Menjalnik

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

Menjalnik

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne Če Maj 12, 2011 12:08 am

Pozdrav

Kaj je to za en hudic? namesto original neki aftermarket rocice...fora? ni lufta al kej krajsa razmerja?
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

Re: Menjalnik

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Če Maj 12, 2011 1:12 am

hitrejše menjavanje... ročica gre samo naprej/nazaj, ipd... če sem prav zastopil vprašanje.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Menjalnik

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne Če Maj 12, 2011 11:16 am

1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

Re: Menjalnik

OdgovorNapisal/-a WOB dne Če Maj 12, 2011 12:18 pm

luft odpravijo uniboli, razmerja ti nebo skrajšalo :D bo ti pa hod same prestavne ročice skrajšalo, in še posledično zaradi tiste velike črne zadeve (utež), bo pa še samo prestavljanje bolj mehko oz. lažje. Tam ko pa ni onibolov boš pa moral dat nove gumjaste vložke oz. kaj drugega bolj trpežnega, ker če maš luft na sami ročici ali pa na unem dolgem vzvodu ti to kaj dosti nebo pomagalo, nekaj že, nebo pa pravega haska.
...ko zakoni fizike izginejo, in ko adrenalin zamenja kri..... Golf GTI G60
Uporabniški avatar
WOB
Kolpasan
 
Prispevkov: 2632
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:40 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Mk1 GTI, Mk1 Cabrio, Mk2 G60

Re: Menjalnik

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne Če Maj 12, 2011 12:26 pm

WOB napisal/-a:luft odpravijo uniboli, razmerja ti nebo skrajšalo :D bo ti pa hod same prestavne ročice skrajšalo, in še posledično zaradi tiste velike črne zadeve (utež), bo pa še samo prestavljanje bolj mehko oz. lažje. Tam ko pa ni onibolov boš pa moral dat nove gumjaste vložke oz. kaj drugega bolj trpežnega, ker če maš luft na sami ročici ali pa na unem dolgem vzvodu ti to kaj dosti nebo pomagalo, nekaj že, nebo pa pravega haska.


ma ne sej jst tega ne bom gor dajal, me je samo zanimal efekt tega. Jst sm pri sebi vse zamenjal, tako da šaltam k tiptronic...pk... pk.... pk.... pk.... pk pa do blokaddddddddddde. :mrgreen:
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

Re: Menjalnik

OdgovorNapisal/-a WOB dne Če Maj 12, 2011 12:32 pm

pa ti maš vse v avtu tiptronic, pihatronic, motronic, šiptronic....... :lol:
...ko zakoni fizike izginejo, in ko adrenalin zamenja kri..... Golf GTI G60
Uporabniški avatar
WOB
Kolpasan
 
Prispevkov: 2632
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:40 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Mk1 GTI, Mk1 Cabrio, Mk2 G60

Re: Menjalnik

OdgovorNapisal/-a Vičo dne Če Maj 12, 2011 12:38 pm

šortšifter :) :wink:

Tisti uniboli odpravijo luft na šaltheblu, pa morda je zaradi njih tudi "filing" malo boljši. Ker se original gumice in plastične puše na vzvodih še vedno malo posedajo, in to se na ročici čuti kot tak malo bolj "trd" luft.
Ladeluftgekühlt
Uporabniški avatar
Vičo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3327
Pridružen: Pe Jan 27, 2006 12:28 am
Kraj: Bistrc
Avto: '90 GTi G60


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron