mestu - torej software odpade?

Včeraj sem bil na servisu in so ugotovili, da so nosilci motorja ok (nekega sprednjega so samo malenkost namestili), šobe so tudi super.....tako, da je po njihovem mnenju to samo vztrajnik, pri čemer pa pravijo, da (še) ni za menjati.....tako, da bom malo spremljal zadevo, če se bo/ne bo povečevala pa se bom odločil......morda bom šel še po drugo mnenje na RSR.

So pa baje bolj problematični Lucovi vztrajniki (s Sachsovimi skoraj naj ne bi bilo problemov).....

lp
Uporabniški avatar
thelegenda
Novinec
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To Jun 01, 2010 8:25 pm
Avto: A4 1.9 TDI l. 2003

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a Peternelj dne Pe Jun 11, 2010 2:52 pm

Poglej imel sem ravno tak primer kot ga imaš ti!! Samo daj e bil Golf 4 sdi. Avto je delal ravno to ker pravis da ela tebi. poskusili smo vse potem pa začnem premišljevati Senzori? na računalniku ni nič pokazalo stranka je mislila da nimam pojma ker nemorem ugotoviti kaj je narobe napaka je bila samo ta senzor zraka ki ej pritrjen na air box kjer imaš zračni filter je bil zanič poskusi ga odklopiti in vžgi avto in povej ali ga bo treslo to je bila napaka ter kupi novega, na Golfu 4 sdi je bila to napaka
Uporabniški avatar
Peternelj
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 594
Pridružen: To Maj 12, 2009 6:02 pm
Kraj: okolica Šk-Loka
Avto: VW MK3 GTI 16V, Golf I GL 82', Golf I JL 79'

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne Pe Jun 11, 2010 5:47 pm

Peternelj napisal/-a:Poglej imel sem ravno tak primer kot ga imaš ti!! Samo daj e bil Golf 4 sdi. Avto je delal ravno to ker pravis da ela tebi. poskusili smo vse potem pa začnem premišljevati Senzori? na računalniku ni nič pokazalo stranka je mislila da nimam pojma ker nemorem ugotoviti kaj je narobe napaka je bila samo ta senzor zraka ki ej pritrjen na air box kjer imaš zračni filter je bil zanič poskusi ga odklopiti in vžgi avto in povej ali ga bo treslo to je bila napaka ter kupi novega, na Golfu 4 sdi je bila to napaka

to mislis senzor pretoka zraka oz lmm
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a Peternelj dne Pe Jun 11, 2010 7:47 pm

Tako je :D
Uporabniški avatar
Peternelj
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 594
Pridružen: To Maj 12, 2009 6:02 pm
Kraj: okolica Šk-Loka
Avto: VW MK3 GTI 16V, Golf I GL 82', Golf I JL 79'

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a Aly dne Ne Jun 13, 2010 11:45 pm

Pa avto dela če odklopiš LMM? :shock:
Uporabniški avatar
Aly
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: So Dec 05, 2009 10:54 pm
Kraj: Maribor
Avto: VW Passat 1.9TDI 131HP 2005

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne Po Jun 14, 2010 10:01 pm

Aly napisal/-a:Pa avto dela če odklopiš LMM? :shock:



itak

LP
M
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a Peternelj dne To Jun 15, 2010 11:41 am

zakaj nebi?
Uporabniški avatar
Peternelj
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 594
Pridružen: To Maj 12, 2009 6:02 pm
Kraj: okolica Šk-Loka
Avto: VW MK3 GTI 16V, Golf I GL 82', Golf I JL 79'

Re: Težava s tresenjem motorja

OdgovorNapisal/-a Aly dne To Jun 15, 2010 12:40 pm

Peternelj napisal/-a:zakaj nebi?

Ja mogoče zato ker računalnik ne dobi podatka ki ga očitno rabi? [smilie=blink.gif] Pol bom jaz, ko bom sumil da imam slab LMM, ga raje odklopil, kot pa novega kupil, če je tako kot pravite, ker nov ni ravno pocen :wink: Get the point? Dvomim da dela brez nejga čist brez problemov, ker te ne bi bil tam in delal kaj dela.
Lp,Aly
Uporabniški avatar
Aly
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: So Dec 05, 2009 10:54 pm
Kraj: Maribor
Avto: VW Passat 1.9TDI 131HP 2005

Naslednja

Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron