Olje ATF

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

Olje ATF

OdgovorNapisal/-a LEX dne Sr Dec 15, 2010 1:20 pm

Torej.... potrebujem malo pomoči glede olja. Namreč napočil je čas, ko bo treba zamenjati olje v menjalniku (avtomat). Po spletnem raziskovanju ter kontaktiranju ZF sem ugotovil, da ZF priporoča, ali ZF lifeguard 5 ali OEM vw/audi pod kataloško št. G 052 162 A2 .
Ko zadevo malo "obrneš" ugotoviš, da je to oboje eno in ta isto, torej, ESSO ATF LT 71141.
Pooblaščen servis zahteva zanj 22€ 1l, AC-Intercar d.o.o. (pooblaščen za ZF) pa 15,1€ ampak zmagovalec pa leži daleč na Češkem 8,67€ za 1l

....torej ve kdo kje dobiti to olje v SLO? Naj dodam, da sem preklical okoliške trgovine z avtodeli (Roma, GMT....) in nobeden od njih tega olja nima.

Lep pozdrav

p.s Razni nadomestki v rangu Dextron III me ne zanimajo saj niso ekvivalenti temu esso-tu, čeprav jih uporabljajo. Bom lažje spal, vedoč, da mi avtomat ni crknil zaradi neustreznega olja :)
Uporabniški avatar
LEX
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Pe Sep 24, 2010 9:27 pm
Kraj: Maribor
Avto: Passat 3bg

Re: Olje ATF

OdgovorNapisal/-a BureK dne Sr Dec 15, 2010 1:30 pm

če ti kaj pomaga

oelwechsel
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Olje ATF

OdgovorNapisal/-a LEX dne Sr Dec 15, 2010 1:47 pm

Zadevo poznam. V Ameriki je "flush" avtomata dobro poznana zadeva in jo ima večina mojstrov pod storitvami, ki jih nudijo.
Slovenija je, kar se tega tiče izredno toga saj praktično nihče tega ne dela, izvzeti lažnivi mojstri, ki sveto trdijo, da oni zamenjajo celotno vsebino olja.
Ta flush v Avstriji(Servis Nemec-Dunaj) stane 400€ in gor
Nenazadnje sem tudi sam "propagiral" ta sistem zamenjave.... :lol: Sicer obstaja alternativa v smislu DIY, je pa nevarna saj lahko sistem teče na "suho"

Klasična menjava, garaža, esso - win win :)
Uporabniški avatar
LEX
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Pe Sep 24, 2010 9:27 pm
Kraj: Maribor
Avto: Passat 3bg

Re: Olje ATF

OdgovorNapisal/-a LEX dne Pe Dec 17, 2010 12:05 am

Zadeva je dobila epilog. Danes sem kontaktiral uvoznika in gospodična, ki je zadolžena za "olja" mi je prijazno razložila, da tega olja ni mogoče več naročiti saj ne obstaja več :( v isti sapi pa dodala, da ga sedaj tržijo pod znamko-oznako MOBIL. Torej isto sran** drugo pakovanje :D

BureK...poklical sem tudi na Hrvaško enega izmed navedenih mojstrov za kompletno menjavo. O.K cena je res manjša kot v Avstriji(pol vinjete, slovenske) ampak mi je razložil, da je potrebno menjati oz. izprati z 12l olja, čeprav ga je noter samo 9l. Še dobro, da Tim snema postopke, drugače bi mu še verjel. :mrgreen:

Lp
Uporabniški avatar
LEX
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Pe Sep 24, 2010 9:27 pm
Kraj: Maribor
Avto: Passat 3bg

Re: Olje ATF

OdgovorNapisal/-a BureK dne Pe Dec 17, 2010 12:31 pm

na avtocesti se nam je zgodilo, da se je potrgal vijak, ki nosi napenjalec jermena pri V6 TDI, pa smo se ob avtocesti ustavili, malo pred Zagrebom in nam je en profi mehanik ta par urc rešil zadevo, samo ko so jemali dol sprednjo vezno steno, so odklopili hladilnik olja menjalnika a not groza !!! zgledala je grafitna mast a ne olje za menjalnike.
ko so nam avto zrihtali za cesto, smo se vrnili domov pa je stari potem peljal mehaniku menjat olje in še danes nisem siguren da so to naredili ali če so, da je bilo to narejeno prav. sej ne rečem..avto je delal, sam jaz sem pričakoval, da se bo menjavanje izboljšalo kaj...

verjetno rabijo ta stroj za Flush ampak ne razumem zakaj ti nekdo jasno ne pove "to morejo naredit profesionalci, ki se ukvarjajo samo s tem in ti izperejo sistem in nalijejo novo olje not" ampak vsi gledajo kako bi te dooooobro zajebali in ti vzeli denar [smilie=zeppelin.gif]
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov