menjava motorja vr6 ali 2.0 16 v

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

menjava motorja vr6 ali 2.0 16 v

OdgovorNapisal/-a golfeto dne Pe Jun 25, 2010 1:56 pm

Pozdravljeni usi skupaj,imam problem ki se ne morem odloct kaksen motor naj prvoscm moji 3-jki,namrec sedaj mam not 2.0 8v,rad bi meu kaj mocnejsega,kako se obnasajo kaj vr6 motorji ker najraj bi tega dau not sam nevem ker nekateri niso ravno prevec zadovoljni z njimi,seveda odvisno od posameznika,kaj mi predlagate,za vse odgovore se vnaprej zahvaljujem,HVALA.
Volkswagen ist ein Auto meiner Träume.
Uporabniški avatar
golfeto
Novinec
 
Prispevkov: 34
Pridružen: So Avg 15, 2009 2:25 pm
Kraj: bistrc
Avto: golf 3 gti

Re: menjava motorja vr6 ali 2.0 16 v

OdgovorNapisal/-a Peternelj dne So Jun 26, 2010 3:37 pm

Meni osebno Bolši 2.0 16V
Uporabniški avatar
Peternelj
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 594
Pridružen: To Maj 12, 2009 6:02 pm
Kraj: okolica Šk-Loka
Avto: VW MK3 GTI 16V, Golf I GL 82', Golf I JL 79'

Re: menjava motorja vr6 ali 2.0 16 v

OdgovorNapisal/-a sovec1 dne So Jun 26, 2010 7:30 pm

Ni ga junaka,čez šestaka. :mrgreen:
Uporabniški avatar
sovec1
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 687
Pridružen: Sr Jun 10, 2009 10:52 pm
Kraj: majšperk city
Avto: BMW 525d

Re: menjava motorja vr6 ali 2.0 16 v

OdgovorNapisal/-a dules dne So Jun 26, 2010 11:32 pm

hja , seveda ni junaka čez šestaka ampak v sloveniji dobit odličen motor je kar problem s tem da vemo da so vr6 kar problematični motorji s tem da ko motor kupiš rabiš zraven še menjalnik ter še par stvari
priporočam ti 2.0 16v , se pravi abf , jih je nekaj z malo generalko zrihtaš motor deli so pa pocen . Menjalnik paše od tvojega tak da ni to tak problem in si ne delaš dodatnih stroškov , predelava tudi ni tolko zahtevna če imaš vse pri mizi se pravi kpl motor z vsem kar spada zraven in to je to
Moj 4 pogonc raztura v gmajni ! To gre kamor želiš
Uporabniški avatar
dules
Forum majster
 
Prispevkov: 679
Pridružen: So Apr 08, 2006 4:46 pm
Kraj: Grosuplje

Re: menjava motorja vr6 ali 2.0 16 v

OdgovorNapisal/-a lukavr6 dne Po Jun 28, 2010 12:54 pm

z vr6 motorjem ni nikakršnih problemov, če maš montiran dodaten hladilnik olja, pa če v osnovi dobiš dobrega.

če pa dobiš takega kot se mga mel jaz v avtu pa samo čimprej na dinos pelješ pa si novega umisliš. z malo sreče se da tudi pri nas dobit dober vr6 motor. na viru pri domžalah maš vrko iz passata za 200 evrov.

absolutno pa podpiram post ki ga je napisal sovec!!! [smilie=beer2.gif]
... (Corrado) might be the greatest collection of bad VW ideas ever put into one car.
Uporabniški avatar
lukavr6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 982
Pridružen: To Jun 23, 2009 8:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Corrado vr6, Corrado vr6, Renault Clio:)

Re: menjava motorja vr6 ali 2.0 16 v

OdgovorNapisal/-a golfeto dne So Jul 03, 2010 9:47 pm

Zdravo,hm ia pa se da dobit se dober vr6 motor,kr js vs bi tut prasu,kake so kaj razlike 16 v,ta abf pa nevem katera oznaka je ze,ce se komu da pisat nej opise mal te razlike motorjev,ker js nevem res nic,nimam blage glede motorjev,pa ce mi kdo lahko razlozi kaj je to g60 motor,kr pravijo da so to dobri motorji,pa ce se da to kej u 3jko kombinirat,res smesno uprasanje sam me zelo zanima glede teh svari,za vse odgovore se vnaprej zahvaljujem.hvala.
Volkswagen ist ein Auto meiner Träume.
Uporabniški avatar
golfeto
Novinec
 
Prispevkov: 34
Pridružen: So Avg 15, 2009 2:25 pm
Kraj: bistrc
Avto: golf 3 gti

Re: menjava motorja vr6 ali 2.0 16 v

OdgovorNapisal/-a lukavr6 dne Ne Jul 04, 2010 1:31 am

anf in 9a (drugi 16 v motor), mata različen vbrizg goriva, 9a ma ma namreč e-tronic, abf pa ne, in je manj zakomplicirano, le ne veš kaj delaš, ker za te raznorazne tronice in podobno rabiš bit že maher za to. poleg tega ma abf 14 konjev več (136 proti 150), poleg tega 9a motorja nikoli ni bilo v trojki (če se motim naj me kdo popravi). baje naj bi bil abf boljši motor, ampak to so govorice, mel osebno nisem nobenega od teh, tako da ti ne znam povedat.

g60 je 8 ventilski 1.8 prisilno polnjen motor. ma 160 konjev, ni zapleten motor, pač navaden 8v. zajeb tega motorja je edino g-lader, ker ga verjetno ni nihče vzdrževal kot bi ga moral, in ga je treba obnovi, ker ko ti ga enkrat razgoni zna bit kar drago in težko najti novega. kar se pa tiče montaže v trojko pa nimam pojma, in tudi nisem še videl tega motorja v trojki. je pa sicer dober motor.

vsi ti motorji se dobijo brez problema, za ne neke astronomske vsote. če pa hočeš moč za malo denarja, pa še kej navijat pa nabij not 1.8 turbo (od 150 do 225 konjev, govorimo za stock motor), ki pa tudi ne rikne kar tako.

kar se pa tiče tega a se da dobit dober motor, seveda se da, samo treba je znat poiskat. pa fletno bi blo vedet a hočeš 2.9 ali 2.8 (abv ali aaa), namreč 2.9 je težko za dobit za nek normalen denar. da se pa dobit tudi bub (r32) motor za kolikor toliko normalen denar, samo izvedba tu je malo težja. trenutno vem za 4 2.8 vr6 motorje ki se prodajajo, do pred kratkim se jih je celo nekaj več, ki pa so dobili novega lastnika (oba moja 2.8). samo res pazi da se ne zahebeš ker eden moj ni bil preden pol p!zde mrzle vode, pa je bil kao na novo narejen itd... najbolje vzet kakega ki so se ga čim manj dotikal, po možnosti iz pasata (majo ga na viru pri domžalah ampak samo motor, brez menjalnika, kablovja in računalnika).


kaj več ti bo pa kak majster povedal, toliko samo za osnovno potešitev tvoje radovednosti.


lp, luka
... (Corrado) might be the greatest collection of bad VW ideas ever put into one car.
Uporabniški avatar
lukavr6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 982
Pridružen: To Jun 23, 2009 8:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Corrado vr6, Corrado vr6, Renault Clio:)

Re: menjava motorja vr6 ali 2.0 16 v

OdgovorNapisal/-a gti97 dne Ne Jul 04, 2010 3:52 pm

vem za vr 6 motor sz 17000kilometri.jurja
gti97
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 403
Pridružen: So Okt 25, 2008 11:40 pm

Re: menjava motorja vr6 ali 2.0 16 v

OdgovorNapisal/-a lukavr6 dne Ne Jul 04, 2010 4:01 pm

veš za kak menjalnik?
... (Corrado) might be the greatest collection of bad VW ideas ever put into one car.
Uporabniški avatar
lukavr6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 982
Pridružen: To Jun 23, 2009 8:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Corrado vr6, Corrado vr6, Renault Clio:)

Re: menjava motorja vr6 ali 2.0 16 v

OdgovorNapisal/-a gti97 dne Ne Jul 04, 2010 4:12 pm

ne je že prodan menjalnik
gti97
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 403
Pridružen: So Okt 25, 2008 11:40 pm

Re: menjava motorja vr6 ali 2.0 16 v

OdgovorNapisal/-a golfeto dne Ne Jul 04, 2010 5:17 pm

hmm a tko to poves zanimiva stvar,joii js bi to poslusu ceu dan hehhee,am iaa ze pred leti sem slisau tistikrat se nisem biu tko u teh avtih pa sem zaslediu u pogovorih da niso prevec hvalil teh 2,8,zdaj pa sej ves eni tko eni tko,pa da ne bom s tem koga uzalu so bili prej za te 2,9 kot pravis ti,sam u katerih avtih se najde 2,9 v coradotu,pasatu,a si meu ti oba 2 motorja ze preizkusena,kako lahko poves kaj glede tega,aja pa hvala za odgovor.
Volkswagen ist ein Auto meiner Träume.
Uporabniški avatar
golfeto
Novinec
 
Prispevkov: 34
Pridružen: So Avg 15, 2009 2:25 pm
Kraj: bistrc
Avto: golf 3 gti

Re: menjava motorja vr6 ali 2.0 16 v

OdgovorNapisal/-a lukavr6 dne Ne Jul 04, 2010 9:15 pm

maš zs.
... (Corrado) might be the greatest collection of bad VW ideas ever put into one car.
Uporabniški avatar
lukavr6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 982
Pridružen: To Jun 23, 2009 8:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Corrado vr6, Corrado vr6, Renault Clio:)


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov