mk5 1.9tdi, težave (dročniki, odmična, ..)

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

mk5 1.9tdi, težave (dročniki, odmična, ..)

OdgovorNapisal/-a turby dne To Sep 07, 2010 1:32 pm

Zdravo,

Ker me že počasi mineva potrplenje in sem z dneva v dan bolj živčen, se obračam na vas. Mam golfa, letnik 06, 1.9 TDI (motor BLS), 135k KM, 105 konjev, ma tud DPF..
Pred dvema tednoma mi je "crknila" odmična gred in dročniki [smilie=angry.gif] Včeri sm dobil avto nazaj, so mi zamenjali odmično in vse dročnike, vendar simptomi ostajajo isti(sicer v milejši verziji, zaenkrat), kot takrat, ko mi je šlo vse to k vragu.
Avto do 2000-2500 obratov v 1.,2. in 3. prestavi nima moči, potem pa skoči kot zmešan! V tem območju se slišijo dročniki, ampak nekako v mejah normale, ko pa avto preseže 2.5k rpm, je zvok čisto normalen. Ko se peljem po klancu navzdol in "premzam" z mašino, dročniki nabijajo tako, da je občutek, kot da bo zdaj zdaj vse razpadlo..

Olja je dosti, tud za pritisk so rekli da je OK, zakaj pa je prišlo do tega pa so rekli, da verjetno "trenutno pomankanje olja pri dročnikih" (oz. neki podobnega). Danes sem klical ponovno in ga v ponedeljek peljem nazaj, bodo še malo pregledali.

Ma mogoče kdo kakšno idejo, nasvet kaj pogledat, katere kanale v VCDSju (mam verzijo 805), predno ga peljem nazaj? Hvala za pomoč!!!
chuck norris je morsko deklico zgrabil za mednozje!
Uporabniški avatar
turby
Novinec
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Jul 16, 2007 2:51 pm
Kraj: Radovljica
Avto: golf mk5, 1.9 TDI

Re: mk5 1.9tdi, težave (dročniki, odmična, ..)

OdgovorNapisal/-a BureK dne Če Sep 09, 2010 12:30 pm

kako pride do tega da "crkne" gred z dročniki ?

pa kdo je opravljal delo ?
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: mk5 1.9tdi, težave (dročniki, odmična, ..)

OdgovorNapisal/-a eugene dne Če Sep 09, 2010 1:01 pm

Po moje edino kaj z mazanjem. Samo mi ni jasno kako lahko rečejo, da je pritisk ok hkrati pa, da je prišlo do trenutnega pomankanja olja v dročnikih, Menjajo odmično in dročnike in te pošljejo domov brez , da bi najdli vzrok zakaj ti jih je sploh pojedlo. Verjetno so odčitavali pritisk spodaj takoj po pumpi oz v glavnem kanalu, zgoraj pa pitaj boga. Lahko se je nabralla kaka svinjarija v kanalih čeprav vseeno čudno. Mogoče neprimerno olje, ni za dizle, ki nucajo olje z malo več detergenti notri zaradi obilice saj. Sem že vidu dročnike ki so bli napolnjeni z nečim, ki je zgledalo kot smola in je enkrat blo olje.

Kako olje pa točiš. samo ne mi reč, da je neko 0-30 ali 5-30.

Kaj voziš mogoče na biodizel? niso bloi neki problemi z oljem in biodizlom enkrat. mogoče ni tega več nevem?
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: mk5 1.9tdi, težave (dročniki, odmična, ..)

OdgovorNapisal/-a turby dne Če Sep 09, 2010 7:50 pm

popravljali so mi ga na Rudniku.. kako se imenuje firma, se ne spomnim - sem ga pelju tja, ker mam NSA garancijo in je njihov "pooblaščeni" mehanik.

olje, ki je notri, je pa VW Longlife III 5W-30, ker mora biti zarad DPFja. vozim pa se na nafto - kaj je prejšnji lastnik tanku, pa vprašanje.. je pa avto uvožen z Nemčije.

je reku, da je (blo) mogoče kje zapacano.. če je blo spucano, pa ni blo nič slišat. niti vem ne, če se je po popravilu kdo pelju z avtom, al so samo zalaufal in evo, zdj dela, upamo da bo tko tud ostal.. eto ti KU*AC, ni tako!
Pravi, da bodo še malo testirali kaj in kako. dokler avto ne bo tko kot mora bit, bo kr dol ostou, pa mi je vseeno, če mašino menjajo..
chuck norris je morsko deklico zgrabil za mednozje!
Uporabniški avatar
turby
Novinec
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Jul 16, 2007 2:51 pm
Kraj: Radovljica
Avto: golf mk5, 1.9 TDI

Re: mk5 1.9tdi, težave (dročniki, odmična, ..)

OdgovorNapisal/-a turby dne So Sep 11, 2010 9:03 am

še ta "zanimivost"..
ko sem napisal, da avto do 2000-2500 obratov nima moči - ko "zagrabi", se sliši nek kovinski zvok, kot da bi se 2 kovini med sabo drgnili in se počasi ustavili.. turbina, vztrajnik?
chuck norris je morsko deklico zgrabil za mednozje!
Uporabniški avatar
turby
Novinec
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Jul 16, 2007 2:51 pm
Kraj: Radovljica
Avto: golf mk5, 1.9 TDI

Re: mk5 1.9tdi, težave (dročniki, odmična, ..)

OdgovorNapisal/-a turby dne To Sep 14, 2010 1:22 pm

torej.. od včeraj avto ponovno pri mehaniku.
avto v prostem teku, ko dodam plin, res čudno ropota, kot bi ga nekaj morilo.. po preseženih 3k je nekako normalno.
ko sem tako testiral, je mehanik odstranil oljni pokrovček in ko sem povišal obrate, se je kar dobro pokadilo (hlapi? ker ni zgledalo kot klasičen dim :) ).. a to je normalno?

danes je rekel, da bodo menjali oljno pumpo.. pa ne mi rečt, da je to lahko razlog, da avto nima moči??
no sj, 100 ljudi 100 čudi.. 100 žena, 200.. :)
chuck norris je morsko deklico zgrabil za mednozje!
Uporabniški avatar
turby
Novinec
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Jul 16, 2007 2:51 pm
Kraj: Radovljica
Avto: golf mk5, 1.9 TDI

Re: mk5 1.9tdi, težave (dročniki, odmična, ..)

OdgovorNapisal/-a fritz dne To Sep 14, 2010 1:29 pm

zal nisem mehanik in ti ne morem pomagat z nasvetom, ampak taksno empiricno
resevanje problema pa ni dostojno servisa. menjava delov, enega bomo pa ze zadeli...
upam da ne gre na tvoje stroske in da ti vrnejo golfa kot mora bit.
zal se pregovor "drzi vodu dok majstori odu" prepogosto udejanja...

cakam na razplet.
lpf
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: mk5 1.9tdi, težave (dročniki, odmična, ..)

OdgovorNapisal/-a turby dne To Sep 14, 2010 1:47 pm

zanimivo a? :) hehe, sj ne mors vrjet, sploh nism vedu kaj jim odgovorit na to.. tud sam nism mehanik, tko da :)

ni pa na moje stroške.. hvala bogu! jutri zvem, kaj so naredli..
podpisal ne bom nič in avta ne prevzamem, dokler ga stestiram.. če ne bo dobro, ostane tam!
chuck norris je morsko deklico zgrabil za mednozje!
Uporabniški avatar
turby
Novinec
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Jul 16, 2007 2:51 pm
Kraj: Radovljica
Avto: golf mk5, 1.9 TDI

Re: mk5 1.9tdi, težave (dročniki, odmična, ..)

OdgovorNapisal/-a turby dne To Sep 14, 2010 7:05 pm

ena bedasta (ali pa ne :) ) .. so lahko ti simptomi povezani kej z "faulty" DPF-jem?
chuck norris je morsko deklico zgrabil za mednozje!
Uporabniški avatar
turby
Novinec
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Jul 16, 2007 2:51 pm
Kraj: Radovljica
Avto: golf mk5, 1.9 TDI

Re: mk5 1.9tdi, težave (dročniki, odmična, ..)

OdgovorNapisal/-a turby dne Sr Sep 15, 2010 10:27 am

aja.. zakaj sem napisal faulty DPF? pri vžigu mi zadej črno pokadi (ne velik, ampak se vid), pri dodajanju plina se pa tud kadi zadej.. kar nebi smel!!

sicer pa čakam ponudbo RSRa za odstranitev DPFja, zravn mi bodo pa še čiptuning naredl :)
chuck norris je morsko deklico zgrabil za mednozje!
Uporabniški avatar
turby
Novinec
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Jul 16, 2007 2:51 pm
Kraj: Radovljica
Avto: golf mk5, 1.9 TDI

Re: mk5 1.9tdi, težave (dročniki, odmična, ..)

OdgovorNapisal/-a turby dne Sr Sep 22, 2010 8:52 pm

in piz*arije se nadaljujejo..
.. danes prevzel avto, isti šmorn. Mogoče res malo manj ropota, ampak še vseeno je prisotno pomanjkanje moči!
.. ko odvzamem plin v leru mi ruži, kot da bi dve kovini med sabo pajsu
.. ko pohodiš 1. in 2. prestava, kr fajn pokadi zadi - verjetno nebi smel niti prdnt, ker ma DPF? al sm že js mal čudn?

ah ja.. aint life a biatch!

mal sm ze obupu.. če bo kej, bom napisu..
chuck norris je morsko deklico zgrabil za mednozje!
Uporabniški avatar
turby
Novinec
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Jul 16, 2007 2:51 pm
Kraj: Radovljica
Avto: golf mk5, 1.9 TDI

Re: mk5 1.9tdi, težave (dročniki, odmična, ..)

OdgovorNapisal/-a bertovtone dne Sr Sep 22, 2010 11:10 pm

mislm da to kar so delal ce so sploh kaj je mal mim,pri teh motorjih ni blo problemov z odmicno pac pa z sobami in s tem pocenimi bati tko da ce bi fantje mal delal na tem da se avto zrihta bi ze prisli do tega da mas pocen bat!mebom trdiv samo na simptone kar si povedov mislm da je to to.lp [smilie=beer2.gif]
old volkswagens never die,they just get lower
----------------------------------------------------------
luža pod starim avtomobilom je švic od konjev
-----------------------------------------------------------
Uporabniški avatar
bertovtone
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2019
Pridružen: Sr Apr 21, 2010 3:09 pm
Kraj: /\^¿
Avto: mk1 GTI 16V./passat R line/.Land cruiser

Re: mk5 1.9tdi, težave (dročniki, odmična, ..)

OdgovorNapisal/-a sašo dne Če Sep 23, 2010 7:22 am

DPF je 99% zamašen_na pooblaščencu s testerjem zmerijo pretočnost le tega in ga po potrebi regenerirajo, v zadnji fazi pa menjajo.............pa še s turbino bo nekaj narobe(od tod kovinski zvok)

PS. le ti h katerim si dal avto zritat, ne bodo nikoli zadeve porihtali.....
Uporabniški avatar
sašo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 282
Pridružen: So Nov 04, 2006 1:24 pm
Kraj: Brežice
Avto: AUDI

Re: mk5 1.9tdi, težave (dročniki, odmična, ..)

OdgovorNapisal/-a turby dne Če Sep 23, 2010 9:23 am

no sj.. js sm sumil te dve opciji in da mi mogoče vztrajnik tako ruži (pr 3000 obratih se čutjo zlo zlo mejhne vibracije)!!

turbino sm kupu že 2 mesca nazaj novo, tko da to ni panike ( :) ), za DPF bom šu pa kr k RSR, edino če ne bo druge opcije! Sam zakaj mi ne sveti lučka za DPF? Bom dans prklopu na VCDS, pa probu dat aktivno regeneracijo, če bo kej boljše..

hvala za info..

PS: ta ki mi je rihtu, je AvtoIdeal na rudniku.. mi je tud sam predlagu, nj ga pelem na uradni servis.. PO 25 DNEH BREZ AVTA, DA JIM J**.. ok, o tem v drugi rubriki :)
chuck norris je morsko deklico zgrabil za mednozje!
Uporabniški avatar
turby
Novinec
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Jul 16, 2007 2:51 pm
Kraj: Radovljica
Avto: golf mk5, 1.9 TDI

Re: mk5 1.9tdi, težave (dročniki, odmična, ..)

OdgovorNapisal/-a dules dne Ne Sep 26, 2010 8:58 pm

povečano kajenje iz izpuha je problem na sami nafti zaradi prevelike usebnosti žvepla v nafti ti avto preveč kadi

sprazni rezervar ter natoči dizla iz bencinske pa ti bo to zginl , sem imel tudi že dva taka primera pa še v papirjih od servisa to piše !!

glede nabijanja mi prosim povej kako nabija , če vzameš dol cev ki gre na sesalno loputo so tam kakšni simboli nabijanja ali uhajanja kompresije ??
Moj 4 pogonc raztura v gmajni ! To gre kamor želiš
Uporabniški avatar
dules
Forum majster
 
Prispevkov: 679
Pridružen: So Apr 08, 2006 4:46 pm
Kraj: Grosuplje

Re: mk5 1.9tdi, težave (dročniki, odmična, ..)

OdgovorNapisal/-a turby dne Po Sep 27, 2010 8:43 am

vedno tankam na OMF in avto ni prevozil več kot 200km z nafto iz petrola.. naslednji teden mi bo itak pri RSRu "odstranil" DPF in menjal turbino..

glede nabijanja oz. ropotanja je pa tako, da se dročnikov sicer ne sliši več, še vedno pa je prisoten nek kovinski zvok, ko avto "zagrabi", kot bi se dve kovini med sabo pajsali.. čemo vidt naslednji teden, kakšno bo stanje - UPAM DA BO KONC TEŽAV!!
chuck norris je morsko deklico zgrabil za mednozje!
Uporabniški avatar
turby
Novinec
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Jul 16, 2007 2:51 pm
Kraj: Radovljica
Avto: golf mk5, 1.9 TDI

Re: mk5 1.9tdi, težave (dročniki, odmična, ..)

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Sep 27, 2010 11:24 am

En predlog Turby: piše da si iz Radovljice, Dules pa da je iz Kranja.
Oglasi se enkrat pri njemu da sliši ta rompompom preden menjaš 3/4 motorja.

Its đast a dobronamerni suđeščn :wink:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: mk5 1.9tdi, težave (dročniki, odmična, ..)

OdgovorNapisal/-a turby dne To Okt 05, 2010 11:11 pm

noooo.. the conclusions :)

avto danes prevzel pri RSR, kjer so mi menjali turbino in "odstranili DPF". In glej ga zlomka, avto gre tako, kot mora bit.. Brez pojemanja moči med 1500-2500 obrati, brez čudnih kovinskih zvokov. Ampak.. očitno mi turbine nebi blo treba menjat, ker je ta še čisto dobra po 140kKM. Lufta ma "zlo zlo zlooo malo", ampak ok.. Ker so delal že to, je bolš preventiva k kurativa :)

in zaključek? zakaj sem mel take probleme? zanič DPF? hja.. iskreno povedano, mi je po dveh mescih vseeno, samo da se normalno vozim!!! Ampak vseeno ciljam da sem imel probleme zaradi DPFja :)

pa lep večer.. turby

PS: kdo kupi turbino?? :)
PS2: še vsi stroški, če koga zanima:
- vrtač: 80€
- menjani dročniki, odmična in "pumpa pri odmični gredi", vse na NSA garancijo: 200€
- turbina: 750€
- RSR: 500€

seštejte pa sami.. :)
chuck norris je morsko deklico zgrabil za mednozje!
Uporabniški avatar
turby
Novinec
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Jul 16, 2007 2:51 pm
Kraj: Radovljica
Avto: golf mk5, 1.9 TDI


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost