vr6 izpuh

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

vr6 izpuh

OdgovorNapisal/-a lukavr6 dne Ne Jul 04, 2010 11:51 pm

živjo!

po uspešni licitaciji na ebayu tnx to skull, sem končno prišel do željenega 6-3-1 kolektorja. zdej me pa zanima kako bi bilo optimalno rešit še preostali del izpuha. katalizator sem mislil pustit originalnega, tako da bo šlo čez tehničnega, potem pa cev do zadnjega lonca in originalni lonec gor, tako da ne bo preveč glasen izpuh. je to v redu rešitev ali predlagate kaj drugega? kakšen naj bi bil fi rostfrei cevi od katalizatorja do lonca? isti kot izhodni na kolektorju ali kaj drugače?


lp, luka
... (Corrado) might be the greatest collection of bad VW ideas ever put into one car.
Uporabniški avatar
lukavr6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 982
Pridružen: To Jun 23, 2009 8:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Corrado vr6, Corrado vr6, Renault Clio:)

Re: vr6 izpuh

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Po Jul 05, 2010 8:54 am

jaz nebi dajal katalizatorja gor. če pa že, bi ga pa spucal, oz. dal samo cev čez, da zgleda samo vizualno, da na tehničnem ne teži, glede plinov boš pa itak isto šel čez. zadnji lonec pa original, tako kot si rekel..
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: vr6 izpuh

OdgovorNapisal/-a BureK dne Po Jul 05, 2010 9:22 am

če na čisto original avto montiraš ta kolektor, bo pasalo vse v nulo. to pomeni, da je Fi izpuha isti pri obeh kolektorjih.

če pustiš Kat in montiraš ravno cev do zadnjega lonca ne bo tako glasen...pomoje bi to znalo imet kar lep zvok.
če odstraniš Kat, boš imel težave s tehničnim....vsakič ko te bo Angel Svobode ustavil ti bo znal kaj težit (izredni tehnični, pobiranje tablic itd).

sredinski lonec je najbolj problematičen kar se tiče pretoka. v celem sistemu so cevi speljane skozi katalizatorje in lonce ampak ni nikjer prekinjen pretok tako, kot je v srednjem loncu. zato ko ga odstraniš začne sekat vn ogenj in tudi zvok je nekako bolj odprt, močnejši.
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: vr6 izpuh

OdgovorNapisal/-a $küll dne Po Jul 05, 2010 11:54 am

jaz bi dal športni katalizator gor, inoxx... in mirna bosna...
Uporabniški avatar
$küll
Tabornik
 
Prispevkov: 8833
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 3:02 pm
Kraj: Kolombanburg
Avto: Audi 80 competition + ///// Audi 80 CD 5E

Re: vr6 izpuh

OdgovorNapisal/-a lukavr6 dne Po Jul 05, 2010 1:20 pm

športni katalizator kakšen? inox cev do zadnjega lonca in kakšen zadnji lonec? nekako se izogibam športnega zadnjega lonca zaradi tega ker mam občutek da bo neznosno to poslušat potem...

srednji pa torej lahko mirno ven ne?
... (Corrado) might be the greatest collection of bad VW ideas ever put into one car.
Uporabniški avatar
lukavr6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 982
Pridružen: To Jun 23, 2009 8:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Corrado vr6, Corrado vr6, Renault Clio:)

Re: vr6 izpuh

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Po Jul 05, 2010 2:05 pm

lukavr6 napisal/-a:športni katalizator kakšen? inox cev do zadnjega lonca in kakšen zadnji lonec? nekako se izogibam športnega zadnjega lonca zaradi tega ker mam občutek da bo neznosno to poslušat potem...

srednji pa torej lahko mirno ven ne?

kaj pa varianta da greš do nekoga, ki izdeluje auspuhe in ti nardi za zadnji lonec "kopijo originala" iz inoxa? to bi tud mene zanimalo...
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: vr6 izpuh

OdgovorNapisal/-a DS71 dne Po Jul 05, 2010 2:39 pm

če boš menjaval katalizator ga daj na konc sistema
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
Uporabniški avatar
DS71
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1966
Pridružen: Če Feb 05, 2009 9:51 pm
Kraj: Il. Bistrica
Avto: zoom zoom

Re: vr6 izpuh

OdgovorNapisal/-a sovec1 dne Po Jul 05, 2010 9:37 pm

Lastovčič ti dela inox izpuhe po želji,cene pa so napram našim kar malo smešno nizke.
Uporabniški avatar
sovec1
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 687
Pridružen: Sr Jun 10, 2009 10:52 pm
Kraj: majšperk city
Avto: BMW 525d

Re: vr6 izpuh

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Po Jul 05, 2010 9:40 pm

sovec1 napisal/-a:Lastovčič ti dela inox izpuhe po želji,cene pa so napram našim kar malo smešno nizke.

a lahko poveš kej konkretnega? al si to nekje prebral da je nekdo napisal, ki mu je en povedal, ki je slišal za enga...

p.s.: luka sori ker ti uletavam u topic, sam tud mene mal zanima v tej smeri, ker bo počas treba menjat...
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: vr6 izpuh

OdgovorNapisal/-a sovec1 dne Po Jul 05, 2010 9:49 pm

Informacijo mi je posredoval @stajnar47, ki je dal za svojega kupeja delat inox sistem,od katalizatorjev nazaj.On naj bi pred kakim letom plačal 180€,za tak izpuh. Sam se bom resneje pozanimal čez kake mesec ali dva,če bodo finance štimale.Tudi mene namreč zanima sistem od katov naprej,delan po izgledu originala.Lahko jih pa direkto pokličeš in povprašaš kako in kaj:
http://sl.list-of-companies.org/Details ... IC_D_O_O_/
Uporabniški avatar
sovec1
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 687
Pridružen: Sr Jun 10, 2009 10:52 pm
Kraj: majšperk city
Avto: BMW 525d

Re: vr6 izpuh

OdgovorNapisal/-a lukavr6 dne Po Jul 05, 2010 10:51 pm

govorimo o lastovčiču pri zagrebu? dela dobro, samo je treba vedet kaj hočeš in so ljudje zadovoljni z njegovimi izdelki.

uporabnik schranz ima njegov izpuh (sportski :D ), in je zelo zadovoljen. samo jaz bi rad pretočen in tih auspuh (ja vem, tudi udoben in nizek avto ne gre skup :D )

sicer pa se vedno bolj nagibam k kolektor+cev+športne katalizator+zadnji lonec original.
... (Corrado) might be the greatest collection of bad VW ideas ever put into one car.
Uporabniški avatar
lukavr6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 982
Pridružen: To Jun 23, 2009 8:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Corrado vr6, Corrado vr6, Renault Clio:)

Re: vr6 izpuh

OdgovorNapisal/-a schranz dne Sr Jul 07, 2010 9:49 pm

avto more ropotat da se ve kdo ma športno srce!
Uporabniški avatar
schranz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne Mar 28, 2010 12:15 am
Kraj: trzin
Avto: corrado 2.0 16v-vr6

Re: vr6 izpuh

OdgovorNapisal/-a DS71 dne Sr Jul 07, 2010 11:25 pm

en slogan pravi da ima Alfa športno srce
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
Uporabniški avatar
DS71
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1966
Pridružen: Če Feb 05, 2009 9:51 pm
Kraj: Il. Bistrica
Avto: zoom zoom

Re: vr6 izpuh

OdgovorNapisal/-a schranz dne Sr Jul 07, 2010 11:37 pm

alfa ma srce u gatah prot corradu :lol:
Uporabniški avatar
schranz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne Mar 28, 2010 12:15 am
Kraj: trzin
Avto: corrado 2.0 16v-vr6

Re: vr6 izpuh

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Če Jul 08, 2010 6:18 am

Zdej pa se napisi da ima tvoj 9a sportno srce. Lepo te prosm, ne stoj streljat.
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: vr6 izpuh

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Če Jul 08, 2010 11:04 am

khmmm....

Zadeva: vr6 izpuh


[smilie=angry.gif]
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: vr6 izpuh

OdgovorNapisal/-a schranz dne Če Jul 08, 2010 9:08 pm

he he dobi športno srce v kratkem [smilie=auto.gif] Sorri Lucky Luka!Drugače pa kar koli boš naredu boš naredil zase in tako kakor ti bo všeč.en tih avtomobil že imaš naj te spomnim.lahko daš na začetku original ki ga verjetno že imaš na lagarju,čez zimo pa če ti ne bo všeč greš do lastovčiča in ti za male pare naredi preostanek iz inoxa pa še 5 let garancije dobiš! :wink:
Uporabniški avatar
schranz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne Mar 28, 2010 12:15 am
Kraj: trzin
Avto: corrado 2.0 16v-vr6

Re: vr6 izpuh

OdgovorNapisal/-a Ricardo dne Sr Okt 13, 2010 9:22 pm

fantje mene pa nekej zanima,pa nisem ziher če tole glih paše u tole temo...

in sicer, na avtu sem zamenjal komplet vakuum sistem pa LMM pa katalizator (totalno zabit)... stanje pa je sledeče... na racunalnik ko mi ga na servisu prklopi,praktično ne najde nič razen neko napako pri vsesavanju zraka... zdej pa me zanima a je varjanta da je ta srednji lonec (takoj za katalizatorjem) tudi zabit ker je gor se original (335.000km)? spraqšujem zato ker na zunaj ni videt slab,čeprav ni iz inoxa. mal je sicer ze rjav, ni pa da bi se glih razpadal...

a ma kdo kakšno idejo?

skratka iz situacije ne vidim izhoga.. v enem mescu sem porabu še svojo "skrito rezervo" ojrov. nesmiselno se mi pa zdi še neki vlagat v avto,ker me je kar minilo... to se je pa pojavilo kar na 1x... takrat mi je na servisu reku da nej zamenjam LMM. no pol se je to potegnilo na VAC sistem in potem na katalizator... jaz pa kot jaz,če kupim,kupim original ane, da je nebo kake čudne diference kdaj...
jutri bomo še avspuh odžagal za CAT-om pa vidli kako in kaj...

torej a je kdo že mel kdaj take izkušnje? lahko kak nasvet? bi bil zlo hvaležen!

pa LP vsem skupaj!
Dobr k kr'h , zafukan k p's http://jeraj.weebly.com
Uporabniški avatar
Ricardo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Če Maj 20, 2010 11:16 pm
Kraj: Kamniška bistrica (glih pod goram)
Avto: SEAT Alhambra || Fiat Ducato 2.8dt tdi

Re: vr6 izpuh

OdgovorNapisal/-a luka32 dne Sr Okt 13, 2010 9:30 pm

Pa je z avtom dejansko kaj narobe, al ti to menjaš samo zaradi napake na računalniku?
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: vr6 izpuh

OdgovorNapisal/-a Ricardo dne Sr Okt 13, 2010 9:57 pm

luka32 napisal/-a:Pa je z avtom dejansko kaj narobe, al ti to menjaš samo zaradi napake na računalniku?


dejansko je napaka na avtu... zamenjani vsi senzorji in vsa "krama".. samo ko se avto samo malo segreje mi v recimo v tretji prestavi pri 3600 obratih pade v "rezervni program" neče več vlečt. dela samo s polovično paro... če veš kaj mislim... pa prej je lepo potihel laufal zdej pa ko ga pohodim, samo "muka" pa niti ne da od sebe tisto kar bi moral... torej moje mnenje je da mora bit nekej z avspuhom narobe.ker ce je napaka v samem tlaku,pa ce je zabit avspuh pol po logiki itak sam motor nemore nevem kaj dat od sebe ane... sem pa menjal katalizator prjsnji teden (250 ojrov) pa mal je blo pol še popusta ;-). takrat ko sem ga zagodu je zmetalo en Černobilski oblak saj ven... sam pol se pa sploh ni vec kadilo pa avto j spet padu v oni program... pa spet je začel mal bolj naglas "mukat". skratka sej se lahko peljem samo moram res pazit da ga ne spustim v neke obrate ker pol nima moči niti za prehitevat... :cry: :cry:

aja pozabu sm napisat da se gre tuki za Alhambro 1.9 TDI (90KM) aka. VW Sharan
Dobr k kr'h , zafukan k p's http://jeraj.weebly.com
Uporabniški avatar
Ricardo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Če Maj 20, 2010 11:16 pm
Kraj: Kamniška bistrica (glih pod goram)
Avto: SEAT Alhambra || Fiat Ducato 2.8dt tdi

Re: vr6 izpuh

OdgovorNapisal/-a luka32 dne Če Okt 14, 2010 6:49 pm

Slika
A 12. na tej sliki si tud zamenu? Men je edino logično, če praviš da ti pokaže nekaj na vsisu zraka napako, da je šel ta senzor, ki v bistvu meri temperaturo. Za zabasan lonec pa nimam pojma kako se avto obnaša.
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: vr6 izpuh

OdgovorNapisal/-a Ricardo dne Če Okt 14, 2010 8:50 pm

ulavnem fantje to ni več za verjet... glih smo na servisu avto uštimal, pa gremo na testno vožnjo in ga sesujemo u totalko...

torej bojo zlo u kratkem na voljo rezervni deli, nov katalizator (star 2 dni) pa zadn lonc,itd itd...sam da zavarovalničar to mal poslika pa da ITAK oceni totalko...sej nimo bli mi krivi, je ena "gospodična" v križišče prletela pa nč bremzala... mi smo mel pa tut ene 60/65 notr... tko da ni več mojga avtija R.I.P [smilie=auto.gif] mam slikce če kerga zanima... tist bomo pa u eni drugi temi.Riki tut cist polomlen ;-)
Dobr k kr'h , zafukan k p's http://jeraj.weebly.com
Uporabniški avatar
Ricardo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Če Maj 20, 2010 11:16 pm
Kraj: Kamniška bistrica (glih pod goram)
Avto: SEAT Alhambra || Fiat Ducato 2.8dt tdi

Re: vr6 izpuh

OdgovorNapisal/-a BureK dne Pe Okt 15, 2010 11:45 am

auuuch :?
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: vr6 izpuh

OdgovorNapisal/-a Ricardo dne Pe Okt 15, 2010 11:56 am

jap... mam že enga karata ugledanga... u Kranju upajmo da je vse OK vsaj z tistim avtom...
Dobr k kr'h , zafukan k p's http://jeraj.weebly.com
Uporabniški avatar
Ricardo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Če Maj 20, 2010 11:16 pm
Kraj: Kamniška bistrica (glih pod goram)
Avto: SEAT Alhambra || Fiat Ducato 2.8dt tdi

Re: vr6 izpuh

OdgovorNapisal/-a BureK dne Pe Okt 15, 2010 12:01 pm

ko imaš enega za kose, je drugi vedno dober [smilie=biggrin.gif]

srečno [smilie=beer2.gif]
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Naslednja

Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron