Olje - izkušnje z različnimi znamkami

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

Olje - izkušnje z različnimi znamkami

OdgovorNapisal/-a Goti dne Pe Okt 15, 2010 12:31 am

Ne vem, če smo se to že zmenili kdaj.
Izkušnje mam s castrolom, valvolinom ... ne pa še z motulom.

Torej: je motul fina reč al kako?

Zdaj počasi bom menjal, mam pa not castrol txt 5w40. Je motul boljši al ne? :)

Castrola mi do ene 10.000 km ne spije praktično nič, potem moram pa do 15.000, ko je interval, že dotočiti pol litra.
A olje do takrat že izgubi tolko viskoznosti al kaj?
Uporabniški avatar
Goti
Šverca božje aktovke
 
Prispevkov: 2394
Pridružen: To Feb 28, 2006 11:56 am
Kraj: Ljubljana/Prevalje
Avto: Tolsti šved - xc90

Re: Olje - izkušnje z različnimi znamkami

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Pe Okt 15, 2010 1:36 am

Bo Beni se kaj dodal.
Zacel sem s tem oljem pri 15ih. Motul Scooter power 2T, boljse izgorevanje, motor se je manj pregreval, manj dimilo in % moci je bil boljsi. Napram bilokatermu 2T olju, primerjave ni bilo.
V motor pa tako ali tako ne vlijem cisto nic drugega kot Motul. Ce mi ga na poti zmanjka (ga se ni), se raje brez olja domov pripeljem. :)
Z 5w-50 mi ga skuri ene 2dcl na 6000km, medtem ko imam trenutno noter 10w-40 pa ga ne kuri, ceprav sem ze ene 500km cez servis.
Z avtom se nimam izkusenj, ampak se mi dozdeva da bo naslednji servis na avtu, opravljen z motul oljem. Zdej cene sem gledal sploh ni takih razlik med ostalo rajo, samo vcasih vem da je bil motul drag kot zafran.
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Olje - izkušnje z različnimi znamkami

OdgovorNapisal/-a Goti dne Pe Okt 15, 2010 11:25 am

Ja, saj to mi je padlo v oko: 5 litrov motula 5w40 za 35 € v akciji! Grem nabavt. ;)
Uporabniški avatar
Goti
Šverca božje aktovke
 
Prispevkov: 2394
Pridružen: To Feb 28, 2006 11:56 am
Kraj: Ljubljana/Prevalje
Avto: Tolsti šved - xc90

Re: Olje - izkušnje z različnimi znamkami

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Pe Okt 15, 2010 11:26 am

Goti napisal/-a:Ja, saj to mi je padlo v oko: 5 litrov motula 5w40 za 35 € v akciji! Grem nabavt. ;)


Pocakaj na drugo mnenje ;)
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Olje - izkušnje z različnimi znamkami

OdgovorNapisal/-a Goti dne Pe Okt 15, 2010 9:29 pm

Es ist zu spät. Motul 8100 X-CESS 5W40 unterwegs! Pa da vidimo ... :)
Uporabniški avatar
Goti
Šverca božje aktovke
 
Prispevkov: 2394
Pridružen: To Feb 28, 2006 11:56 am
Kraj: Ljubljana/Prevalje
Avto: Tolsti šved - xc90

Re: Olje - izkušnje z različnimi znamkami

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Po Okt 18, 2010 1:04 pm

jaz jaz glede olja nevem kaj dosti povedat. lahko samo pograjam fuchs.. sicer je poceni in to je vse.

še v skuterja sem natočil samo 2x fuchs-a in pol 2L je bil avspuh čisto zapacan, pa še smrdelo je in ful dimilo.. tak da v dvotektnega sem točil v glavnem samo castrol TTS-a dokler nisem prešaltal na 4T 600ccm.

motor: sprobal sem že repsol, fuchs, castrol, valvoline in motul. in ostajam na motulu.. poleg motula mi je bil še najboljši repsol.
valvoline je po 2000km kot voda, castrola žere pomoje glih pol litra na 1000km, po fuchsu drsi sklopka.. motul zadovolji vse potrebe, poleg tega ga pa spije glih mogoče deci na 1000, kar ni veliko, glede na to da se motor glih ne fura na izi.

pri avtu pa tako, ko sem ga kupil (g60) je imel noter divinol-a, in takrat je blo vse super. potem sem dal noter castrola in so se začeli slišat dročniki.. ob naslednji menjavi sem natočil valvoline-a, ki ga je popil glih ene 3dcl al pa več na 1000km.. sedaj imam noter fuchs-a, motor ma na novo narjeno celo glavo, spucan tudi odspodaj, ampak olje se NENORMALNO greje, zelo hitro segreje, počasi ohlaja, in je povprečno 15°C nad tistim, kar je blo pri ostalih oljih.. tako da na spomlad, preden bom spet začel furat golfa, gre noter divinol.
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: Olje - izkušnje z različnimi znamkami

OdgovorNapisal/-a Goti dne Po Okt 18, 2010 1:15 pm

Kaj pa za v menjalnik, je kdo že sprobal od Motula gear 300 75W90? Po tujih forumih ga silno hvalijo.
Uporabniški avatar
Goti
Šverca božje aktovke
 
Prispevkov: 2394
Pridružen: To Feb 28, 2006 11:56 am
Kraj: Ljubljana/Prevalje
Avto: Tolsti šved - xc90

Re: Olje - izkušnje z različnimi znamkami

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Po Okt 18, 2010 1:42 pm

BeniNorc napisal/-a: motul zadovolji vse potrebe..


Sem kar pricakoval tak odgovor, na zalost pa za avto nic konkretnega. :?
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Olje - izkušnje z različnimi znamkami

OdgovorNapisal/-a Goti dne Po Okt 18, 2010 6:28 pm

Bom js poročal čez 10-15.000 km iz prve roke. Spomladi torej. :)
Uporabniški avatar
Goti
Šverca božje aktovke
 
Prispevkov: 2394
Pridružen: To Feb 28, 2006 11:56 am
Kraj: Ljubljana/Prevalje
Avto: Tolsti šved - xc90

Re: Olje - izkušnje z različnimi znamkami

OdgovorNapisal/-a RedEvil dne Po Okt 18, 2010 8:17 pm

BeniNorc napisal/-a:jaz jaz glede olja nevem kaj dosti povedat. lahko samo pograjam fuchs.. sicer je poceni in to je vse.

še v skuterja sem natočil samo 2x fuchs-a in pol 2L je bil avspuh čisto zapacan, pa še smrdelo je in ful dimilo.. tak da v dvotektnega sem točil v glavnem samo castrol TTS-a dokler nisem prešaltal na 4T 600ccm.

motor: sprobal sem že repsol, fuchs, castrol, valvoline in motul. in ostajam na motulu.. poleg motula mi je bil še najboljši repsol.
valvoline je po 2000km kot voda, castrola žere pomoje glih pol litra na 1000km, po fuchsu drsi sklopka.. motul zadovolji vse potrebe, poleg tega ga pa spije glih mogoče deci na 1000, kar ni veliko, glede na to da se motor glih ne fura na izi.

pri avtu pa tako, ko sem ga kupil (g60) je imel noter divinol-a, in takrat je blo vse super. potem sem dal noter castrola in so se začeli slišat dročniki.. ob naslednji menjavi sem natočil valvoline-a, ki ga je popil glih ene 3dcl al pa več na 1000km.. sedaj imam noter fuchs-a, motor ma na novo narjeno celo glavo, spucan tudi odspodaj, ampak olje se NENORMALNO greje, zelo hitro segreje, počasi ohlaja, in je povprečno 15°C nad tistim, kar je blo pri ostalih oljih.. tako da na spomlad, preden bom spet začel furat golfa, gre noter divinol.


jst mam fuchsa not pa ni se nč ne greje in sm zelo zadovoljen s tem oljem mam ga tudi v Leonu TDI 110ks pa ne pije in tudi vse je ok, uporabljam ga zadnjih 5 let.Razen enkrat sm dau aral v corrada..
Uporabniški avatar
RedEvil
Fasader
 
Prispevkov: 1247
Pridružen: Ne Nov 18, 2007 1:46 am
Avto: VW MK3 GTI Juby,Jetta TDI

Re: Olje - izkušnje z različnimi znamkami

OdgovorNapisal/-a hex dne To Okt 19, 2010 12:52 am

motula sem sprobal v skutreju piaggio in raznih tomosih. v obeh primerih sem zadovoljen. skuter delal k sus. v tomosa sem dajal 2% mesanco in kadarkol sem rastavu masino je bil bat konkretno masten od olja in nic zazgan. sem pa tankal dvotaktola v skuter na zacetku in je bil bo 1300km bat cisto crn. velikokrat se pa tut ze slisal graje ces tts-a.

@beni: ko si kupu g60 od mene je mel notr al mobil formula al pa GM (za opla original). z divinolom sem ga js dobu pa ga je kuru k nor. samo je pa bil 5w30 ce se prou spomnm. ostalo kar sem dajal je blo 10w40, kot je predpisano. ze dolgo casa tankam GM olje in sem zadovoljen. gti 8v mi je pri zadnji menjavi popil v 5k km deci. zakaj GM? ker je liter okrog 5€ brez popusta.

samo tle nemores gledat samo na znamko olja. marsikatera znamka ima lahko nekaj razlicnih olj enakih viskoznosti. ce ma recimo valvoline 4 razlicne, motul pa samo enega nemors rect da je motul zakon, ce pa sploh nisi probal "tahudega" valovolina. pravm samo za primer, ne pa da je katerikol zakon oz zanic.

nisem pa se nikoli slisal nic slabega cez motul ali repsol. mobil 1 naj bi bil tudi med boljsimi.
Chicks that dig dubs rule. Chicks that drive them is marriage material.
Uporabniški avatar
hex
Ima majhen penis
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Po Feb 27, 2006 1:04 am
Kraj: koroška bela
Avto: '89 GTI 16V (ABF), '06 Audi A4 3.0 TDI quattro

Re: Olje - izkušnje z različnimi znamkami

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne To Okt 19, 2010 10:27 am

hex napisal/-a:samo tle nemores gledat samo na znamko olja. marsikatera znamka ima lahko nekaj razlicnih olj enakih viskoznosti. ce ma recimo valvoline 4 razlicne, motul pa samo enega nemors rect da je motul zakon, ce pa sploh nisi probal "tahudega" valovolina. pravm samo za primer, ne pa da je katerikol zakon oz zanic.

no prav zato so men glupe izjave v stilu: "v motorju/skuterju se mi je motul ful dobr obnesu. torej motul je zakon. sam še to bom toču." kaj ma to veze?! gre se za povsem drugo olje. :roll:

neki posploševat na nivojo cele znamke/firme, je pomoje butasto.
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Olje - izkušnje z različnimi znamkami

OdgovorNapisal/-a Gloga dne To Okt 19, 2010 2:39 pm

@Jurtz: zato sem tud napisal tole :wink:

Gloga napisal/-a:
Goti napisal/-a:Ja, saj to mi je padlo v oko: 5 litrov motula 5w40 za 35 € v akciji! Grem nabavt. ;)


Pocakaj na drugo mnenje ;)
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Olje - izkušnje z različnimi znamkami

OdgovorNapisal/-a BureK dne To Okt 19, 2010 3:54 pm

mene je blo strah ko sem kupoval Motul 7500 ali neki takega, za ABF-a. sam motor itak ščije iz unih posranih lunic na glavi...spilo ga ni nič ali skoraj nič. ne vem ali je dober motor ali dobro olje [smilie=zeppelin.gif]

v trgovini sem zagledal Castrol Edge 10-60. še to bi rad probal :D
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Olje - izkušnje z različnimi znamkami

OdgovorNapisal/-a GOMK316V dne To Okt 19, 2010 11:53 pm

Mene najbol na pakungi zanima datum izdelave ce je starejsi od sestih mesecev ga zavrnem bilo za katero motorno olje se gre. In druga stvar je da cim manj menjamo olja v motorju saj jaz na svojem abf u ne vlijem druzga kot aral blu tronic. olje pa menjam na deset tisoc ali 1 leto, in mi ga skoraj nic ne spije kjub priganjanju tudi na vozne po 200km na sus.
GTI je v redu star ali nov.
TDI je pa za reveze ker pije ful premal.
Uporabniški avatar
GOMK316V
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2618
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 9:30 pm
Kraj: V narocj Gorenskh planin
Avto: Golf3 16v,vw Käfer 1300 1968

Re: Olje - izkušnje z različnimi znamkami

OdgovorNapisal/-a BureK dne Sr Okt 20, 2010 6:37 pm

veš ti kaj govoriš ? 6 mescev ??

pa ni to majoneza, jebote..

še zavorno olje, ki vemo da je Higroskopično in veže vodo, traja vsaj eno leto.
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Olje - izkušnje z različnimi znamkami

OdgovorNapisal/-a GOMK316V dne Sr Okt 20, 2010 7:18 pm

Glej ce bi ti vidu okvare motorja samo zaradi starega olja bi pomoje mal drugac razmislu, tisto ki prodajajo v navadnih stacunah je ze vse preko pol leta da ne govorimo o bencinskih servisih itd
GTI je v redu star ali nov.
TDI je pa za reveze ker pije ful premal.
Uporabniški avatar
GOMK316V
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2618
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 9:30 pm
Kraj: V narocj Gorenskh planin
Avto: Golf3 16v,vw Käfer 1300 1968

Re: Olje - izkušnje z različnimi znamkami

OdgovorNapisal/-a BureK dne Pe Okt 22, 2010 11:23 am

pa ni to sveži kruh, da ti ga bojo dostavli v trgovino vsako jutro !!

tu si malo zahaluciniral. tudi če je higroskopsko in veže vodo nase, prvič ko prižgeš avto in se zapelješ krog, ko se bo mašina segrela bo tisto olje shlapelo in letelo vn skozi oddušek. pozimi se ti kondenz ustvari znotraj motorja tudi s tvojim perfekntim oljem, ker je motor vroč na 100 in tolko stopinj pa ga potem ugasneš in preživi eno zelo mrzlo noč zunaj na -10.

dokler je posoda zaprta in ima tisti zalimani pokrovček, je tisto olje 1A neglede na proizvajalca...za vedno oziroma dokler se plastika ne začne razgrajevat.

na servisni pa ti piše, da imas naslednji servis cez 15k km ali v roku enega leta. in gres na servis ali ko naredis kilometre ali ce je minilo tolko in tolko casa.
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Olje - izkušnje z različnimi znamkami

OdgovorNapisal/-a GOMK316V dne To Okt 26, 2010 8:23 pm

Saj ga tut ne kupujem v trgovini z avto deli ampak ga vlivam ven iz soda
Ja kar naj menjajo olje na 15 pri meni ima dosti 10 in gre ven
GTI je v redu star ali nov.
TDI je pa za reveze ker pije ful premal.
Uporabniški avatar
GOMK316V
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2618
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 9:30 pm
Kraj: V narocj Gorenskh planin
Avto: Golf3 16v,vw Käfer 1300 1968


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron