G60 - PG cukanje

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

G60 - PG cukanje

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Ne Maj 08, 2011 10:55 am

Zdravo!

Zadnje čase se bolj malo oglašam, ker sem skos na šihtu, ampak res skos, ampak malo pomoči pa še zmerm rabim :)

Na mojem golfiju je več al manj vse na novo poštimano okoli mašine. zamenjal sem hladilnik, IC, cevi od IC, svečke, kable, razdelilno kapo, rotor, termostat, olje, ........................................................................

v glavnem vse naj bi štimalo. ampak avto med vožnjo pocuka, zgleda pa tak ko da bi mu za pol sekunde vzel kontakt. to je delal tudi prej, ampak sem zdej vse pomenjal, tak da bi se to moralo nehat, ampak ne neha. nekak najrajši to naredi če do konca pogaziš gas. ni pa neke logične povezave med cukanji, ali pa da bi cuknu na določenih obratih, ko je hlade ali topel, nič povezljivega. edino mogoče da ko je toplo vreme ne tak cuka, ko je več vlage v zraku pa rajši zafrkava, oziroma se to dogaja bolj pogosto. zdej mase sem na hitro pregledal, pa vse štima. ni da bi avto cukal skos konstantno, včasih mi cel dan niti 1x ne pocuka, včasih da pa vsake 3minute. v prostem teku se to nikoli ne zgodi, samo pri vožnji nad 2000 obr.

ma kdo sploh kakšno idejo? ker jaz že počasi obupujem .. :(
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: G60 - PG cukanje

OdgovorNapisal/-a BureK dne Ne Maj 08, 2011 11:15 am

probaj odklopit lambo in plavi senzor za temperaturo, nabij na obrate 3 krat (da resetira ecu) in se probaj vozit tako, da vidiš če je kaj boljše (porabe ne omenjaj, verjetno bo malo zrastla)
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: G60 - PG cukanje

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Ne Maj 08, 2011 11:59 am

skoraj identične simptome sem imel na passatu, sem lih zadnjič nekaj pisal okol tega.

bli so mrzli loti na trimer-potenciometru za položaj lopute.
razkopal in se je takoj videlo kaj je, polotal in nikoli več problemov.

na koncu ko je že kar fest nagajalo, sem dvignil obrate z zajlo za gas in za probo odklapljal senzorje itd. in videl, da ko je motor nagajal in sem ta potenciometer odklopil, je motor takoj laufal mirno, ko pa sem ga priklopil nazaj, je spet cukal. en dan sem se vozil z odklopljenim in je bilo ok (edino poraba ne vem kaka je bla), nato sem ga razkopal, videl in polotal.

ne vem če ima tvoj tud potenciometer na loputi, poglej če je kak konektor gor.
simptomi so enaki, jaz sem živce zgubljal tri mesece preden sem našel napako.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: G60 - PG cukanje

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne Ne Maj 08, 2011 10:46 pm

kaj pa benz pumpa? kontakti na njej?

Lp
M
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

Re: G60 - PG cukanje

OdgovorNapisal/-a hex dne Po Maj 09, 2011 12:23 am

racunalnik zamenej pa bo delou!
Chicks that dig dubs rule. Chicks that drive them is marriage material.
Uporabniški avatar
hex
Ima majhen penis
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Po Feb 27, 2006 1:04 am
Kraj: koroška bela
Avto: '89 GTI 16V (ABF), '06 Audi A4 3.0 TDI quattro


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron