problem - menjalnik

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

problem - menjalnik

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Po Apr 02, 2012 1:49 pm

sicer ni VW, ampak sej načeloma je menjalnik menjalnik

Gre se za mojega fiata, bravo (182) jtd 105

Vse super delalo do včeraj. Normalno se pripeljem iz Črnomlja do LJ. Poberem par študentov, in krenem na avtocesto, in ko dam v 5. prestavo, pogazim gas, vrže iz brzine. Sem mislu da nisem dobro prešaltal, stisnem sklopko, dam še enkrat v 5. in dam gas in spet vrže ven.
Ko prešaltam v 5., ostane v brzini samo dokler ne dotaknem gasa, ne da bi kaj vleklo al pa kaj, takoj ko se dotaknem stopalke vrže ven. Če držim/rinem ročico v 5. prestavo, in polahko dodajam gas nekako avto vleče, do tretjine pogažene gas stopalke.. potem več ni možno zadržat z roko.. V glavenm nimam 5. prestave.
To dela samo v 5. prestavi, sem sprobal v vseh ostalih in vse deluje BP, recimo da izključim možnost da bi bili fuč motorni nosilci, pa da bi mi zaradi nagiba motorja metalo iz brzine. V vseh prestavah sem sprobal od recimo 1500obr do 4500obr. in je vse brez problema. Sklopka deluje normalno in sploh je vse normalno, prestavlja se lepo, lepo pada v brzine, škrta ne nič itd.
Samo pač v 5. prestavi ko dodaš gas vrže ven..

Ima kdo kakšno idejo? se mi to splača dat raskopat komu in zamenjat oz. dat porezkat nasede na zobniškem paru? pozna kdo kakega dobrega majstra? al mi je bolše drug menjalnik dobit in dat gor?
Ker če je princip menjalnika enak kot pri motornem kolesu, potem sumim, da je nased kajle na zobnikih za 5.prestavo zgleda tolk pobran, da zdrsne ven.. to v glavnem dela na cestnih motorjih v 2. ali 3. prestavi s 30.000+km, če so meli lastnike z grobo nogo in malo občutka :)

hvala [smilie=beer2.gif]
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: problem - menjalnik

OdgovorNapisal/-a malinuc dne Po Apr 02, 2012 6:48 pm

lahko da je kej na sinhronu 5. prestave, čeprou bi blo mogoče dobr pregledat zajle pa mehanizm. drgač se ti pa pomoje ne splača menjalnika odpirat, most dol, menjalnik dol pa druzga gor, menjalnik ne bo ne vem kako drag.
Uporabniški avatar
malinuc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jun 04, 2010 4:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi
Avto: Golf II GL TDI, MB 190D 2.5

Re: problem - menjalnik

OdgovorNapisal/-a bertovtone dne Po Apr 02, 2012 10:34 pm

dj najprej zajle pa mehanizem poglej ce vse stima da ni v luftu tko kot je pri italjanih rado [smilie=zeppelin.gif]


lp
old volkswagens never die,they just get lower
----------------------------------------------------------
luža pod starim avtomobilom je švic od konjev
-----------------------------------------------------------
Uporabniški avatar
bertovtone
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2019
Pridružen: Sr Apr 21, 2010 3:09 pm
Kraj: /\^¿
Avto: mk1 GTI 16V./passat R line/.Land cruiser


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov