LMM in AIT senzor Golf 4

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

LMM in AIT senzor Golf 4

OdgovorNapisal/-a ezzy dne Sr Avg 31, 2011 1:14 pm

Gre se za 1.8 20V AGN motor.

Torej ko sem imel avtomobil na računalniku, je pokazalo da je AIT senzor fuč, konstantno kaže 19.5 stopinj, in se ne spreminja glede zunanje temparature. Po pozanimanju kje je ta zadeva, naj bi bila skupaj z LMM - torej 2 skupaj.

Kakšne so "končne" posledice ko zadeva ne deluje tako kot mora?

Saj bom v kratkem imel mali servis in sem v dilemi če bi menjal ali ne, saj če ne igra neke drastične vloge še za 1x ne bi menjal, saj mi avto deluje brez problemov, ne cuka ter vleče normalno. (v stilu, če je efekt da dam 120€ zarad AIT senzorja kljub temu da je LMM delujoč).

Pa še katero olje mi priporočate (ja vem ja, že 1000x predebatirano :lol: ), do zdaj sem uporabljal mobil 1 0-40w, pri tej kilometrini pa mislim da je vseeno boljše da uporabim kaj drugega.Vozim normalno, od časa do časa vidi tudi 6000+ obratov, ampak bolj po redko odkar so takšne kazni [smilie=zeppelin.gif] , uporabljal pa bi samo mobil ali pa aral.

Mogoče - Mobil Peak Life 5W-50
Mobil Super 3000 X1 5W-40 4l - ampak glede na to da ni kaj bistveno cenejši se nagibam k zgornjemu.

Ali

aral high tronic 5W-40 (super tronic je samo 0W-40 ter 5W-30 kolikor sem zasledil?)

Hvala!

Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
ezzy
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe Avg 19, 2011 7:43 pm
Avto: VW Golf 4

Re: LMM in AIT senzor Golf 4

OdgovorNapisal/-a ezzy dne Pe Sep 02, 2011 4:47 pm

dajte no mojstri malo pomoči [smilie=zeppelin.gif]
Uporabniški avatar
ezzy
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe Avg 19, 2011 7:43 pm
Avto: VW Golf 4

Re: LMM in AIT senzor Golf 4

OdgovorNapisal/-a BureK dne Pe Sep 02, 2011 4:51 pm

pa kaj ti avto slabo vleče ali začne občasno pit več kot bi moral ? se ti prižiga rumena lučka za napako na motorju ?

p.s.: sisiguren da sta LMM in AIT skupaj ?
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: LMM in AIT senzor Golf 4

OdgovorNapisal/-a ezzy dne So Sep 03, 2011 1:28 pm

Baje naj bi bila skupaj... tako so mi rekli. Tako da mi ne ostane druga kot da verjamem temu.

Slika

Slika

Saj pravim da se mi NE zdi da bi šel kaj slabše od kar ga imam, torej skoraj 5 let. :D , glede porabe pa težko rečem da pije več zaradi tega. Se drži v mejah normale okol 10l.

In nobena lučka se ne prižiga.

Drugače pa refer to first post. :mrgreen:
Uporabniški avatar
ezzy
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe Avg 19, 2011 7:43 pm
Avto: VW Golf 4


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov