*POLO* dela srednje trdo MaRgArInO

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

*POLO* dela srednje trdo MaRgArInO

OdgovorNapisal/-a ursa dne Če Mar 01, 2012 8:28 pm

Heey :)

(Polo 95., 1.3)


Mene pa zanima, če je možno, da zaradi "predelane" cevi, ki je pritrjena na posodo za filtr in gre not v mašino,al nekam dol , in da vanjo uhaja voda(vlaga), da zato dela tako margarino. Na 14dni , ko odprem posodo je vse mastno in zabasan filtr. :?

Slika

Desni konec je original. To ta drugo cev pa tko kot stisneš, tako ostane, mislm...

(nevem kdo se loh kej takega sprav delat....)

Zanima me, če bi to lahko bil glavni vzrok za srednje trdo margarino :D ?



Hvala :)

LP
Uporabniški avatar
ursa
Novinec
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 8:30 pm
Kraj: Radovljica
Avto: polo

Re: *POLO* dela srednje trdo MaRgArInO

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne Če Mar 01, 2012 11:07 pm

dej kaksno toko kje tocn se je nahajala tale cev
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: *POLO* dela srednje trdo MaRgArInO

OdgovorNapisal/-a hex dne Če Mar 01, 2012 11:46 pm

srednje trda margarina oz. majoneza je lahko posledica zanic tesnila glave.

da bi zaradi tega predelanega rora to delal ne vrjamem. kaj pa pokrovcka za nalivanje olja in antifriza. imata kaj majoneze?

ce te prou zastopm je ta ror oddusek, ki gre iz filterboxa zadaj na blok motorja? ta je standard da crkne in folk poj dela raznorazne "popravila". nov pa kosta okrog 20€...

lahko se pa pripeljes do korske bele in ti postavim diagnozo ;)
Chicks that dig dubs rule. Chicks that drive them is marriage material.
Uporabniški avatar
hex
Ima majhen penis
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Po Feb 27, 2006 1:04 am
Kraj: koroška bela
Avto: '89 GTI 16V (ABF), '06 Audi A4 3.0 TDI quattro

Re: *POLO* dela srednje trdo MaRgArInO

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Pe Mar 02, 2012 12:04 am

Kr fajn masten naslov teme :mrgreen:
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: *POLO* dela srednje trdo MaRgArInO

OdgovorNapisal/-a ursa dne Pe Mar 02, 2012 8:41 am

Ni tesnilo na glavi,(upam) :( , ker nikjer drugje ni majoneze, samo v cevi-odušku in v filterboxu.. Sm vse pregledala. Tut vode mi ne kur pa nič. Je pa res, da sem pred enmu tednm opazila, da mi na odušku spušča tudi olje, samo v cevi ga ni, ko stisnes cev, vn priteče cista voda in majoneza.

No super Hex povej kdaj in kje, da lahko potem zacnem z zdravljenjem *polčija* :)

Res se mi ne da, na vsake 14dni pucat cev in filterbox, pa dajati za popravila, ki se ne bodo nikoli končala.
(zdej v kratkmu ga pelem popravlat, spet, pa raje se tukaj prasam, kot pa da se kmalu spet vrnem k mehankarju, ker vsak zna popravt, odpravt pa ne :? )
Uporabniški avatar
ursa
Novinec
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 8:30 pm
Kraj: Radovljica
Avto: polo

Re: *POLO* dela srednje trdo MaRgArInO

OdgovorNapisal/-a BureK dne Pe Mar 02, 2012 10:12 am

kaj nima zadaj na bloku uno škatlo iz katere pride vn ta cev odduška ? meni se zdi, da je cev mrzla oziroma ker je tanka stena, se hitro ohladi a oljni hlapi so vroči. torej ne bi smel bit drug problem kot kondenz v tej cevi.
kaj niso montirali neke grelce teh odduškov na servisu ker so zamrznili pozimi ? ali neki takega...nisem siguren ker me tej mlinčki ne zanimajo kej preveč :)
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: *POLO* dela srednje trdo MaRgArInO

OdgovorNapisal/-a ujcic dne Pe Mar 02, 2012 4:03 pm

BureK napisal/-a:kaj nima zadaj na bloku uno škatlo iz katere pride vn ta cev odduška ? meni se zdi, da je cev mrzla oziroma ker je tanka stena, se hitro ohladi a oljni hlapi so vroči. torej ne bi smel bit drug problem kot kondenz v tej cevi.
kaj niso montirali neke grelce teh odduškov na servisu ker so zamrznili pozimi ? ali neki takega...nisem siguren ker me tej mlinčki ne zanimajo kej preveč :)



maš prav ja sem imel prejšnji mesec jebator s tem odduškom na golfu zjutraj -15 do -20 popoldne pase je segrelo na 20stopinj in je vrglo cevko ven mi je vse olje šlo z mašine ... 2x :( potem se je pa normaliziralo vreme in mi dela kul, majoneze pa mi ni delalo...mislim da če očistiš sama cev in jo nazaj natakneš neboš mela več problemov , vsaj jaz jih nisem imel v celem mesecu niti pike olja ni šlo vija... :), drugače pa ja, grelec za ta oddušek obstaja npr. za mojega bi prišel 130€ z popustom tako da računaj nekje 150€ poveš pa samo šifro karoserije in avta in dobiš vroku 3 dni :)
One love, one mark and one soul -> VW
Uporabniški avatar
ujcic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 650
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 6:55 pm
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: *POLO* dela srednje trdo MaRgArInO

OdgovorNapisal/-a DS71 dne Pe Mar 02, 2012 4:24 pm

zna bit kaj na kondenziranju ..je lih pred časom tekla ena debata ko je človeku v dodatno namontiranem oilcatch-u plavalo olje na vodi ..in to zelo veliko vode ..in zgleda da je bil tam tudi pojav kondenza
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
Uporabniški avatar
DS71
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1966
Pridružen: Če Feb 05, 2009 9:51 pm
Kraj: Il. Bistrica
Avto: zoom zoom

Re: *POLO* dela srednje trdo MaRgArInO

OdgovorNapisal/-a ursa dne So Mar 03, 2012 12:08 pm

Ja tut tista škatla je vsa mastna. Sm klicala na Integral za ta odušek, pa so rekli da lahko kupim samo komplet. Tko da bom poiskala enega zbitega da samo cev zamenjam pol pa bo (more bit! :D ). Ker pucat rora se mi ne da skos (sem ga ze 3x). Upejmo da je samo cev. Mas prov ujcic, tudi pri meni se je to zacelo ko se je fuul shladilo zunaj. Če pa nau pomagal, ja poj bo pa res treba ta grelec zamenjat, sam sej moj polči je pridn, zihr mi nau delov stroškov še z grelcem :P hehe



Naaaajlepša hvala vsem [smilie=biggrin.gif]
Uporabniški avatar
ursa
Novinec
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 8:30 pm
Kraj: Radovljica
Avto: polo

Re: *POLO* dela srednje trdo MaRgArInO

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne So Mar 03, 2012 5:04 pm

zdej nevem katri avti (od vw grupe) so imeli upoklic ko so dajali en mali grelec v ta oddusek ker je pozimi zmarzoval kondenz notr.

p.s. smetana se ti dela ker se premalo voziš, poskusi enkrat mesečno ali pa na pol meseca kako oreng turco narest. grem stavit da te smetane nebo več
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: *POLO* dela srednje trdo MaRgArInO

OdgovorNapisal/-a ursa dne So Mar 03, 2012 6:13 pm

Ooo to pa ne. Vrjemi, naredim cca. 15000km v enmu letu. Mogoče ga pa premal tišim :-D. Sej bomo zej vidl k bom zamenala odušek. :) oz cez nekaj cajta, pustimo čas majonezi da se spet nabere, če si bo upala [smilie=boxing.gif]


:mrgreen:
Uporabniški avatar
ursa
Novinec
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 8:30 pm
Kraj: Radovljica
Avto: polo

Re: *POLO* dela srednje trdo MaRgArInO

OdgovorNapisal/-a ujcic dne So Mar 03, 2012 7:15 pm

ursa napisal/-a:Ooo to pa ne. Vrjemi, naredim cca. 15000km v enmu letu. Mogoče ga pa premal tišim :-D. Sej bomo zej vidl k bom zamenala odušek. :) oz cez nekaj cajta, pustimo čas majonezi da se spet nabere, če si bo upala [smilie=boxing.gif]


:mrgreen:


jst delam cca. 3-5k na mesec :) mal na obrate daj 1-2-3-4 da se to spiha usaj 1x mesečno :) nič bat ne bo nič šlo u zrak :D
One love, one mark and one soul -> VW
Uporabniški avatar
ujcic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 650
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 6:55 pm
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: *POLO* dela srednje trdo MaRgArInO

OdgovorNapisal/-a BureK dne Ne Mar 04, 2012 10:27 am

imam jaz od enega 1.4 motorja viška, če paše. ker motor gre itak na dinos

glede spihanja avta pa se strinjam...samo fino ogret na delovno temperaturo pa pol delaj kar češ iz njega :)
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: *POLO* dela srednje trdo MaRgArInO

OdgovorNapisal/-a ursa dne Ne Mar 04, 2012 6:42 pm

Sm ze dobila od 1.4 masine, ker moje ne najdem nikjer. Hvala vseen :) čeprov že na pogled ni taprava, al pa jaz tut krajšega dela nimam original. Sm klicarila naokoli, pa so rekli da more bit od iste mašine, sam kaj nej nrdim če je pa ni. Kaj pa če dam kako cev magar koj iz pralnega stroja??(v primeru da od 1.4 nikakor ne bo pasala)

No bom se enkrat probala spihat ko bo nova cev, ker tudi to sem ze probala. Relacija Radovljica - Rateče, sva ga šla kar ga je dalo, pa je bilo potem samo še slabše, še več majoneze. Sej mozno da bo pa zej drugače. :)
Uporabniški avatar
ursa
Novinec
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 8:30 pm
Kraj: Radovljica
Avto: polo

Re: *POLO* dela srednje trdo MaRgArInO

OdgovorNapisal/-a ujcic dne Ne Mar 04, 2012 8:38 pm

ursa napisal/-a:Sm ze dobila od 1.4 masine, ker moje ne najdem nikjer. Hvala vseen :) čeprov že na pogled ni taprava, al pa jaz tut krajšega dela nimam original. Sm klicarila naokoli, pa so rekli da more bit od iste mašine, sam kaj nej nrdim če je pa ni. Kaj pa če dam kako cev magar koj iz pralnega stroja??(v primeru da od 1.4 nikakor ne bo pasala)

No bom se enkrat probala spihat ko bo nova cev, ker tudi to sem ze probala. Relacija Radovljica - Rateče, sva ga šla kar ga je dalo, pa je bilo potem samo še slabše, še več majoneze. Sej mozno da bo pa zej drugače. :)



kr pravm, vreme se je zdaj umirilo ampak naj ti bo noga pretežka ko bo segret vsaj 1x 2x na kakšno avtocesto al pa po ravnici 4-5 razlufat tudi bolj poskočen bo potem...pa ne obupaj :D
One love, one mark and one soul -> VW
Uporabniški avatar
ujcic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 650
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 6:55 pm
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: *POLO* dela srednje trdo MaRgArInO

OdgovorNapisal/-a ursa dne Po Mar 05, 2012 10:21 pm

Evo oddušek je zamenan, sicer smo ga mal skrajšal k ni pasov od 1.4, ampk bo. :)

Kdo misl da ma kao za burek prot mojmu polčiju [smilie=biggrin.gif] zj k ga morm mal sterat? [smilie=auto.gif] :mrgreen: hehehe heckam se.

Hvala lepa za vse :)

LP
Uporabniški avatar
ursa
Novinec
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 8:30 pm
Kraj: Radovljica
Avto: polo


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron