MK2 1.6TD - kam priklopiti vodno hlajeno turbino

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

MK2 1.6TD - kam priklopiti vodno hlajeno turbino

OdgovorNapisal/-a davidgolf2 dne Ne Feb 05, 2012 10:14 pm

Pozdravljeni!

Delam generalko in predelavo na 1.6TD, imam pa problem, ker ne vem kam pride priključena voda za hlajenje turbine. Razmišljal sem o dveh možnostih in sicer pri hladilniku olja nad filtrom( bolj malo prostora), najbolje bo pa vzporedno z grelcem kabine. Zanima me, kako je bilo to tovarniško narejeno, ker bi res rad da voda sigurno kroži ne pa stoji v turbini. Hvala za info, vesel bom tudi kakšne slike, če jo kdo ima....

LP David
Uporabniški avatar
davidgolf2
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To Mar 30, 2010 4:06 pm
Kraj: Podsreda
Avto: MK2 GTD

Re: MK2 1.6TD - kam priklopiti vodno hlajeno turbino

OdgovorNapisal/-a BureK dne Ne Feb 05, 2012 10:18 pm

a ne pride ena dodatna električna pumpa za vodo tam med intercoolerjem in bosch pumpo nekje
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: MK2 1.6TD - kam priklopiti vodno hlajeno turbino

OdgovorNapisal/-a davidgolf2 dne Ne Feb 05, 2012 10:28 pm

tista je zato, da ko ugasneš motor, voda še vedno nekaj sekund kroži čez turbino, zato da ob zelo vroči turbini ne zavre
Uporabniški avatar
davidgolf2
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To Mar 30, 2010 4:06 pm
Kraj: Podsreda
Avto: MK2 GTD

Re: MK2 1.6TD - kam priklopiti vodno hlajeno turbino

OdgovorNapisal/-a suckovr6turbo dne Če Feb 16, 2012 11:14 pm

davidgolf2 napisal/-a:Pozdravljeni!

Delam generalko in predelavo na 1.6TD, imam pa problem, ker ne vem kam pride priključena voda za hlajenje turbine. Razmišljal sem o dveh možnostih in sicer pri hladilniku olja nad filtrom( bolj malo prostora), najbolje bo pa vzporedno z grelcem kabine. Zanima me, kako je bilo to tovarniško narejeno, ker bi res rad da voda sigurno kroži ne pa stoji v turbini. Hvala za info, vesel bom tudi kakšne slike, če jo kdo ima....

LP David

Kolikor vem golf2 td in gtd nikoli niso imeli vodno hlajene turbine tovarniško,ker ni bilo potrebe.Če pa že imaš tako turbino,jo pa lahko priklopiš.jst bi jo priklopil med tisto cev med hladilnikom vode in xspan.posode(tista tanka cev)se pravi iz hladilnika na tur.iz tur.na posodo in bo čisto v redu.rabu boš pa cca1,5m nove cevi fi6mm.
Sporoči kako si se odloču
lp
Uporabniški avatar
suckovr6turbo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 227
Pridružen: To Feb 14, 2012 5:38 pm
Kraj: Usa
Avto: Prevec za nastevat

Re: MK2 1.6TD - kam priklopiti vodno hlajeno turbino

OdgovorNapisal/-a nevednez dne Pe Feb 17, 2012 12:29 am

suckovr6turbo napisal/-a:
davidgolf2 napisal/-a:Pozdravljeni!

Delam generalko in predelavo na 1.6TD, imam pa problem, ker ne vem kam pride priključena voda za hlajenje turbine. Razmišljal sem o dveh možnostih in sicer pri hladilniku olja nad filtrom( bolj malo prostora), najbolje bo pa vzporedno z grelcem kabine. Zanima me, kako je bilo to tovarniško narejeno, ker bi res rad da voda sigurno kroži ne pa stoji v turbini. Hvala za info, vesel bom tudi kakšne slike, če jo kdo ima....

LP David

Kolikor vem golf2 td in gtd nikoli niso imeli vodno hlajene turbine tovarniško,ker ni bilo potrebe.Če pa že imaš tako turbino,jo pa lahko priklopiš.jst bi jo priklopil med tisto cev med hladilnikom vode in xspan.posode(tista tanka cev)se pravi iz hladilnika na tur.iz tur.na posodo in bo čisto v redu.rabu boš pa cca1,5m nove cevi fi6mm.
Sporoči kako si se odloču
lp


motiš se...
Uporabniški avatar
nevednez
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Pe Feb 16, 2007 3:33 pm
Avto: štirje krogci

Re: MK2 1.6TD - kam priklopiti vodno hlajeno turbino

OdgovorNapisal/-a suckovr6turbo dne Pe Feb 17, 2012 10:59 am

Ja čisto možno,sam jst se ne spomnm da sm to gdaj zasledu na teh motorjih,še posebej na teh starejših TD
Lp :(
Uporabniški avatar
suckovr6turbo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 227
Pridružen: To Feb 14, 2012 5:38 pm
Kraj: Usa
Avto: Prevec za nastevat

Re: MK2 1.6TD - kam priklopiti vodno hlajeno turbino

OdgovorNapisal/-a cesar dne Pe Feb 17, 2012 6:07 pm

Evo jo imam doma, original od GTD-ja '90, vodno hlajena
Slika
Slika
Cross Touran TDI
S2R Coupe
Uporabniški avatar
cesar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 315
Pridružen: Ne Feb 22, 2009 9:23 pm
Kraj: Bistrc

Re: MK2 1.6TD - kam priklopiti vodno hlajeno turbino

OdgovorNapisal/-a suckovr6turbo dne So Feb 18, 2012 6:58 pm

Se opravičujem,res je,še šraufal sem jih včasih,zdaj pa sm se spomnil.Teh avtomobilov je čedalje manj,sploh pa z vodno hlajenimi turbinami.Te tanovi tdiji,tudi nimajo vodno hlajenih,vsaj kokr sm jih čez roke dal skozi,bencinarji so pa druga zgodba.
lp.
Uporabniški avatar
suckovr6turbo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 227
Pridružen: To Feb 14, 2012 5:38 pm
Kraj: Usa
Avto: Prevec za nastevat


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov