2.0 TDI motor problem...

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

2.0 TDI motor problem...

OdgovorNapisal/-a Roba13 dne Sr Sep 21, 2011 11:16 am

Pozdravljeni!

Prvo ne me sku**at če že podobna tema obstaja...sem iskal pa mi ni nič našlo. Torej imam Audi A3 (8p) 2.0 Tdi (BDK motor) in imam sledeči problem...Pred kakim tednom se mi je med vožnjo prižgala lučka za predgretje motorja in začela utripati vendar je čez nekaj časa spet ugasnila...Naslednji dan ista zgodba...Avto sem peljal na servis kjer je bila ugotovitev "nič ni,napaka izbrisana". Po enem dnevu spet ista zgodba naprej z lučko za predgretje...Nakar pridem pri firmi po treh urah do avta in slišim da delata oba ventilatorja na kileru. Nakar spet na servis kjer ventilatorja ob vgašjenem avtu seveda nista delala in lučka predgretja spet ni nič....Ko sem včeraj vgasno avto sta spet oba ventilatorja delala čeprav je avto imel 68°C,lučka za predgretje utripa,zgine,utripa in tu pa tam štantgas nabije na 1000o/min ga tam drži in spusti...drži,spusti.... Je mel kdo take probleme? Je kaki rele?Stikalo?Treba kaj sčistit? [smilie=blink.gif]
Uporabniški avatar
Roba13
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: So Mar 26, 2011 11:06 pm
Kraj: Maribor
Avto: Audi A3

Re: 2.0 TDI motor problem...

OdgovorNapisal/-a luka32 dne Sr Sep 21, 2011 9:49 pm

To bi moral tester pokazat kaj je narobe.

Pri mojmu golfu (iv 1.9tdi) je isto včasih nabil štand gas, pa ko si ga zalavfal je skočil na 1800 o/min. Mi je pa lučka za predgretje ob kontaktu gorela (ni vgasnila). Menjal sem senzor temperature in je zdaj v redu. Tester je pokazal napako.
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov