Golf 2 GTI 1.8 16V v prostem teku močno kadi

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

Golf 2 GTI 1.8 16V v prostem teku močno kadi

OdgovorNapisal/-a damacgti dne Če Nov 08, 2012 6:44 pm

Pozdravljeni:Potreboval bi nasvet oz. kakšno misel glede problema,ki me pesti že nekaj časa.Stvar je v tem,da avto v prostem teku močno kadi in sicer bel dim,ki ga po daljšem obratovanju postane dovolj za dimno zaveso.Problem se pojavlja ne glede na to ali je motor vroč ali mrzel,to dimljenje pa postane posebej očitno,ko so temperature zunaj od 5 stopinj pa navzdol,ta dim tudi nima vonja po olju ali čem zakurjenem le malo se voha bencin.L.P.
Living with the gti is better.
Uporabniški avatar
damacgti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Okt 25, 2009 2:22 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW Golf 2 GTI 1.8 16V

Re: Golf 2 GTI 1.8 16V v prostem teku močno kadi

OdgovorNapisal/-a no_name dne Če Nov 08, 2012 6:52 pm

Ti motorji so navadno opremljeni s 4 lonci. Izpušni plini se zato močno ohladijo in kar zadaj vidiš je kondenz (para); ki je pač toliko bolj videna pri nižjih temperaturah. Samo za orientacijo; približno tolikšna masa kolikor gre goriva v motor gre vode skoz avspuh ven.

Problem bi bil, če bi izgubljal vodo. Vseeno lahko probaš test, da odpreš ekspanzijsko, zakurblaš pa pogledaš, če se notri pojavljajo kakšni mehurčki. To bi pomenilo prebito tesnilo glave.
Olje bi najbrž zavohal. Vonj po bencinu je za KR motor normalna stvar :wink: , sploh imajo močan vonj avtomobili s starejšimi jetronic injektorji, saj delajo curek goriva namesto megle.
Babooni so med nami !
Uporabniški avatar
no_name
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1029
Pridružen: To Nov 24, 2009 9:48 pm
Kraj: Lesce
Avto: VW Golf 4 var. TDI 4mot., VW Corrado 16V

Re: Golf 2 GTI 1.8 16V v prostem teku močno kadi

OdgovorNapisal/-a damacgti dne So Nov 10, 2012 12:24 pm

Evo spet sem našel čas,da malo odpišem,včeraj sem ugotovil,da kvalitetno izginja voda,sicer prižgala se je lučka,ko sem dolil hladilno tekočino je šlo v sistem 1.5L.Okrog motorja je vse suho in tudi na pokrovčku od olja ni emulzije,izgleda,da je skoraj ziher tesnilo glave,samo čudi me,da se olje in voda ne mešata.
Living with the gti is better.
Uporabniški avatar
damacgti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Okt 25, 2009 2:22 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW Golf 2 GTI 1.8 16V

Re: Golf 2 GTI 1.8 16V v prostem teku močno kadi

OdgovorNapisal/-a Gloga dne So Nov 10, 2012 1:50 pm

NI nujno. Men je recimo na 8v-ja prebilo samo oljni kanal na ven.
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 9 gostov