Audi 1.8T AEB motor ruži

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

Audi 1.8T AEB motor ruži

OdgovorNapisal/-a Benjamin1987 dne To Jan 17, 2012 5:17 pm

Pozdravljeni.

Pred nekaj časa mi je med normalno vožnjo začel ružit motor, sliši se pa takole kot na tem videu, ki sem ga našel na youtubu :

Ko sem zaslišal ta zvok sem se ustavil takoj, ko je bilo to možno, ugasnil motor pogledal olje in ga skorajda nič več ni bilo.. Dolijem do max ponovno zaženem in še je kr ružlo...
Preden začnem razdirati motor bi prosil za pomoč, če je morda imel že kdo podobno težavo in kaj točno naj bi bilo tu krivo za tak zvok..
Morda dročniki? Sicer so videti lepi, torej ni sledi obrabljenosti...

Zanima me še če so kakšne posebnosti na kar je treba pri tem motorju(AEB) pazit pri razstavljanju in sestavljanju in če so potrebna kakšna posebna orodja?
Glavo motorja morem v vsakem primeru dol jemat,ker je dihtunga fuč... spušča olje..
Menjal še bom vse jermene in vodno pumpo..

Za pomoč se že v naprej zahvaljujem [smilie=beer2.gif]
Tuning is not a crime ;)
Uporabniški avatar
Benjamin1987
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Jan 15, 2012 9:08 am
Kraj: Maribor
Avto: Audi A4 B5 1.8T Quattro

Re: Audi 1.8T AEB motor ruži

OdgovorNapisal/-a Gloga dne To Jan 17, 2012 5:23 pm

Najprej se spomnim na Skulal, ki je imel odtegnjen izpusni kolektor. Kaksen je zvok pri mrzlem / toplem motorju, se kaj spremeni?
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Audi 1.8T AEB motor ruži

OdgovorNapisal/-a Benjamin1987 dne To Jan 17, 2012 5:31 pm

Bilo je tako.. peljal sem se iz šihta in po 1km je začelo ružit..ustavim.... in nato sem se še peljal do doma cca 7km. Torej ruži , ko je hladen in topel... ko sem takrat prišel domov sem vgasnil in za tem ga nisem niti zaganjal več, da nebi kaj še bol zaj....
Samo da bi kolektor tako enakomerno ružil..? Aja pa ko sem se takrat domov peljal sem opazil še eno stvar.. ko sem spustil plin in so obrati padali ni ružlo..ko so se vrtljaji umirili pa spet ružlo..in pri pospeševanju tudi ruži.
Zadnjič spremenil Benjamin1987, dne To Jan 17, 2012 5:34 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Tuning is not a crime ;)
Uporabniški avatar
Benjamin1987
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Jan 15, 2012 9:08 am
Kraj: Maribor
Avto: Audi A4 B5 1.8T Quattro

Re: Audi 1.8T AEB motor ruži

OdgovorNapisal/-a Gloga dne To Jan 17, 2012 5:33 pm

Sem hotu ze prej prasat, si slucajno kupil avto na Jesenicah? :)
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Audi 1.8T AEB motor ruži

OdgovorNapisal/-a Benjamin1987 dne To Jan 17, 2012 5:34 pm

Gloga napisal/-a:Sem hotu ze prej prasat, si slucajno kupil avto na Jesenicah? :)

ja.. ali ga poznaš? :)
Tuning is not a crime ;)
Uporabniški avatar
Benjamin1987
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Jan 15, 2012 9:08 am
Kraj: Maribor
Avto: Audi A4 B5 1.8T Quattro

Re: Audi 1.8T AEB motor ruži

OdgovorNapisal/-a Gloga dne To Jan 17, 2012 5:40 pm

Avto mislim da je prisel nekje iz Nm obmocja, po tablici sodec. Bil se kar nekako spodoben, sicer za moje oci ne, potem pa je slo navzdol. Kaj se je dogajalo z avtom, ti ne znam tocno povedat. Nazadnje je bil dolgo casa parkiran pred neko avtokleparsko delavnico Podmezakljo, na cesti ga nisem videl ze dooolgo casa.

Aja, pa avto je bil udelezen v oborozenem ropu zlatarne v Skofje Loki, so fantje izbrali zelo neociten avto za take podvige. Mislim da je celo edini B5 rumene barve v sloveniji.
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Audi 1.8T AEB motor ruži

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne To Jan 17, 2012 5:44 pm

A si prebral komentarje pod videom?
The noise is gone after a while, i changed the cam tensioner and also switched to rotella 5w40 synthetic.

Noise is gone now, must of been a cam tensioner failed and slightly nicked a valve?
It's all speculation but 15k miles later still running strong.

same thing happened to me, turns out the hydraulic tensioner for the chain between the cams had let go.

zna bit da je kaj na tem. ;)
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Audi 1.8T AEB motor ruži

OdgovorNapisal/-a Benjamin1987 dne To Jan 17, 2012 5:46 pm

Gloga napisal/-a:Avto mislim da je prisel nekje iz Nm obmocja, po tablici sodec. Bil se kar nekako spodoben, sicer za moje oci ne, potem pa je slo navzdol. Kaj se je dogajalo z avtom, ti ne znam tocno povedat. Nazadnje je bil dolgo casa parkiran pred neko avtokleparsko delavnico Podmezakljo, na cesti ga nisem videl ze dooolgo casa.

Aja, pa avto je bil udelezen v oborozenem ropu zlatarne v Skofje Loki, so fantje izbrali zelo neociten avto za take podvige. Mislim da je celo edini B5 rumene barve v sloveniji.


Ja na avtu še je dosti zadev za popravit in zamenjat.. drugač pa mi je avto zelo všeč in zaradi tega sem ga tud kupil..
Vrjetno je res edina (limuzina) rumena b5 v slo ja.. videl sem že rumenega rs4 b5 z LJ registracijo
Tuning is not a crime ;)
Uporabniški avatar
Benjamin1987
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Jan 15, 2012 9:08 am
Kraj: Maribor
Avto: Audi A4 B5 1.8T Quattro

Re: Audi 1.8T AEB motor ruži

OdgovorNapisal/-a Gloga dne To Jan 17, 2012 5:47 pm

Sem potem se takoj spomnil na RennSport4, sta vsaj 2 rumene barve v Sloveniji. Navadne limuzine pa dvomim.
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Audi 1.8T AEB motor ruži

OdgovorNapisal/-a Benjamin1987 dne To Jan 17, 2012 5:50 pm

Jurtz napisal/-a:A si prebral komentarje pod videom?
The noise is gone after a while, i changed the cam tensioner and also switched to rotella 5w40 synthetic.

Noise is gone now, must of been a cam tensioner failed and slightly nicked a valve?
It's all speculation but 15k miles later still running strong.

same thing happened to me, turns out the hydraulic tensioner for the chain between the cams had let go.

zna bit da je kaj na tem. ;)


Sem prebral tudi to in par nemških forumov.. vendar nisem prepričan, če je to to,ker je ketna kr fajn našpanana.
Tuning is not a crime ;)
Uporabniški avatar
Benjamin1987
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Jan 15, 2012 9:08 am
Kraj: Maribor
Avto: Audi A4 B5 1.8T Quattro

Re: Audi 1.8T AEB motor ruži

OdgovorNapisal/-a BruM dne To Jan 17, 2012 6:05 pm

ni edini rumen brez skrbi :wink: vem še za vsaj 3... eden je sicer pokojni-lansko leto šel v dele ker je bil totalka..
BruM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1400
Pridružen: Po Avg 03, 2009 12:35 am
Kraj: >>obala<<
Avto: mercedes 500sec

Re: Audi 1.8T AEB motor ruži

OdgovorNapisal/-a Benjamin1987 dne To Jan 17, 2012 6:06 pm

A je to normalno,da španer tako hitro dol pade? Na ključ še sicer nisem probal motorja sukat, da bi videl,če pri meni tudi tako na hitro pade španer.. moram še to probat, samo prvo vezno dol itd.. :lol:
Vrjetno bo nekako v tej smeri..
Tuning is not a crime ;)
Uporabniški avatar
Benjamin1987
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Jan 15, 2012 9:08 am
Kraj: Maribor
Avto: Audi A4 B5 1.8T Quattro

Re: Audi 1.8T AEB motor ruži

OdgovorNapisal/-a Benjamin1987 dne To Jan 17, 2012 6:07 pm

BruM napisal/-a:ni edini rumen brez skrbi :wink: vem še za vsaj 3... eden je sicer pokojni-lansko leto šel v dele ker je bil totalka..


Torej še ima vsaj 2 brata :lol: :D
Tuning is not a crime ;)
Uporabniški avatar
Benjamin1987
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Jan 15, 2012 9:08 am
Kraj: Maribor
Avto: Audi A4 B5 1.8T Quattro

Re: Audi 1.8T AEB motor ruži

OdgovorNapisal/-a klemc dne To Jan 17, 2012 11:06 pm

Dobro preglej dročnike in odmično gred če je kje znucana...sem mel že tak primer vendar je ropotalo ko si dal gas.
lp klemen
Uporabniški avatar
klemc
Novinec
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Če Maj 08, 2008 9:32 am
Kraj: Žiri
Avto: Golf 2 Syncro

Re: Audi 1.8T AEB motor ruži

OdgovorNapisal/-a Benjamin1987 dne Sr Jan 18, 2012 12:02 am

klemc napisal/-a:Dobro preglej dročnike in odmično gred če je kje znucana...sem mel že tak primer vendar je ropotalo ko si dal gas.
lp klemen


V prihodnjih dneh gre motor narazen in potem se bo točno vidlo,če je kaj znucano.. :)
Pred operacijo pa bi še rad točno vedel kako se vidi razlika med normalno delujočim španarjem ketne in defektnim... [smilie=zeppelin.gif]
Tuning is not a crime ;)
Uporabniški avatar
Benjamin1987
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Jan 15, 2012 9:08 am
Kraj: Maribor
Avto: Audi A4 B5 1.8T Quattro

Re: Audi 1.8T AEB motor ruži

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Sr Jan 18, 2012 10:35 am

odmontiraj svečke, obrni motor in na tista dva bata, ki gresta dol, z nečim pritisni, kak dolg šravfenciger ali podobno.
nato obrni motor toliko, da bosta šla še druga dva bata od zgoraj dol in probaj isto še na njima.

če se ti pri kakem bati zazdi, da si ga za kak mm premaknil navzdol, pod njim ni več ležaja.

napaka je torej uničen ojnični ležaj,
če si se še vozil naokrog, si verjetno še glavno gred zružil tolko, da ji niti brušenje ne bo pomagalo več.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Audi 1.8T AEB motor ruži

OdgovorNapisal/-a Čebela dne Sr Jan 18, 2012 11:08 pm

kakšen olje imaš notri? Pri mojem je bilo castrol 5w40 notri ko sem ga kupil pa se je slišalo ketnco ružiti ampak čisto malo zato ker oljna pumpa "nej nebi imela dovolj pretoka" (kaj pa engine check pokaže?? lučka za olje??) trenutno pa imam notri motul x-cess 5w30 pa se ne sliši zaenkrat nič in tudi senzor za olje se ne oglaša več. Drgač pa moje najverjetnejše nepravilna napoved je da je tole ketna kar se ti sliš, meni se takole sliši ali pa podobno nevem ker sem ponavadi, ko je zunaj saj 5 pod nulo pa še to, ko sem čisto hladnega vžgal mi ga je zamorilo za cca sekundo dve na 900 obratov samo to pri meni so lahko tudi vžigalne tuljave.. (ker nisem čisto zihr da je isti zvok ker sem vedno v avtu pa vseskupaj se mi je to zgodilo ene 4x,...)

Upam da sem kej pomagal čeprav pomoje ne dosti.
Prosim poročaj ko boš razrešil ker me prav zanima kaj je vzrok takšnega neprijetnega zvoka. Hvala,

LP M
VW POLO 6N R.I.P.// ŠKODA FABIA 6Y2 SOLD // AUDI A4 AVANT B6 NOW
Uporabniški avatar
Čebela
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: Po Okt 24, 2011 5:27 pm
Kraj: VIČ-BREZOVICA(vnanje gorice)-VRHNIKA
Avto: AUDI A4 AVANT B6 QUATTRO

Re: Audi 1.8T AEB motor ruži

OdgovorNapisal/-a Benjamin1987 dne Če Jan 19, 2012 1:17 am

Čebela napisal/-a:kakšen olje imaš notri? Pri mojem je bilo castrol 5w40 notri ko sem ga kupil pa se je slišalo ketnco ružiti ampak čisto malo zato ker oljna pumpa "nej nebi imela dovolj pretoka" (kaj pa engine check pokaže?? lučka za olje??) trenutno pa imam notri motul x-cess 5w30 pa se ne sliši zaenkrat nič in tudi senzor za olje se ne oglaša več. Drgač pa moje najverjetnejše nepravilna napoved je da je tole ketna kar se ti sliš, meni se takole sliši ali pa podobno nevem ker sem ponavadi, ko je zunaj saj 5 pod nulo pa še to, ko sem čisto hladnega vžgal mi ga je zamorilo za cca sekundo dve na 900 obratov samo to pri meni so lahko tudi vžigalne tuljave.. (ker nisem čisto zihr da je isti zvok ker sem vedno v avtu pa vseskupaj se mi je to zgodilo ene 4x,...)

Upam da sem kej pomagal čeprav pomoje ne dosti.
Prosim poročaj ko boš razrešil ker me prav zanima kaj je vzrok takšnega neprijetnega zvoka. Hvala,

LP M

Za olje nevem katero je bilo not,ker sem avto kupil pred 2 mescoma...na računalniku je bil po tistem ko sem ga kupil in so bile zadeve rešene(rele za benz pumpo).
Lučka na števcu se ni prižgala. [smilie=blink.gif] Na nemških forumih sem bral in je bilo tudi tu govora o tem,če se prav spomnim, da so se mašila sita pred oljno pumpo... Zdaj pa katero olje potem not vlit,ko bo motor sestavljen nazaj? Mnenja na tujih forumih so zelo različna. En piše,da ima audija (1.8t) že deset let in prisega na Mobil 5 w 50 [smilie=zeppelin.gif]
Poročal bom sproti kak bo kaj novega, pripopal še bom par slik.. Samo to žal ne gre iz dans na jutri.. bo pa.. počasi.. se ne mudi... (no malo se že :lol: )
Tuning is not a crime ;)
Uporabniški avatar
Benjamin1987
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Jan 15, 2012 9:08 am
Kraj: Maribor
Avto: Audi A4 B5 1.8T Quattro

Re: Audi 1.8T AEB motor ruži

OdgovorNapisal/-a RS dne Po Jan 23, 2012 12:19 pm

Benjamin1987 napisal/-a:
klemc napisal/-a:Dobro preglej dročnike in odmično gred če je kje znucana...sem mel že tak primer vendar je ropotalo ko si dal gas.
lp klemen


V prihodnjih dneh gre motor narazen in potem se bo točno vidlo,če je kaj znucano.. :)
Pred operacijo pa bi še rad točno vedel kako se vidi razlika med normalno delujočim španarjem ketne in defektnim... [smilie=zeppelin.gif]


kokr kj vem je blo to vse neki štiman..ker ta avto je bil prj zaribn..pa ga je pol en k dela pri vulkanizerju čop na jesenich..uštimov..nevem pol točno kolko časa ga je mev..lahko ga tud vprašam kaj vse je menjal oz. delal na motorju..potem ga je prodal enmu mojmu kolegu..k so pol šli s tem avtm ropat zlatarno v škofi loki..ta ga je pa pol prodov enmu adnednu al ko mu je že blo ime..ta ga je pa kupu od njega samo da ga preproda..kaj vse se je pa delal s tem avtm pa.........lp
Uporabniški avatar
RS
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 249
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:22 am
Kraj: Jesenice / Javornik
Avto: Audi A4 B4

Re: Audi 1.8T AEB motor ruži

OdgovorNapisal/-a super98 dne Po Jan 23, 2012 1:06 pm

nice!
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

Re: Audi 1.8T AEB motor ruži

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Po Jan 23, 2012 1:18 pm

Talking 'bout history! :D
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov