Deli-tesnila za common rail črpalko

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

Deli-tesnila za common rail črpalko

OdgovorNapisal/-a čare dne Po Sep 26, 2011 9:01 pm

No stvar je taka.Ker mi že odkar imam avto pozimi rahlo pušča nafta (dokler se ne ogreje-par minut) na osovini CR pumpe bi jaz zdaj to počasi rad saniral,ker bo zdajazdaj čas za menjavo jermen in bom usput še pumpo vrgel dol pa zrihtal...Zdaj pa mene zanima če kdo tukaj na favdlu pozna koga ki ima oz. dela na kakem Bosch servisu da bi mi ta tesnila prodal,ker brez vez bo vsak ki ga bom klical po vsej verjetnosti rekel "prinesi sem pa bomo zrihtal...".Fora je v tem,ker je to en semering pa 2 O-ringa in ne mislim nekih bajnih denarjev dajat za to,zamenjat pa tud ni nek problem tko da če dobim ugodno OK,drugače naj pušča še naprej kurc jo gleda.Če karkoli veste -poznate povejte nič se šparat.


P.S. Ja avto je pa FIAT pač
Marea JTD 81 Kw 2001 letnik
kat.št. pumpe 0 445 010 007 (BOSCH)
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Deli-tesnila za common rail črpalko

OdgovorNapisal/-a urs1 dne Po Sep 26, 2011 9:25 pm

a na avto triglavu pa ne dobiš kot rezervni del ??
Boli te kurac sej si na morju sam plaža je mal daleč ;)
Uporabniški avatar
urs1
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: Če Jan 08, 2009 7:29 pm
Kraj: ljubljana
Avto: Golf mk1 Cabrio , MB W124CE

Re: Deli-tesnila za common rail črpalko

OdgovorNapisal/-a čare dne Po Sep 26, 2011 9:41 pm

Ma na avto triglavu še sami sebe ne najdejo,pa tud po ePER-u (fiatova etka :) ) je samo komplet pumpa pa regulator posebi.Oni to samo austausch šopajo gor.Sej grem jutr do cvara da vidm kaj bo reku,pa frčača bi mogu dobit ki pozna arčona in če tam ne bi ratal ne bi nikjer.
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Deli-tesnila za common rail črpalko

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Po Sep 26, 2011 9:49 pm

a da bi pa dubu neke "generične" semeringe... samo po dimenzijah pa ne gre? a so kaki posebni al kaj?
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Deli-tesnila za common rail črpalko

OdgovorNapisal/-a čare dne Po Sep 26, 2011 9:57 pm

Problem je,ker rabim tesnila prej,da ne bom človeku zarad parih tesnil 3 dni zasedel delavnice.Pomoje da je čist navaden semering,sam od kje mi številke??Na netu ne najdem nič oz. tok kot sem jaz sposoben najt.
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Deli-tesnila za common rail črpalko

OdgovorNapisal/-a bertovtone dne Po Sep 26, 2011 10:52 pm

fantje ne gre bosch pumpe kar tko doma dihtat,ce bi se materjal prodajov bi marsikatero doma predihtal tko pa ni to tko enostavno.nesi jo na bosch servis pa se bo zrihtal tko kt je treba ne pa nekej doma pacat.sam pa vidim da ti je problem dat majstru 300 eurotov da ti bo zrihtov pumpo.tega materjala SE NE DOBI kar tako verjemi sem sam na bosch servisu ze dolgo pa ni to tko lahko kot si mislis!!!


lp
old volkswagens never die,they just get lower
----------------------------------------------------------
luža pod starim avtomobilom je švic od konjev
-----------------------------------------------------------
Uporabniški avatar
bertovtone
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2019
Pridružen: Sr Apr 21, 2010 3:09 pm
Kraj: /\^¿
Avto: mk1 GTI 16V./passat R line/.Land cruiser

Re: Deli-tesnila za common rail črpalko

OdgovorNapisal/-a nevednez dne Po Sep 26, 2011 11:45 pm

http://mehanika-diesel-vinder-franc-sp. ... etja/25578

tegale možakarja lahko priporočam, ko sem jaz izkal mojstra da mi bosch črpalko obnovi in popravi, je bil najcenejši.
Uporabniški avatar
nevednez
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Pe Feb 16, 2007 3:33 pm
Avto: štirje krogci

Re: Deli-tesnila za common rail črpalko

OdgovorNapisal/-a čare dne To Sep 27, 2011 12:14 pm

bertone napisal/-a:fantje ne gre bosch pumpe kar tko doma dihtat,ce bi se materjal prodajov bi marsikatero doma predihtal tko pa ni to tko enostavno.nesi jo na bosch servis pa se bo zrihtal tko kt je treba ne pa nekej doma pacat.sam pa vidim da ti je problem dat majstru 300 eurotov da ti bo zrihtov pumpo.tega materjala SE NE DOBI kar tako verjemi sem sam na bosch servisu ze dolgo pa ni to tko lahko kot si mislis!!!


lp

Čaki mal,praviš da si na Bosch servisu in ne moreš zrihtat materiala??Ja težko mi je dat nekemu majstru za menjavo jebenega semeringa na Common rail pumpi ki je iz zunanje strani in ni nobena umetnost starega ven butnit pa novega not nabit da pa bi mi nekdo 300€ vzel zato??Ma naj pušča še naprej potem.Pušča samo semering,pa še to ko jev trd od mraza,poleti in ko se segreje ne pušča nikoli.
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Deli-tesnila za common rail črpalko

OdgovorNapisal/-a čare dne To Sep 27, 2011 6:02 pm

No Bertone da te še malo razočaram.Material se dobi z lahkoto!!Greš na firmo G-Truck uporabiš malo veze in poznanstva (tudi brez bi šlo z lahkoto čez) daš kataloško številko pumpe ti odpre pumpo razkomadano u prafaktorje poveš kaj češ met,naroči iz Nemčije ko pride pokliče,prideš,častiš 27€ in se spokaš domov.Sila preprosta zadeva.Če pa greš na Bosch servis ti pa odlomjo ceno za predihtat okol 160€ pa cincajo da to sam ne moreš pa da ne ve če ma material pa da naj pridem jutri ko bo tam sin,pa da ne ve kako bom jaz to rešu,pa da naj pridem jutri mi ponovi še 38 X,pa pošlješ mail drugem pa pravi zatesnitev cca. 150€ pa zna bit še osovina znucana (če bi bla bi skos scala) ta košta cca. 150€,kar bi mi potem sigurno rekel da ni v najboljšem stanju in bi jo bilo fajn zamenat a ne in bi dal 300€ kot praviš ampak ta isti pa točno tako pumpo ki jo rabim jaz prodaja generalno obnovljeno z 1-letno garancijo za 250€?? Na koncu pridemo do zaključka da so dizel serviserji zlatarji.
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Deli-tesnila za common rail črpalko

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne To Sep 27, 2011 6:16 pm

čare, zadnji stavek.. vsi serviserji so zlatarji!

p.s.: aja, moram pa izpustit tebe ven, pa še kakega ki dela popoldan pa za poznane :)
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: Deli-tesnila za common rail črpalko

OdgovorNapisal/-a čare dne To Sep 27, 2011 6:23 pm

Ma niso glih vsi ampak ajd so tok redke izjeme da lahko rečemo vsi.
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Deli-tesnila za common rail črpalko

OdgovorNapisal/-a bertovtone dne To Sep 27, 2011 8:43 pm

jah sej je marskera stroka ze zlatarna sam ce se ze nekej dela dihta nej se ornk ne da mas poj dvakrat dev pa take fore pa te po zobeh vlacjo da si za en kurc zrihtov...sory ne jebem ornk pa je ne pa neke polovicke.me veseli da si zrihtov materjal pa da bos zase pocen zrihtov
old volkswagens never die,they just get lower
----------------------------------------------------------
luža pod starim avtomobilom je švic od konjev
-----------------------------------------------------------
Uporabniški avatar
bertovtone
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2019
Pridružen: Sr Apr 21, 2010 3:09 pm
Kraj: /\^¿
Avto: mk1 GTI 16V./passat R line/.Land cruiser

Re: Deli-tesnila za common rail črpalko

OdgovorNapisal/-a čare dne To Sep 27, 2011 9:05 pm

Glej nimam dveh levih rok in siguren bod da bo zrihtan kot mora bit.Semering ven pajsnit in druzga not nabit ni vredno 150€,in ko potem to pripelješ na servis ti ugotovijo da maš še not pol stvari kao zanič in ti še to kao pomenjajo pa je 300€ hitr,če pa rečeš da naj pustijo ti pa bogve kaj not namečejo da se boš sigurno kmalu vrnil...Jebi ga nimam zaupanja u serviserje ki jih ne poznam sem pa tud že kakšno lovsko slišal na račun Bosch serviserjev,tako da zaenkrat bom v skrajni sili pač popušil teh 27€...
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron