Potrebujem nasvet za -menjalnik

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

Potrebujem nasvet za -menjalnik

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Pe Jul 02, 2010 8:56 am

Ali mi kdo lahko svetuje kateri menjalnik bi lahko bil najprimernejši za kopletiranje s TDI motorjem,pa da bi šel v dvojkico s TOGIM mehanizmom in MEHANSKO sklopko.Želim pa imeti malo daljše prestave.Code menjalnika še nisem preverjal,a očitno je da je od bencinca,čeprav je bil izgrajen iz avta skupaj z motorjem 1.9 TD. Motor ima previsoke obrate za določeno hitrost.Končne hitrosti sicer ne potrebujem me pa motijo previsoki obrati in pa prehitro prestavljanje in s tem izguba časa pri kakšnem "priložnostnem street-racingu. :wink: Da nekaj ne štima se vidi kar na oko,saj v 5-ti prestavi pri 2000 obratih vozi s 70 na uro,moral bi pa vsaj 90.
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Potrebujem nasvet za -menjalnik

OdgovorNapisal/-a hex dne Pe Jul 02, 2010 10:11 am

vprasaj na http://www.priloznostnistreetracing.com/forum/. tam ti bodo znal najbol tocno svetovat :wink:
Chicks that dig dubs rule. Chicks that drive them is marriage material.
Uporabniški avatar
hex
Ima majhen penis
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Po Feb 27, 2006 1:04 am
Kraj: koroška bela
Avto: '89 GTI 16V (ABF), '06 Audi A4 3.0 TDI quattro

Re: Potrebujem nasvet za -menjalnik

OdgovorNapisal/-a Vičo dne Pe Jul 02, 2010 10:37 am

Nekako logično, bi bil najboljši od kakšnega GTDja :)

Menjalnik od TASa 1.6B se tudi ne obnese tako slabo z dizlom.
Ladeluftgekühlt
Uporabniški avatar
Vičo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3327
Pridružen: Pe Jan 27, 2006 12:28 am
Kraj: Bistrc
Avto: '90 GTi G60

Re: Potrebujem nasvet za -menjalnik

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Pe Jul 02, 2010 10:41 am

hex napisal/-a:vprasaj na http://www.priloznostnistreetracing.com/forum/. tam ti bodo znal najbol tocno svetovat :wink:


Meni te strani ne odpre, piše da ne obstaja.
V čem je fora?
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Potrebujem nasvet za -menjalnik

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Pe Jul 02, 2010 11:36 am

Tudi meni ne odpre omenjene strani.Logično bi od gt-ja moral biti,da.Vendar sem dobil tudi podatek,da le-ta itak ne bo izdržal,ker je prav za tdi-ja močneje grajen,bencinski pa je delan za večjo vhodno hitrost gredi.Verjetno bo potrebno vgaditi menjalnik od štirice,to pa bo problem.
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Potrebujem nasvet za -menjalnik

OdgovorNapisal/-a Vičo dne Pe Jul 02, 2010 12:08 pm

ŽucMac napisal/-a:Meni te strani ne odpre, piše da ne obstaja.
V čem je fora?

Hex je malce sarkastičen :)

Ni treba, da je ravno od štirice - lahko komot vgradiš 02A menjalnik iz passata, trojke, dvojke G60... Vendar je treba predelati na hidro sklopko (je tudi varianta z seatovim/passatovim mehanizmom) in prestavni mehanizem zamenjati z tistim na zajle.
Ti menjalniki so močnejše narejeni, s praviloma daljšimi prestavnimi razmerji.

Če že greš v to varijanto bi ti priporočal menjalnik od kakšne trojke TDI.
Ladeluftgekühlt
Uporabniški avatar
Vičo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3327
Pridružen: Pe Jan 27, 2006 12:28 am
Kraj: Bistrc
Avto: '90 GTi G60

Re: Potrebujem nasvet za -menjalnik

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Pe Jul 02, 2010 12:53 pm

Točno.To sem tudi mislil,ko sem dejal,da je to problem (hidravlika in prestavni mehanizem),ker avto je gotov.To bi moral vedeti pred predelavo. Vgraditi vse potrebno sedaj,je kot bi šel delat psihološki samomor.Sedaj mi za takšen poseg primanjkuje energije.Torej iščem kakšno drugo enostavnejšo možnost,ki je ne poznam.Hm,ja morda ima pasat kaj uporabnega.Ni druge,kot da poberem vse ustrezne kode menjalnikov in v elsi primerjem prestavna razmerja.Drugače pa.... [smilie=chair.gif] :oops: ps.menjalnik 3-jka in 4-ka sta itak konstrukcijsko tukaj nekje.Slednjega pa imam,ampak kot sem rekel.vgradnja..
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron